DVB-T z TON CZĘSTOCHOWA / BŁESZNO

Awatar użytkownika
blockbuster
Posty: 1467
Rejestracja: 1 stycznia 2011, o 20:58
Miejscowość: okolice Radomska
Odbiornik: LG UK6300
Instalacja antenowa: ATX-91
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wręczyca, Kamieńsk, Kosztowy, Lysá Hora

Re: DVB-T z TON CZĘSTOCHOWA / BŁESZNO

Post autor: blockbuster »

@biedny żuczek napisz coś więcej np. antenę masz skierowaną na Błeszno czy Klepaczkę, masz w antenie wzmacniacz czy symetryzator?

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: DVB-T z TON CZĘSTOCHOWA / BŁESZNO

Post autor: Jarosław Bałuka »

biedny żuczek pisze:Witam.Jestem laikiem jeśli chodzi o takie sprawy,ale chciałbym się dowiedzieć czegoś tutaj.Mieszkam w Poraju.Telawizor lg37lh3000,antena o ile dobrze pamiętam to jest dexta.
Mieszkasz blisko nadajnika w Błesznie i masz zbyt duży poziom sygnału z anteny. Odbiornik jest przesterowany.

biedny żuczek

Re: DVB-T z TON CZĘSTOCHOWA / BŁESZNO

Post autor: biedny żuczek »

Czyli co byście doradzali,co mam zrobić?Jeśli chodzi o to w jakim kierunku antena to jedynie mogę stwierdzić ,ze w kierunku Częstochowy :D

---- połączono

Antene kupowałem dosyć dawno temu,została ustawiona na kierunek Czestochowy i do tej pory jej nie ruszałem.Dzisiaj zacząłem kombinować, ddoszedłem do wniosku ,ze jak ją ustawie gdzie siła sygnału jest na 100 to częściej jak by się zacinało,gdy ustawiłem ,ze siła sygnału jest w granicach 98-97 to mam wrażenie ,ze mniej skaczą wartości jakości sygnału.Nie zmienia to jednak faktu,że te nieszczęsne skoki się zdarzają:)

Szymon_Zy
Posty: 332
Rejestracja: 16 listopada 2010, o 12:30
Odbiornik: AF9015,IT9135,hd507,hd527,Samsung UE40D5500
Instalacja antenowa: Dipol-19
Nadajnik - obiekt nadawczy: Klepaczka/Błeszno

Re: DVB-T z TON CZĘSTOCHOWA / BŁESZNO

Post autor: Szymon_Zy »

Czy na analogu jak przejezdza diesel z pompowtryskami lub skuter nie masz sniezenia?

Andrzej.B
Posty: 39
Rejestracja: 19 października 2011, o 13:14
Odbiornik: Samsung LE40D550
Instalacja antenowa: Antena ATX-55, wzmacniacz AWS-33 firmy AMS
Nadajnik - obiekt nadawczy: Częstochowa

Re: DVB-T z TON CZĘSTOCHOWA / BŁESZNO

Post autor: Andrzej.B »

Brak sygnało z Błeszna - czy ktos to potwierdzi?

biedny żuczek

Re: DVB-T z TON CZĘSTOCHOWA / BŁESZNO

Post autor: biedny żuczek »

Na analogu kanały które idą z Błeszna zawszemi śnieżyły.Jakość nigdy nie była dobra.:)

biedny żuczek

Re: DVB-T z TON CZĘSTOCHOWA / BŁESZNO

Post autor: biedny żuczek »

Jarosław Bałuka pisze:
biedny żuczek pisze:Witam.Jestem laikiem jeśli chodzi o takie sprawy,ale chciałbym się dowiedzieć czegoś tutaj.Mieszkam w Poraju.Telawizor lg37lh3000,antena o ile dobrze pamiętam to jest dexta.
Mieszkasz blisko nadajnika w Błesznie i masz zbyt duży poziom sygnału z anteny. Odbiornik jest przesterowany.
Czyli co mogę zrobić w takim przypadku??

Andrzej.B
Posty: 39
Rejestracja: 19 października 2011, o 13:14
Odbiornik: Samsung LE40D550
Instalacja antenowa: Antena ATX-55, wzmacniacz AWS-33 firmy AMS
Nadajnik - obiekt nadawczy: Częstochowa

Re: DVB-T z TON CZĘSTOCHOWA / BŁESZNO

Post autor: Andrzej.B »

Mux3 wrócił ale strasznie sie rwie

biedny żuczek

Re: DVB-T z TON CZĘSTOCHOWA / BŁESZNO

Post autor: biedny żuczek »

Andrzej.B pisze:Mux3 wrócił ale strasznie sie rwie
Potwierdzam,rwie jak diabli:)

Szymon_Zy
Posty: 332
Rejestracja: 16 listopada 2010, o 12:30
Odbiornik: AF9015,IT9135,hd507,hd527,Samsung UE40D5500
Instalacja antenowa: Dipol-19
Nadajnik - obiekt nadawczy: Klepaczka/Błeszno

Re: DVB-T z TON CZĘSTOCHOWA / BŁESZNO

Post autor: Szymon_Zy »

12 km od nadajnika i nie da sie ogladac.

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: DVB-T z TON CZĘSTOCHOWA / BŁESZNO

Post autor: Jarosław Bałuka »

Andrzej.B pisze:Mux3 wrócił ale strasznie sie rwie
Wg mapy teoretycznego zasięgu Radomsko leży poza zasięgiem MUX3: http://www.emitel.pl/mux3-etap-31.jpg
Szymon_Zy pisze:12 km od nadajnika i nie da sie ogladac.
W której lokalizacji/której antenie? Czy na antenie bez wzmacniacza również jest problem?
biedny żuczek pisze:
Andrzej.B pisze:Mux3 wrócił ale strasznie sie rwie
Potwierdzam,rwie jak diabli:)
Póki nie zmienisz anteny rwać będzie nadal. Tak jak napisałem wcześniej - mieszkasz zbyt blisko nadajnika aby stosować antenę z silnym wzmacniaczem.

biedny żuczek

Re: DVB-T z TON CZĘSTOCHOWA / BŁESZNO

Post autor: biedny żuczek »

Rozumiem,czyli może podpowiesz na jaką ewentualnie antene mogę zmienić?Może coś doradzisz?Choć w tej chwili powiem szczerze od jakiejś prawie godzinki nie mam problemu z jakością

Szymon_Zy
Posty: 332
Rejestracja: 16 listopada 2010, o 12:30
Odbiornik: AF9015,IT9135,hd507,hd527,Samsung UE40D5500
Instalacja antenowa: Dipol-19
Nadajnik - obiekt nadawczy: Klepaczka/Błeszno

Re: DVB-T z TON CZĘSTOCHOWA / BŁESZNO

Post autor: Szymon_Zy »

Szymon_Zy pisze:12 km od nadajnika i nie da sie ogladac.
W której lokalizacji/której antenie? Czy na antenie bez wzmacniacza również jest problem?
Komentarz pisalem kiedy po powrocie z pracy wlaczylem tv i zaraz wylaczylem (rwalo). Teraz jest ok., trafiaja sie pojedyncze bad frames - ale generalnie ok. Lokalizacja Biała k. Częstochowy. Siatka + wzmacniacz (bez tego sie analogu nie dalo odebrac z Bleszna)

Awatar użytkownika
blockbuster
Posty: 1467
Rejestracja: 1 stycznia 2011, o 20:58
Miejscowość: okolice Radomska
Odbiornik: LG UK6300
Instalacja antenowa: ATX-91
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wręczyca, Kamieńsk, Kosztowy, Lysá Hora

Re: DVB-T z TON CZĘSTOCHOWA / BŁESZNO

Post autor: blockbuster »

Ja też potwierdzam występowanie dzisiaj zjawiska rwania sygnału (to samo co było w sobotę), ale jeszcze nie mamy 27.10 więc nadal jest czas na różne testy.

Szymon_Zy
Posty: 332
Rejestracja: 16 listopada 2010, o 12:30
Odbiornik: AF9015,IT9135,hd507,hd527,Samsung UE40D5500
Instalacja antenowa: Dipol-19
Nadajnik - obiekt nadawczy: Klepaczka/Błeszno

Re: DVB-T z TON CZĘSTOCHOWA / BŁESZNO

Post autor: Szymon_Zy »

biedny żuczek pisze:Rozumiem,czyli może podpowiesz na jaką ewentualnie antene mogę zmienić?Może coś doradzisz?Choć w tej chwili powiem szczerze od jakiejś prawie godzinki nie mam problemu z jakością
Nie wymieniaj mieszkasz dalej ode mnie, moja instalacja do analogu siatka+lna 177 nie powoduje klopotow. Przy takiej mocy mux3 watpie zebys bez problemu odebral bez wzmacniacza. Szczegolnie, ze analog z Bleszna sniezy. Podnies antene wyzej i wyznacz sobie azymut z kompasem. Potem kombinuj.

Andrzej.B
Posty: 39
Rejestracja: 19 października 2011, o 13:14
Odbiornik: Samsung LE40D550
Instalacja antenowa: Antena ATX-55, wzmacniacz AWS-33 firmy AMS
Nadajnik - obiekt nadawczy: Częstochowa

Re: DVB-T z TON CZĘSTOCHOWA / BŁESZNO

Post autor: Andrzej.B »

Jarosław Bałuka pisze:
Andrzej.B pisze:Mux3 wrócił ale strasznie sie rwie
Wg mapy teoretycznego zasięgu Radomsko leży poza zasięgiem MUX3: http://www.emitel.pl/mux3-etap-31.jpg
Teoretycznie poza zasięgiem, ale przy mojej instalacji antenowej odbieram i to bardzo dobrze. Jak sie okazało problem był po stronie nadawcy.

biedny żuczek

Re: DVB-T z TON CZĘSTOCHOWA / BŁESZNO

Post autor: biedny żuczek »

Szymon_Zy pisze:
biedny żuczek pisze:Rozumiem,czyli może podpowiesz na jaką ewentualnie antene mogę zmienić?Może coś doradzisz?Choć w tej chwili powiem szczerze od jakiejś prawie godzinki nie mam problemu z jakością
Nie wymieniaj mieszkasz dalej ode mnie, moja instalacja do analogu siatka+lna 177 nie powoduje klopotow. Przy takiej mocy mux3 watpie zebys bez problemu odebral bez wzmacniacza. Szczegolnie, ze analog z Bleszna sniezy. Podnies antene wyzej i wyznacz sobie azymut z kompasem. Potem kombinuj.
Dzięki, może na razie faktycznie się wstrzymam z jakąś wymianą ,od kilku godzin oglądam mux3 i nie ma zacieć,choć choć sprawdzając sobie czasami na diagnostyce czasami spada jakość,ale przez większy czas jest na 100.Dzisiaj wcześniej strasznie rwało,ale może coś jeszcze poustawiali na nadajniku??Dzięki.

metaluncle

Re: DVB-T z TON CZĘSTOCHOWA / BŁESZNO

Post autor: metaluncle »

Potwierdzam odbiór w Działoszynie (w najniżyszm punkcie) ok. 40 km od Błeszna. Siła 40/100 Jakość 68/100. Nie tnie.

fido

Re: DVB-T z TON CZĘSTOCHOWA / BŁESZNO

Post autor: fido »

Witam ja mieszkam za Rudnikami Młyny przy stacji kolejowej Janinów antena na Częstochowę ATX91 http://www.dipol.com.pl/antena_telewizy ... _A3710.htm mux3 z Błaszewa 0-0 nic nie łapie nie wiem dlaczego :? natomiast Wręczyca 70 na 66 mux2 idzie pięknie :?

Andrzej.B
Posty: 39
Rejestracja: 19 października 2011, o 13:14
Odbiornik: Samsung LE40D550
Instalacja antenowa: Antena ATX-55, wzmacniacz AWS-33 firmy AMS
Nadajnik - obiekt nadawczy: Częstochowa

Re: DVB-T z TON CZĘSTOCHOWA / BŁESZNO

Post autor: Andrzej.B »

fido pisze:Witam ja mieszkam za Rudnikami Młyny przy stacji kolejowej Janinów antena na Częstochowę ATX91 http://www.dipol.com.pl/antena_telewizy ... _A3710.htm mux3 z Błaszewa 0-0 nic nie łapie nie wiem dlaczego :? natomiast Wręczyca 70 na 66 mux2 idzie pięknie :?
Witam
Podsyłam linki:
http://www.dvbtmap.eu/mapdistance.html
Według mapy zasięgu u pana nie ma zasiegu z nadajnika Błeszno, a z nadajnika wręczyca jest

Zablokowany