DVB-T z TON CZĘSTOCHOWA / BŁESZNO

194jacek
Posty: 19
Rejestracja: 28 kwietnia 2011, o 10:40
Odbiornik: TV LCD LED Sharp Aquos 32',
TV LCD LG 42'+Signal HD-507
Instalacja antenowa: Yagi 11 UHF, dipol na VHF, spliter na 3 TV + antena TV SAT + antena radiowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: Cz-wa/Klepaczka

Re: DVB-T z TON CZĘSTOCHOWA / BŁESZNO

Post autor: 194jacek »

Niestety nie mogę napisać, że jest lepiej, no może odrobinę. Coś się pokazuje i bardzo często obraz się tnie. Stanu sprzed awarii nie udało się osiągnąć. W systemie antenowym nic nie zmieniałem. Czyli lipa, wydaje mi się, że trzeba zaczekać do wyłączenia analogu i rozwoju MUX-3 do rozmiarów MUX-1 i 2.

informatyk

Re: DVB-T z TON CZĘSTOCHOWA / BŁESZNO

Post autor: informatyk »

Potwierdzam, brak odbioru. Przed awarią odbiór był bez problemów, teraz nie ma go wcale, co ciekawe, po przeskanowaniu dekoder już w ogóle nie widzi MUX-a z Błeszna ...

Należałoby teraz nanieś poprawki dotyczące zasięgu tego MUX-a, bo na pewno nie jest taki jak przed awarią.

A tak na wiosen mówiąc ... czy właściciele kanałów znajdujących się w MUX-e zostali poinformowani o tym fakcie? Po nie sądzę, aby teraz za przesył sygnału mieli płacić tyle samo, co przed awarią ...

a-z

Re: DVB-T z TON CZĘSTOCHOWA / BŁESZNO

Post autor: a-z »

A EMITEL milczy .U mnie jest troszkę lepiej ale nie tak jak było przed (konserwacją)

piotrcyfrowy
Posty: 18
Rejestracja: 28 kwietnia 2011, o 17:41
Instalacja antenowa: Antena telewizyjna DIPOL 16/21-69 ze wzmacniaczem LNA-177
Nadajnik - obiekt nadawczy: Klepaczka/Błeszno

Re: DVB-T z TON CZĘSTOCHOWA / BŁESZNO

Post autor: piotrcyfrowy »

Ja dalej odbieram u siebie MUX3 bez żadnych zastrzeżeń nawet lepiej niż przed tą konserwacją po której u was odbiór zanikł. Nie mam pojęcia co jest grane czemu u mnie wzrósł sygnał a u was tak bardzo zmalał. Myślę że pan Jarosław niedługo odpowie co się stało dajmy mu czas ;)

informatyk

Re: DVB-T z TON CZĘSTOCHOWA / BŁESZNO

Post autor: informatyk »

a-z pisze:A EMITEL milczy .U mnie jest troszkę lepiej ale nie tak jak było przed (konserwacją)
A to Polska właśnie ... NTC to mit i chyba nic na to nie poradzimy.

Brak dobrego prawa i dobrej konkurencji na rynku powoduje takie właśnie konsekwencje ...

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: DVB-T z TON CZĘSTOCHOWA / BŁESZNO

Post autor: Jarosław Bałuka »

Antena w Błesznie działa poprawnie, 14.09 została ponownie szczegółowo sprawdzona. Niewykluczone, że w niektórych miejscach, szczególnie w dalszej odległości od nadajnika, zwiększyło się zakłócające oddziaływanie analogowej emisji TVP2 z RTON Wisła / Skrzyczne, która niestety nadaje również w kanale 41. 20.09 będzie przerwa konserwacyjna na Skrzycznem, będzie okazja do sprawdzenia.

parys

Re: DVB-T z TON CZĘSTOCHOWA / BŁESZNO

Post autor: parys »

My nie mowimy o dalszych miejscch ale o Czestochowie gdzie u mnie na osiedlu Północ i to na gorkach, na ostatnim 4-pietrze brak jest sygnału a nadajnik prawie ze widze??????????????
Dziwne!!!

pepsi68

Re: DVB-T z TON CZĘSTOCHOWA / BŁESZNO

Post autor: pepsi68 »

Dzień dobry widzę ,że Pan Jarosław nie ma racji mimo wyłaczenia na dzisiaj innego nadajnika dalej jest tak samo.Chyba że u Was jest coś lepiej dajcie znać.

roccomistrz

Re: DVB-T z TON CZĘSTOCHOWA / BŁESZNO

Post autor: roccomistrz »

Z zasilaczem sygnał 100%, bez zasilacza 0% :/

Awatar użytkownika
hadam
Posty: 2923
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 17:50
Miejscowość: Niegowa
Odbiornik: LG 55UN81003LB / Monitor LG <=> Opticum Premium Box+ H.265
Instalacja antenowa: Antena BX1000+ Olympia Combo / Rozgałęźnik R-2.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy

Re: DVB-T z TON CZĘSTOCHOWA / BŁESZNO

Post autor: hadam »

Jarosław Bałuka pisze:Antena w Błesznie działa poprawnie, 14.09 została ponownie szczegółowo sprawdzona. Niewykluczone, że w niektórych miejscach, szczególnie w dalszej odległości od nadajnika, zwiększyło się zakłócające oddziaływanie analogowej emisji TVP2 z RTON Wisła / Skrzyczne, która niestety nadaje również w kanale 41. 20.09 będzie przerwa konserwacyjna na Skrzycznem, będzie okazja do sprawdzenia.
Ma Pan tylko częściowo rację, istotnie błędów prawie nie ma tzn. są ale dużo mniej i sporadycznie, natomiast siła sygnału nie wróciła do stanu z przed pierwszej konserwacji, co świadczy o tym że nadajnik w Błesznie nadaje słabiej albo kierunkowo. Wcześniej przez prawie rok Wisła nie miała wpływu na odbiór w mojej lokalizacji, ponieważ telewizor pokazywał mi większą siłę i jakość sygnału. Próbowałem na innej antenie i na tunerze zewnętrznym i jest to samo.

"@roccomistrz: Z zasilaczem 100% bez 0% - tak ma być, to normalne.

Edit: Jest godzina 13,51 chyba już skończyli konserwację na Skrzycznem bo błędów jest do 2000 i szatkownica.

Awatar użytkownika
blockbuster
Posty: 1467
Rejestracja: 1 stycznia 2011, o 20:58
Miejscowość: okolice Radomska
Odbiornik: LG UK6300
Instalacja antenowa: ATX-91
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wręczyca, Kamieńsk, Kosztowy, Lysá Hora

Re: DVB-T z TON CZĘSTOCHOWA / BŁESZNO

Post autor: blockbuster »

Analogowa TVP2 ze Skrzycznego tak jak napisał Pan Jarosław ma w wielu lokalizacjach wpływ na odbiór MUX3 z Błeszna (sam wiele razy o tym też w tym wątku pisałem) ale jednak skłaniał bym się do tego co napisali koledzy wcześniej, że coś po tej ostatniej konserwacji stało się z mocą nadajnika. U mnie (30km na płn. od nadajnika) jak i u moich rodziców siła sygnału nieznacznie ale jednak spadła. U rodziców, którzy mają antenę z symetryzatorem wycelowaną dokładnie w Błeszno ten spadek siły sygnału nie miał wpływu na jakość sygnału (czy jak kto woli ilość błędów) natomiast u mnie na antenie ze wzmacniaczem wraz ze spadkiem siły sygnału spadła też jakość gdyż słabszy niż do tej pory sygnał z Błeszna stał się bardziej podatny na zakłócenia ze strony Skrzycznego. Na szczęście jakość nie spadła na tyle by powodować szatkowanie.

PS. Przy okazji zamieszczam fotki jak u mnie wygląda sytuacja z zakłócaniem MUX3 przez Skrzyczne. Pierwsze zdjęcie zrobione około dwunastej gdy trwała konserwacja, natomiast drugie tuż po ponownym włączeniu nadajników na Skrzycznym.

Obrazek

Obrazek

Różnica widoczna gołym okiem ;)

informatyk

Re: DVB-T z TON CZĘSTOCHOWA / BŁESZNO

Post autor: informatyk »

Z tego rozumiem, że wraz z konserwacją nadajnika w Błesznie rozpoczęto nadawanie analogowo TVP2 ze Skrzycznego!

Od początku nadawania cyfrowego z Błeszna było wszystko w porządku i nie wiedziałem nawet o istnieniu w mojej okolicy nadajnika, który mógłby zakłócać sygnał ...

194jacek
Posty: 19
Rejestracja: 28 kwietnia 2011, o 10:40
Odbiornik: TV LCD LED Sharp Aquos 32',
TV LCD LG 42'+Signal HD-507
Instalacja antenowa: Yagi 11 UHF, dipol na VHF, spliter na 3 TV + antena TV SAT + antena radiowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: Cz-wa/Klepaczka

Re: DVB-T z TON CZĘSTOCHOWA / BŁESZNO

Post autor: 194jacek »

Niestety, muszę potwierdzić!!! Moja antena jest ustawiona bokiem do kierunku Skrzycznego i przed awarią wpływ ww nadajnika nie zmniejszał aż tak drastycznie jakości sygnału. Teraz jest kiepsko.

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: DVB-T z TON CZĘSTOCHOWA / BŁESZNO

Post autor: Jarosław Bałuka »

Patrząc po Waszych lokalizacjach (Niegowa, Kłobuck, Węglowice, nie wspominając o Radomsku :) ) są to miejsca leżące w zasadzie poza granicami teoretycznego zasięgu emisji z Błeszna http://www.emitel.pl/mux3-etap-3.jpg-62385 Pamiętać trzeba, że zasięg emisji to nie tylko miejsce gdzie jest wystarczająca siła sygnału odbieranego z nadajnika, ale też wpływ niepożądanych sygnałów zakłócających nie przekracza progu umożliwiającego poprawne dekodowanie sygnału.
Niewykluczone, że po wymianie elementów składowych anteny delikatnie zmieniła się jej charakterystyka promieniowania i w miejscach na pograniczu lub poza zasięgiem, gdzie pierwotnie odbiór jeszcze był możliwy, obecnie stosunek sygnału użytecznego do poziomu zakłóceń stał się niekorzystny. Trudno jednak doszukiwać się tu błędu skoro mówimy o lokalizacjach spoza teoretycznie planowanego zasięgu. Niestety emisja analogowa ze Skrzycznego ma tu kolosalne znaczenie.
Na pocieszenie pozostaje fakt, że wyłączenie emisji analogowych nastąpi niedługo, co w tym przypadku powinno pozytywnie wpłynąć na rozwiązaniu problemu wspólnokanałowych emisji analogowej i cyfrowej w k.41 (Skrzyczne TVP2 / Błeszno MUX3).

parys pisze:My nie mowimy o dalszych miejscch ale o Czestochowie gdzie u mnie na osiedlu Północ i to na gorkach, na ostatnim 4-pietrze brak jest sygnału a nadajnik prawie ze widze??????????????
Dziwne!!!
Masz 8km do nadajnika, widzisz go z okna i nie odbierasz??? Na jakiej antenie?
pepsi68 pisze:Dzień dobry widzę ,że Pan Jarosław nie ma racji mimo wyłaczenia na dzisiaj innego nadajnika dalej jest tak samo.Chyba że u Was jest coś lepiej dajcie znać.
Jaka lokalizacja i jaka antena?

pepsi68

Re: DVB-T z TON CZĘSTOCHOWA / BŁESZNO

Post autor: pepsi68 »

Witam moja antena to Antena TV ATX-91 kanał 21-60 położenie to Myszków wcześniej było wszystko ok dlatego to opisuję.

parys

Re: DVB-T z TON CZĘSTOCHOWA / BŁESZNO

Post autor: parys »

Moja antena typ Yagi 13-elementowa na kanały 21-60. Dzis rano siła sygnału (tj.20-09) - była 80 % i mozna było ogladac a teraz jest godzina 17 i brak sygnalu z bleszna?

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: DVB-T z TON CZĘSTOCHOWA / BŁESZNO

Post autor: Jarosław Bałuka »

pepsi68 pisze:Witam moja antena to Antena TV ATX-91 kanał 21-60 położenie to Myszków wcześniej było wszystko ok dlatego to opisuję.
Myszków również leży poza teoretycznym zasięgiem emisji z Błeszna.
parys pisze:Moja antena typ Yagi 13-elementowa na kanały 21-60. Dzis rano siła sygnału (tj.20-09) - była 80 % i mozna było ogladac a teraz jest godzina 17 i brak sygnalu z bleszna?
8km do nadajnika, mocna antena yagi i brak sygnału??? Prawdopodobnie odbiornik jest przesterowany zbyt silnym sygnałem. Jaki to odbiornik?

parys

Re: DVB-T z TON CZĘSTOCHOWA / BŁESZNO

Post autor: parys »

Tuner Cablotech URZ oo86. Jest 21 godz z Błeszna mam 2 analogowa reszty nie ma.
Ostatnio zmieniony 21 września 2012, o 06:04 przez parys, łącznie zmieniany 1 raz.

piotrcyfrowy
Posty: 18
Rejestracja: 28 kwietnia 2011, o 17:41
Instalacja antenowa: Antena telewizyjna DIPOL 16/21-69 ze wzmacniaczem LNA-177
Nadajnik - obiekt nadawczy: Klepaczka/Błeszno

Re: DVB-T z TON CZĘSTOCHOWA / BŁESZNO

Post autor: piotrcyfrowy »

Jedynka i Dwójka analogowe nadają z Klepaczki z Błeszna leci TVP Info Katowice, TVN i Polsat analogowe.

parys

Re: DVB-T z TON CZĘSTOCHOWA / BŁESZNO

Post autor: parys »

Z multi-3 z Bleszna nadawaja 1,2 SD ,his,kul.lok ŁÓDZ, 2 HD i tv pol.

Zablokowany