DVB-T z RTCN OLSZTYN PIECZEWO

rusek007

DVB-T Olsztyn

Post autor: rusek007 »

Witam, czy coś wiadomo na temat startu DVB-T z Pieczewa, kiedy i jaka bedzie moc nadajnika?

EL_Jocik

Re: DVB-T Olsztyn

Post autor: EL_Jocik »

Plany są na 31 marca tego roku - zobaczymy jak będzie.

Bartosz Czach

Re: DVB-T Olsztyn

Post autor: Bartosz Czach »

Podobno, podkreślam słowo podobno, mają być jeszcze w marcu uruchomione testy DVB-T w lokalizacjach II etapu. Zatem czatuj na sygnał.

danielmat

Re: DVB-T Olsztyn

Post autor: danielmat »

Beria pisze:Podobno, podkreślam słowo podobno, mają być jeszcze w marcu uruchomione testy DVB-T w lokalizacjach II etapu. Zatem czatuj na sygnał.
Skąd masz te informacje? Nie wydaje mi się to prawdą. Jakim cudem Emitel miałby rozpocząć nadawanie w lokalizacjach II etapu skoro nie mają tam zainstalowanego sprzętu do nadawania bo go jeszcze nie zamawiali nie mając pewności wygrania przetargu. Panowie w Emitela informowali o tym jakiś czas temu na forum (tylko nie mogę teraz znaleźć tego wątku), że sprzęt do II etapu będzie zamówiony dopiero po podpisaniu umowy na nadawanie.

Bartosz Czach

Re: DVB-T Olsztyn

Post autor: Bartosz Czach »

Media2.pl pisze:Przedstawiciele spółki Emitel w rozmowie z Gazetą potwierdzają, że w tym miesiącu miał ruszyć przekaz testowy. Jednak do tej pory Emitel nie podpisał z umowy z Telewizją Polską, która musi wybrać operatora technicznego zajmującego się wdrażaniem systemu DVB-T
Raz już to cytowałem w innym wątku. Dlatego mamy prawo sądzić, że nadajniki stoją.

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: DVB-T Olsztyn

Post autor: qwerty »

Sam nadajnik to nie wszystko. Jak to emitel powiedział, że sprzęt stoi u producenta i jak tylko podpiszą umowę to ciężarówki ze sprzętem wyruszą.

znawca_tematu

Re: DVB-T Olsztyn

Post autor: znawca_tematu »

qwerty pisze:Sam nadajnik to nie wszystko. Jak to emitel powiedział, że sprzęt stoi u producenta i jak tylko podpiszą umowę to ciężarówki ze sprzętem wyruszą.
Od momentu wyjechania sprzętu do momentu włączenia nadajnika potrafi minąć nawet pół roku.

a4tech

Re: DVB-T Olsztyn

Post autor: a4tech »

Witam.

Jako mieszkaniec tego miasta, posiadający TV z wbudowanym tunerem MPEG-4...
Mam pytanie do Pracowników, Kierownictwa, Osób z Emitel-a, zorientowanych w temacie DVB-T.

Kiedy możemy liczyć na pierwszy tak oczekiwany sygnał wysłany z nadajnika na Pieczewie ?????
Przecież umowa/przetarg została już W KOŃCU zawarta :)

Z góry dziękuję za odpowiedź.


Niech to będzie chociaż jeden program.
Ale żebym mógł w końcu stwierdzić czy mój TV jest w pełni sprawny. Czy tuner cyfrowy działa poprawnie.
Póki mam jeszcze ważną gwarancję na swojego SHARPa ;)


Pozdawiam
a4tech
Ostatnio zmieniony 22 marca 2010, o 21:28 przez a4tech, łącznie zmieniany 1 raz.

danielmat

Re: DVB-T Olsztyn

Post autor: danielmat »

a4tech pisze:Witam.

Jako mieszkaniec tego miasta, posiadający TV z wbudowanym tunerem MPEG-4...
Mam pytanie do Pracowników, Kierownictwa, Osób z Emitel-a, zorientowanych w temacie DVB-T.

Kiedy możemy liczyć na pierwszy tak oczekiwany sygnał wysłany z nadajnika na Pieczewie ?????
Przecież umowa/przetarg została już W KOŃCU zawarta :)...
A skąd masz te informacje? Póki co to TVP nie wydała żadnego oficjalnego komunikatu w sprawie wyniku przetargu oraz wyboru operatora, nie mówiąc już o podpisaniu stosownej umowy.

Bartosz Czach

Re: DVB-T Olsztyn

Post autor: Bartosz Czach »

a4tech pisze:Przecież umowa/przetarg została już W KOŃCU zawarta :)
Zmartwię Cię. Nieoficjalnie mówi się, że wygrał Emitel. Jednak oficjalnej informacji nie ma. Dowiemy się pewnie w dniu podpisania umowy. Chyba, że wcześniej będzie komunikat.

smyk

Re: DVB-T Olsztyn

Post autor: smyk »

Beria pisze:
a4tech pisze:Przecież umowa/przetarg została już W KOŃCU zawarta :)
Zmartwię Cię. Nieoficjalnie mówi się, że wygrał Emitel. Jednak oficjalnej informacji nie ma. Dowiemy się pewnie w dniu podpisania umowy. Chyba, że wcześniej będzie komunikat.
Nie mogą podpisać umowy w dniu ogłoszenia zwycięzcy, bo strona przegrana ma prawo złożyć protest.

a4tech

Re: DVB-T Olsztyn

Post autor: a4tech »

Czyli TO -> http://media2.pl/media/62512-tvp-wybral ... rowej.html - To są tylko gadki szmatki ??? :(

Z informacji wynika, że przetarg na 3-ci MUX wygrał TP Emitel. A właśnie 3-ka potrzebna jest do uruchomienia cyfrowego sygnału w naszym rejonie.

"Telewizja Polska oficjalne stanowisko w tej sprawie ma ogłosić w przyszłym tygodniu..." Info z piątku 19-go, więc myślałem, że już ktoś z Emitel-a coś na ten temat wie ;)
I dalej łudzę się, że wiedzą. I nam zaraz o tym "wszystko" powiedzą :mrgreen:


Pozdrawiam
a4tech

smyk

Re: DVB-T Olsztyn

Post autor: smyk »

a4tech pisze:Czyli TO -> http://media2.pl/media/62512-tvp-wybral ... rowej.html - To są tylko gadki szmatki ??? :(

Z informacji wynika, że przetarg na 3-ci MUX wygrał TP Emitel. A właśnie 3-ka potrzebna jest do uruchomienia cyfrowego sygnału w naszym rejonie.

"Telewizja Polska oficjalne stanowisko w tej sprawie ma ogłosić w przyszłym tygodniu..." Info z piątku 19-go, więc myślałem, że już ktoś z Emitel-a coś na ten temat wie ;)
I dalej łudzę się, że wiedzą. I nam zaraz o tym "wszystko" powiedzą :mrgreen:


Pozdrawiam
a4tech
Nieoficjalnie wygrał!!! Ile razy można to pisać. Wynik przetargu będzie podany na stronie
http://www.tvp.pl/zamowienia_publiczne/

a po oficjalnym ogłoszeniu wyniku przetargu trzeba czekać co zrobi przegrana strona, bo jak złoży protest to wszystko jeszcze bardziej się opóźni.
Niestety, z tego co widzę (z grubsza przejrzałem ustawę o zamówieniach publicznych) to protesty i odwołania mogą trochę potrwać. Tak to może wyglądać po ogłoszeniu wyników przetargu:
1. Protest
- czas na złożenie - 7 dni lub 14 dni (zależnie od wartości zamówienia)
- czas na rozpatrzenie - 10 dni
2. Odwołanie
- czas na złożenie - 5 dni
- czas na rozpatrzenie - 15 dni
3. Skarga do sądu (za pośrednictwem Prezesa UZP)
- czas na złożenie u Prezesa UZP- 7 dni
- czas na złożenie w sądzie przez Prezesa UZP - 7 dni
- czas na rozpatrzenie - niezwłocznie jednak nie później niż 1 miesiąc od wpłynięcia skargi do sądu

Tak więc w skrajnym przypadku cały proces odwoławczy może potrwać nawet prawie 3 miesiące.
http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f= ... &start=400

a4tech

Re: DVB-T Olsztyn

Post autor: a4tech »

TVP - ruszyła z kopyta :D

http://media2.pl/media/62689-dvb-t:-tvp ... olsat.html

Więc skoro z kopyta, to może jednak 31-go zaświeci w II planowanym "etapie" :P
Do końca marca gadają i ustalają. 1-kwietnia jeden telefon lub SMS od szefa i sygnał w eterze :mrgreen:
I 25 dużych miast, oraz ich okolice w końcu doczekają się obiecanego...


Pozdrawiam
a4tech

danielmat

Re: DVB-T Olsztyn

Post autor: danielmat »

a4tech pisze:TVP - ruszyła z kopyta...
Przeczytałeś wcześniejszy post? Ze zrozumieniem? Jeśli tak to oświeć nas i pokaż nam gdzie TVP umieściła oficjalny wynik przetargu.

a4tech

Re: DVB-T Olsztyn

Post autor: a4tech »

@danielmat

Tak przeczytałem i może Cię tym zdziwie ale i przyswoiłem. Wyluzuj ;)
Oni - TVP, jedynie informują obywateli, że dach im się sypie i na żarówki ABO wydali... :twisted:

Więc w celu rozluźnienia napięcia, pozwoliłem sobie wkleić (ostatniego news-a) link do artykułu, jak to "TVP ruszyła z kopyta".
Jaka jest sprytna, rezolutna i jak na nosach konkurencji potrafi grać :lol:

A to, że dalej się łudzę licząc na start DVB-T w pryma aprylis... Wybacz ale chyba mam do tego prawo ??? :D


Pozdrawiam
a4tech

ps. artykuł dot. postępów polskiego DVB-T, więc nie wiem w czym problem.

michal605

Re: DVB-T Olsztyn

Post autor: michal605 »

Witam znalazłem dzisiaj coś takiego http://radiopolska.pl/wykaz/zmianydv.php
wynika z tego że od wczoraj w Olsztynie nadawane jest DVB T

tolus
Posty: 292
Rejestracja: 2 marca 2009, o 17:33
Odbiornik: 32B350, 40H5500, 40KU6000
Instalacja antenowa: ATX 55 GOLD ALL-ANT / symetryzator - 570 m n.p.m, 29 m.n.p.t
Nadajnik - obiekt nadawczy: wszystkie w promieniu ok 100km...

Re: DVB-T Olsztyn

Post autor: tolus »

to zadna emisja - tylko rezerwacja kanalow - na Wroclawskiej cz. nic nie ma - tak samo na Opolskiej ;)

dex8

Re: DVB-T Olsztyn

Post autor: dex8 »

Witam, czy ktoś potwierdzi strat 25 marca DVB-T w Olsztynie?
Ruszyło coś? Na którym kanale?

danielmat

Re: DVB-T Olsztyn

Post autor: danielmat »

dex8 pisze:Witam, czy ktoś potwierdzi strat 25 marca DVB-T w Olsztynie?
Ruszyło coś? Na którym kanale?
Jak mogło ruszyć skoro nie został wybrany operator i nie została podpisana umowa? Kto niby miałby nadawać, ufoludki?

Zablokowany