DVB-T z RTCN OLSZTYN PIECZEWO

TomPL
Posty: 92
Rejestracja: 24 października 2011, o 11:58
Nadajnik - obiekt nadawczy: Olsztyn-Pieczewo

Re: DVB-T z RTCN OLSZTYN PIECZEWO

Post autor: TomPL »

Może wtedy próbnie nadawali z większą mocą?

loleklolek

Re: DVB-T z RTCN OLSZTYN PIECZEWO

Post autor: loleklolek »

hmm... to pozostaje dogadać się z sąsiadem lub zarządcą budynku w kwestii umieszczenia anteny w innym miejscu lub uruchomienia instalacji zbiorczej. Można też próbować lepiej dobrać antenę (inną pokojówkę lub jakąś małą zewnętrzną +kombinacje symetryzatorów/wzmacniaczy) lub miejsce o lepszym zasięgu (trzeba pochodzić z anteną lub znaleźć miernik pokazujący siłę sygnału).

W ostateczności można zaczekać do końca maja na uruchomienie MUX-1, gdzie też będą kanały TVP 1, 2 i INFO oraz będą nadawane z większą mocą.

Jeśli chodzi o odbiór, ktory znikł, to byc może trafiłeś na korzystniejsze warunki propagacji akurat.

zaqwer

Re: DVB-T z RTCN OLSZTYN PIECZEWO

Post autor: zaqwer »

mieszkam w Olsztynie i odległość od nadajnika wynosi ok. 3 km. Okno "nie pada" na nadajnik i na antenie pokojowej (malutka z magnesem) MUX 3 mi nie chodzi, a jak juz złapie to strasznie mi tnie ;/ (oczywiscie MUX 2 dziala bezproblemowo).
jaką antenę radzicie mi kupić ? zewnętrzną czy jakoś inną pokojową ?

TomPL
Posty: 92
Rejestracja: 24 października 2011, o 11:58
Nadajnik - obiekt nadawczy: Olsztyn-Pieczewo

Re: DVB-T z RTCN OLSZTYN PIECZEWO

Post autor: TomPL »

Oczywiście najlepsza zewnętrzna - wtedy na mur będzie mux-3 chodził. Ale może wystarczy "normalna" pokojowa, tyle że ze wzmacniaczem, próbuj...

zeeen
Posty: 2
Rejestracja: 12 listopada 2011, o 11:55
Odbiornik: wiwa hd50
Instalacja antenowa: DIPOL 3/21-69 DVB-T
Nadajnik - obiekt nadawczy: Olsztyn-Pieczewo

Re: DVB-T z RTCN OLSZTYN PIECZEWO

Post autor: zeeen »

Ja mieszkam na Jarotach widze maszt z jednej strony bloku lecz z drugiej mam zasłoniety scianą .
Własnie od tej strony chciałem oglądac mux3 i 1
.Kupiłem antenę pokojową z media marktu i zero sygnału .Oddałem i zamówiłem w Dipolu mała antenkę za 20 parę złotych: DIPOL 3/21-69 DVB-T.
Pomimo zasłoniętego masztu wystawiłem antene na balkon i mam siłe 100 a moc sygnału 90-100 na obydwu muxach.polecam wszystkim tę antenę:
http://www.dipol.com.pl/antena_telewizy ... _A0315.htm

mielonek

Re: DVB-T z RTCN OLSZTYN PIECZEWO

Post autor: mielonek »

W koncu mi sie udalo:) Najpierw wystawilem testowo antene na chwile za okno i od razu zalapalo, ale ze nie mam mozliwosci na zeby na stale stala za oknem to pokombinowalem, przysunalem na parapecie blizej drzwi balkonowych i o dziwo dziala:) Takze moze starczy probowac roznych ustawien w pokoju.

barkaz

TVP-1,2,historia,kultura ( olsztyn jagodnik)

Post autor: barkaz »

Od tygodnia brak jest sygnału programów publicznych. Czy jest to wina sprzętu czy nadawcy. :P

loleklolek

Re: DVB-T z RTCN OLSZTYN PIECZEWO

Post autor: loleklolek »

Z Olsztyna sygnał jest, a z Jagodnika to nie wiem.

Pager
Posty: 40
Rejestracja: 16 kwietnia 2011, o 10:20
Odbiornik: Sony Bravia KDL-46EX500
Instalacja antenowa: UHF-Tridigit,VHF- Televes V BIII +wzm.Telkom-Telmor WW12/4
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Giżycko/Miłki

Re: DVB-T z RTCN OLSZTYN PIECZEWO

Post autor: Pager »

Miejscowość Dęby od nadajnika ok.90 km a MUX-3 śmiga jak ta lala.
Antena siatka ze wzmacniaczem ,tuner Cabletech.W tym samym budynku na tv Samsung +siatka niestety brak sygnału

TomPL
Posty: 92
Rejestracja: 24 października 2011, o 11:58
Nadajnik - obiekt nadawczy: Olsztyn-Pieczewo

Re: DVB-T z RTCN OLSZTYN PIECZEWO

Post autor: TomPL »

Pager pisze:...
Niesamowite :shock:

edit/
Odpowiadając post pod postem proszę nie cytować. Patrz Zasady Forum. Admin.


Oj tam, oj tam, przecież zacytowałem tylko wybrany kawałek posta ;)
Ostatnio zmieniony 1 grudnia 2011, o 13:23 przez TomPL, łącznie zmieniany 1 raz.

Pager
Posty: 40
Rejestracja: 16 kwietnia 2011, o 10:20
Odbiornik: Sony Bravia KDL-46EX500
Instalacja antenowa: UHF-Tridigit,VHF- Televes V BIII +wzm.Telkom-Telmor WW12/4
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Giżycko/Miłki

Re: DVB-T z RTCN OLSZTYN PIECZEWO

Post autor: Pager »

TomPL pisze:
Pager pisze:...
Jak to zobaczyłem miałem podobne oczy.Znajomy mówi,że od dwóch tygodni jak zakupił przystawkę,cały czas ma stabilny obraz.
Jest tylko o 10% słabsza siła sygnału niż MUX-2 .Jakość 97 % na obu Mux-ach.

edit/
Odpowiadając post pod postem proszę nie cytować. Patrz Zasady Forum. Admin.

Harnas76

Re: DVB-T z RTCN OLSZTYN PIECZEWO

Post autor: Harnas76 »

zeeen pisze:Ja mieszkam na Jarotach widze maszt z jednej strony bloku lecz z drugiej mam zasłoniety scianą .
Własnie od tej strony chciałem oglądac mux3 i 1
.Kupiłem antenę pokojową z media marktu i zero sygnału .Oddałem i zamówiłem w Dipolu mała antenkę za 20 parę złotych: DIPOL 3/21-69 DVB-T.
Pomimo zasłoniętego masztu wystawiłem antene na balkon i mam siłe 100 a moc sygnału 90-100 na obydwu muxach.polecam wszystkim tę antenę:
http://www.dipol.com.pl/antena_telewizy ... _A0315.htm

chcialem podziekowac za twojego posta. Po wielu za i przeciw wreszcie ty zwrociles moja uwage na wyroby dipola. Po analizie kupilem ta 16to elementowa. Darowalem sobie internet ze wzgledu na koszty przesylki. W sklepie na partyzantow naprzeciw skody jest za 38 zl. (w sieci za 32+kurier). Efekt? Pod Bartagiem mam mux 3 na 97%. Zaznacze ze masztu nie widze. Mam tylko ze 200m przestrzeni i bloki na drodze maszt antena. Antena na zewnatrz.

marcinr

Re: DVB-T z RTCN OLSZTYN PIECZEWO

Post autor: marcinr »

Witam.
Również miałem wielki problem z MUX3.
Próbowałem 3 rodzajów anten pokojowych (np taką http://www.ntvc.pl/anteny-pokojowe/35-a ... dvb-t.html mającą dobrą opinie), aż w końcu zadzwoniłem do kumpla który pracuje w RTCN w Trzeciewcu co poradzić na słaby sygnał MUX3 w Olsztynie. Oddzwonił dzień później żebym kupił dobrą antenę siatkową i wstawił za telewizor albo za szafę. (bo balkonu nie mam, a mieszkam na parterze, dookoła same bloki, masztu nie widać, a do masztu jakieś 5km)

Kupiłem taki oto sprzęt Dipola: Antena ASP-8W LUX wersja A ze wzmacniaczem LNA-177 na allegro za 60zł z przesyłką i MUX2 99%, MUX3 99%. Zero zniekształcenia obrazu, jakiś zakłóceń.
Antena jest za szafą, i patrzy na ścianę. Miałem tam akurat troszkę miejsca. I nie jest skierowana na maszt.

Sygnał jest znakomity.

Także polecam każdemu w Olsztynie kto ma problemy z MUX3. Antena nie jest wielka, i można ją położyć na szafie, za telewizorem bądź w jakiejś wolnej przestrzeni.

Pozdrawiam

dominik0492

Olsztyn - MUX1

Post autor: dominik0492 »

Witam wszystkich . Może jest ktoś kto jest rozeznany czy w Olsztynie już nadaje testowo mux 1 czy nie ? Jeżeli nie to może wiadomo kiedy zacznie ? Dzięki za info .

przemo352

Re: DVB-T z RTCN OLSZTYN PIECZEWO

Post autor: przemo352 »

Mieszkam w Dywitach
Na antenie pokojowej mux 2 odbiera mi na 100% i działa idealnie, natomiast mux 3 ok 60 % i często mi sie zakłóca obraz. Mam pytanie?
1) czy jak włącza pod koniec maja mux 1 to będzie silniejszy niż mux 3?
2) czy lepiej dokupić jakiś wzmacniać, do anteny? jeśli tak to jaki mi polecacie?

loleklolek

Re: DVB-T z RTCN OLSZTYN PIECZEWO

Post autor: loleklolek »

Ad1. Mux1 ma nadawać z większą mocą, niż mux3.
Ad2. To zależy, co Ci zakłóca ten sygnał. Wzmacniacz może też wzmacniać zakłócenia. Można próbować, gwarancji, że będzie lepiej nie ma.

vilkendor

Re: DVB-T z RTCN OLSZTYN PIECZEWO

Post autor: vilkendor »

Witam, mieszkam w Olsztynie jakieś 10km od nadjnika(okolice Grunwaldzkiej). Odbiornik Not Only TV LV6TBOXHD v.2. Ściąga mi ładnie mux2, natomiast mux3 ani troche(nawet 1 kropki w sile sygnału). Próbowałem anteny pokojowej jak i siatkowej, na obu tak samo. Znajomy w Gutkowie sciaga mux3, a mieszka dalej od nadajnika. Czy to wina dekodera?

TomPL
Posty: 92
Rejestracja: 24 października 2011, o 11:58
Nadajnik - obiekt nadawczy: Olsztyn-Pieczewo

Re: DVB-T z RTCN OLSZTYN PIECZEWO

Post autor: TomPL »

Nie. To "wina" słabej mocy nadajnika, słabej anteny lub pechowego miejsca odbioru.

vilkendor

Re: DVB-T z RTCN OLSZTYN PIECZEWO

Post autor: vilkendor »

Dzięki za odpowiedź. Miejmy nadzieje, że zwiększą moc andajnika(2 kW - lol), a mux 1 również dostanie porządny nadajnik.

Zenek30

najczęsciej przycina Polsat z Olsztyna

Post autor: Zenek30 »

Witam u mnie Polsat z Olsztyna najczesciej przycina,komus jeszcze?????Na mux-ie 2 oczywiscie.

Zablokowany