DVB-T z RTCN OLSZTYN PIECZEWO

FaradayDan

Re: DVB-T z RTCN OLSZTYN PIECZEWO

Post autor: FaradayDan »

Ja też na żołnierskiej w bratniaku na 1 piętrze łapie wszystkie muxy, z tym że mux 3 najlepiej mi odbiera jak antenkę od tunera przyczepię do grzejnika :)

TomPL
Posty: 92
Rejestracja: 24 października 2011, o 11:58
Nadajnik - obiekt nadawczy: Olsztyn-Pieczewo

Re: DVB-T z RTCN OLSZTYN PIECZEWO

Post autor: TomPL »

ninnuam pisze: Czy musze czekac na nowy nadajnik do czerwca ?
Jaki nowy nadajnik??? Skąd w ogóle taki pomysł?
Pieczewo nadaje już wszystkie 3 muxy, może za rok, jak wyłączą analogową tv, to skorygują moc nadawania ntc...

ps. a ta antena to badziewie jakieś

vilkendor

Re: DVB-T z RTCN OLSZTYN PIECZEWO

Post autor: vilkendor »

Czyżby zwiększyli moc nadajnika Mux 1? Wcześniej delikatnie mi go łapało, brak możliwości normalnego oglądania, a teraz odbiera tak jak mux2. Dodam że mux3 tak samo jak było, czyli kompletnie nic(na moim not only tv LV6 v.2 ani jednej kropki w sygnale).

TomPL
Posty: 92
Rejestracja: 24 października 2011, o 11:58
Nadajnik - obiekt nadawczy: Olsztyn-Pieczewo

Re: DVB-T z RTCN OLSZTYN PIECZEWO

Post autor: TomPL »

Nie zauważyłem zmian - może była akurat dobra propagacja :)

ninnuam

Re: DVB-T z RTCN OLSZTYN PIECZEWO

Post autor: ninnuam »

W takim razie jaka antena (tania pokojowa wystarczy zamiast tego thomsona) żeby wszystko śmigało ?? ;>

TomPL
Posty: 92
Rejestracja: 24 października 2011, o 11:58
Nadajnik - obiekt nadawczy: Olsztyn-Pieczewo

Re: DVB-T z RTCN OLSZTYN PIECZEWO

Post autor: TomPL »

Nie ma takiej - nikt, ani tu na forum, ani żaden sprzedawca nie zagwarantuje ci dobrego odbioru wszystkich programów na antenie pokojowej. Dużo zależy od twojej lokalizacji, budynku itp. itd., może się okazać, że na żadnej nie rady odbierać tych słabszych mux-ów.
Pozostaje metoda prób i błędów - kupujesz z opcją zwrotu na drugi dzień, podłączasz, sprawdzasz i... oddajesz 8-)

Awatar użytkownika
TomW
Posty: 904
Rejestracja: 27 grudnia 2011, o 21:44
Odbiornik: Samsung UE32F5000
Instalacja antenowa: Siatkowa, pokojowa DAVBOL W1 (parter)
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kosztowy

Re: DVB-T z RTCN OLSZTYN PIECZEWO

Post autor: TomW »

Przy doborze anteny pokojowej wybieramy tę, która ma największy zysk (nie wzmocnienie) i nie sugerujemy sie wyglądem.

wojsiu

problemy z odbiorem MUX3 w Olsztynie

Post autor: wojsiu »

Od wczoraj (26.06.2012) są problemy z odbiorem MUX3 w różnych częściach Olsztyna. Sprawdzone w wielu miejscach. Czy ktoś wie, co się dzieje?

W ogóle dziwna to sprawa, że jest taki słaba moc tego 3 mux-a (2,5 kW). Czy naprawdę do czasu wyłączenia analogowej nie można było dać choć 10 kW?

edgardo

RTCN OLSZTYN/PIECZEWO

Post autor: edgardo »

Witam wszystkich.
Moze bedziecie mogli mi pomoc.
Kilka dni temu na dzialce (Jedwabno ok 40km od Olsztyna) zamontowalem antene + tuner WIWA HD-50. Odrazu po zamontowaniu zrobilem wyszukiwanie automatyczne i mialem chyba ok 19 programow - wszystko dzialalo super, sygnal rewelacyjny. Po kilku dniach pojawily sie pewne problemy ktore objawiaja sie tym, ze co jakis czas mam informacje "brak sygnału" . Antena jest ukierunkowana na nadajnik w Olsztynie (osiedle pieczewo). Wczoraj około 19.00 mialem brak sygnału az do teraz. Sprawdzalem na stronie i zadnych prac konserwacyjnych nie wykonuja. Pogoda tez jest ladna. Co moglo sie stac?


edit/ Polskie litery !!!

grzes055

Re: DVB-T z RTCN OLSZTYN PIECZEWO

Post autor: grzes055 »

Chyba to konserwacja, nie wiem czy przypadkiem nie wymiana anteny nadawczej. Słabo szukałeś, w konserwacjach popatrz od 17.08 do 28.08 coś robią. Polskie Radio podaje konserwacje:
"24, 27 sierpnia 2012r. w godz. 8:00-14:00 oraz w dniach 28, 29 sierpnia 2012r. w godz. 8:00-17:30- przerwa w emisji"
"W dniach 30 i 31 sierpnia 2012r. w godz. 8:00-16:00 - możliwe obniżenia mocy"

blind-oln

Re: DVB-T z RTCN OLSZTYN PIECZEWO

Post autor: blind-oln »

RTCN Pieczewo nadaje już wszystkie trzy multipleksy z mocą 100 kW, bo nie mam problemów z odbiorem MUX 3. Wyłączona została także telewizja analogowa, bo odbieram już tylko TVP1, TVP2 i Polsat z RTCN Miłki.

Habi53
Posty: 47
Rejestracja: 5 października 2011, o 17:43
Odbiornik: Signal-527
Instalacja antenowa: Ant.siatkowa+wzmacniacz
Nadajnik - obiekt nadawczy: Olsztyn-Pieczewo

Re: DVB-T z RTCN OLSZTYN PIECZEWO

Post autor: Habi53 »

Dlaczego tak trudno dotrzeć do informacji, że MUX3 został przeniesiony z kanału 44 na 26? Na stronach cyfryzacja.gov.pl i emitel.pl w ogóle nie znalazłem tej informacji dopiero na http://www.tvp.pl/olsztyn/cyfryzacja/in ... i/11400676 coś jest podane.
Edit: Znalazłem taką wiadomość http://cyfryzacja.gov.pl/Wykaz,stacji,c ... ,1418.html

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: DVB-T z RTCN OLSZTYN PIECZEWO

Post autor: Jarosław Bałuka »

Na stronie głównej Emitela informacja jest informacja z 13.06: http://www.emitel.pl/strona-glowna/nowa ... -kanale-24

belzebiusz
Posty: 2505
Rejestracja: 5 grudnia 2011, o 15:35
Odbiornik: .
Sony KDL-42W805A
Not Only TV LV5T Deluxe (USB)
Instalacja antenowa: 19-elementowa Yagi
z symetryzatorem,
na kominie
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN: Siedlce/Łosice i Dęblin/Ryki

Re: DVB-T z RTCN OLSZTYN PIECZEWO

Post autor: belzebiusz »


digitrax
Posty: 80
Rejestracja: 14 czerwca 2013, o 07:10
Odbiornik: Blankom TSI-108
Thomson THT501
Opticum HD N2
Instalacja antenowa: Televes DAT 75
Nadajnik - obiekt nadawczy: Jagodnik, Chwaszczyno, Pieczewo

Re: DVB-T z RTCN OLSZTYN PIECZEWO

Post autor: digitrax »

Poprosiłem kolegę z kablówki by wykonał pomiary sygnałów osiąganych w Braniewie i wygląda to nie za ciekawie:

Elbląg Jagodnik:

- kanał 25 MUX-2 =51,9 dBuV
- kanał 26 MUX-3 =50 dBuV
- kanał 43 MUX-1 =49 dBuV

Olsztyn Pieczewo:

- kanał 26 MUX-3 <20 dBuV
- kanał 28 MUX-1 <20 dBuV
- kanał 33 MUX-2 <20 dBuV

Gdańsk Chwaszczyno:

- kanał 35 MUX-2 =41,6 dBuV
- kanał 37 MUX-1 =42,6 dBuV
- kanał 48 MUX-3 =42,8 dBuV

Krótko mówiąc z Olsztyna nie odbieram nic, z Gdańska i z Elbląga odbiornik łapie muxy ale od czasu do czasu 1 i 2 w HD potrafi przypauzować :? Co dziwne muxy z Jagodnika chyba mają nadal taką samą moc bo poziomy sygnałów są zbliżone.

f16

Re: DVB-T z RTCN OLSZTYN PIECZEWO

Post autor: f16 »

Mam pytanie do Emitela.
Podobno Pieczewo nadaje już wszystkie trzy multipleksy z mocą 100 kW? Niestety odbiór MUX-3 i MUX-1 pogorszył się strasznie. Do niedzieli nawet przy 2,5 kW ERP (MUX-3) odbierało bardzo dobrze. Odbiornik wykazuje moc sygnału dla
MUX-2 - WYSOKA (max)
MUX-1 - średnia niska
MUX-3 - średnia niska

Odległość od nadajnika ok. 35 km (Szczytno). Antena bez wzmacniacza. Do niedzieli radziła sobie świetnie. Ciekawostką było to, że MUX-3 (2,5 kW) odbierał lepiej niż MUX-1 (10 KW).

cieslo
Posty: 2
Rejestracja: 17 czerwca 2013, o 16:57
Odbiornik: Ferguson Ariva 250 Combo
Instalacja antenowa: AZART
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Olsztyn / Pieczewo

Re: DVB-T z RTCN OLSZTYN PIECZEWO

Post autor: cieslo »

Witam. Od dzisiaj odbieram TVP Info w wersji olsztyńskiej na MUX1 i MUX3. Dotychczas na MUX3 było TVP Info Gdańsk. Czy od dzisiaj TVP Info Olsztyn będzie zdublowane na MUX1 i MUX3?

Cyfrowytelewidz

Re: DVB-T z RTCN OLSZTYN PIECZEWO

Post autor: Cyfrowytelewidz »

Tak i nic się już nie zmieni do opuszczenia TVP Info z MUX1.

blind-oln

Re: DVB-T z RTCN OLSZTYN PIECZEWO

Post autor: blind-oln »

Ja mogę powiedzieć, że wczoraj siłę sygnału w kreskach miałem tak:

MUX 1 2-3/5
MUX 2 5/5
MUX 3 0/5

a dziś mam tak:

MUX 1 5/5
MUX 2 5/5
MUX 3 5/5

AKTUALIZACJA:

Wygląda na to, że TVP INFO Olsztyn na MUX 1 zostało zastąpione przez TVP INFO Gdańsk. Na MUX 3 nadal jest TVP INFO Olsztyn.

cieslo
Posty: 2
Rejestracja: 17 czerwca 2013, o 16:57
Odbiornik: Ferguson Ariva 250 Combo
Instalacja antenowa: AZART
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Olsztyn / Pieczewo

Re: DVB-T z RTCN OLSZTYN PIECZEWO

Post autor: cieslo »

Zgadza się, dzisiaj jest TVP Info Olsztyn na MUX3 i TVP Info Gdańsk na MUX1 z RTCN Olsztyn.

Zablokowany