DVB-T z RTCN SZCZECIN KOŁOWO

markus 69
Posty: 233
Rejestracja: 23 października 2009, o 12:14

Re: DVB-T SZCZECIN

Post autor: markus 69 »

Oj jakoś mi się wydaje że bez wzmacniacza można wszystkiego nie złapać, głównie chodzi mi o TVN gdyż ta stacja ma bardzo małą moc nadawania.

danielmat

Re: DVB-T SZCZECIN

Post autor: danielmat »

10kW to nie tak znowu mało. Ja mam antenę DIPOL 16/21-69 DVB-T i próbowałem z Krakowa odbierać sygnał z nadajnika w Rabce (odległość ok. 50km). Po skierowaniu anteny bezpośrednio w kierunku nadajnika odbiór TVP1 (10kw) i TVP2 (15kw) jest bardzo dobry (obraz ostry i zero śniegu)

aaron84
Posty: 245
Rejestracja: 14 stycznia 2010, o 10:41
Odbiornik: Wiwa HD-90 (111115.491511.1)
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-60 Tri Digit ze wzmacniaczem 30dB
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kołowo

Re: DVB-T SZCZECIN

Post autor: aaron84 »

Jeżeli chodzi o moją instalację, czyli antena siatkowa plus wzmacniacz, to nawet wcześniej, gdy wszystko było dobrze, TVN nie odbierał wcale (mimo wzmacniacza).
No ale to była siatkówka...

markus 69
Posty: 233
Rejestracja: 23 października 2009, o 12:14

Re: DVB-T SZCZECIN

Post autor: markus 69 »

@aaron84
Tutaj masz bardzo obrazkowy schemat podłączenia prawidłowego anten http://images3.fotosik.pl/138/e4791ae6af415b21.jpg jeżeli wykonasz swoją instalacje w podobny sposób to będziesz się nią cieszył przez długie lata.

lukas_so

Re: DVB-T SZCZECIN

Post autor: lukas_so »

markus 69 pisze:@aaron84
Tutaj masz bardzo obrazkowy schemat podłączenia prawidłowego anten http://images3.fotosik.pl/138/e4791ae6af415b21.jpg jeżeli wykonasz swoją instalacje w podobny sposób to będziesz się nią cieszył przez długie lata.
a co w tej instalacji jest takiego super??

markus 69
Posty: 233
Rejestracja: 23 października 2009, o 12:14

Re: DVB-T SZCZECIN

Post autor: markus 69 »

Banalna instalacja antenowa, ale @aaron84 dopytywał się w innym wątku o instalacje antenowe więc przedstawiłem schemat obrazkowy - bardzo pomocny dla laików w tych sprawach.

tomcio

Re: DVB-T SZCZECIN

Post autor: tomcio »

aaron84 pisze:Ten problem już istnieje od kilku miesięcy. Zasilacz wcale się nie grzeje, przynajmniej ja nic nie czuję. Gdy nawet wyłączę go na kilka dni, a po kilku dniach znowu włączę, to i tak jest to samo.
No a niestety robić tak jak piszesz, to się trochę boję, bo nie chciałbym, żeby mnie prąd popieścił lol
Z tego co opisujesz uszkodzony jest konensator elektrolityczny w zasilaczu. Wystarczy go wymienić i wszystko wróci do normy. Daj tylko nieco większą pojemność np. 470-1000 uF/16v.
Producenci tych zasilaczy oszczędzają i często dają 100 uF co jest za mało. Zresztą elektrolity również się poprostu starzeją i po kilku latach trzeba je wymieniać.
tomcio

SQ1BHQ

Re: DVB-T SZCZECIN

Post autor: SQ1BHQ »

Witam wszystkich na forum.

Dawno dawno temu robiłem testy odbioru DVB-T na Osowie

http://jo73gp.wordpress.com/category/dvb-t-dab-dmb/

Piotrek
SQ1BHQ
Trzebież

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: DVB-T SZCZECIN

Post autor: qwerty »

Jaką długość ma ta antenka?

Piotrek79

Re: DVB-T SZCZECIN

Post autor: Piotrek79 »

Czy wiadomo już coś na temat startu DVB w naszym regionie, chodzi mi o termin :?:
A może ktoś z EMITELa coś wie.

k@li111

Re: DVB-T SZCZECIN

Post autor: k@li111 »

Podobno ze względu na PRZYGRANICZNOŚĆ naszego regionu termin może być dotrzymany, osobiście w to nie wierzę.

Viking

Re: DVB-T SZCZECIN

Post autor: Viking »

Gdybyśmy byli na wschód od Berlina już byśmy mieli,tak jak Gorzów czy Zielona Góra. Ale spokojnie Niemcom potrzebny jest 12 kanał do cyfrowego radia, dlatego wyłączenie analogu ma być tak wcześnie.

max98

Re: DVB-T SZCZECIN

Post autor: max98 »

x
Ostatnio zmieniony 31 marca 2010, o 22:11 przez max98, łącznie zmieniany 1 raz.

smyk

Re: DVB-T SZCZECIN

Post autor: smyk »

max98 pisze:
varicap pisze:
Tomek11132 pisze:19-stego do godzin popoludniowych przerwa emisji radiowej i tv analogowej jak mnie poinformowal znajomy czy zakladali przekaznik do dvb-t?wiadomo cos?
Z różnych przecieków docieraja do mnie informacje, że te przeciągajace się i nadprogarmowe wyłączenia "konserwacyjne" to nie tylko zwykłe przerwy techniczne ale i modernizacja.
Modernizacja pod kątem prawdopdoobnie DVB-T.
W końcu za pięć miesięcy ma stąd ruszyć nadawanie.
A ze wszystkich obiektow przeznaczonych do II etapu, to właśnie Kołowo chyba najszybciej powino być przygotowywane.
Jest to najwiekszy obiekt w zachodnipomorskiem, najwiekszy leżący tak blisko granicy. Niemcy też naciskają i im bardzo bruździ nasz kanal 12 z Kołowa bo oni kanal 12 wybrali dla uruchamioania już dawno temu u siebie T-DAB.
Meklemburgia-Przedpomorze właśnie przez TVP1 na kanale 12 nie ma DABu jako jedyny z landów.
Wyjątkowo własnie tu T-DAB Niemcy chcieli uruchomić na kanale 6 (ichniejszym 5) ale nic chyba z tego nie wyszło. Bornholm wciąż nadaje analog (tylko do końca miesiaca) właśnie na E5.
Potem T-DAB zrobił się mało popularny, przyszedl kryzys i land został jako jedyny bez T-DAB lub tylko z małymi wyspowymi nadajnikami.
Kołowo i Sniezne Kotły to obiekty zapeniajacy sygnał przylegajacy do pierwszego terenu gdzie ma być switch-off analogu - Lubuskiego.
Poznań DVB-T już ma ale wyłączenie analogu trochę później.
Widac że tereny przygraniczne są "naciskane" na szybsze zmiany a Kołowo to "wysunięta jednostka" siegajaca sygnałem tak jak Jemiołów aż po Berlin.

Myślę, że te dodatkowe wyłączenia to nic innego jak insalacja kompletnego sprzetu DVB-T.
Ale z tego co słyszałem ba być nietknięty póki nadawcy podpiszą umowy i zagwrantują opłaty za usługi.
Może się okazać że Kołowo moze zacząć nadawać DVB-T za jdnym nacisnięciem przycisku (np w Centrum Nadzoru Sieci w Krakowie) ale nikt go nie naciśnie bo nie ma umów.
Mimo to Emitel jest świadomy że DVB-T nawet opóźniane w końcu ruszy i gdy paiery będą OK to nie chce pozostać w sytuacji nieprzygotowania.
Bo gdy podpisze umowe to chciałby od razu zacąć nadawać BO TO OZNACZA ROZPOCZĘCIE PŁATNOSCI NA USŁUGĘ.
A tak to w końcu Emtitel zachowujac się zbyt ostro,żnie mógłby sie znaleźć w sytuacji ze nie zarabia na DVB-T A MÓGŁBY tylko że jeszcze nie zamówil sprzętu, nie zainstaliowal itp.
Wtedy nie zarabial by ze swojej winy.
Zatem oni zadaje się jednak coś robią.
vari


fantasta, może zamiast forum Emitela polecam forum SCI-FI

Jesteś archeologiem? :lol: Ten post jest z października. :lol:

max98

Re: DVB-T SZCZECIN

Post autor: max98 »

x
Ostatnio zmieniony 31 marca 2010, o 22:12 przez max98, łącznie zmieniany 1 raz.

Saimon-bidzik

Re: DVB-T SZCZECIN

Post autor: Saimon-bidzik »

Jak widać w eterze cisza i DVB to zbyt wiele jak na Polską rzeczywistość.
Szczególnie dla Szczecina to zbyt wiele, zresztą po co tu TV cyfrowa? raczej trzeba tu zaorać i posadzić roślinki co na pewno przyniosą zyski dla Miasta.
Posadzmy "marychę" czy "konopie" na trawnikach , to będą nasze zakłady produkcyjne :)
Jak na razie to tylko automaty do gier są w mieście rentowne :). Może dlatego, że biznesu dogląda nasz Rząd :).
Liczę na to że Sąsiedzi z zachodu tupną nogą na siewnik z kanału 12-stego.
Może wyszukają jakieś kary finansowe za opóżnienia w realizacji , a może wszystko już pięknie działa tylko mój odbiornik trzeba zestroić ?:) Na pewno moja flustracja nie powinna mieć miejsca, za co wszystkich czytających przepraszam :). Idę zagrać na automatach te na pewno działają :) hmm albo nie nie idę -przeskanuje pasmo:0

Demon

Re: DVB-T SZCZECIN

Post autor: Demon »

Saimon-bidzik pisze:Liczę na to że Sąsiedzi z zachodu tupną nogą na siewnik z kanału 12-stego.
Może wyszukają jakieś kary finansowe za opóżnienia w realizacji...
A my zapłacimy! Pan zapłaci, Pani zapłaci, Państwo zapłacą ale Oni tego nie zapłacą.

uggp

Re: DVB-T SZCZECIN

Post autor: uggp »

ICH to trzeba w dyby zamknąć i na rynku wystawić.

Bartosz Czach

Re: DVB-T SZCZECIN

Post autor: Bartosz Czach »

@uggp Proponuję jeszcze co jakiś czas dotykać anteną pędzoną nadajnikiem o mocy 100W. Podobno pięknie takowa kopie.

Tomek11132

Re: DVB-T SZCZECIN

Post autor: Tomek11132 »

Antena dexta ze wzmacniaczem zewnetrzna(otwarta przestrzen,Szczecin centrum) mozna odbierac wieczorem dvb-t z Zielonej Gory w mpeg4 (odbiornik ferguson FT 8200 HD
) w dzien brak sygnalu lub rwie -wieczorem zawsze jest ok.Oraz stacje niemieckie w mpeg2.Pozdrawiam

Zablokowany