EMTEC S800H

Mailkontent
Posty: 20
Rejestracja: 6 lutego 2011, o 11:49
Odbiornik: EMTEC S800H,
CABLETECH URZ0086
Instalacja antenowa: "Siatka" szerokopasmowa ze wzmacniaczem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kielce

EMTEC S800H firmware version r5389

Post autor: Mailkontent »

Obrazek
Możliwości duże: EMTEC Movie Cube S800H.
  • + jak dotąd odtwarza wszystko, również obrazy płyt DVD (BD nie testowałem),
    + napisy z polską czcionką, można skalować i ustawiać pozycję na ekranie,
    + dostęp do dysku poprzez sieć,
    + można przeglądać i odtwarzać materiały z sieci domowej,
    + wydajny procesor jednocześnie można nagrywać, dotwarzać film z dysku i oglądać kolejny film z dysku na komputerze poprzez sieć,
    + zapisuje nagrania pliki .ts możliwe do odtworzenia na komputerze,
    + wyświetlacz umożliwia obsługę audio, radio itp. bez włączania TV,
    + sterowanie z przeglądarki
    + często aktualizowane oprogramowanie,
    + 1080p (używam z CRT) :)
    + niska cena można kupić z dyskiem na all.. za ok. 400PLN,
    + odtworzył http://mpeg-4.pl/trolle/test_ddplus.ts.
  • - pilot mało intuicyjny, trudny do obsługi w ciemności,
    - brak polskich znaków w EPG (albo nie umiem ustawić)- urządzenie pozwala na instalację własnego zestawu znaków i tym sposobem uzyskałem polskie znaki w EPG,
    - ustawianie zegara systemowego,
    - obsługuje tagi ID3 tylko w MP3, pomimo że odtwarza wszystkie inne,
    - ubogi SCART bez RGB i napięć,
    - wentylator.
; po zatelnetowaniu ukazuje się struktura katalogów znana z linuxa :)

Mailkontent
Posty: 20
Rejestracja: 6 lutego 2011, o 11:49
Odbiornik: EMTEC S800H,
CABLETECH URZ0086
Instalacja antenowa: "Siatka" szerokopasmowa ze wzmacniaczem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kielce

Re: EMTEC S800H firmware version r5389

Post autor: Mailkontent »

Wprawdzie odtwarzacz nie budzi wielkich emocji jednak pragnę donieść, że ukazał się nowy firmware version r5412 usuwający problemy z YouTube i są polskie znaki w EPG.

qqqaaazzz

Re: EMTEC S800H

Post autor: qqqaaazzz »

Cześć,
jak zrobić polskie znaki w EPG?
Można prosić o jakiś samouczek?

qqqaaazzz

Re: EMTEC S800H firmware version r5389

Post autor: qqqaaazzz »

Miesiąc temu kupiłem z wyprzedaży EMTEC Movie Cube S800H i muszę przyznać, że jestem pod wrażeniem.
Porównam go (w funkcji odtwarzacza) do Popcorn Hour A-110 oraz (w funkcji tunera) do Fergusona T50.
+ rzeczywiście odtwarza wszystko co mu się poda (wszystko co Popcorn plus dużo więcej);
+ odtwarza również obrazy płyt DVD z menu oraz BD bez menu i tylko główny film,
+ napisy z polską czcionką, można skalować i ustawiać pozycję na ekranie oraz kolor (napisy mają trochę porwane krawędzie - ładniejsze są na Popcornie) nie czyta TXT;
+ dostęp do dysku poprzez sieć (Otoczenie sieciowe, FTP, HTTP, P&P szkoda, że chronione hasłem tylko FTP i HTTP),
+ można przeglądać i odtwarzać materiały z sieci domowej (tylko SD i mocniej skompresowane 720p, przy większych szarpie),
+ dość wydajny procesor jednocześnie można nagrywać i odtwarzać coś innego (ale nie można jednocześnie prowadzić operacji kopiowania/przenoszenia plików i oglądania czegokolwiek);
+ zapisuje nagrania z TV w pliki .ts możliwe do odtworzenia na komputerze (cały strumień, łącznie ze wszystkimi ścieżkami audio i EPG);
+ wyświetlacz umożliwia obsługę audio, radio itp. bez włączania TV (ale jest mały i trzeba podejść na maksymalnie metr, bo są małe literki oraz występuje duże opóźnienie wyświetlania),
+ obsługuje wszystkie rodzaje radia internetowego: mp3, aac, wma - niestety nie obsługuje radia z plików m3u ani pls - trzeba wyszukiwać we wbudowanej wyszukiwarce, za to można dodać do listy ulubionych;
+ zdalne sterowanie z przeglądarki po HTTP (niestety bez podglądu ekranu i z dużym opóźnieniem - praktycznie tylko taki gadżet);
+ 1080p 50Hz - tylko wtedy obsługuje przesyłanie dźwięku Dolby Digital TrueHD oraz DTS-HD MasterAudio przez HDMI;
+ niska cena na rynku wtórnym;
+ szybko działa przeglądarka zdjęć - pliki z aparatu 12Mpix praktycznie bez opóźnień i z ładnymi efektami przejścia plus muzyka w tle;
+ bardzo ładnie wygląda Polsat HD oraz TVN HD - ładniej niż na Fergusonie i zgrywa bez problemu na dysk - Ferguson nie chce zgrywać HD;
+ szybko wstaje po włączeniu i daje się normalnie wyłączyć jak telewizor a nie jak Popcorn;
+ całkiem ładne i logiczne Menu oraz EPG;
+ ustawianie zegara systemowego z EPG - proste i działa,
+ zasila dysk twardy na USB (Popcorn tylko pendrive);

Natomiast co do wad:
- pilot mało intuicyjny, trudny do obsługi w ciemności (ale całkiem zgrabny dzięki baterii pastylkowej);
- brak polskich znaków w EPG, tylko dzięki temu, że urządzenie pozwala na instalację własnego zestawu znaków po wyedytowaniu czcionki TTF Unicode na ISO8852-2 można mieć polskie EPG - jednak przy nagrywaniu będą krzaczki;
- obsługuje tagi ID3 tylko w MP3, pomimo że odtwarza wszystkie inne formaty (FLAC, APE, DTS),
- ubogi SCART bez RGB i napięć - praktycznie zupełnie niepotrzebny w tej formie;
- wentylator;
- obudowa może tylko stać lub leżeć białym do góry (w tej pozycji wbudowany dysk podgrzewa elektronikę powodując przyspieszanie wiatraczka);
- tuner często rwie obraz na kanałach SD z modulacją 64QAM - na HD z 16QAM tego nie ma - odwrotnie niż na Fergusonie;
- nie można zmienić nazwy grupy roboczej - jest WORKGROUP;
- całe urządzenie dziwnie wygląda - jak Zulugula w berecie.

Czego bym sobie życzył od tego urządzenia:
- możliwości nagrywania jednego programu i oglądania innego - Ferguson może w ramach tego samego multipleksu;
- możliwości oglądania TV w czasie operacji na plikach;
- wyświetlania pełnego opisu w EPG;
- polskich znaków w teletekście;
- szybszej pracy po sieci (praktyczne transfery to około 3 MBps - Popcorn dawał 6 MBps);
- choćby jednego gniazda USB z przodu (oba są z tyłu);

Generalnie po wieloletnim użytkowaniu Popcorna oraz rocznym Fergusona jestem całkiem zadowolony z tego co oferuje EMTEC - jest to prawdziwy kombajn do wszystkiego.

Masterjam

Re: EMTEC S800H

Post autor: Masterjam »

Witam.
Czy możesz mi odpowiedzieć na pytanie dotyczące DTS. Mam sporo filmów 720p ale z DTS angielskim jak i polskim, nie posiadam amplitunera i czy ten odtwarzacz ma dts z downmix do stereo tak aby dźwięk był w głośnikach telewizora ? Połączenie tuner-LCD oczywiście poprzez kabel HDMI. Szukam takiego odtwarzacza i ciężko coś znaleźć. Na razie tylko Novatron NTR82 posiada coś podobnego.

qqqaaazzz

Re: EMTEC S800H

Post autor: qqqaaazzz »

Tak,
Można ustawić następujące stany wyjść:
1. Przepuszczanie niezmienionego DTS/DD po HDMI i wyjściu optycznym.
2. Przepuszczanie niezmienionego DTS/DD po wyjściu optycznym i PCM Stereo przez HDMI.
3. PCM Stereo przez HDMI i wyjście optyczne niezależnie od źródła.
Do zastosowania z telewizorem najlepiej sprawdza się wariant 2.

EMTEC od Novatrona jest o tyle lepszy, że jeśli kiedyś kupisz sobie amplituner, to potrafi przesłać po HDMI każdy sygnał łącznie z DTS-HR MasterAudio oraz DolbyDigital-TrueHD, a Novatron zawsze przekoduje na goły DTS i goły DD.

Mailkontent
Posty: 20
Rejestracja: 6 lutego 2011, o 11:49
Odbiornik: EMTEC S800H,
CABLETECH URZ0086
Instalacja antenowa: "Siatka" szerokopasmowa ze wzmacniaczem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kielce

Re: EMTEC S800H

Post autor: Mailkontent »


krzyroman

Re: EMTEC S800H

Post autor: krzyroman »

Jak to robicie ,że oglądacie obrazy płyt DVD na Emtecu s800h?

qqqaaazzz

Re: EMTEC S800H

Post autor: qqqaaazzz »

Po prostu wrzucamy zawartość płyty DVD na dysk.
Można wrzucić obraz płyty w ISO (np z Nero) lub zwykłą kopię folderu VIDEO_TS.
Oczywiście w przypadku oryginalnych płyt konieczny bywa program "omijania" zabezpieczeń np: DVD Decrypt lub DVD Fab.

emil_betoniarz
Posty: 38
Rejestracja: 21 lipca 2012, o 11:45
Odbiornik: Emtec Movie Cube S800H
Instalacja antenowa: Siatka + symetryzator, Terra AB010, rozgałęźnik RTA140 Telmor
Nadajnik - obiekt nadawczy: Tarnów

Re: EMTEC S800H

Post autor: emil_betoniarz »

Witam. Chcę odgrzać temat. Jak wam odbiera NTC? U mnie jest tragedia. Nawet badziewna karta TV do laptopa radzi sobie lepiej.

Mailkontent
Posty: 20
Rejestracja: 6 lutego 2011, o 11:49
Odbiornik: EMTEC S800H,
CABLETECH URZ0086
Instalacja antenowa: "Siatka" szerokopasmowa ze wzmacniaczem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kielce

Re: EMTEC S800H

Post autor: Mailkontent »

Zero problemów. Doświadczenia zakończyłem - po prostu działa.

akronim

Re: EMTEC S800H

Post autor: akronim »

Witam,
Czy w EMTEC Movie Cube S850H
1) Jest możliwe nagrywanie 1 kanału i równoczesne odtwarzanie z HDD:
a) wcześniej nagranej audycji
b) materiału filmowego z pliku ?

2) W przypadku, gdy odpowiedź na pytanie 1 jest twierdząca, czy rozpoczęcie zaplanowanego nagrywania podczas oglądanie z HDD powoduje przerwanie odtwarzania i konieczność ponownego wejścia w odtwarzany materiał (tak jest podobno niestety w niektórych tunerach np. Kuger & Matz KM00186) ?

3) Czy nagrane pliki nagrane z DVB-T oznaczone są nazwą filmu/programu czy tylko nazwą kanału i datą?

pozdrawiam

Mailkontent
Posty: 20
Rejestracja: 6 lutego 2011, o 11:49
Odbiornik: EMTEC S800H,
CABLETECH URZ0086
Instalacja antenowa: "Siatka" szerokopasmowa ze wzmacniaczem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kielce

Re: EMTEC S800H

Post autor: Mailkontent »

Odpowiedzi dotyczą S800H pewnie w S850H jest tak samo, mają wspólny soft.

1) a., b. Tak, również jest możliwość odtwarzania pliku z trwającego nagrywania,
2) Wyświetla komunikat i przerywa,
3) Przy nagrywaniu pliki są zapisywane w katalogach o nazwie kanału, przy programowaniu z EPG nazwą pliku jest MM-DD_tytuł.ts, przy programowaniu przez przeglądarkę nazwą pliku jest RRRRMMDD_HHMM.ts

Donio

Re: EMTEC S800H

Post autor: Donio »

Witam,

Potrzebuję pomocy!
Czy ktoś mógł by mi udzielić instrukcji jak utworzyć serwer na Emtec s850h, tak by mógł współpracować z PC.

Z góry wielkie dzięki za pomoc!

Dokładnie to chodzi mi o to, jak skonfigurować tuner i PC tak by był możliwy transfer danych (np. oglądanie filmów na PC nagranych na dysku tunera - podobno jest to możliwe

Pozdrawiam

Zablokowany