FERGUSON ARIVA T65

rafik

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: rafik »

Anduraki pisze:Jeśli chciałbyś mieć jeszcze dekodowany dźwięk DTS to najlepiej by było jakbyś kupił sobie "kino domowe" - czytaj Amplituner(dekodujący DTS i DD+) i zestaw głośników, albo ewentualnie widziałem gdzieś głośniki podłączane toslinkiem które mają wbudowany wzmacniacz dekodujący DTS.
Wielkie dzięki za wyjaśnienie wszystkiego. Czyli nawet jeśli producent wyda jakiś nowy soft w przyszłości to nie mam co liczyć na oglądanie tych filmów .mkv na Arivie?? Żebym wiedział, że będzie taka sytuacja to bym tego sprzętu w ogóle nie brał.

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: m@rtops »

niestety pozostaje przeróbka ścieżki do AC3 :(

edit
DTS pass through
można to rozumieć że dekoder przepuszcza ten dźwięk na wyjście cyfrowe - chyba niektóre dekodery w ogóle nie puszczają DTS :?
Ostatnio zmieniony 4 lutego 2013, o 15:16 przez m@rtops, łącznie zmieniany 1 raz.

rafik

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: rafik »

m@rtops pisze:niestety pozostaje przeróbka ścieżki do AC3 :(
Hahaha przy takich wielkościach to ja podziękuje przerabianiu ścieżek..bo mam tu na myśli kilka GB a nie MB..PORAŻKA

rafik

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: rafik »

A ja mam jeszcze jedno pytanie. Czy z najnowszego softu mogę przejść na V1.013 bez żadnych komplikacji?? Zobaczę jak na tym sofcie filmy będą śmigać...

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: m@rtops »

tak :D
najprostsze rozwiązanie ;)

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: Anduraki »

passthrough oznacza przesyłanie dźwięku niezdekodowanego poprzez wyjście cyfrowe. Tzn - puszczenie strumienia pliku DTS z kontenera MKV bajt po bajcie tak jak jest to w pliku.

Passthrough jest po to, aby można było uzyskać dźwięk na urządzeniu dekodującym podłączonym do Fergusona po HDMI albo SPDIF, ale nie w urządzeniu które nie posiada dekodera DTS. W TV LCD po HDMI w trakcie kiedy odpalisz film z DTS z ustawionym Passthrough, pojawi ci się na ekranie TV unsupported Audio, albo Wykryto niekompatybilny strumień dźwiękowy, a w tle będzie obraz z filmu.

Z mojej strony była niezła batalia z fergusonem, aby oddali DTSa w kolejnych wersjach, ale jak z kolegą Gutkiem się dowiedzieliśmy okazało się, że ci co tworzą jądra nowych softów to oni są winni, a nie autorzy softu - czyli ferguson. Firma Ferguson nie miała, żadnego wpływu na dostępne kodeki w swoim sprzęcie, bardziej bym się uczepił producenta procesora - czyli MStara, bo to chyba oni są odpowiedzialni za proces tworzenia jąder do systemów obsługujących ich sprzęt.

Co do powrotu do 1.013 to może być problem, ktoś się rozpisywał, że nie może cofnąć z wersji 1.05x do niższych, ale próbuj jak uważasz, może ci się uda.

rafik

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: rafik »

m@rtops pisze:tak :D
najprostsze rozwiązanie ;)
Dzieki zaraz spróbuje :)

rafik

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: rafik »

No i po problemie.. zrobiłem downgrade do V1.013 i już filmy mają dźwięk i póki co zostanę na tej wersji softu. Dzięki Wam za pomoc. Pozdro

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: Anduraki »

Zedytowałbym, gdybym miał taki fajny przycisk ;>

Konwersja DTS do AC3 nie jest taka trudna.

Możesz to zrobić tak samo jak tutaj:
http://www.youtube.com/watch?v=iZk4TxojvKA

albo moim sposobem:

mkvtoolnixem wypakowujesz z MKV DTSa (odznaczasz wszystko poza DTSem) potem wrzucasz plik ścieżki .mka do katalogu z programem eac3to i tworzysz plik.bat o następującej treści:

Kod: Zaznacz cały

eac3to in.mka out.ac3 -448 -23.976 -libav
in.mka to plik wejściowy, out.ac3 to plik wyjściowy, 448 to wyjściowy bitrate 23.976 to fps filmu, libav to biblioteka konwertująca. Wszystko poza libav dopasowujesz sobie w zależności od potrzeb. Odpalasz i chwile czekasz aż przekonwertuje (trwa to kilkadziesiąt sekund)

Potem wystarczy stary plik mkv załadować przez mkvtoolnix odznaczyć ścieżkę DTS i wczytać AC3 i przemuxować. Taki film już na 100% będzie działać w Fergusonie na najnowszym sofcie.

Jeszcze mała uwaga co do 1.013 - jakby ci się zacinały filmy z dźwiękiem AC3 to wiedz, że to wynika z problemów w tym sofcie.

rafik

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: rafik »

Anduraki pisze:Jeszcze mała uwaga co do 1.013 - jakby ci się zacinały filmy z dźwiękiem AC3 to wiedz, że to wynika z problemów w tym sofcie.
OK Dzięki za rady..Póki co na razie jest OK. Miejmy nadzieję, że ludzie, którzy są odpowiedzialni za soft przy najnowszym nie zapomną o DTS'ie.

rafik

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: rafik »

A tak w ogóle chciałem jeszcze zapytać o jedno. Jaka jest różnica miedzy DTS a AC3? Czy jakość jest taka sama czy też może jedno jest lepsze od drugiego?

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: @GUTEK@ »

Zapomnij o DTS, ferguson po cichu z tego zrezygnował, nawet wywalił ten punkt ze specyfikacji.

Oczywiście, że dźwięk DTS jest lepszy od AC3. Jednak w praktyce bez dobrego zestawu kina domowego różnicy nie usłyszysz.

rafik

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: rafik »

@GUTEK@ pisze:Zapomnij o DTS, ferguson po cichu z tego zrezygnował, nawet wywalił ten punkt ze specyfikacji.

Oczywiście, że dźwięk DTS jest lepszy od AC3. Jednak w praktyce bez dobrego zestawu kina domowego różnicy nie usłyszysz.
Dzięki. Echh a dlaczego zrezygnowali?? Skoro DTS jest lepszym formatem dźwięku, więc chyba jest to bardziej przyszłościowy format..

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: @GUTEK@ »

Po pierwsze droga licencja, po drugie pytaj Fergusona, zresztą u nich takie praktyki to nic dziwnego.

rafik

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: rafik »

@GUTEK@ pisze: po drugie pytaj Fergusona, zresztą u nich takie praktyki to nic dziwnego.
A co już były jakieś akcje z Fergusonem przedtem??

zygciu
Posty: 87
Rejestracja: 24 kwietnia 2012, o 16:37

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: zygciu »

Anduraki pisze:Ja też się na to złapałem, chociaż na pudełku pisze DTS downmix 2.0 prawda? Ale jak dali nowy soft i w changelogu del: Experimental decoding DTS to stereo to tuner nie spełniał już moich wymagań.
Producent ma niestety prawo usunąć funkcje jego zdaniem niepotrzebne. Uważam jednak, że w takiej sytuacji powinna być rozwijana druga linia firmware - czyli ta co jest obecnie, bez DTS i z nowymi funkcjami i poprawkami oraz pochodna od 1.013 bez dodatkowych funkcji za to z poprawionymi wykrytymi błędami - np: problemem z AC3. Na pudełku jest DTS downmix, na moim także więc powinienem mieć zagwarantowane aktualizacje z funkcjami, które mam wypisane na pudełku. Producent mógłby w nowej linii dodać np: dekodowanie dźwięku APE (loseless monkey audio codec), ale w starej nie miałby tego w obowiązku.
W ten sposób w wersji 1.6 może zniknąć wogóle funkcja Media Player, albo Audio Player. I skończą się problemy z napisami, AC3 i innymi duperelami.
Ale np telewizor który mam czyli Samsung UE32EH5450 ma wbudowany dekoder DTS
Dość rzadkie zjawisko, ktoś pisał, że jego telewizor ma przelotkę antenową.

zygciu
Posty: 87
Rejestracja: 24 kwietnia 2012, o 16:37

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: zygciu »

rafik pisze: Wielkie dzięki za wyjaśnienie wszystkiego. Czyli nawet jeśli producent wyda jakiś nowy soft w przyszłości to nie mam co liczyć na oglądanie tych filmów .mkv na Arivie?? Żebym wiedział, że będzie taka sytuacja to bym tego sprzętu w ogóle nie brał.
Przy takim podejściu w przyszłości możesz liczyć nawet na brak obsługi formatu MKV. Więc po co ci będzie DTS?

zygciu
Posty: 87
Rejestracja: 24 kwietnia 2012, o 16:37

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: zygciu »

Anduraki pisze:no wiesz, bo tunery te to nie są media centery, one służą głównie do oglądania telewizji, a z racji tego, że mają PVR i obsługują mpeg4 i e-ac3 potrafią też odtwarzać mkv z dzwiekiem ac3 oraz xvidy i inne popularne formaty.
Z tym się nie mogę zgodzić. Ze strony Fergusona:
(...) multimedialny odtwarzacz HD z obsługa plików xvid (avi), mkv oraz napisami. (...)

Więc jak widać T65 jest reklamowana jako odtwarzacz multimedialny. Teraz kupując STB na pudełku mam wyraźnie zaznaczone DTS pass through only i brak DTS downmix jest ok - producent może ale nie musi dodać downmix. To samo dotyczy innych formatów video i audio.

Jednakże, jak napisałem to wcześniej, klienci, którzy kupili to urządzenie gdy na pudełku figurowało jeszcze DTS downmix nie powinni być tej funkcji pozbawieni. I kwestie licencyjne nie są dla mnie zrozumiałe. W końcu nie rozdają tego STB za darmo. Na tej zasadzie usuwając w kolejnej aktualizacji wsparcie dla MKV Ferguson nie naruszy umowy bo przecież klient nie musi robić aktualizacji firmware.

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: Anduraki »

@GUTEK@ pisze:Zapomnij o DTS, ferguson po cichu z tego zrezygnował, nawet wywalił ten punkt ze specyfikacji.
Nie do końca, musieli to wywalić, ponieważ w kolejnych jądrach nie było obsługi DTS i dobrze o tym wiesz, w końcu zrobiłeś modyfikację softu do wiwy która na tym samym jądrze co 1.013(wspomniany soft od DTS z t65) na innych się nie dało jak pisałeś. Po prostu programiści nowego jądra na Mstara postawili fergusona pod ścianą.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: @GUTEK@ »

Na innych się nie dało bo nie znalazłem pasującego klucza licencji. Ja nie mam żadnych informacji, że w nowym jądrze wycięli obsługę DTS.

Zablokowany