Nagrywanie

dyskusje o odbiorze, nie dające się zaklasyfikować do żadnego innego działu na forum
tempel54

Nagrywanie

Post autor: tempel54 »

Chciałbym zaprosić do wspólych prezentacji osiągalnego sygnału dla wszystkich którzy takie możliwości posiadają. Krótki plik sekwencji, skąd sygnał, i opis tunera są mile widziane.
Naturalnie oczekuję sygnału z bezpośredniego nagrania, a nie filmowania ekranu.

Poniżej jako początek odbiornik Xoro, dwa tunery i możliwość PVR. (mpeg2) Stanowisko za miedzą u sąsiadów, nadajnik Alexanderplatz.
Obrazek

Video do pobrania (37sek) i analizy jest tu
http://www.file-upload.net/download-389 ... st.ts.html

Pliki do 100MB jednorazowo można podawać tu http://www.file-upload.net/
(Zaznaczyć plik w pierwszej linijce, potwierdzic i odczekać. Otrzymamy dwa linki do pliku.
Pierwszy do podania wyswietlenia tu na forum, drugi do wykasowania.)

Myślę że nie wybiegam w tym fragmencie od norm dopuszczalnych. Zaznaczam..celem jest więcej skala porównawcza sygnału i krótka analiza, a nie paragraf praw autorskich i ogólnie znane pojęcie legalności. Jeśli jest inaczej to proszę o poprawki.. ;)
m.

Maniek99
Posty: 619
Rejestracja: 15 października 2010, o 18:14
Miejscowość: ---
Odbiornik: WIWA Mini/Maxx

Re: Nagrywanie

Post autor: Maniek99 »

Ale co Ty dokładnie chcesz porównywać?
Niezależnie od tunera i nadajnika jakość audio/video w zgranym strumieniu będzie identyczna.

DVBManiak

Re: Nagrywanie

Post autor: DVBManiak »

Dokładnie. Już jakiś czas temu był podobny temat o porównywaniu. To nie ma żadnego sensu.

Awatar użytkownika
TVRuda
Posty: 700
Rejestracja: 24 sierpnia 2011, o 22:02
Odbiornik: 1) Samsung

2) LG 22LK330-ZB
Instalacja antenowa: Antena siatkowa, zawieszona na maszcie ze wzmacniaczem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice - Kosztowy

Re: Nagrywanie

Post autor: TVRuda »

Tak samo będzie z plikiem, który będzie zawierać nagranie z VHSa. Dla porównania zgrałem 2 razy ten sam fragment kasety poprzez tuner DVB (mpeg4) i na komputer (mpeg2). Roździelczości te same tylko różne bitrate co w konsekwencji sprawia, że bardziej komputer się wysila przy tym mpeg4 niż mpeg2. Jakość jednak lepsza w mpeg4.

tempel54

Re: Nagrywanie

Post autor: tempel54 »

TVRuda pisze: Jakość jednak lepsza w mpeg4.
Coś wydaje mi się że zachodzi nieporozumienie. Nie moim celem jest przekaz o wyższości świąt wielkiej nocy nad świętami bożego narodzenia, a analiza plików w jakości obrazu zaobserwowana jak i zapisów bezpośrednich strumieni z nadajników TV. A co z tym związane porównanie wartości bitrate w ścieżce video i ścieżki audio bezpośrednio bez uzycia wszelkiego rodzaju komprymacji i ponownego kodowania.
Sens i analiza digitalizacji materiału analogowego, jak w twoim przypadku z zapisu VHS, ma rację bytu jeśli obejżymy stosowne fragmenty. Globalnie jednak decyduje tu materiał wejściowy. Użyty tu w fazie digitalizacji kodek, i w zależności od ustawień w formacie mpeg4 lub mpeg2, nie uczyni tu cudu. Materiał końcowy nie zmieni odbieranej naszym zmysłem wzrokowym jakości.

W rzeczy całej mamy do czynienia jednak z dwoma absolutnie różnymi technikami. Raz digitalizacja materiałów filmowych, dwa zapis bezpośredni strumienia ts w przekazie tv. O części drugiej jest ten temat, nie o transformacjach.
Dzięki niemniej za wpis..
po
PS. Prośba do speców od głosowania w przydatności tematów. Przeważnie jest tak..jeśli mam coś do powiedzenia merytorycznie to albo coś napomknę, a jeśli nie interesuje to omijam temat. Forum jest oficjalne i otwarte, tematy trzymają się reguł, tak więc zainteresowanych zapraszam do dalszej wspólpracy.

tempel54

Re: Nagrywanie

Post autor: tempel54 »

Kolejna pruba, tym razem na tunerze USB ( terratec, cinergy)
Obrazek Obrazek

Otrzymamy strumień TS który posiada ścieżkę video, dwie ścieżki audio i dodatkowy balast. Należy oddzielić ścieżki (zdemuksować) i połączyć tylko właściwe (muksować ponownie). Dla formatu mpeg2 istniieją tu stosowne narzędzia automatyzujące ten proces. Dla mpeg4 afaik sytuacja wygląda już bardziej skomplikowanie.
Tu plik orginalny
http://www.file-upload.net/download-390 ... gy.ts.html Waga 13 mb.
Bitrate przekazowa jest zróżnicowana w zależności od programu. Niemniej trzyma się granic 3000 kbps. Całość leży na antenie prętowej i lekkim wzmocnieniu 8db z uwagi na 10 metrowy przewód.
Obrazek

Zachęcam ponownie do udziału z naciskiem na przekaz krajowej TV, odmiennej w przekazie i zapewne zróżnicowanej obszarowo i jakościowo.
po

Edit 27.11
Dla ciekawości przekodowany ten sam plik do formatu mpeg4, kodek h.264, i zachowane aspect ratio PAL 16:9

http://www.file-upload.net/download-391 ... y.avi.html

tempel54

Re: Nagrywanie

Post autor: tempel54 »

Szczecin i zapis z Kołowa na tunerze usb.
http://www.file-upload.net/download-401 ... .mpeg.html

Urywek (orginał) 30mb w całkiem przyzwoitym wydaniu.
Po demuxie i oczyszczeniu wyeliminowałem drugą ścieżkę audio (ac3)?? i wprowdziłem format do kontenera avi.
Plik zmniejszył się o 6 mb.
Pytanie... do czego służy druga ścieżka ac3 - stereo jeśli korzystamy z równie wartościowego audio-mpeg na ścieżce 1 ?

Awatar użytkownika
TVRuda
Posty: 700
Rejestracja: 24 sierpnia 2011, o 22:02
Odbiornik: 1) Samsung

2) LG 22LK330-ZB
Instalacja antenowa: Antena siatkowa, zawieszona na maszcie ze wzmacniaczem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice - Kosztowy

Re: Nagrywanie

Post autor: TVRuda »

Tu jest temat z nagrywaniem więc tu się poradzę. Problem jest taki, że do mojego LG mam podłączony DVD/VCR LG V280 kablem EURO. Jeśli odtwarzam kasety to widzę pływający obraz tła z części odtwarzacza DVD. Nie jest to dosłownie obraz w obraz ale coś jakby obraz duch. Delikatnie jest widoczny przepływający przez ekran. Gdy oglądam płyty DVD tego przepływania nie ma. Gdy wcześniej miałem podłączone te urządzenie do dekodera technisata nie było czegoś takiego jak i również przy podłączeniu do analogowego telewizora LG. Dzieje się tak od kiedy podłączyłem odtwarzacz do nowego telewizora. Czego tu jest wina i w czym tkwi problem? Do podłączenia używam tego samego kabla Euro. Pomóżcie.

TomaSE
Posty: 3
Rejestracja: 17 stycznia 2011, o 21:27

Re: Nagrywanie

Post autor: TomaSE »

Witam
Też mam DVD/VCR LG tylko że model DVS7720 i też miałem "duchy". U mnie pomogło wyłączenie modulatora UHF.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
TVRuda
Posty: 700
Rejestracja: 24 sierpnia 2011, o 22:02
Odbiornik: 1) Samsung

2) LG 22LK330-ZB
Instalacja antenowa: Antena siatkowa, zawieszona na maszcie ze wzmacniaczem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice - Kosztowy

Re: Nagrywanie

Post autor: TVRuda »

To niech kolega mnie trochę naświetli. Moje urządzenie LG V280 z telewizorem podłączyłem kablem euro. W urządzeniu kabel podpiąłem pod gniazdo EURO AV1. W trybie urządzenia VCR na odbiorniku wyświetla się niebieski ekran jeśli jest STOP a nie ma sygnału dochodzącego z zewnątrz (AV1). Chodzi o to jak wyłączyć ten modulator? U mnie ten duchowy obraz wyświetla się z części DVD tzn widać logo LG pływające po ekranie jako duch. Na innych podłączeniach tego nie było (analogowy TV LG)

TomaSE
Posty: 3
Rejestracja: 17 stycznia 2011, o 21:27

Re: Nagrywanie

Post autor: TomaSE »

No to tak, ja miałem "ducha" z kanału który akurat był wyświetlany w momencie kiedy nie leciała kaseta. Miałem to pomimo połączenia VCR-TV przez scart.
Co do wyłączenia modulatora: ustaw w TV źródło AV dla magnetowidu, wyłącz magnetowid, na panelu przednim przytrzymaj przycisk "prog + lub - " (prog góra lub dół w zależności co tam masz za symbol + czy strzałka) przez około 4 sekundy, na ekranie powinien się pojawić niebieski ekran z napisem np: RF 36. Możesz teraz zmienić nr kanału lub wyłączyć całkiem modulator wybierając OFF.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
TVRuda
Posty: 700
Rejestracja: 24 sierpnia 2011, o 22:02
Odbiornik: 1) Samsung

2) LG 22LK330-ZB
Instalacja antenowa: Antena siatkowa, zawieszona na maszcie ze wzmacniaczem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice - Kosztowy

Re: Nagrywanie

Post autor: TVRuda »

Wszystko zrobiłem jak opisałeś ale nie widziałęm opcji OFF. Przeleciałem kanały jakie tam były ale OFFu nie było. Dziwne.

TomaSE
Posty: 3
Rejestracja: 17 stycznia 2011, o 21:27

Re: Nagrywanie

Post autor: TomaSE »

Hmmm, przykro mi. Widocznie w Twoim sprzęcie producent nie dał takiej możliwości, szkoda. A dziwne o tyle, że mój sprzęt jest starszy i można założyć że w nowszych też to będzie ale pewnie wycieli bo "już" nie potrzebne. Szkoda. Niestety, nie mam innej rady.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
TVRuda
Posty: 700
Rejestracja: 24 sierpnia 2011, o 22:02
Odbiornik: 1) Samsung

2) LG 22LK330-ZB
Instalacja antenowa: Antena siatkowa, zawieszona na maszcie ze wzmacniaczem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice - Kosztowy

Re: Nagrywanie

Post autor: TVRuda »

Ok dzięki ci wielkie. Na początku zmieniałem RF Chanell, bo 36 mocno był zakłucony i dałem na 65.

grzegorz0plonka

Re: Nagrywanie

Post autor: grzegorz0plonka »

tempel54 pisze:Chciałbym zaprosić do wspólych prezentacji osiągalnego sygnału dla wszystkich którzy takie możliwości posiadają. Krótki plik sekwencji, skąd sygnał, i opis tunera są mile widziane.
Naturalnie oczekuję sygnału z bezpośredniego nagrania, a nie filmowania ekranu.

Poniżej jako początek odbiornik Xoro, dwa tunery i możliwość PVR. (mpeg2) Stanowisko za miedzą u sąsiadów, nadajnik Alexanderplatz.
Obrazek

Video do pobrania (37sek) i analizy jest tu
http://www.file-upload.net/download-389 ... st.ts.html

Pliki do 100MB jednorazowo można podawać tu http://www.file-upload.net/
(Zaznaczyć plik w pierwszej linijce, potwierdzic i odczekać. Otrzymamy dwa linki do pliku.
Pierwszy do podania wyswietlenia tu na forum, drugi do wykasowania.)

Myślę że nie wybiegam w tym fragmencie od norm dopuszczalnych. Zaznaczam..celem jest więcej skala porównawcza sygnału i krótka analiza, a nie paragraf praw autorskich i ogólnie znane pojęcie legalności. Jeśli jest inaczej to proszę o poprawki.. ;)
m.
lniki są podane nie właściwe. Tam naprawdę nie ma mozliwosc pobieranie. Pokazuje abym zaplacić. Do usuniecia.

tempel54

Re: Nagrywanie

Post autor: tempel54 »

grzegorz0plonka pisze: lniki są podane nie właściwe. Tam naprawdę nie ma mozliwosc pobieranie. Pokazuje abym zaplacić. Do usuniecia.
Wszystko jest/było wlaściwe, niemniej przestrzeń z plikiem jest czasowo ograniczona. Po uprzedniej rejestracji otrzymasz wszystko bez ograniczeń.

Tu raz jeszcze wyczyszczony plik *.ts któy przycięłem na testową wielkość.
http://www.file-upload.net/download-439 ... rt.ts.html
--

Arletta

Re: Nagrywanie

Post autor: Arletta »

Ja też mam problem z pobraniem, nie mogę się w ogóle wbić


edit/

Zablokowany