DVB-T z RTCN GNIEZNO CHOJNA

waldus77

Re: DVB-T z RTCN GNIEZNO CHOJNA

Post autor: waldus77 »

czytam w dwóch linkach podanych przez kolegę Lasser i jest napisane że nadajnik może ruszyć do końca lutego więc poczekam jeżeli faktycznie ruszy do końca miesiąca to te wcześniejsze odpowiedzi które Pan napisał wyśmieję i pomyślę że jest Pan niedoinformowany ! a jeżeli zataił Pan informacje wiedząc że ten nadajnik ruszy do końca lutego to nie rozumiem jaki w tym cel ! dziwne zachowanie kogoś mającego logo Emitela w nazwie .

Awatar użytkownika
RAPIOTR
Posty: 839
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Luboń
Odbiornik: SONY ST-SB920QS,KDL-42W828B,DAB:PHILIPS AE5220, DA1200/05
Instalacja antenowa: Antena: Fracarro Sigma
84mnpm+12m
Antena: Televes V-RANGE
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań/Śrem . SLR Poznań

Re: DVB-T z RTCN GNIEZNO CHOJNA

Post autor: RAPIOTR »

@Waldus77 czytam i oczy przecieram. O co ta wojna ? O te badziewne programy w MUX1 ? hehe. Przecież masz jak byk napisane ,że do końca maja będziesz się delektować.. . A może oczekujesz od przedstawiciela Emitela by podał dokładną datę dostarczenia przez producenta nadajnika i jego fizycznego montażu w miejscu docelowym hehe?. Odpręż się i spokojnie .. jeszcze się naoglądasz 8-).

pozdrawiam

waldus77

Re: DVB-T z RTCN GNIEZNO CHOJNA

Post autor: waldus77 »

nie chodzi o te marne programy tylko o to niech się zdecyduję w swoich wypowiedziach ! raz napisane jest że do końca maja za chwilę napiszą że do końca lutego i nikt nie wie kiedy to ruszy .A wystarczyło by prosto odpowiedzieć dnia tego i tego planujemy być w Chojnie np. i juz wiadomo że coś może się dziać .Po co w takim razie piszą te oficjalne oświadczenia ?

gg99gg
Posty: 30
Rejestracja: 24 października 2010, o 18:22
Odbiornik: technisat T4
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digit x2sztuki 90m.n.p.m
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN-Trzeciewiec+Rusinowo+Chojna

Re: DVB-T z RTCN GNIEZNO CHOJNA

Post autor: gg99gg »

Ruszył MUX 1 kanał 42 jakość i siłe mam podobna jak mux 2

waldus77

Re: DVB-T z RTCN GNIEZNO CHOJNA

Post autor: waldus77 »

też widzę że ruszył mux 1 z Chojny ale jak pisałem wcześniej ciężko napisać komuś z Emitela już działa włączyliśmy ! albo testujemy i włączymy za tydzień ! trudno taka biurokracja !!!

Lasser
Posty: 62
Rejestracja: 24 listopada 2010, o 14:27
Odbiornik: 1.ADB ITI-5800 S
2.Samsung XL2370HD, ADB 2850 ST
Instalacja antenowa: 1. Dipol ATV 21/21-45
2. Telmor DIGITactiva
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec /Srem /Sleza/Czechy/

Re: DVB-T z RTCN GNIEZNO CHOJNA

Post autor: Lasser »

waldus77 pisze:.
przecież jest napisane:
http://www.emitel.pl/aktualnosci/emisje ... etapu-mux1
http://satkurier.pl/news/74828/testy-mu ... dvb-t.html
jeszcze więcej linków mam podać?
wiec zanim coś napiszesz sprawdź czy się nie mylisz.

Lasser
Posty: 62
Rejestracja: 24 listopada 2010, o 14:27
Odbiornik: 1.ADB ITI-5800 S
2.Samsung XL2370HD, ADB 2850 ST
Instalacja antenowa: 1. Dipol ATV 21/21-45
2. Telmor DIGITactiva
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec /Srem /Sleza/Czechy/

Re: DVB-T z RTCN GNIEZNO CHOJNA

Post autor: Lasser »

Janowiec Wlkp. ul.3 Maja

k.42
sila: 53%
jakosc: 94%

k.43
sila: 54%
jakosc: 98%

z yagi ustawionej na Srem czyli pod katem ~130st. do Chojny.
tuner n-box

cyber
Posty: 912
Rejestracja: 7 lutego 2010, o 19:29
Miejscowość: Goślina
Odbiornik: Philips 55PUS9206 ,TvLG+decoder zew.AX T. (ODIN SMT-01 ).
Instalacja antenowa: Maximum UHF14+Alcad CA-215/Filtr LTE-5G Terra TF005/10m.n.p.t./50/15km od RTCN.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań -Śrem, Poz-Piątkowo,Poz-AE.

Re: DVB-T z RTCN GNIEZNO CHOJNA

Post autor: cyber »

Dobre info dla osób odbierających Mux1 oraz Mux2 z Chojny .Od 28.11 startuje tutaj Mux 3 k.51 (SFN z Rusinowem) .Co prawda w info. źródłowej jest wzmianka o Wągrowcu ale z dużym prawdopodobieństwem chodzi właśnie o Chojne.
Edit. Możliwe ,że jednak chodzi TSR Wągrowiec/ul.Mickiewicza ...tutaj niestety zasięg będzie minimalny...

bochma

Re: DVB-T z RTCN GNIEZNO CHOJNA

Post autor: bochma »

Przeszedłem się w ubiegły czwartek do miasteczka cyfrowego TVP, które wtedy zakoczowało w Urzędzie Miejskim w Wągrowcu. I Pan z UKE powiedział, że na razie nie wiadomo, czy mux 3 W OGÓLE ruszy z nadajnika w Chojnie, za to mają doświetlać Wągrowiec z nadajnika na ul. Mickiewicza (z mizerną mocą, wystarczającą jedynie na pokrycie miasta). Podobnie stanie się w Chodzieży, stosowny nadajnik jest już w poczekalni (w linku na dole strony) http://radiopolska.pl/wykaz/pokaz_lokal ... hp?pid=133

bochma

Mux 3 z nadajnika w Chojnie?

Post autor: bochma »

Czy może sprawdzić ktoś mieszkający w pobliżu, czy na kanale 51 nie rozpoczęto nadawania mux 3 z nadajnika Wągrowiec/Chojna (nazywanego też Gniezno/Chojna)? Mieszkam jakieś 5 km w linii prostej od tego nadajnika i wczoraj na Fergusonie Ariva Combo 250 skanując cały zakres dvb-t tuner wyszukał mi kanały 3 muxu. Wg wskaźników siły i jakości sygnału 1 oraz 2 mux mają po 90% siły i jakości, a mux3 80% siły i jakości. Odbioru owych kanałów dokonałem na antenie pokojowej Tap-02 ze wzmacniaczem stojącej na szafce kuchennej (tuż pod sufitem) w pomieszczeniu, którego okno wychodzi właśnie na nadajnik w Chojnie http://tunery.tv/179,tunerytv-tap-02.html

Antenix
Posty: 44
Rejestracja: 5 maja 2013, o 13:15
Miejscowość: Gniezno
Instalacja antenowa: biquad/siatka
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gniezno/Dębówiec

Re: DVB-T z RTCN GNIEZNO CHOJNA

Post autor: Antenix »

Już od 20 maja MUX3 z RTCN Gniezno Chojna na kanale 31 SFN z RTCN Piła Rusinowo
http://cyfryzacja.gov.pl/Wykaz,stacji,c ... ,1309.html Do MUX-1 weszło teraz Tvp Szczecin.

serbinek26

Re: DVB-T z RTCN GNIEZNO CHOJNA

Post autor: serbinek26 »

macie wszystkie kanaly? u mnie najpierw w niedziele zaczal tracic sygnal ATM a dzisiaj po ponownym wyszukiwaniu kanalow zostalo ..7 programow!

Domena19

Re: DVB-T z RTCN GNIEZNO CHOJNA

Post autor: Domena19 »

Hej. U mnie nie ma wcale kanałów. Dwa tygodnie się z tym męczę i nic. Mam antenę pokojową i przedtem działała prawidłowo a teraz nic ( nie było mnie w kraju 2 miesiące).
Błagam pomocy!!!

Awatar użytkownika
JaroslawMroczkowski
Administrator
Posty: 2596
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: DVB-T z RTCN GNIEZNO CHOJNA

Post autor: JaroslawMroczkowski »

Antena pokojowa ma prawo nie działać.
Taka panelowa to z reguły kawałeczek drutu i wzmacniacz w ładnej obudowie. Minimalny zysk anteny i duży wzmacniacz niestety nie gwarantuje sukcesu. Nawet niewielkie zmiany w emisji albo lokalnych zakłóceń, mogą powodować brak odbioru. Więcej w dziale o antenach.

Co pokazuje odbiornik? Jaka jest jakość i siła sygnału?
A wystawiona za okno działa, czy też nie?

gg99gg
Posty: 30
Rejestracja: 24 października 2010, o 18:22
Odbiornik: technisat T4
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digit x2sztuki 90m.n.p.m
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN-Trzeciewiec+Rusinowo+Chojna

Re: DVB-T z RTCN GNIEZNO CHOJNA

Post autor: gg99gg »

Witam w dniu dzisiejszym byłem przejazdem blisko wieży Wągrowięc-Chojna co zauważyłem że anteny do MUX-8 zainstalowane 6 pięter chyba? 4 ściany oczywiście polaryzacja pionowa ----brak pozwolenia ale anteny zainstalowane
jak ktoś zainteresowany to mam zdjęcia to mogę podesłać na @ mój : gg99gg@wp.pl

pozdrawiam.

PanJ26
Posty: 26
Rejestracja: 24 lipca 2010, o 18:48

Re: DVB-T z RTCN GNIEZNO CHOJNA

Post autor: PanJ26 »

Czyżby Chojna zaczęła nadawać. Odbiór w okolicach Mroczy na granicy odbioru.

gg99gg
Posty: 30
Rejestracja: 24 października 2010, o 18:22
Odbiornik: technisat T4
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digit x2sztuki 90m.n.p.m
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN-Trzeciewiec+Rusinowo+Chojna

Re: DVB-T z RTCN GNIEZNO CHOJNA

Post autor: gg99gg »

Witam potwierdzam Chojna ruszyła Kanał 9 ja mam siłę sygnału 93 % jakość 0 % ale odbieram to na antenie kanały 21 -60 i polaryzacja pozioma a CHojna jest pionowa odległość mam 29 km

BiTCity
Posty: 543
Rejestracja: 21 października 2010, o 19:46
Miejscowość: Bydgoszcz
Odbiornik: LG43UM7050PLF , LG32LM6300PLA
Instalacja antenowa: Dipol 16-21-60 (66+9m npm)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Bydgoszcz/Chojna/Iława/Sierpc/Gołogóra

Re: DVB-T z RTCN GNIEZNO CHOJNA

Post autor: BiTCity »

Witam czy działa Wam aktualnie MUX-3 z tego nadajnika Mux 1 i 2 działają w miarę normalnie (trochę niższa jakość sygnału niż zwykle) natomiast 3 od czasu niedawnej konserwacji działa rożnie albo jest sygnał normalny albo nie ma go wcale. Czasem popołudniu pojawia się tylko siła sygnału natomiast jakość 0, podejrzewam, że wtedy odbieram Rusinowo. Być może coś robią pod kątem zmian kanałowych i dlatego nie idzie pełna moc.

EDIT : 17.02.2022 r. MUX3 wrócił, ewidentnie coś robią na tym obiekcie pod DVBT2.

Zablokowany