Co dalej z kanałami TVP w NTC

naziemne telewizyjne emisje cyfrowe DVB-T i DVB-T2, strategie, plany i testy
pawelll
Posty: 732
Rejestracja: 18 lipca 2011, o 23:04

Co dalej z kanałami TVP w NTC

Post autor: pawelll »

Temat strategii rozwoju NTC a szczególnie zawartości programów TVP w NTC przewija się w kilku wątkach, często jest z nich "przeganiany" przez moderatorów.
Proponuję więc nowy wątek w tym temacie. A przyczynkiem niech będzie artykuł na portalu SATKurier na temat TVP Polonia.
http://blogi.satkurier.pl/70955-ogryzki ... dvb-t.html

Moją opinię na temat już w kilku wątkach określałem więc na razie czekam na Wasze zdanie.

Awatar użytkownika
eXte77
Posty: 272
Rejestracja: 4 maja 2011, o 17:44
Odbiornik: Sony Bravia
Instalacja antenowa: Dipol 11/21-60 (symetryzator)
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Wisła Skrzyczne

Re: TVP Polonia w MUX_3

Post autor: eXte77 »

KRRiT zwróciłą się do TVP z zapytaniem o ofertę w NTC po złożeniu przez TVP wniosku o koncesję na kanał TVP Dokument. TVP Historia zostaje i prawdopodobnie bedzie współpracować z Discovery Historia. Natomiast TVP Dokument o ile uzyska koncesję nie znajdzie się w NTC ze względu na brak miejsca w MUX3. Odstatnio ten multipleks został wypełniony w 100% (uwzględniając TVP2HD) przez TVP Polonia. Ten kanał będzie prawdopodobnie dostępny, podobnie jak TVP Seriale, TVP HD i TVP Sport wyłącznie na platformach cyfrowych. Moim zdaniem w Polsce potrzebna jest ustawa zabraniająca nadawcy publicznemu korzystającemu z opłaty abonementowej tworzenia kanałów komercyjnych na bazie materiałów finansowanych z abonamentu. Bo przecież wszystkie seriale, które są emitowane na kanale TVP Seriale były finansowane częściowo z abonamentu!!! Nie wiem nawet, czy przypadkiem w tym momencie TVP tworząc kanał TVP Seriale i kodując jego przekaz nie złamała polskiego prawa. Prawnikiem nie jestem, ale może jakiś prawnik zagląda na to forum i się wypowie?

zesepo
Posty: 551
Rejestracja: 3 października 2011, o 21:36
Odbiornik: Opticum HDFT24plus
TESCO DR14O3 R CE
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chwaszczyno

Re: TVP Polonia w MUX_3

Post autor: zesepo »

Racja, niech ktoś im wysmaży pozew zbiorowy (jako osoby opłacające abonament), poinformuje konkurencję, pokażą was w wiadomościach na innym kanale i spadek oglądalności gwarantowany.I może ktoś pójdzie po rozum do głowy.

mariusz 37

Re: Co dalej z TVP w NTC

Post autor: mariusz 37 »

Bardzo dobry pomysl z tym tematem, szczegolnie, ze na razie jest wiecej mitow niz faktow, a niestety mity trzeba zwalczac. ;)
Mysle, ze moderatorzy tez beda obiektywni.

Awatar użytkownika
BadBoy475
Posty: 286
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Okolice Opoczna
Odbiornik: TV Samsung QE65Q80R,
RPi4 + TV Hat
Instalacja antenowa: ATX-55
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Przysucha

Re: Co dalej z TVP w NTC

Post autor: BadBoy475 »

Podpisuje się pod tą inicjatywą. Trzeba wreszcie ukrócić te pokrętne machlojki TVP za naszymi plecami. Póki co TVP pokazuje gdzie ma w poważaniu polskiego widza kręcąc lody na boku z TVP Sport, HD i Seriale. Jak tak bardzo chcą to niech zakodują zapchajdziurę TVP Polonia na wyłączność dla płatnych platform, ja nie mam nic przeciwko.

vigoo
Posty: 504
Rejestracja: 9 lipca 2010, o 11:22
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Szczecin/Kołowo

Re: Co dalej z TVP w NTC

Post autor: vigoo »

Pozew zbiorowy, podanie TVP do sądu. Przynajmniej zrobiłoby się o sprawie głośno.
Sprawa sądowa ciągnęła by się jednak latami i kto za to miałby zapłacić...

zesepo
Posty: 551
Rejestracja: 3 października 2011, o 21:36
Odbiornik: Opticum HDFT24plus
TESCO DR14O3 R CE
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chwaszczyno

Re: Co dalej z TVP w NTC

Post autor: zesepo »

Powiedziałem to samo, dziękuję za przyznanie racji...
I stacje konkurencyjne miałyby używanie...i coś by się ruszyło

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: Co dalej z TVP w NTC

Post autor: Jarosław Bałuka »

Szanowni, na tym forum nie dopuszczamy żadnej negatywnej propagandy, w szczególności wobec naszych najlepszych klientów. Chcemy merytorycznej dyskusji o wdrażaniu naziemnej telewizji cyfrowej i tylko taka może mieć miejsce na naszym forum.
Niniejszy wątek pozostanie tylko wówczas, gdy rozmowy dotyczyć będą obecności kanałów TVP w NTC, w przeciwnym przypadku wątek zostanie usunięty.

zesepo
Posty: 551
Rejestracja: 3 października 2011, o 21:36
Odbiornik: Opticum HDFT24plus
TESCO DR14O3 R CE
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chwaszczyno

Re: Co dalej z TVP w NTC

Post autor: zesepo »

No dobrze - powiem inaczej - skoro płaci się abonament, a TVP jest telewizją PUBLICZNĄ więc powinna wszystkie swoje kanały udostępnić za darmo i każdemu (czyli, przypadkowo, w NTC.) A nie ochłapy.

densei

Re: Co dalej z TVP w NTC

Post autor: densei »

No to mamy Białoruś :?

ss80

Re: Co dalej z TVP w NTC

Post autor: ss80 »

densei pisze:Białoruś :?
A ja się nie dziwię, stękacie tu o paru dni że aż głowa boli, tutejsza moderacja jest naprawdę wyrozumiała porównując inne fora dyskusyjne, gdzie indziej dawno by właściciele forum dyskusyjnego zrobili jesień średniowiecza 8-)

zesepo
Posty: 551
Rejestracja: 3 października 2011, o 21:36
Odbiornik: Opticum HDFT24plus
TESCO DR14O3 R CE
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chwaszczyno

Re: Co dalej z TVP w NTC

Post autor: zesepo »

Pozdrawiam stękających z tematu o nadajniku Trzeciewiec, gdzie stała się tragedia, a narzekano że TV nadal nie ma.

Awatar użytkownika
kupon
Posty: 670
Rejestracja: 18 lutego 2009, o 15:02
Odbiornik: Panasonic TX-50DXU701 / Panasonic TX 32AS650E
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digit+DIPOL-4/5-12 pol.V+Zwrotnica antenowa FM/6-12/21-69/75
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chorągwica

Re: Co dalej z TVP w NTC

Post autor: kupon »

Jarosław Bałuka pisze:Szanowni, na tym forum nie dopuszczamy żadnej negatywnej propagandy, w szczególności wobec naszych najlepszych klientów. Chcemy merytorycznej dyskusji o wdrażaniu naziemnej telewizji cyfrowej i tylko taka może mieć miejsce na naszym forum.
Niniejszy wątek pozostanie tylko wówczas, gdy rozmowy dotyczyć będą obecności kanałów TVP w NTC, w przeciwnym przypadku wątek zostanie usunięty.

Kurcze myślałem,że to My jesteśmy najlepszymi klientami :cry:

pawelll
Posty: 732
Rejestracja: 18 lipca 2011, o 23:04

Re: Co dalej z TVP w NTC

Post autor: pawelll »

Klientami Emitela jesteśmy tylko pośrednio. Bezpośrednio jest to TVP, TVN, Polsat i in. :)

Wracając do meritum i nie wdając się w szczegóły.

Trzeba zastanowić się co zrobić, żeby wszystkie programy telewizji publicznej (ewentualnie poza TVP HD i TVP Polonia) znalazły się w NTC.
Możliwości jest kilka (wg poziomu "powagi"):
1. nękanie TVP, KRRiTV, UOKiK mailami i na forach
2. formalne wystąpienia, pytania do ww. najlepiej zbiorowe ze strony organizacji konsumenckich (jakich? ...)
3. skargi i pozwy do ww. w sprawie naruszania stosownych (jakich?) przepisów prawnych.

Żeby być konsekwentnym należałoby to połączyć z akcją pod roboczą nazwą "obniż swój abonament RTV"- propagującą płacenie abonamentu i jednocześnie jego obniżenie.

Osobną sprawą jest wymuszenie włączenia TVP HD do bezpłatnych pakietów w platformach cyfrowych.

Awatar użytkownika
Drekan
Posty: 1065
Rejestracja: 12 stycznia 2010, o 13:15
Odbiornik: Samsung 32C650
Instalacja antenowa: ATX 55, antena siatkowa z SWA-49 w polaryzacji wertykalnej
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne, Ostrawa, Čadca

Re: Zmiany w TVP Historia i nowy kanał TVP Dokument

Post autor: Drekan »

Tak po prawdzie, jedynym sposobem by TVP nie mogła powołać się na brak miejsca w NTC na wszystkie swoje kanały, jest przyznanie nadawcy publicznemu, dwóch całych multipleksów. :geek:

Jeden multipleks zawierałby:
1. TVP1 HD
2. TVP2 SD - w przyszłości zastąpiony kanałem TVP Film
3. TVP Info podstawowe
4. TVP Info dodatkowe - docelowo TVP Regionalna
5. TVP Kultura
6. TVP Historia
7. TVP Polonia

Na drugim multipleksie znalazłyby się:
1. TVP1 SD - w przyszłości zastąpiony kanałem dla dzieci
2. TVP2 HD
3. TVP Sport
4. TVP Seriale
5. TVP Dokument
6. TVP Parlament
7. TVP Cogito - kanał w planach

Chyba, że TVP stworzyłaby więcej kanałów tematycznych. :roll:
Logicznym posunięciem byłoby stworzenie kanału TVP Sport HD. Może wtedy kanał w standardowej rozdzielczości znalazłby się w DVB-T (jako mniej atrakcyjny dla widza). ;)

mariusz 37

Re: Co dalej z TVP w NTC

Post autor: mariusz 37 »

Uwazam, ze kluczowym programem o ktory nalezy walczyc jest TVP SPORT, a dlaczego?... wystarczy spojrzec na ramowke tego programu. Jest tutaj wiele pozycji, ktorych nie ujrzymy na innych programach TVP, transmisje sportowe, materialy archiwalne itp., a my za to wszystko placimy, malo tego, placili tez nasi ojcowie. Uwazam, ze to jest wielce nie w porzadku...
Stosujmy polityke malych krokow, bo jezeli wyciagniemy jedna cegielke to mur oslabnie... ;)

pawelll
Posty: 732
Rejestracja: 18 lipca 2011, o 23:04

Re: Co dalej z TVP w NTC

Post autor: pawelll »

Ja też uważam, że metoda małych kroków jest najskuteczniejsza.
W pierwszym etapie należałoby powalczyć o:
- TVP Sport
- szybsze uruchomienie i pozostawienie po EURO TVP1 i TVP2 w HD
nawet jeśli to np. odbiłoby się wyłączeniem TVP Polonia (swoją drogą całkiem przyzwoitego programu).
Układ 2 multipleksów zaproponowany przez Drekana mógłby być jako układ docelowy, tyle że wykracza on poza aktualne ustalenia co do ilości i składu MUXów. No i pomijając to że nie ma sensu utrzymywanie TVP 1 i 2 w SD, i tak wszystkie odbiorniki muszą odbierać HD. A 3 kanały na HD to w sam raz.

toldi
Posty: 59
Rejestracja: 30 sierpnia 2010, o 10:51
Odbiornik: Bravia
Instalacja antenowa: Telmor ASR IQ
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chrzelice, Ślęża, Wręczyca, Wysoka

Re: Co dalej z TVP w NTC

Post autor: toldi »

taka ilosc programow tvp? no i po co? beda tylko powtorki...

jakas transmisja poleci w tvp hd - pozniej w tvp sport retransmisja, a nastepnie w tvp1 lub 2...

ogolnie jedyne co ogladam dzieki tvp to... telegazete

placza ze niska sciagalnosc abonamentu - ale taki jest rynek ze jesli ja czegos nie chce lub cos mi sie nie podoba to tego "nie kupuje"...

tvp uszczesliwia nas na sile abonamentem - odplacajac sie reklamami i powtorkami...

pozatym te zarobiki "gwiazd" ... to tez powod ze ludzie olewaja tvp

komercyjne stacje placa wiecej... ale zarabiaja na reklamach lub oplatach za pakiety i dekodery...

a tvp ... topi kase w dziwne projekty typu "tylko muzyka" czy jakos tak - ile juz bylo takich fail start'ow i roznych programow?

tvp placila gruba kase za miejsca na transporderach i za produkcje programow ktore mialy zaspokoic zachcianki prezesa czy rady... a nie odbiorcow

pawelll
Posty: 732
Rejestracja: 18 lipca 2011, o 23:04

Re: Co dalej z TVP w NTC

Post autor: pawelll »

Miało być merytorycznie i bez marudzenia.

Nie mam siły do dyskusji z wiecznymi malkontentami którzy chcieliby oglądać ... (no właśnie czy sami wiedzą co?). A ciągłe udowadnianie jaka to TVP jest brzydka (w domyśle - inni sa lepsi) też już jest męczące. Zapewniam Cię, że są ludzie którzy oglądają "nudne" TVP Kultura i Historia, jeśli już TVP ma jakieś chybione projekty to te w których próbuje naśladować "kultowe" pozycje TV komercyjnych. Abstrahując od tego, że widzowie jednak "kupują" TVP, co do zasady oglądalność TVP jest wyższa niż innych TV. Koniec.

Miało być o tym jak spowodować rozszerzenie oferty TVP w NTC.

zesepo
Posty: 551
Rejestracja: 3 października 2011, o 21:36
Odbiornik: Opticum HDFT24plus
TESCO DR14O3 R CE
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chwaszczyno

Re: Co dalej z TVP w NTC

Post autor: zesepo »

Aż takim malkontentem nie jestem bo nie mówię nic o TVP Kultura i Historia - nieraz sie trafia coś ciekawego i ogólnie są to fajne stacje - ale nie pogardzę TVP Sport, czy Seriale - bo to jednak rozszerzenie ramówki.
I osoby wyżej wypowiedziały się co należałoby według nich zrobić, i podzielam te opinie

Zablokowany