DVB-T z RTON OSTROŁĘKA ul. KOPERNIKA

skalak23

Re: DVB-T z RTON OSTROŁĘKA ul. KOPERNIKA

Post autor: skalak23 »

Mi w Różanie Warszawę/Raszyn z ATX-91 łapie bezproblemowo chociaż z mocą sygnału różnie Canva pokazuje w zalezności od multiplexu od 60% do 82% czasami zdarzają się spadki (przy tej instalacji nie mam urządzenia które pokazuje moc i jakość sygnału) Ostrołękę z siatki też łapię ale moc sygnału tylko 50% jakość 100% ale dużo osób ma jeszcze problemy z odbiorem z Ostrołęki dlatego by się przydała pełna moc nadajnika.

KorK

Re: DVB-T z RTON OSTROŁĘKA ul. KOPERNIKA

Post autor: KorK »

Ja z anteny siatkowej+zasilacz bezproblemowo łapie sygnał z Ostrołęki (jakość 100%)-odległość 20-30km w linii prostej.Natomiast Polsat HD z Warszawy na początku łapało także jakość 100% i nie narzekałem,jednak ostatnio niestety 0-30-50-70% cały czas się waha i nie da się oglądać,może wina pogody-Do Warszawy w linii prostej jakieś 90-100km.
Mam jedno pytanie dlaczego łapie Polsat HD z Warszawy a np.TVP 1 i 2 nawet nie znajduje?Czy wpływ może mieć pogoda (śnieg,mróz)??

_chris_

Re: DVB-T z RTON OSTROŁĘKA ul. KOPERNIKA

Post autor: _chris_ »

KorK pisze:Mam jedno pytanie dlaczego łapie Polsat HD z Warszawy a np.TVP 1 i 2 nawet nie znajduje?Czy wpływ może mieć pogoda (śnieg,mróz)??
Tak

skalak23

Re: DVB-T z RTON OSTROŁĘKA ul. KOPERNIKA

Post autor: skalak23 »

@KorK
Dokładne odległości w lini prostej do nadajnika oraz ukształtowanie terenu możesz znaleść na stronce oraz sprawdzić w jakim dokładnie kierunku ustawić antenę.
http://www.dvbtmap.eu/mapdistance.html; ... 695CEE9468
W pomocy masz co i jak zrobić żeby zobaczć wynik lub ewentualnie
http://www.dvb-mobile.pl/dvb-t_finder.html ale Ostrołęka jak na razie nie dodana.

U mnie na antenie siatkowej zasilacz pogarszał tylko sprawę i występował efekt przesterowaniana. Na ATX skierowanej na Warszawe nic nie odbiera bez zasilacza. Być może Ostrołęke jakbym zmienił na kierunową moc sygnału była by lepsza. U szwagra 5 km bliżej ode mnie do Warszawy na ATX-91 canva pokazuje od 92-98 % tylko nie pisze czy to moc czy jakiość a antena tylko z 5 m.n.p.t u mnie ok 10 m.n.p.t

KorK

Re: DVB-T z RTON OSTROŁĘKA ul. KOPERNIKA

Post autor: KorK »

Dzięki.


Ale śnieg i mróz mają wpływ pozytywny czy negatywny.
Czytałem kiedyś coś o zasięgu Wi-Fi i jeśli dobrze czytałem podczas mrozu jest lepszy,dalszy zasięg,prawda? To samo tyczy się DVB-T czy nie?

PS:Zresztą nie ma co wymagać po starej siatkówce+zasilacz,bez dodatków (wzmacniacze itp.). ;)

_chris_

Re: DVB-T z RTON OSTROŁĘKA ul. KOPERNIKA

Post autor: _chris_ »

KorK pisze:Ale śnieg i mróz mają wpływ pozytywny czy negatywny.
zależy od konkretnej sytuacji pogodowej i lokalizacji. Może być albo lepiej, albo gorzej.
KorK pisze: PS:Zresztą nie ma co wymagać po starej siatkówce+zasilacz,bez dodatków (wzmacniacze itp.). ;)
chyba musisz się zdecydować - albo zasilacz albo 'bez dodatków' w postaci wzmacniacza... Zasilasz symetryzator w tej swojej 'siatce'... :D

KorK

Re: DVB-T z RTON OSTROŁĘKA ul. KOPERNIKA

Post autor: KorK »

Chodziło mi,że oprócz zasilacza nie mam żadnych dodatkowych rzeczy

_chris_

Re: DVB-T z RTON OSTROŁĘKA ul. KOPERNIKA

Post autor: _chris_ »

KorK pisze:edit/ Czytaj Zasady forum
ale jeśli masz założony zasilacz to by znaczyło, że masz również wzmacniacz antenowy. Inaczej, pozostawienie zasilacza jet bez sensu, a dodatkowo może pogarszać jakość odbieranych mux-ów...

KorK

Re: DVB-T z RTON OSTROŁĘKA ul. KOPERNIKA

Post autor: KorK »

Wzmacniacza nie mam chyba,że jest gdzieś ukryty.Bez zasilacza jest pikseloza.

_chris_

Re: DVB-T z RTON OSTROŁĘKA ul. KOPERNIKA

Post autor: _chris_ »

to znaczy, że masz jednak wzmacniacz - albo w antenie albo gdzieś w pomieszczeniu. I ten wzmacniacz może być jednym z powodów twoich problemów.

skalak23

Re: DVB-T z RTON OSTROŁĘKA ul. KOPERNIKA

Post autor: skalak23 »

@KorK

Kup sobie antene ATX-91 + wzmacniacz ceramiczny MC-9102 + zasilacz i nie powinieneś mieć problemów z odbiorem lub ewentualnie na Ostrołękę ATX 55 z symetryzatorem powinna wystarczyć. Podejrzewam że mieszkasz gdzieś w mojej okolicy bo masz podobne odległości do nadajników do moich.

KorK

Re: DVB-T z RTON OSTROŁĘKA ul. KOPERNIKA

Post autor: KorK »

W moim przypadku tańszym rozwiązaniem będzie przelotka,czyli dwa kanały analagowe tvp 1 i 2 i cyfrowy mux2 na hdmi.

PS:Chris jak to w pomieszczeniu?W tej puszce anteny jest tylko "zielona płytka".
Teraz zerknąłem bez zasilacza jest na wszystkich 9 kanałach cyfrowych brak sygnału.

_chris_

Re: DVB-T z RTON OSTROŁĘKA ul. KOPERNIKA

Post autor: _chris_ »

@ KorK:
no, wzmacniacz nie koniecznie musi być zawsze w antenie. Może być również tzw. przelotowy lub wewnętrzny zamontowany już w obrębie domu, gdzieś na trasie kabla pomiędzy anteną a odbiornikiem.

Aczkolwiek, u Ciebie jest pewnie typowo, czyli właśnie ze wzmacniaczem w puszce antenowej (owa "zielona płytka"). Może ma za małe wzmocnienie, może za duże, a może w ogóle nie powinno go tam być...

Kabel antenowy masz nowy, o średnicy ~7mm? Nie jest popękany, załamany albo przetarty, nie mówiąc o sztukowaniu?

KorK

Re: DVB-T z RTON OSTROŁĘKA ul. KOPERNIKA

Post autor: KorK »

Teraz mam niestety tylko zwykły biały kabel antenowy,ale za to nowy :P
Wiem,że bez wkładu finansowego to nie złapie mux 1,ale trudno poczekam 0,5 roku i będzie śmigał

Pager
Posty: 40
Rejestracja: 16 kwietnia 2011, o 10:20
Odbiornik: Sony Bravia KDL-46EX500
Instalacja antenowa: UHF-Tridigit,VHF- Televes V BIII +wzm.Telkom-Telmor WW12/4
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Giżycko/Miłki

Re: DVB-T z RTON OSTROŁĘKA ul. KOPERNIKA

Post autor: Pager »

Telewizja cyfrowa stała się łakomym kąskiem dla operatorów.Mimo ,że mamy w Ostrołęce/Ławach obiekt do nadawania programów cyfrowych,Emitel planuje postawienie podobnej wieży w podostrołęckiej gminie Goworowo.http://bip.goworowo.pl/?a=1527

Bartt

Re: DVB-T z RTON OSTROŁĘKA ul. KOPERNIKA

Post autor: Bartt »

To raczej efekt braku porozumienia z właścicielem obiektu w Ławach czyli Info-tv-fm z którego wg. harmonogramu miał być nadawany MUX2. Taka sama sytuacja jest z obiektem Leżajsk/Giedlarowa na Podkarpaciu. Tam też z powodu braku porozumienia Emitel ma budować swój obiekt.

ogorkowa
Posty: 8
Rejestracja: 6 marca 2011, o 15:49
Odbiornik: TV LG42LM640S
Instalacja antenowa: siatka na strychu odl. 70 km
Nadajnik - obiekt nadawczy: Olsztyn - Pieczewo

Re: DVB-T z RTON OSTROŁĘKA ul. KOPERNIKA

Post autor: ogorkowa »

A może chodzi o to: "Cyfrowy Polsat oficjalnie właścicielem INFO-TV-FM" http://satkurier.pl/news/72256/cyfrowy- ... tv-fm.html

Awatar użytkownika
Drekan
Posty: 1065
Rejestracja: 12 stycznia 2010, o 13:15
Odbiornik: Samsung 32C650
Instalacja antenowa: ATX 55, antena siatkowa z SWA-49 w polaryzacji wertykalnej
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne, Ostrawa, Čadca

Re: DVB-T z RTON OSTROŁĘKA ul. KOPERNIKA

Post autor: Drekan »

Jestem ciekawy czy w związku z tym faktem, zmieni się coś w kwestii nadawania 2 multipleksu z obiektów Info TV FM? :?:

Polsatowi powinno zależeć na zwiększeniu zasięgu 2 multipleksu. Chociaż z drugiej strony, zwiększy się też zasięg konkurencji, czyli TVN, TV Puls. :?

darfid

Re: DVB-T z RTON OSTROŁĘKA ul. KOPERNIKA

Post autor: darfid »

Witam.Temat nadajnika o większej mocy jakoś przycichł,po udanym nieuruchomieniu nadajnika w Ławach i tylko rzuceniu małej mocy nadawania z nadajnika w Ostrołęce,aby plany wdrażania były zgodne z harmonogramem.Więc dlatego ponawiam pytanie ,czy coś w tej dziedzinie się ruszyło,czy zostaniemy białą plamą w odbiorze dvb-t? Może ktoś z kolegów na forum ma jakieś informacje na ten temat. :(

Awatar użytkownika
tomek81
Posty: 24
Rejestracja: 12 stycznia 2012, o 21:17
Odbiornik: w tc lcd
Instalacja antenowa: antena kierunkowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: Różan

Re: DVB-T z RTON OSTROŁĘKA ul. KOPERNIKA

Post autor: tomek81 »

Witam no przycichło i pewnie zostanie taka plama, ja dziś próbuje złapać zasięg z ostrowi mazowieckiej ale niestety nie mam nic staje na kanale 41 i nic w takiej sytuacji mogę sobie tylko pomarzyć ludzie z emitelu zróbcie coś z tym

Zablokowany