DVB-T z RTON LEŻAJSK ul. MICKIEWICZA

Tedde

Re: DVB-T z RTON LEŻAJSK ul. MICKIEWICZA

Post autor: Tedde »

Problem z brakiem odpowiedniego masztu w okolicach Leżajska dotyczy w dużej mierze Przeworska i Łańcuta,Niska oraz okolic tych miast, obecnie odbierających analog z Giedlarowej. Bez odpowiedniego masztu nadawczego cztery powiaty; Łańcucki,Przeworski,Leżajski,Niżański będą miały słabe sygnały z odległych nadajników, albo miejscami nic nie będzie do odebrania :o nawet w sposób wyczynowy. Gdyby z Giedlarowej mux2 został uruchomiony zgodnie z pierwotnym planem miałbym sygnał z tej lokalizacji porównawczy do teraźniejszego z S.G.(byłem na zielonym kolorze mapy zasięgu)














ł

volfeer
Posty: 43
Rejestracja: 23 grudnia 2011, o 11:20
Odbiornik: NEO HD 40
Instalacja antenowa: antena siatkowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: Krosno - SG

Re: DVB-T z RTON LEŻAJSK ul. MICKIEWICZA

Post autor: volfeer »

W Przeworsku nie ma najmniejszych problemów z MUX 1 i 2 z SG. Odbieram na zwykłej, starej antenie siatkowej.

matti2011

Re: DVB-T z RTON LEŻAJSK ul. MICKIEWICZA

Post autor: matti2011 »

Tak ale inni mogą mieć problemy z odbiorem.

Bardzo dobrze zasugerował Tedde, że bez Giedlarowej - a wiec bez uwzględnienia pierwotnego planu wdrażania DVB-T w Polsce w tych powiatach tworzą się "dziury" w odbiorze sygnału. Sąsiad ma, by 20 metrów dalej był jego brak i już jest przysłowia "lipa". Dlatego też Giedlarowa, lub podobny obiekt jest potrzebny, aby doświetlić tę część regionu.

Dobrze by było, aby uwzględnić jak najszerszy horyzont który mogły zaopatrzyć w sygnał cyfrowy rzeszę odbiorców na Podkarpaciu. Odbioru - stabilnego.

Dlatego nie musi to być nadajnik w samej Giedlarowej, ale gdzieś w okolicach +-40 km. Lecz taki nadjanik, który rozwiąże obecne problemy z odbiorem dtv-b w tym regionie Podkarpacia.

Czekamy narazie na info od Panów z Emitel w sprawie Giedlarowej lub tym podobnie - bo obecnie wiemy tyle że nic nie wiemy.

Pozdrawiam

volfeer
Posty: 43
Rejestracja: 23 grudnia 2011, o 11:20
Odbiornik: NEO HD 40
Instalacja antenowa: antena siatkowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: Krosno - SG

Re: DVB-T z RTON LEŻAJSK ul. MICKIEWICZA

Post autor: volfeer »

No ja też jestem za, ale stwierdzam, że nie ma tragedii w tym rejonie Podkarpacia. Kto chce to w 80 % przypadków da radę oglądać.

Bartt

Re: DVB-T z RTON LEŻAJSK ul. MICKIEWICZA

Post autor: Bartt »

W bliźniaczym przypadku, czyli lokalizacji nadajnika w okolicach Ostrołęki Emitelowi łatwo nie idzie :(. Mieszkańcy protestują i chcą niezależnego raportu:
http://www.youtube.com/watch?v=nd7_7zh1Sfo , ponieważ maszt będzie ok. 500m od najbliższych zabudowań. Mieszkańcy mają nawet lokalnego eksperta :).
Miejmy nadzieję że lokalizacja nadajnika "Leżajsk" będzie bardziej trafiona i nadajnik wyląduje w terenie gdzie w pobliżu nie będzie zabudowań ;).

PS
Jak można zauważyć załączony materiał wideo nie jest kompletny (cięcia, brak końcówki), tak więc nie do końca obiektywny.

matti2011

Re: DVB-T z RTON LEŻAJSK ul. MICKIEWICZA

Post autor: matti2011 »

Hej - czy coś może wiecie już co z tym Leżajskiem, bądź Giedlarową?
Może przeoczyłem jakieś ciekawe info odnośnie jakiś najświeższych informacji?

Jeśli nie - to bardzo proszę Pana Jarosława o jakieś dane dające cień nadziei na rychłe rozwiązanie patowej sytuacji z tym masztem.

Nie ukrywam, że bardzo brakuje w tej okolicy tego masztu.

Ja osobiście z SG bądź Baranówki odbiorę - ale z zakłóceniami i bez komfortu, że będzie odbierało w każdych warunkach.

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: DVB-T z RTON LEŻAJSK ul. MICKIEWICZA

Post autor: K63 »

Emitel buduje kolejne maszty [wideo]
http://satkurier.pl/news/74437/emitel-b ... wideo.html

matti2011

Re: DVB-T z RTON LEŻAJSK ul. MICKIEWICZA

Post autor: matti2011 »

k63 - dzienks za info.

Niemniej My czekamy wszyscy na jakieś konkretne informacje ze strony Emitel.

Ale dobrze mieć potwierdzenie, że jakieś ruchy w tej sprawie są wykonywane :)

marklo

Re: DVB-T z RTON LEŻAJSK ul. MICKIEWICZA

Post autor: marklo »

Witam
Czy cisza w eterze z Leżajska jest tylko u mnie?
Pozdr

Już OK. Sygnał powrócił.

Gregory

Re: DVB-T z RTON LEŻAJSK ul. MICKIEWICZA

Post autor: Gregory »

Odnosząc się do Harmonogramu wdrażania MUX 1 http://www.emitel.pl/telewizja/naziemna ... ania-mux-1

nazwa obiektu: Leżajsk, Kanał: 37, Moc ERP:10kW, Termin uruchomienia: Plan 2012.09.30
Proszę o uzupełnienie w tabeli: czy to będzie RTON Leżajsk ul. Mickiewicza, jeśli tak to na pewno nie 10kW. Jeśli jednak 10kW, to mam rozumieć ze inny obiekt. W tej chwili jedno drugiemu przeczy.

Natomiast patrząc na etap docelowy MUX 2 widzimy coś więcej http://www.emitel.pl/telewizja/naziemna ... ania-mux-2

TON(telewizyjny ośrodek nadawczy) Leżajsk, Moc 100kW, ch-ka zespołu antenowego- kierunkowa :?: :o , Plan 2013.12.31
To już wygląda na nowy obiekt :lol: (tzn.nie wygląda, na razie to jest obiekt widmo)

matti2011

Re: DVB-T z RTON LEŻAJSK ul. MICKIEWICZA

Post autor: matti2011 »

No i co z tą "" Giedlarową? Powstanie ten nowy maszt czy też nie.

Emitel nabrał wody w usta i lipa.

Zbliża się taka impreza jak Euro i człowiek raz w swoim życiu mógłby przeżyć coś takiego w Polsce przy ekranie - to jednak zostaje w sferze marzeń. Jak autostrady. Identycznie.

Dali by na ten czas chociaż większą moc z Baranówki aby odbierało ładnie, ale pewnie próżne życzenia.

Drogi Emitelu - daj znak że żyjesz.

Gregory - te 10 KW to będzie zapewne tak jak z Suchą Górą. Walnąć na karce papieru można 10 kw ale damy 1 kw a później powiemy, że sytuacja polityczno-ekonomiczna nie pozwala inaczej.

Gorzko piszę. Wiem.

edit/

Bartt

Re: DVB-T z RTON LEŻAJSK ul. MICKIEWICZA

Post autor: Bartt »

Ja ostatnio złapałem coś prawdopodobnie z kierunku Giedlarowej, ale jak się domyślacie jest to mux o którym tu się nie pisze ;). Szkoda że nie jest to któryś z ogólnodostępnych mux-ów, bo jest to u mnie jedyny sygnał DVB-T z przyzwoitym poziomem i odbiór jest możliwy nawet na siatce bez wzmacniacza. Tak to się porobiło że w niektórych miejscach łatwiej odebrać płatny mux niż ogólnodostępny :evil:

Co zaś się tyczy nowego obiektu Emitela w tych okolicach to na razie cisza.
Panowie Jarosławowie też nie udzielają odpowiedzi w tej sprawie. Podejrzewam że jeśli Emitel wystąpiłby o pozwolenie na budowe to informacja ta stała by się publiczna (urząd gminy zawiadamia mieszkańców o przyszłej budowie tego typu obiektu) tak jak się to stało w przypadku planów budowy podobnego obiektu w okolicach Ostrołęki.

Więc wygląda na to że w tym momencie Tarnobrzeg/Machów przejmie częściowo funkcje Giedlarowej i będzie nadawał mux-1 na kanale 37 (15kW) który miał być z nadajnika Leżajsk/Giedlarowa: http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f=28&t=4055

Oczywiście jak ktoś wie coś więcej to niech napisze. Szczególnie wskazane by było gdyby była to osoba z Emitela ;).

PS

Ten mux o którym tu nie piszemy ;) nadaje z nadajnika w pobliżu Tyczyna (chyba tego samego co radio Wawa).
Nic dziwnego że jest u mnie super sygnał, skoro nadajnik jest na wysokości 360 m, a nie jak ten na Baranówce - 220 m, no i moc jest 2kW.

W ten sposób kodowana telewizja dvb-t której nikt nie ogląda ma w okolicach Rzeszowa lepszy sygnał niż ogólnodostepne mux-y :evil:

matti2011

Re: DVB-T z RTON LEŻAJSK ul. MICKIEWICZA

Post autor: matti2011 »

Bartti - ale to ewidentnie świadczy albo o indolencji, albo o złej woli stron zajmującej się wdrażaniem TV cyfrowej na Podkarpaciu. Nie oskarżam tutaj Emitela naturalnie na wyłączność.

Na jakim kanale łapiesz ten PC z Giedlarowej, bądź z Tyczyna?

To aż boli. Można było wykorzystać chociaż ten maszt o którym wspominaliśmy na forum niejednokrotnie. I była by "gitara". A takto PC mobilny będzie działał, a mux-y którymi tak szczyci się nasza władza - poczuj jak wkraczasz w nowe technologie - są bądź niedostępne, albo takie, że nie idzie pooglądać.

Nic - pozostaje tylko czekać faktycznie na Nowy Maszt, albo tak jak to zrobiła już rzesza telewidzów - montować płatne zestawy satelitarne. Tam przynajmniej cyfryzacja przebiega bardzo harmonijnie i kanały w HD to norma. I Euro pooglądasz bez zacięcia.

Ta cyfryzacja - to naprawdę tak jak z autostradami - niby są, a ich nie ma, a jak są to płatne. Identycznie muxsy - niby są, ale nie wiadomo gdzie, aby je odebrać - kombinuj z 3 antenami, a jak jest jakiś mux z dobrym zasięgiem - to oczywiście "zapłać" :x

marklo

Re: DVB-T z RTON LEŻAJSK ul. MICKIEWICZA

Post autor: marklo »

Witam
Od wczorajszego popołudnia cisza z Leżajska. Ktoś to może potwierdzić?
Pozdr

Ktoś chyba to czyta bo Leżajsk znowu nadaje!

Wiking

Re: DVB-T z RTON LEŻAJSK ul. MICKIEWICZA

Post autor: Wiking »

Czy z tego nadajnika nadal prowadzona jest emisja sygnału drugiego multipleksu?

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: DVB-T z RTON LEŻAJSK ul. MICKIEWICZA

Post autor: Jarosław Bałuka »

Emisja została wyłączona wraz z włączeniem emisji z Giedlarowej.

Zablokowany