DVB-T z RTON LEŻAJSK ul. MICKIEWICZA

mondi

Re: DVB-T z RTON LEŻAJSK ul. MICKIEWICZA

Post autor: mondi »

Już chodzi heh.

gregoryk

Re: DVB-T z RTON LEŻAJSK ul. MICKIEWICZA

Post autor: gregoryk »

Mam pytanie. Czy ktoś z okolic Leżajska odbiera MUX 1 lub 3? Jeżeli tak to proszę o info z którego nadajnika i na jakiej antenie

Rockefeller

Re: DVB-T z RTON LEŻAJSK ul. MICKIEWICZA

Post autor: Rockefeller »

teraz mam dylemat, gdyż mieszkam w okolicy Niska i odbieram sygnał TVP1,TVP2 analogowo i MUX2 z KIELC Z św krzyża jakość 80% i siła 70% - nie wiem czy opłaca mi się odwraacać antenę o 180* na leżajsk aby odbierać oprócz tych wszystkich kanałów co wymiłem do tego TVP INFO/RZESZÓW.

trochę mam roboty z odwracaniem, co o tym myślicie? złapię z Leżajska MUX2' na tym samym poziomie?

wiwi
Posty: 62
Rejestracja: 23 kwietnia 2011, o 22:23
Miejscowość: Przeworsk
Odbiornik: PHILIPS 55OLED804
Instalacja antenowa: pokojowa antena siatkowa na strychu
Nadajnik - obiekt nadawczy: Leżajsk Giedlarowa

Re: DVB-T z RTON LEŻAJSK ul. MICKIEWICZA

Post autor: wiwi »

Nie liczyłbym na mux2 z Leżajska w Sarzynie sygnał już jest słaby... jak już chcesz to druga antena na Giedlarową i analogowo tvp info rzeszów odbierać

Rockefeller

Re: DVB-T z RTON LEŻAJSK ul. MICKIEWICZA

Post autor: Rockefeller »

właśnie nie chciało mi się bawić z kilkoma antenami :/

artik_

Re: DVB-T z RTON LEŻAJSK ul. MICKIEWICZA

Post autor: artik_ »

Chciałbym życzyć Emitelowi wszystkiego dobrego w Nowym Roku od wkurzonych mieszkańców północnego podkarpacia któży w większości nie mają możliwości odbioru MUX2 bo Emitel nie dogadał się z właścicielem nadajnika w Giedlarowej.Ale w zamian za to zainstalował inny nadajnik o mocy niższej od sumy mocy żarówek zainstalowanych w moim domu.

PS
Przeprasam za szczerość ale obiecałem to kilku osobom oraz sobie bo niestety uważam że jest to wasza wina. Nie podaje się harmonogramu jeżeli nie ma się umowy na udostępnienie masztu.

Rockefeller

Re: DVB-T z RTON LEŻAJSK ul. MICKIEWICZA

Post autor: Rockefeller »

z okolic Niska próbowałem dzisiaj jednak odwracać antenę na Leżajsk ale nie łapie mi tego MUX'a. Na szczęście z KIELC łapię z jakością 80% więc w miarę jestem ucieszony ;)

aneciasas

POMOC

Post autor: aneciasas »

WITAM MAM pytanie mieszkam w Rzeszowie i ostatnimi czasy ( ok 2 tygodni ) odbierałem MUX 2 z Leżajsk-a natomiast w dniu 09.01.2012 znikł mi całkowicie sygnał z tego nadajnika. Antena i tv są sprawne w 100% ponieważ odbieram sygnał z innych nadajników.

machtomi

Re: DVB-T z RTON LEŻAJSK ul. MICKIEWICZA

Post autor: machtomi »

proponuje zamiast tego lapac na kanale 52 z Zamoscia.

rumcajs_dvb-t

Re: DVB-T z RTON LEŻAJSK ul. MICKIEWICZA

Post autor: rumcajs_dvb-t »

Właśnie zszedłem z dachu. W miejscowości Ulanów w odległości ok. 30 km od Leżajska odbiór Mux2 bezproblemowy . Antena Dipol 16 elementowa, wzmacniacz LNA-101. Aż dziw bierze, że z tak małą mocą wyszli poza Leżajsk :)

Bartt

Re: DVB-T z RTON LEŻAJSK ul. MICKIEWICZA

Post autor: Bartt »

Może to Leżajsk, może Przemyśl, a może Sucha Góra :?:. Wszyskie emisje są na 61 kanale więc nie wiem czy można jednoznacznie stwierdzić czy to Leżajsk. Ale przy dobrym profilu terenu może działać i z Leżajska :o. Obszary oddalone na północ od górskich nadajników mimo większej odległości zawsze miały lepsze warunki odbioru niż te położone bliżej ale w górzystym terenie ;).

rumcajs_dvb-t

Re: DVB-T z RTON LEŻAJSK ul. MICKIEWICZA

Post autor: rumcajs_dvb-t »

Kolego na 100 % Leżajsk. Na daszku mam już ustawioną jedną antenę na Suchą Górę a drugą właśnie na Leżajsk. Nie ma możliwości pomyłki :P Poza tym parametry sprawdzam miernikiem.

Bartt

Re: DVB-T z RTON LEŻAJSK ul. MICKIEWICZA

Post autor: Bartt »

No to gratulacje :lol:. Ja odbierałem sygnał o mocy 2 kW w czasie testów w MPEG2 z odległości ponad 55km na południe od Leżajska, tyle że sygnał był nadawany z Giedlarowej ;). No i emisja była na 37 kanale z fecem 2/3, a nie tak jak jest teraz z niższego obiektu na k61 z fec 5/6 :evil:. Wystarczył mi wtedy ATX91 ze wzmacniaczem umieszczony na strychu :D. W sezonie burzowym jest to dość istotne ;) . Podejrzewam że efektem wtórnym tej naszej cyfryzacji może być zwiększony odsetek uszkodzonych tv w czasie burz :(.

Dodatkowo na stronie dvbtmap.eu widać że nadajnik z Leżajska nadaje kierunkowo i akurat brak jest tłumienia w kierunku Ulanowa, niestety charakterystyka nadawania jest bardzo nierównomierna i np. w kierunku Rzeszowa, Raniżowa czy Niska jest tłumienie do kilku dB. Nie wiem czym to jest spowodowane może chodzi o to aby nie było zakłóceń z Suchą Górą :?:. Może emisja z Leżajska nie jest SFN ale wtedy fec byłby 3/4 :?:. Niestety na stronie Emitela informacji o fec z Leżajska brak :( .

Gregory

Re: DVB-T z RTON LEŻAJSK ul. MICKIEWICZA

Post autor: Gregory »

Obiekt z którego będzie nadawany sygnał cyfrowy w okolicy Leżajska jest dużo bardziej zaawansowany niż etap "przemyśleń",
czyli Emitel intensywnie działa w celu jak najszybszego uruchomienia nadawania z większą mocą, oczywiście papierki i urzędy są najbardziej czasochłonne.

"Witam,
dziękuję za informację. Sprawa jest z naszej strony bardziej zaawansowana jednak nie mogę przedstawiać szczegółów.
Pozdrawiam,
J. Bałuka"

Więc my tu już nic nie pospieszymy, chyba że brakuje ludzi do pracy- to ja chętny :)
Także Magdalenki, Urszulki, Anetki :D odstawmy w dużo odleglejsza przyszłość, kiedy to będzie się uzupełniać ewentualne luki doświetlaczami.

matti2011

Re: DVB-T z RTON LEŻAJSK ul. MICKIEWICZA

Post autor: matti2011 »

Pytanie do Państwa z Emitel

Jak tam sprawy z Giedlarową? Coś się krystalizuje?

Bartt

Re: DVB-T z RTON LEŻAJSK ul. MICKIEWICZA

Post autor: Bartt »

Gregory pisze:
"Witam,
dziękuję za informację. Sprawa jest z naszej strony bardziej zaawansowana jednak nie mogę przedstawiać szczegółów.
Pozdrawiam,
J. Bałuka"
Też jestem żywo zainteresowany ;). Ciekawe czy wybrane są już przykładowe lokalizacje :?:. W końcu w okolicy są też górki wyższe niż ta w Giedlarowej :idea:.

Podobna sytuacja jest w przypadku Ostrołęki gdzie jest już wybrana lokalizacja nowego obiektu Emitela: http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f= ... 72#p101972

matti2011

Re: DVB-T z RTON LEŻAJSK ul. MICKIEWICZA

Post autor: matti2011 »

Bartt - dzięki za info. Naturalnie są inne wzniesienia w okolicy. Może coś wykombinują. Życzyłbym sobie, aby to zaawansowanie było już na etapie czystej realizacji - stawianie masztu :)

Ja generalnie nie oglądam TV, ale z powodu mej rodzicielki jestem żywo zainteresowany wprowadzeniem czystokrystalicznego odbioru cyfrowego. To nie to samo co zaśnieżony analog.

Ufajmy, że w niedługim czasie pan Jarosław Bakuła uchyli rąbka tajemnicy 8-) i tchnie w Nas nutę optymizmu. :)

A propo Bartt - próbowałem ostatnio oglądać tv cyfrowe w miejscu o którym kiedyś rozmawialiśmy i o dziwo odbierało całkiem przyjemnie, ale pojawiały się jednak fale pikselozy. Muwię o mux - 2 z SG. Niemniej znacznie mniejsze niż kiedyś. Nic nie ruszałem w zestawie antenowym, a pogoda wcale nie była najlepsza. Zauważyłem, że jak np. przejeżdżał w okolicy jakiś Tir to pojawiły się zakłócenia. Hym? Co o tym myślisz?

Pozdro dla wszy... ;)

Bartt

Re: DVB-T z RTON LEŻAJSK ul. MICKIEWICZA

Post autor: Bartt »

Ja też robiłem eksperymenty - z powodzeniem ;). Jak będę miał czas to napiszę o wynikach w wątku o odbiorze z S.G.

Co zaś się tyczy okolic Leżajska to trzeba to wyraźnie podkreślić że odpowiedni nadajnik jest tam niezbędny, bo są miejsca na Podkarpaciu gdzie prawidłowy odbiór jest możliwy tylko z tego kierunku (zasłonięty kierunek na Suchą Górę).
Oczywiście pewnie można sobie pomarzyć aby był to obiekt takiej kategorii jak Chorągwica czy Kosztowy. Pewnie będzie to maszt podobnej wielkości co w Giedlarowej i na podobnej wysokości.
Szkoda, bo wystarczy porównać te 3 obiekty aby zauważyć różnice:

Chorągwica 706m (420m + 286m)
Kosztowy 667 (308m + 359m)
Giedlarowa 353m (223m + 130m)

Widać że łączna wysokość Giedlarowej jest niższa niż wysokość wzgórz w okolicach Rzeszowa.

Tedde

Re: DVB-T z RTON LEŻAJSK ul. MICKIEWICZA

Post autor: Tedde »

@Bartt jakby Emitel wybudował pod Leżajskiem maszt z prawdziwego zdarzenia to z powodzeniem mógłby również przejąć z Giedlarowej sygnały radiowe (istniała by techniczna możliwość zawieszenia wyżej anten radiowych)i zarabiać nie tylko na tv. Myślę że to byłby argument na zmianę lokalizacji nadawania na korzyść nowego masztu. No a kiedyś DAB + z nowego masztu można by odpalić. Tak więc chyba warto w większy maszt zainwestować :)

Gregory

Re: DVB-T z RTON LEŻAJSK ul. MICKIEWICZA

Post autor: Gregory »

Bartt pisze:
Gregory pisze:
"Witam,
dziękuję za informację. Sprawa jest z naszej strony bardziej zaawansowana jednak nie mogę przedstawiać szczegółów.
Pozdrawiam,
J. Bałuka"
Też jestem żywo zainteresowany ;). Ciekawe czy wybrane są już przykładowe lokalizacje :?:. W końcu w okolicy są też górki wyższe niż ta w Giedlarowej :idea:.
Ja po prostu zaproponowałem moim zdaniem ;) ciekawą lokalizację i dostałem odp. jw.
Poza tym moja lokalizacja nie spełniała warunków pod SFN z Przemyślem( 76km), bo ktoś pisał że to w SFN-ie ma pracować.

Nikt nie napisał czy Emitel stawia swój nowy obiekt, czy na starym swoim coś planuje, czy może nadal trwają rozmowy z właścicielem obiektu w Giedlarowej :?:

Więc pytanie do Emitela, żeby nie było niepotrzebnych spekulacji:
Czy w okolicach Leżajska powstanie(powstaje) nowy obiekt? Jeśli jest możliwość prosimy o więcej szczegółów :)

Zablokowany