DVB-T z RTON LEŻAJSK ul. MICKIEWICZA

matti2011

Re: DVB-T z RTON LEŻAJSK ul. MICKIEWICZA

Post autor: matti2011 »

Hej - czy już coś wiadomo co z tym nadajnikiem w Leżajsku - czy uruchomili nadawanie cyfrowe czy też nie?

Pytanie do forumowiczów: Okolice Łańcuta obejmie ten nadajnik swoim zasięgiem, czy jednak nie ma co liczyć.
Tomasz Berezowski pisze:Być może będe miał dziś/jutro dobre wiadomości dla Podkarpacia. Niczego nie obiecuję, ale trzymajcie kciuki.
I jakie to są informacje panie Tomaszu?

Bartt

Re: DVB-T z RTON LEŻAJSK ul. MICKIEWICZA

Post autor: Bartt »

Panu Tomaszowi chodziło o wcześniejsze włączenie nadawania MUX2 z Suchej Góry z parametrami docelowymi (większa moc) na 32 kanale. Dyskusja w tym wątku: http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f= ... start=1900

Gravis
Posty: 201
Rejestracja: 19 listopada 2010, o 14:17

Re: DVB-T z RTON LEŻAJSK ul. MICKIEWICZA

Post autor: Gravis »

A na odbiór z Leżajska i śmiesznej lokalizacji Mickiewicza w Łańcucie bym nie liczył

matt_s

Re: DVB-T z RTON LEŻAJSK ul. MICKIEWICZA

Post autor: matt_s »

Gravis pisze:A na odbiór z Leżajska i śmiesznej lokalizacji Mickiewicza w Łańcucie bym nie liczył
Skoro z baranówki 0,5 kW w łańcucie jest 100% to dlaczego z leżajska 2 kW ma nie łapać? tropo podobne przeciez.

Gravis
Posty: 201
Rejestracja: 19 listopada 2010, o 14:17

Re: DVB-T z RTON LEŻAJSK ul. MICKIEWICZA

Post autor: Gravis »

Tak, to jeszcze pewnie zależy też gdzie się w tym łańcucie mieszka...

EDIT:

Jestem z Łańcuta gwoli ścisłości

matt_s

Re: DVB-T z RTON LEŻAJSK ul. MICKIEWICZA

Post autor: matt_s »

Czy wiadomo coś na temat konkretnej daty uruchomienia nadajnika w Leżajsku ? Czy wiemy tylko tyle: "do 31.12.2011" ?

Znalazłem dyskusję na innym forum:

http://forum.satkurier.pl/viewtopic.php?f=140&t=21626

Ale nie wiem na ile podawane tam informacje są wiarygodne.

Gravis
Posty: 201
Rejestracja: 19 listopada 2010, o 14:17

Re: DVB-T z RTON LEŻAJSK ul. MICKIEWICZA

Post autor: Gravis »

"40kW" :lol: no chyba nie do końca wiarygodne.. a już napewno nie aktualne :evil:

matti2011

Re: DVB-T z RTON LEŻAJSK ul. MICKIEWICZA

Post autor: matti2011 »

Dzięki za wyjaśnienia notabene mojego poprzedniego posta :) postu :?: ... komp - postu ;)

Nom, właśnie może ktoś z Emitela coś wie lub z innego źródła - czy spróbują uruchomić ten nadajnik w Leżajsku przed świętami czy jednak dopiero po.

Awatar użytkownika
Przecin
Posty: 240
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: LG M2362D, LG 42LW570S, Digyboxx T4,
Philips DSR6201HD
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Sucha Góra, Bardejov

Re: DVB-T z RTON LEŻAJSK ul. MICKIEWICZA

Post autor: Przecin »

Na forum Sat Kurier pojawiło się info, że Leżajsk już nadaje :!:

matt_s

Re: DVB-T z RTON LEŻAJSK ul. MICKIEWICZA

Post autor: matt_s »

A odbiera ktoś zeby potwierdzić tą informację ?? Ja skanuje eter ale cisza ...

matti2011

Re: DVB-T z RTON LEŻAJSK ul. MICKIEWICZA

Post autor: matti2011 »

Hej

I jak z tym Leżajskiem - włączyli już? Nie mam możliwości obecnie sprawdzenia tego - dlatego pytam.

Prośba dla ludzi z Emitel - zróbcie wersję graficzną mapki zasięgu w jakim promieniu jest przewidywalny odbiór telewizji cyfrowej z obecnie uruchamianego nadajnika, bo na stronie głównej jest mapka stara wprowadzająca w błąd. Powinni bardziej zadbać o klientów i informować na bieżąco o trudnościach i ewentualnych zmianach.

Nie muszą to zrobić na głównej stronie ale chociażby na tym forum. Jeśli przegapiłem, to przepraszam.

PS. Czy ktoś z okolic Łańcuta bądź samego Łańcuta próbował odbierać sygnał z Leżajska?

matt_s

Re: DVB-T z RTON LEŻAJSK ul. MICKIEWICZA

Post autor: matt_s »

Tak, Leżajsk nadaje.

Dzis probowałem złapać MUX2 w Łańcucie i złapalem, tyle że z G. Sw Marcina mam lepszy odbiór niż z Leżajska... Jeszcze bedę cos kombinował ale nie widze tego kolorowo.

Rad

Re: DVB-T z RTON LEŻAJSK ul. MICKIEWICZA

Post autor: Rad »

Odbieram MUX-2 z tego nadajnika ze 100% jakością sygnału przy pomocy antenki pokojowej. Mieszkam w Leżajsku ok. 500m na południe od nadajnika.

Jeśli chodzi o odbiór w Łańcucie, to ta część miasta, która leży w dolince (np. Podzwierzyniec, okolice torów kolejowych) może będzie w zasięgu. Centrum i okolice obwodnicy miasta prawdopodobnie nie. Ale to są tylko moje przypuszczenia, może jest inaczej.

juniorow

Re: DVB-T z RTON LEŻAJSK ul. MICKIEWICZA

Post autor: juniorow »

Jednym słowem osbiór w Rzeszowie z tego nadajnika będzie mocno wątpliwy.
Ja czekam cały czas na kanał 32 z Suchej Góry.
Od kilku dni testuje pokojową antenkę Thomsona w Rzeszowie z 8 piętra i tylko ten nieszczęsny kanał 61 sprawia problemy.

artik_

Re: DVB-T z RTON LEŻAJSK ul. MICKIEWICZA

Post autor: artik_ »

Panie Jarosławie czy można zobaczyć mapkę teoretycznego zasięgu z tego nadajnika bo nie wiem czy jest sens kręcić anteną. Pytanie nr 2 kiedy można spodziewać się z Leżajska 40kW??

Peter_CA

Re: DVB-T z RTON LEŻAJSK ul. MICKIEWICZA

Post autor: Peter_CA »

Chyba dopiero wtedy, gdy stanie się jedna z dwóch rzeczy:

1. Emitel i Info TV FM dogadają się; lub
2. Emitel zbuduje własny obiekt

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: DVB-T z RTON LEŻAJSK ul. MICKIEWICZA

Post autor: Jarosław Bałuka »

Analizowane są różne warianty realizacji pokrycia terenu sygnałem jednak nie będą one podlegać publikacji do czasu ostatecznego uzgodnienia i zatwierdzenia.

juniorow

Re: DVB-T z RTON LEŻAJSK ul. MICKIEWICZA

Post autor: juniorow »

Pozostaje tylko czekać. Oby jak najszybciej.

matti2011

Re: DVB-T z RTON LEŻAJSK ul. MICKIEWICZA

Post autor: matti2011 »

Cóż czekamy, ale uważam, że powinny się temu przyglądnąć instytucje nadzorujące wdrażanie telewizji cyfrowej. Nie może być tak, że się prezesi "nie dogadali" Harmonogram wdrażania obowiązuje. Rozumiem, że mogą się zdarzyć nieprzewidziane okoliczności - klęski żywiołowe itp. ale niedogadanie się dwóch prezesów to szczyt dyplomacji! :x Niechby tak spróbowali się zachować dla mieszkańców Warszawy! By się działo. Ale Podkarpacie można traktować jako piąte koło u wozu - przecież to skansen Europy - tu się młóci cepami, elektryfikację mają tylko nieliczni, a telewizor posiadają niektórzy mieszkańcy Rzeszowa :x

A to, że informacje odnośnie alternatywnych rozwiązań będą opublikowane dopiero po ich ostatecznym uzgodnieniu i zatwierdzeniu - to pokazuje że traktowani jesteśmy po macoszemu, bo już wcześniej było wiadomo, że nie wdrożą z Giedlarowej i taka informacja powinna się pokazać na stronie Emitel z wyjaśnieniem i nową mapą zasięgu z nadajnika w Leżajsku. Bo wygląda na to, że "wszystko dla Was, ale bez Was" :?

Nie uważam, że wina leży tylko po stronie Emitela, bo być może właściciel nadajnika w Giedlarowej nie chciał dojść do porozumienia. Aczkolwiek czasu było nadto by się porozumieć, a skoro potrafią ludzi wysiedlać z domów gdzie jest budowana autostrada, zgodnie z przepisami prawa to i w tym przypadku można by wykorzystać furtkę "nacjonalizacji" nadajnika i wpłynąć [...] . Ze szkodą dla Nas mieszkańców podkarpacia.

Zapieniłem się trochę, może nie potrzebnie - ale żal, że zawsze jesteśmy jako szara eminencja technologicznego postępu w porównaniu z resztą kraju.

Gravis
Posty: 201
Rejestracja: 19 listopada 2010, o 14:17

Re: DVB-T z RTON LEŻAJSK ul. MICKIEWICZA

Post autor: Gravis »

Może nie tak dosadnie, ale powtarzałem to już kilkukrotnie w tym a jak nie to w temacie o SG.
Podpisuje się rękami i nogami.
Prawda jest taka, że Podkarpacie zawsze tak było głęboko ( w d.. ) poważane.

Zablokowany