DVB-T / DVB-T2 z RTON BIESZCZADY (Solina) / G.JAWOR

Awatar użytkownika
1zolwik4
Posty: 6
Rejestracja: 9 maja 2012, o 18:03
Odbiornik: Samsung UE39F5500,
Signal HD-527,
Wiwa HD-50,
Wiwa HD-90.
Instalacja antenowa: Siatkowa 1-69,
44/21-69 Tri Digit + LNA-177,
Yagi 19/21-69 + LNA-177,
Nadajnik - obiekt nadawczy: Krosno- Sucha Góra, Solina- Góra Jawor

Re: DVB-T z RST SOLINA G.JAWOR

Post autor: 1zolwik4 »

dzisiaj o 13.30 Solina g. Jawor ruszyła z emisją mux1

rafi

Re: DVB-T z RST SOLINA G.JAWOR

Post autor: rafi »

a o 18 już nie działał sprawdzane u znajomego 5km od nadajnika,
a tak na marginesie w Lesku między blokami całkowity brak zasięgu wystarczy mieszkać na 1 piętrze i można zapomnieć o jakim kolwiek zasięgu ani jawor ani sucha góra

Bartt

Re: DVB-T z RST SOLINA G.JAWOR

Post autor: Bartt »

@rafi
A mux-2 jak u was działa :?: Nadawany jest na dużo niższym kanale i dodatkowo z Suchej Góry z większą mocą niż z Jawora, więc powinien chyba działać lepiej niż mux-1 ;)

rafi

Re: DVB-T z RST SOLINA G.JAWOR

Post autor: rafi »

nie ma znaczenia czy jest to mux 1 czy 2 i czy z jaworu czy z suchej góry 90% znajomych mieszkających w blokach może pomażyć o telewizji naziemnej cyfrowej jedynie mieszkający na 4 piętrze i to też nie wszyscy złapali sygnał z suchej góry, o sygnale z jaworu można pomażyć - a miało być tak fajnie

Bartt

Re: DVB-T z RST SOLINA G.JAWOR

Post autor: Bartt »

Na pewno jest u was jakaś instalacja tv kablowej i to ich trzeba naciskać aby udostępnili w kablu DVB-T. Profesjonalna instalacja na dachu powinna lepiej działać - w mieszkaniu raczej trudno trzymać 2 metrową yagi czy ATX-a ;).

lisek2627

Re: DVB-T z RST SOLINA G.JAWOR

Post autor: lisek2627 »

Witam , czy odbiera ktoś już MUX-1 z Soliny?

Awatar użytkownika
1zolwik4
Posty: 6
Rejestracja: 9 maja 2012, o 18:03
Odbiornik: Samsung UE39F5500,
Signal HD-527,
Wiwa HD-50,
Wiwa HD-90.
Instalacja antenowa: Siatkowa 1-69,
44/21-69 Tri Digit + LNA-177,
Yagi 19/21-69 + LNA-177,
Nadajnik - obiekt nadawczy: Krosno- Sucha Góra, Solina- Góra Jawor

Re: DVB-T z RST SOLINA G.JAWOR

Post autor: 1zolwik4 »

...tak ja, nie przerwanie od 18.05.12r.

rafi

Re: DVB-T z RST SOLINA G.JAWOR

Post autor: rafi »

1zolwik4 pisze:...tak ja, nie przerwanie od 18.05.12r.
a mogę wiedzieć gdzie mieszkasz bo u znajomego 8 km od nadajnika nie ma sygnału z MUX 1

MUX 2 działa bez problemu

lisek2627

Re: DVB-T z RST SOLINA G.JAWOR

Post autor: lisek2627 »

no u mnie wlasnie tez nie ma mieszkam w okolicach sanoka , z krosna wogole nie ma sygnału

Awatar użytkownika
1zolwik4
Posty: 6
Rejestracja: 9 maja 2012, o 18:03
Odbiornik: Samsung UE39F5500,
Signal HD-527,
Wiwa HD-50,
Wiwa HD-90.
Instalacja antenowa: Siatkowa 1-69,
44/21-69 Tri Digit + LNA-177,
Yagi 19/21-69 + LNA-177,
Nadajnik - obiekt nadawczy: Krosno- Sucha Góra, Solina- Góra Jawor

Re: DVB-T z RST SOLINA G.JAWOR

Post autor: 1zolwik4 »

okolice Ustrzyk Dolnych ok. 35 km od nadajnika Solina g Jawor

Faza

Re: DVB-T z RST SOLINA G.JAWOR

Post autor: Faza »

Witam czy odbieracie już mux-1 z soliny ? Podobno już jest włączony, narazie u mnie nic 35 km od nadajnika. Mux-2 80 % sygnału.

Faza

Re: DVB-T z RST SOLINA G.JAWOR

Post autor: Faza »

1zolwik4 pisze:okolice Ustrzyk Dolnych ok. 35 km od nadajnika Solina g Jawor
Skąd dokładnie jesteś ?

Awatar użytkownika
1zolwik4
Posty: 6
Rejestracja: 9 maja 2012, o 18:03
Odbiornik: Samsung UE39F5500,
Signal HD-527,
Wiwa HD-50,
Wiwa HD-90.
Instalacja antenowa: Siatkowa 1-69,
44/21-69 Tri Digit + LNA-177,
Yagi 19/21-69 + LNA-177,
Nadajnik - obiekt nadawczy: Krosno- Sucha Góra, Solina- Góra Jawor

Re: DVB-T z RST SOLINA G.JAWOR

Post autor: 1zolwik4 »

ze wsi o nazwie Brelików

-- połączono

z tego co widzę to odbierasz za pomocą anteny siatkowej ze wzmacniaczem- i tu może leżeć przyczyna braku odbioru mux-1, ponieważ antena może Ci przesterowywać sygnał (czyli masz za duże wzmocnienie wzmacniacza i prze to może nie odbierać mux-1).

Faza

Re: DVB-T z RST SOLINA G.JAWOR

Post autor: Faza »

Założyć słabszy wzmacniasz ? Mam kilka to przetestuje :P Bez wzmacniacza nie lapie ani mux-2 ani 1.

Awatar użytkownika
1zolwik4
Posty: 6
Rejestracja: 9 maja 2012, o 18:03
Odbiornik: Samsung UE39F5500,
Signal HD-527,
Wiwa HD-50,
Wiwa HD-90.
Instalacja antenowa: Siatkowa 1-69,
44/21-69 Tri Digit + LNA-177,
Yagi 19/21-69 + LNA-177,
Nadajnik - obiekt nadawczy: Krosno- Sucha Góra, Solina- Góra Jawor

Re: DVB-T z RST SOLINA G.JAWOR

Post autor: 1zolwik4 »

możesz spróbować zasilić wzmacniacz z samego tunera (jeśli posiadasz taką możliwość w menu) bo z tunera byłoby to zasilanie 5V a nie jak z zasilacza podłączanego do gniazdka 12V.
Tylko musisz wtedy zmienić wtyk antenowy z tego od zasilacza na zwykły.

Lub zamiast wzmacniacza w puszkę antenową włóż symetryzator- i też oczywiście wtyczka zwykłą antenowa.


Albo może masz leciutko przekręconą antenę względem nadajnika Solina, ponieważ mux-2 jest nadawany dookólnie, a mux-1 jest nadawany kierunkowo.

Faza

Re: DVB-T z RST SOLINA G.JAWOR

Post autor: Faza »

Sygnał jest dookolny z tego co widzialem na pewnej stronie. Łapie tylko 10 % sygnału na kompie.

volf_66
Posty: 13
Rejestracja: 10 lutego 2012, o 14:50
Nadajnik - obiekt nadawczy: sucha góra i solina

Re: DVB-T z RST SOLINA G.JAWOR

Post autor: volf_66 »

Panowie potrzebuję informacji, mianowicie, mam zamontowaną antenę na maszcie na budynku w Solinie - Jawor zaraz poniżej pola Campingowego ( na skrzyżowaniu drogi do białej floty i zejścia na zaporę), profil terenu jest niby ok, do nadajnika 2,5km, ale sygnał najlepszy łapię z odbicia z kierunku na oko z Polańczyka, pytanie jak rozchodzą się fale (sygnał) , bo patrząc na profil to moja antena jest u podnóża góry,, a przekaźnik na szczycie, wydaje się że antena po skosie (równolegle do stoku) będzie celowała idealnie w przekaźnik. Pytam bo obraz nie jest najlepszy, bardzo często pikseloza, a kanału 60 nie łapie, tylko 32, pozdrawiam

lukasz536
Posty: 103
Rejestracja: 21 grudnia 2010, o 13:31
Odbiornik: Samsung LE32B450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza AZART (MUX 1 i 2) + pojedynczy dipol własnej roboty (MUX 3)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Sucha Góra + Baranówka

Re: DVB-T z RST SOLINA G.JAWOR

Post autor: lukasz536 »

@volf_66 a jaką masz tę antenę? Jak masz siatkę, to zamontuj do niej symetryzator i przy Twojej odległości od nadajnika powinno działać że hej. Żadnych wzmacniaczy czy zasilaćzy. Siatka też jest dobra na odbiór z odbić. Co do kanału 60,to może masz stara antenę na jakieś wąskie pasmo (np. Od kanału 21-42) a nie na pełne pasmo, tj. Do 69 kanału.

volf_66
Posty: 13
Rejestracja: 10 lutego 2012, o 14:50
Nadajnik - obiekt nadawczy: sucha góra i solina

Re: DVB-T z RST SOLINA G.JAWOR

Post autor: volf_66 »

wiesz teraz jest jakaś antena specjalna do DVB-T ze wzmacniaczem (nie pamiętam jej modelu), ale próbowałem zwykła siatkową ze wzmacniaczem SWA ,ale niestety żadnych rewelacji, na 60 kanale przeleciało, tylko wyszukiwał kanał 32, spróbuje jeszcze z samym symetryzatorem,pozdr.

lukasz536
Posty: 103
Rejestracja: 21 grudnia 2010, o 13:31
Odbiornik: Samsung LE32B450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza AZART (MUX 1 i 2) + pojedynczy dipol własnej roboty (MUX 3)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Sucha Góra + Baranówka

Re: DVB-T z RST SOLINA G.JAWOR

Post autor: lukasz536 »

Czyli jednak jest wzmacniacz. Z 2,5 km to nie powinieneś używać żadnego wzmacniacza, tylko symetryzator. Rzeczywiście spróbuj siatkę z samym symetryzatorem i myślę, że powinno być ok. Jak piszesz, jesteś u podnóża góry, spróbuj zarówno celować w nadajnik, jak i ustawić antenę normalnie (bez przechyłu). Może rzeczywiście jesteś za blisko i za nisko :D a zatem może z odbicia to będzie jedyne wyjście. Najpierw jednak spróbuj z tym symetryzatorem...

Zablokowany