POLO TV w MUX1

informacje techniczne związane z wdrażaniem pierwszego multipleksu DVB-T
Awatar użytkownika
seba133
Posty: 1287
Rejestracja: 8 kwietnia 2012, o 12:27
Odbiornik: SONY KD-49X8505B Samsung UE37ES5700S 37"
Instalacja antenowa: Dipol 19/21-69 + symetryzator
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź EC 4 MUX 1, 2, 3 100%

Re: POLO TV w MUX1

Post autor: seba133 »

Dzisiaj widziałem również zacięcia obrazu.

DVBManiak

Re: POLO TV w MUX1

Post autor: DVBManiak »

To są przycięcia obrazu i dźwięku tak naprawdę.

Cyfrowy_janusz

Re: POLO TV w MUX1

Post autor: Cyfrowy_janusz »

Obejrzałbym sobie serial Święta wojna obecnie emitowany na kanale Polo TV, ale niestety nie mogę, nie mogę bo obraz jest puszczony w windowbox (co wpływa ogólnie na jakość obrazu - zaniża rozdzielczość) a dźwięk tak przesterowany że wszyscy zamiasta mówić i "godać" "drą mordy na całego", w dodatku obraz wygląda jak z kiepskiej jakości magnetowidu, zgrany na komputer przez wejście composite w dodatku z kiepskim kodekiem, który nie radzi sobie z klatkowaniem 25 fps. Wielki smutek że analogowy PAN zniknął, bowiem pięknie ten serial wyglądał na TVP2 w analogu a co mamy teraz? Żałosny poziom techniczny aż nie będę tego oglądał bo nie dam rady. :(

rotalplus
Posty: 1147
Rejestracja: 4 sierpnia 2010, o 17:22
Odbiornik: WIWA HD-90
Instalacja antenowa: antena siatkowa 6-7 m nad ziemią
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN SIEDLCE/ŁOSICE

Re: POLO TV w MUX1

Post autor: rotalplus »

Tak to jest jak kanał muzyczny bierze się za seriale i to nie swoje - do tego i Eska i Polo nadają najgłośniej w DVB-T (to pewnie efekt tego, że są to muzyczne kanały) - poziom dxwięku wyższy o kilka stopni od innych nadawców

Maciejowaty

Re: POLO TV w MUX1

Post autor: Maciejowaty »

agravator pisze:Usuwasz wybrane kanały z listy i po kłopocie. Da się to zrobić na każdym STB.

PS Nie udawaj że tak Cię drażni PoloTV, może muzyka nie jest najwyższych lotów ale czasami warto pooglądać z przymrużeniem oka, przy okazji można powspominać. :D :D :D

1000% lepsze niż PULS2 ze swoim tonem 1 kHz.
Oczywiście, że PoloTV jest lepsze niż Puls2. U mnie jest 16:9. Chodź PoloTV miało nie być i było Kino Polska, lecz KP pewnego razu powiedziało, że już nie chce być na MUX-1 w DVB-T i przyznano miejsce PoloTV. ;)

belzebiusz
Posty: 2505
Rejestracja: 5 grudnia 2011, o 15:35
Odbiornik: .
Sony KDL-42W805A
Not Only TV LV5T Deluxe (USB)
Instalacja antenowa: 19-elementowa Yagi
z symetryzatorem,
na kominie
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN: Siedlce/Łosice i Dęblin/Ryki

Re: POLO TV w MUX1

Post autor: belzebiusz »

Cyfrowy_janusz pisze:Obejrzałbym sobie serial Święta wojna obecnie emitowany na kanale Polo TV, ale niestety nie mogę, nie mogę bo obraz jest puszczony w windowbox (co wpływa ogólnie na jakość obrazu - zaniża rozdzielczość) a dźwięk tak przesterowany że wszyscy zamiasta mówić i "godać" "drą mordy na całego", w dodatku obraz wygląda jak z kiepskiej jakości magnetowidu, zgrany na komputer przez wejście composite w dodatku z kiepskim kodekiem, który nie radzi sobie z klatkowaniem 25 fps. Wielki smutek że analogowy PAN zniknął, bowiem pięknie ten serial wyglądał na TVP2 w analogu a co mamy teraz? Żałosny poziom techniczny aż nie będę tego oglądał bo nie dam rady. :(
Narzekałeś, no to zrobili "lepiej" - odcinek 4 wyemitowali przycięty do 16:9.

Obrazek

Całkowita porażka technologiczna.

---

Co ciekawe po odcinku 4 jest powtórkowa emisja odcinka 3 i mamy ponownie pillarbox.

Obrazek

GTrix
Posty: 43
Rejestracja: 21 lutego 2012, o 15:42
Odbiornik: 2x WIWA HD-90
USB - MT4171
TV THOMSON 40FB3103
Instalacja antenowa: Sowar Dexta Silver pok. przerobiona na pasywną zew./balkon 2. piętro
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Lublin / Piaski

Re: POLO TV w MUX1

Post autor: GTrix »

Nie ma co się dziwić, że nadają cały czas 16:9 skoro od początku nadawania mieli stały format ze względu na profil stacji. Teraz nie są gotowi do emisji serialu w 4:3.

Cyfrowy_janusz

Re: POLO TV w MUX1

Post autor: Cyfrowy_janusz »

belzebiusz pisze:Narzekałeś, no to zrobili "lepiej"
No jestem ciekawy co teraz zrobią "lepiej", bo znowu sobie ponarzekam! :evil:
Czy słyszycie co się teraz wyprawia z dźwiękiem na Polo?
Co to w ogóle ma być? jak tę usterkę nazwać? "grypą sezonową" bo wszyscy śpiewają jak zachrypnięci? Posłuchajcie tylko tego zachrypnięto-metalicznego dźwięku! No tragedia nad tragedią i to już od ponad godziny :o

A propo tego formatu 4:3 podczas emisji serialu to już nie chodzi mi o ten sztywny format 16:9 i aby dopasowywać 4:3 ucinając górę i dół albo rozciągając go do 16:9 ale głównie o jakość materiału audio-wideo, czym oni to "przerobili" bo mi to wygląda na zgranie z S-VHSu, przez zwykłą tanią kartę video w komputerze i dlatego obraz nie jest taki "żywy" jak wyglądał na TVP (jakby nie miał 25 klatek na sekundę ale mniej) no i dźwięk źle ustawiony jakkby na equalizerze potencjometr od około 250 hz był ustawiony do samego końca skali przez co te tony są najbardziej przesterowane. :shock:

belzebiusz
Posty: 2505
Rejestracja: 5 grudnia 2011, o 15:35
Odbiornik: .
Sony KDL-42W805A
Not Only TV LV5T Deluxe (USB)
Instalacja antenowa: 19-elementowa Yagi
z symetryzatorem,
na kominie
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN: Siedlce/Łosice i Dęblin/Ryki

Re: POLO TV w MUX1

Post autor: belzebiusz »

Jakość obrazu da się jeszcze znieść, ale jakość dźwięku to tragedia - nigdy jeszcze nie słyszałem takiego przesterowania, nie da się w ogóle oglądać.

giaur500
Posty: 1693
Rejestracja: 1 lipca 2011, o 13:42

Re: POLO TV w MUX1

Post autor: giaur500 »

Czemu się dziwicie? Przecież to stacja dla ludzi bez gustu muzycznego i krzty dobrego smaku. Więc i jakość dzwięku nie powinna mieć znaczenia, co za różnica czy to bara bara riki tiki tak będzie przesterowane czy nie, zresztą może było takie już "fabrycznie".

Rozumiem gdybyście utyskiwali na jakość dźwięku stacji emitującej muzykę klasyczną - ale disco polo jest słuchane raczej w radyjku które w oborze stoi, a nie na sprzęcie hi-fi. I różnicy specjalnej nie sprawia czy to przesterowane czy nie przesterowane - wioska tańczy wioska śpiewa tak czy siak.

Cyfrowy_janusz

Re: POLO TV w MUX1

Post autor: Cyfrowy_janusz »

giaur500 pisze:co za różnica czy to bara bara riki tiki tak będzie przesterowane
Przepraszam bardzo ale to co leci w tej chwili na polo (od przeszło 12 godzin) to jest już poważna usterka i dziwię się że nikt inny nie podnosi larum, :o nikt nie usuwa tej usterki, brzmi to jak zachrypnięcie (może powinni zażyć Vocaler?) albo gorzej, jakby ktoś podłączył 230 volt do stołu emisyjnego, skwierczy jakby się kiełbasa smażyła. :lol:

A propo "bara bara riki tiki", to polecam posłuchać stacji radiowej Plus, która niedawno zmieniła profil na m.in. Disco Polo i co? jakoś można emitować disco polo w lepszej jakości, prawda? Tylko trzeba traktować słuchaczy poważnie, nie do pomyslenia żeby przez ponad 12 godzin była tak poważna usterka w emisji. :x

giaur500
Posty: 1693
Rejestracja: 1 lipca 2011, o 13:42

Re: POLO TV w MUX1

Post autor: giaur500 »

Zapewne masz rację, ale jednak trudno traktować takich słuchaczy poważnie, weź pod uwagę jaki target ma ta stacja. To nie melomani.

DVBManiak

Re: Odp: POLO TV w MUX1

Post autor: DVBManiak »

Ja uważam się trochę za melomana, pół audiofila i oglądam Polo TV często. Nie mam nic do DP, słucham wszelakiej muzyki i nie jestem uprzedzony do żadnego.gatunku. Takie określenia jak wieś tańczy i śpiewa itp. mógłbyś sobie giaur500 podarować. Co do usterki to nie wiem, bo ostatnio Polo oglądałem w niedzielę. Zdarzają im się one dosyć często niestety, od strony technicznej bardzo słabo to przyznaję.

distefano
Posty: 589
Rejestracja: 19 kwietnia 2013, o 19:15
Odbiornik: TV Panasonic 50"
Ferguson T65
LTC HD-302
Instalacja antenowa: Antena kierunkowa 12 el. pasmo UHF
Nadajnik - obiekt nadawczy: Krzemianucha odl. 10 km

Re: POLO TV w MUX1

Post autor: distefano »

Melomanem możesz być tylko w tym momencie, w którym nie słuchasz disco polo, a innego gatunku.

Cyfrowy_janusz

Re: POLO TV w MUX1

Post autor: Cyfrowy_janusz »

Cyfrowy_janusz pisze:kwierczy jakby się kiełbasa smażyła. ... poważna usterka w emisji
A propo, w polo już "skończyli grilowanie", przed chwilą sprawdzałem i już nie występuje ta usterka w głosie. ;)

DVBManiak

Re: POLO TV w MUX1

Post autor: DVBManiak »

distefano pisze:Melomanem możesz być tylko w tym momencie, w którym nie słuchasz disco polo, a innego gatunku.
Bo? Słucham od urodzenia i będę słuchał DP. Teraz też właśnie oglądam Polo TV i jest wszystko ok, więc musieli naprawić.

belzebiusz
Posty: 2505
Rejestracja: 5 grudnia 2011, o 15:35
Odbiornik: .
Sony KDL-42W805A
Not Only TV LV5T Deluxe (USB)
Instalacja antenowa: 19-elementowa Yagi
z symetryzatorem,
na kominie
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN: Siedlce/Łosice i Dęblin/Ryki

Re: POLO TV w MUX1

Post autor: belzebiusz »

Polo TV z HbbTV
http://hbbtv.pl/2014/04/14/polo-tv-z-hbbtv/

Polo TV dołącza do TVN, TVN7, TV Puls i Puls 2, które mają sygnalizację HbbTV, ale nie mają żadnej aplikacji.

kamilooo
Posty: 85
Rejestracja: 9 lipca 2011, o 10:31
Odbiornik: Not Only TV LV5HD
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Zamość/Tarnawatka

Re: POLO TV w MUX1

Post autor: kamilooo »

Czy u Was też na tym kanale zdarza się czasem przerwa w dźwięku na ułamek sekundy? Zawsze napotykam na to przy retransmisjach różnych imprez.

Awatar użytkownika
DVB-T(2) INQUIRING
Posty: 933
Rejestracja: 9 maja 2013, o 15:34

Re: POLO TV w MUX1

Post autor: DVB-T(2) INQUIRING »

Ja też tak mam czasami, niekiedy połączone z zatrzymaniem obrazu. Zaobserwowałem to przy teledyskach i na jednym koncercie. Sprawdzałem czy to nie wina instalacji antenowej, ale sygnał był stabilny.

looser

Re: POLO TV w MUX1

Post autor: looser »

Polo TV ma od jakiegoś czasu takie problemy, na innych kanałach MUX1 one nie występują.

Zablokowany