KRUGER & MATZ KM00188

nom
Posty: 124
Rejestracja: 8 października 2011, o 12:10
Odbiornik: Wiwa HD-50
Instalacja antenowa: Yagi - 19 elementowa, leży na szafie w pokoju. :-)
Nadajnik - obiekt nadawczy: św. Krzyż

Re: Kruger & Matz KM00188

Post autor: nom »

SONY23 pisze:Do noma: jak zmieniasz lub ustawiasz jakiś parametr w timerze np. godzinę rozpoczęcia nagrywania, to po jej przestawieniu wciśnij OK. i potem jeszcze raz OK. wyjdziesz z tego menu i zmiany zostaną wprowadzone. Przynajmniej w MT 4160 tak jest.
Tak, już działa, mój błąd, ale wtopa. :oops:

Muszę poczytać instrukcję od MT4160, bo ta od K&M jest bardzo lakoniczna i w dodatku opisy menu są po angielsku. :-)

PS. nie mam w menu opcji 'Hard Hearing', która jest w mojej instrukcji i instrukcji od MT4160. :-)

SONY23

Re: Kruger & Matz KM00188

Post autor: SONY23 »

Daj spokój nom. Kiedyś w jednej z klas (pracowni), w której miałem lekcje, widniał napis " nie wstyd nie wiedzieć, wsyd się nie uczyć". To chęć poznawania nowości i docierania do prawdy czyni nas lepszymi, to że czasami błądzimy nie jest ważne, ważne jest, że chociaż walimy głową w mur, to nadal się nie poddajemy i dalej szukamy :P

Awatar użytkownika
Kowa1
Posty: 118
Rejestracja: 10 stycznia 2010, o 14:53

Re: Kruger & Matz KM00188

Post autor: Kowa1 »

Nom się przyznaje Soniak go usprawiedliwia i pociesza.
A myślałem że takich herbacianych chłopaków już niema ( jak mawiała moja Babka - skund żeś się taki ulung ? ). Ciężko mi czytać to co piszecie, a dokładniej jak piszecie - już myślałem że nie będzie mi żal umierać.

Speakers_XP

Re: Kruger & Matz KM00188

Post autor: Speakers_XP »

No to i ja dorzuce pare slow od siebie...

Tuner po szybkich testach. Ogolnie pierwsze wrazenie lepsze jak blizniaczy MT4160, ale dalej juz jest b. podobnie....

Na plus:
- b. sprawny odtwarzacz mutlimedialny - szybki odczyt plikow HD, wmv, flv, flac, kodek VC-1, obsluga RMVB, niestety brak downmixa DTS, b. dobrze wygladajace zewnetrzne napisy z pliku TXT - z b. rozbudowana regulacja,
- wyjscie Component,
- b. dobra jakosc wykonania
- b. rozbudowany harmonogram nagrywania - mozna zaprogramowac az 20 nagran...

Na minus:
- jak dla mnie tuner DVB-T jest b. nieudany w tym tunerze, podobnie jak w MT4160 jakosc obrazu po HDMI oceniam najgorzej sposrod wszystkich testowanych przeze mnie tunerow - w obraz jest blady, malo kontarstowy w dodatku mocno rozmyty (jest nawet wyraznie mniej ostry jak w URZ0083, a pamietajmy ze obraz z URZ juz pod wzgledem ostrosci nie jest "w czolowce"). IMHO nawet najtansze tunery oferuja lepszy obraz...i niestety regulacja parametrow z MENU niewiele jest tu w stanie poprawic...
- czulosc glowicy jest b. przecietna...porownywalna z pierwszym Twin Tunerem URZ0086, gorsza od KM00186, dużo gorsza od URZ0083, Arivy T65, Wiwy HD-90, ale lepsza od nowej wersji Wiwy HD-80,
- brak mozliwosci zasilania anteny 5V,
- podobnie w jak w MT4160 wystepuja problemy na partycjach NTFS z niektorymi plikami Video...problemowi tym razem blizej sie przyjrze...ale to za kilka dni...
- pilot dziala fatalnie - dokladnie jak w MT4160 V1 - realny zasieg to ok. 2m dalej trzeba juz dokladnie celowac...o odbiciu od scian mozna raczej zapomniec...

Jak ktos szuka odtwarzacza z tunerem to godny zainteresowania...jezeli dobrego tunera, to raczej odradzam...

Ja w kazdym badz razie nadal cierpliwie czekam na rozsadna alternatywe dla mojego leciwego URZ0083...

nom
Posty: 124
Rejestracja: 8 października 2011, o 12:10
Odbiornik: Wiwa HD-50
Instalacja antenowa: Yagi - 19 elementowa, leży na szafie w pokoju. :-)
Nadajnik - obiekt nadawczy: św. Krzyż

Re: Kruger & Matz KM00188

Post autor: nom »

Speakers_XP pisze: Na minus:
- jak dla mnie tuner DVB-T jest b. nieudany w tym tunerze, podobnie jak w MT4160 jakosc obrazu po HDMI oceniam najgorzej sposrod wszystkich testowanych przeze mnie tunerow - w obraz jest blady, malo kontarstowy w dodatku mocno rozmyty
Dodaj tylko, że przeskalowanego do 720p i wyżej, bo jak się przełączy na 576i czy 576p to jest całkiem ok. :-)
Czytałem, że w podobnym modelu Akira użytkownicy też się na to skarżyli i Akira poprawiła. W Cabletech URZ0083 obraz był bardziej ostry i kontrastowy w 720p.
Dzisiaj z ciekawości sprawdzę jakość obrazu bo wyjściu component.
Speakers_XP pisze: - czulosc glowicy jest b. przecietna...porownywalna z pierwszym Twin Tunerem URZ0086, gorsza od KM00186, dużo gorsza od URZ0083, Arivy T65, Wiwy HD-90, ale lepsza od nowej wersji Wiwy HD-80,
Tego nie wiem, bo zarówno na K&M jak i CT miałem 99% (przy czym CT ma jedno wskazanie, to drugie wskazanie (jakość) na K&M oscyluje w granicach 93-95%).
Speakers_XP pisze: - pilot dziala fatalnie - dokladnie jak w MT4160 V1 - realny zasieg to ok. 2m dalej trzeba juz dokladnie celowac...o odbiciu od scian mozna raczej zapomniec...
No nie do końca zapomnieć. :-) Jak pisałem wcześniej w poprzednim egzemplarzu słabo była przyklejona ta plastikowa osłonka na wyświetlacz LED i jak się ją odkleiło to pilot działał wyśmienicie (nawet po wycelowaniu w tylną ścianę czy sufit). Z tego co zauważyłem to dioda IR jest przylutowana poziomo (leży na prawym boku).

Speakers_XP

Re: Kruger & Matz KM00188

Post autor: Speakers_XP »

Dzisiaj dostalem drugi egzemplarz na testy, wiec tunerek bedzie sprawdzony nieco dokladniej.

Jeszcze taka mala uwaga - dla tych lubiacych eksperymenty radze nie flashowac tunerka softem z MT4160 - wersja V2 jest na 100% niezgodna sprzetowo - tak naprawde ma nieco inny procesor Sunplus (KM00188 - 1500A-R - obsluga RMVB, MT4160 V2 - 1500A-N - obsluga downmix DTS), inna jest tez glowica...

Zagadka pozostaje dla mnie pierwsza wersja MT4160 - podobienstw do KM00188 jest wiecej - pozatym ta wersja miala zarowno RMVB jak i downmix dla DTS...

nom
Posty: 124
Rejestracja: 8 października 2011, o 12:10
Odbiornik: Wiwa HD-50
Instalacja antenowa: Yagi - 19 elementowa, leży na szafie w pokoju. :-)
Nadajnik - obiekt nadawczy: św. Krzyż

Re: Kruger & Matz KM00188

Post autor: nom »

Speakers_XP pisze:Dzisiaj dostalem drugi egzemplarz na testy, wiec tunerek bedzie sprawdzony nieco dokladniej.
Czekam na opinię, bo ja swój chyba sobie jednak zostawię. :-)
Ogólnie jeżeli chodzi o obraz to można ustawić taki sam jak na CableTech URZ0083, z tym, że trzeba kontrast ustawić na maska (24), jaskrawość na O i w TV (mój Panasonic) dać 1,2 kreski ostrości. Obraz na TV z tunera DVB-T najlepiej wygląda na RGB lub HDMI, ale ustawiony na 576i lub 576p. Skalowany w górę trochę mniej ostry, ale w 1080p i ustawieniach space color na RGB i deep color na 12bit całkiem nieźle, a w filmach MKV 1080p rewelacja.

Ja miałem wczoraj ciekawe zjawisko. Puściłem siostrzeńcowi filmik MKV 1080p i nie było mowy (dźwięk był, ale tylko muzyka). No to wziąłem drugi filmik MKV Autka 2 i to samo, podkład muzyczny sobie leci, a w tle bardzo cichutko jakby ze studni dialogi. Przełączanie AUDIO nic nie dało. Dopiero po resecie (wyłączenie z prądu) mowa w filmach powróciła. :-)
Chyba jakiś tryb karaoke się włączył, bo wycinało tylko mowę.

nom
Posty: 124
Rejestracja: 8 października 2011, o 12:10
Odbiornik: Wiwa HD-50
Instalacja antenowa: Yagi - 19 elementowa, leży na szafie w pokoju. :-)
Nadajnik - obiekt nadawczy: św. Krzyż

Re: Kruger & Matz KM00188

Post autor: nom »

Dzisiaj po 2 tygodniach drugi egzemplarz oddałem do sklepu, bo się zawieszał w trybie STANDBY (pokazywał tylko godzinę w momencie zawieszenia, np. dzisiaj o 6:35 i nie dało się włączyć ani z pilota ani z przycisków na panelu). Obecny egzemplarz pokazuje mi 99% siłę, ale tylko 89-90% jakość (poprzednie dwa pokazywały 93-95%), ale może dzisiaj gorsza jest propagacja fali. :-)
Wydaje mi się, że obraz jest bardziej ostry niż na poprzednich, ale może to subiektywne odczucie. :-)

nom
Posty: 124
Rejestracja: 8 października 2011, o 12:10
Odbiornik: Wiwa HD-50
Instalacja antenowa: Yagi - 19 elementowa, leży na szafie w pokoju. :-)
Nadajnik - obiekt nadawczy: św. Krzyż

Re: Kruger & Matz KM00188

Post autor: nom »

nom pisze:Dzisiaj po 2 tygodniach drugi egzemplarz oddałem do sklepu, bo się zawieszał
No i niestety muszę oddać 3 egzemplarz, bo wczoraj i dzisiaj sygnał dość mocno spadał i zacinał się i oczywiście "pikseloza" na ekranie. W poprzednich dwóch egzemplarzach nie było takich "kwiatków". :-)
Jutro się przekonam czy dostanę nowy egzemplarz czy zwrot pieniędzy. :-)

PS. dostałem zwrot pieniędzy, sprzedawca powiedział, że te dekodery wracają do sklepu, bo się zawieszają właśnie, najczęściej w STANDBY. Tak więc już nie jestem Beta Testerem KM00188. :-)

Llorente

Re: KRUGER & MATZ KM00188

Post autor: Llorente »

Kupiłem ten tuner i teraz mam problem wiec zwracam się o pomoc,po podłączeniu przez hdmi nie ma dźwięku wszystko jest obraz ale dźwięku nie co może być problemem ?

nom
Posty: 124
Rejestracja: 8 października 2011, o 12:10
Odbiornik: Wiwa HD-50
Instalacja antenowa: Yagi - 19 elementowa, leży na szafie w pokoju. :-)
Nadajnik - obiekt nadawczy: św. Krzyż

Re: KRUGER & MATZ KM00188

Post autor: nom »

Llorente pisze:Kupiłem ten tuner i teraz mam problem wiec zwracam się o pomoc,po podłączeniu przez hdmi nie ma dźwięku wszystko jest obraz ale dźwięku nie co może być problemem ?
A jaki telewizor?
U mnie w Panasoniku PV8 można wybrać dźwięk jaki ma być puszczony na wejściu HDMI, albo analogowy z chinch albo cyfrowy z HDMI.

Ile zapłaciłeś za ten tuner?

Llorente

Re: KRUGER & MATZ KM00188

Post autor: Llorente »

nom pisze:
Llorente pisze:Kupiłem ten tuner i teraz mam problem wiec zwracam się o pomoc,po podłączeniu przez hdmi nie ma dźwięku wszystko jest obraz ale dźwięku nie co może być problemem ?
A jaki telewizor?
U mnie w Panasoniku PV8 można wybrać dźwięk jaki ma być puszczony na wejściu HDMI, albo analogowy z chinch albo cyfrowy z HDMI.

Ile zapłaciłeś za ten tuner?
Telewizor to plazma panasonica 42PV60E sygnał wypuszczany jest ustawiony na auto w telewizorze a tuner kupiłem w sklepie internetowym za 169 zł obraz jest bardzo dobry a dźwięku nie słychać.

nom
Posty: 124
Rejestracja: 8 października 2011, o 12:10
Odbiornik: Wiwa HD-50
Instalacja antenowa: Yagi - 19 elementowa, leży na szafie w pokoju. :-)
Nadajnik - obiekt nadawczy: św. Krzyż

Re: KRUGER & MATZ KM00188

Post autor: nom »

Llorente pisze: Telewizor to plazma panasonica 42PV60E sygnał wypuszczany jest ustawiony na auto w telewizorze a tuner kupiłem w sklepie internetowym za 169 zł obraz jest bardzo dobry a dźwięku nie słychać.
Spróbuj ustawić zamiast auto na cyfrowy. Jak nie pomoże sprawdź czy masz dźwięk na wyjściach analogowych audio chinch, możesz spróbować podłączyć kablem euro i sprawdzić czy jest dźwięk. Raz mi się zdarzyło, że nie było dźwięku, ale po resecie (wyłączenie z prądu na kilka minut) pomogło. Jaką masz wersję softu?

Llorente

Re: KRUGER & MATZ KM00188

Post autor: Llorente »

nom pisze:
Llorente pisze: Telewizor to plazma panasonica 42PV60E sygnał wypuszczany jest ustawiony na auto w telewizorze a tuner kupiłem w sklepie internetowym za 169 zł obraz jest bardzo dobry a dźwięku nie słychać.
Spróbuj ustawić zamiast auto na cyfrowy. Jak nie pomoże sprawdź czy masz dźwięk na wyjściach analogowych audio chinch, możesz spróbować podłączyć kablem euro i sprawdzić czy jest dźwięk. Raz mi się zdarzyło, że nie było dźwięku, ale po resecie (wyłączenie z prądu na kilka minut) pomogło. Jaką masz wersję softu?
Na kablu euro też nie ma dźwięku jest tak samo jak hdmi tylko obraz może dekoder jest uszkodzony czy co sprawdziłem na drugim telewizorze crt to samo brak dźwięku.

pufon

Re: KRUGER & MATZ KM00188

Post autor: pufon »

Wykonaj powrót do ustawień fabrycznych .Wyłącz z tyłu na 15 min i przeprowadź ponownie instalację .

Llorente

Re: KRUGER & MATZ KM00188

Post autor: Llorente »

pufon pisze:Wykonaj powrót do ustawień fabrycznych .Wyłącz z tyłu na 15 min i przeprowadź ponownie instalację .
Dzięki powrót do ustawień fabrycznych pomógł dźwięk powrócił

pufon

Re: KRUGER & MATZ KM00188

Post autor: pufon »

Jest nowy soft poprawa stabilności

http://www.lechpol.eu/model/km00188

SONY23

Re: KRUGER & MATZ KM00188

Post autor: SONY23 »

pufon pisze:edit/ Czytaj Zasady forum http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f=5&t=313
I jak wrażenia ? Kusi żeby spróbować zapakować do MT 4160 V.1 ale trochę strach i pewnie by się nie wgrał. Ciekawe dlaczego Media Tech nic z tym nie robi ?

pufon

Re: KRUGER & MATZ KM00188

Post autor: pufon »

chyba lipa nieznany typ pliku pokazuje.

nom
Posty: 124
Rejestracja: 8 października 2011, o 12:10
Odbiornik: Wiwa HD-50
Instalacja antenowa: Yagi - 19 elementowa, leży na szafie w pokoju. :-)
Nadajnik - obiekt nadawczy: św. Krzyż

Re: KRUGER & MATZ KM00188

Post autor: nom »

pufon pisze:chyba lipa nieznany typ pliku pokazuje.
Soft wydaje się dobry, porównywałem z softem Akiry na Sunplus 1500 i jest podobny.
Szkoda, że tak późno, bo oddałem swój dekoder do sklepu. :-)

Zablokowany