Komunikat EmiTel 2009-01-15

naziemne telewizyjne emisje cyfrowe DVB-T i DVB-T2, strategie, plany i testy
JarekM
Posty: 254
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Komunikat EmiTel 2009-01-15

Post autor: JarekM »

W najbliższych dniach EmiTel rozpocznie testy systemu dostępu warunkowego w naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T.
W ramach testów czasowo kodowane będą programy TVP Sport i TVP HD.

Naziemna telewizja cyfrowa poza przesyłaniem obrazu i dźwięku umożliwia realizację wielu usług, które w systemach telewizji analogowej nie były możliwe. Wiele z tych usług wymaga jednoznacznej identyfikacji widza/odbiornika lub wnoszenia opłat za wybrane treści. Testy CAS mają na celu sprawdzenie możliwości wdrożenia dostępu warunkowego, a przede wszystkim na sprawdzenie czy dostępne na rynku odbiorniki STB umożliwią realizację takich usług w przyszłości.

Testy potrwają około 2 - 3 tygodni.

varicap

Re: Komunikat EmiTel 2009-01-15

Post autor: varicap »

Rozumiem, że kanały do testów dostępu warunkowego wybrała TVP ?
No cóż. Nadawca pokazuje że (wiem, wiem, to tylko testy) ma telewidza głęboko w.... fiderze.
Mógłby testować dostęp warunkowy na TVP1 i 2.
vari

llawicki

Re: Komunikat EmiTel 2009-01-15

Post autor: llawicki »

Pewnie dziwnym zbiegiem okoliczności zakodują na MS W piłce ręcznej :(

Przemo
Posty: 541
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: Komunikat EmiTel 2009-01-15

Post autor: Przemo »

Wiadomo już na jak długo będzie włączone kodowanie na tych kanałach, czy będą jakieś okienka FTA, jaki system wybrano, czy będzie to stosowany przez TVP na satelicie Videoguard?

JarekM
Posty: 254
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: Komunikat EmiTel 2009-01-15

Post autor: JarekM »

... Nadawca pokazuje że (wiem, wiem, to tylko testy) ma telewidza głęboko w.... fiderze...
...Pewnie dziwnym zbiegiem okoliczności zakodują na MS W piłce ręcznej ...
nie doszukujmy się drugiego dnia, spiskowej teorii dziejów, itp. :evil:

Testy zorganizujemy tak by w jak najmniejszym stopniu kolidowały z odbiorem ciekawszych programów TV. Programy nie będą 'kodowane' cały czas. :D W programie testów przewidziana jest możliwość czasowego blokowania/odblokowywania dostępu, tak więc przez większość czasu, poza godzinami pracy, dostęp będzie dla wszystkich.
Więcej szczegółów podamy wkrótce.

varicap

Re: Komunikat EmiTel 2009-01-15

Post autor: varicap »

To jednak Wy wybieracie kanały do testów kodowania (jeśli nie to czemu taka reakcja)?
Napisałem "nadawca" a nie "operator".
Ale jeśli chodzi o szukanie drugiego dna to ..... no ja przepraszam.... urodziłem się w PRLU, dokładnie pamietam stan wojenny, czytuję gazety i widzę prozę życia i .... nie jestem naiwnym obywatelem.
Skoro wybiera się na testy kodowania programy NIE DOSTĘPNE ANALOGOWO w emisji równoległej z tego samego obiektu to.... to pytam czemu te a nie "pierwsze z brzegu" TVP1 i TVP2 ?
A może skoro są głosy (jak mój) że to kłopotliwe (sami piszecie że nie chcecie utrudniać...) to może ZAMIENIĆ kanały do testów kodowania ? A przynajmniej zostawić TVP Sport (jeśli chcecie testować kodowanie na programie HD to rozumiem ale jeśli ma być też program SD to niech będzie inny).
Czy w związku z moją propozycją , dokonacie zmian ?
A jeśli to nadawca decyduje to czy mu to zasugerujecie ?
Jeśli nie, to czy naprawdę doszukiwanie się drugigo dna jest takim szukaniem Marsjan ?
Może tam ono faktycznie jest (w świetle odpwiedzi negatywnej lub jej braku na postawione wyżej pytania)?
vari (uciążliwy abonent) :D

JarekM
Posty: 254
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: Komunikat EmiTel 2009-01-15

Post autor: JarekM »

Testy prowadzimy wspólnie z TVP stąd czujemy się współodpowiedzialni.
CAS chcemy sprawdzić zarówno w przypadku kanałów SD jak i HD.
Z wyborem kanałów jest niestety tak, że każdy ma inne preferencje i jeśli zablokujemy dostęp do innych ktoś inny będzie miał nam za złe, że nie może odbierać.
Proponuję przenieść dalszą dyskusję do wątku na forum o problemach z odbiorem.
Ten wątek zamykam.

Zablokowany