Wtyczka antenowa

bartek111444

Wtyczka antenowa

Post autor: bartek111444 »

Witam.
Jaką wtyczkę antenową kontową najlepiej zastosować? W sklepie polecono mi,że najlepiej było by taką http://sklep.moka.pl/wtyk-antenowy-komp ... -p-65.html ale LCD mam powieszony na uchwycie blisko ściany i takiej nie da rady zastosować więc proszę polećcie mi coś dobrego i kontowego.

kjt

Re: Wtyczka antenowa

Post autor: kjt »

Wtyczka antenowa kontowa? Mój bank czegoś takiego nie ma w ofercie...

A tak na poważnie to zapytaj wuja googla o wtyk antenowy kątowy a napewno coś wybierzesz.


/edit
Byki :D
Ostatnio zmieniony 13 marca 2012, o 21:23 przez kjt, łącznie zmieniany 1 raz.

zbikac238

Re: Wtyczka antenowa

Post autor: zbikac238 »

Witam,

w tym właśnie sklepie moka.pl jest wtyk antenowy kątowy - super sprawa. Dokładnie tak się nazywa: Przejście gniazdo f zwykłe - wtyk antenowy. Idealnie pasuje do płaskich tv. Wystarczy nakręcić na zwykłą f-kę bądź kompresyjną. Oni sprzedają złącza kompresyjne i nawet zaciskają na kablach - o niebo lepsze niż zwykłe .

kuku1234
Posty: 469
Rejestracja: 1 sierpnia 2011, o 11:01
Odbiornik: LG M2262D, LG 32LM620S, Wiwa 90
Instalacja antenowa: Opticum AX 1000 + symetryzator, balkon ok. 6m nad ziemią / 2 metry nad dachem
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy (Skrzyczne, Wręczyca)

Re: Wtyczka antenowa

Post autor: kuku1234 »

kjt pisze:Wtyczka antenowa kontowa? Mój bank czegoś takiego nie ma w ofercie...

A tak na poważnie to zapytaj wója googla o wtyk antenowy kątowy a napewno coś wybierzesz.
Nie ma to jak polonista polonistę uczy poprawnie pisać...

TomPL
Posty: 92
Rejestracja: 24 października 2011, o 11:58
Nadajnik - obiekt nadawczy: Olsztyn-Pieczewo

Re: Wtyczka antenowa

Post autor: TomPL »

Może chodziło mu o wójta :lol:

kjt

Re: Wtyczka antenowa

Post autor: kjt »

Wtopa :D
Skończyłem informatykę a z polskiego jestem noga i ciesze się że moja przeglądarka podkreśla mi błędy...

kuku1234
Posty: 469
Rejestracja: 1 sierpnia 2011, o 11:01
Odbiornik: LG M2262D, LG 32LM620S, Wiwa 90
Instalacja antenowa: Opticum AX 1000 + symetryzator, balkon ok. 6m nad ziemią / 2 metry nad dachem
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy (Skrzyczne, Wręczyca)

Re: Wtyczka antenowa

Post autor: kuku1234 »

.. po wuju ci podkreslila.

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: Wtyczka antenowa

Post autor: m@rtops »

przypadek liczba pojedyncza liczba mnoga
mianownik wuj wujowie
dopełniacz wuja wujów
celownik wujowi wujom
biernik wuja wujów
narzędnik wujem wujami
miejscownik wuju wujach
wołacz wuju wujowie

myślę że to już koniec wątku "wtyczka antenowa"?
:lol:

bartek111444

Re: Wtyczka antenowa

Post autor: bartek111444 »

Mam jeszcze pytanko dotyczące drugiego końca kabla, otóż mam antenę Tri Digit z symetryzatorem i nie wiem czy muszę jeszcze dodatkowo zabezpieczyć czy woda nie powinna sie dostać do puszki?

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: Wtyczka antenowa

Post autor: m@rtops »

raczej woda w puszce to zły pomysł ;)
jeżeli masz wątpliwości co do szczelności (no w wodzie pływać nie będzie) to jak najbardziej zabezpiecz

tomarex

Re: Wtyczka antenowa

Post autor: tomarex »

Przecież Telkom-Telmor od lat produkuje wtyki kątowe:
http://www.telmor.pl/Zlacza_koncentryczne/WKW,WKG
Jedyne także sensowne rozwiązanie podłączając kabel taką wtyczką "żeńską" do gniazdka w ścianie. Wtedy ładnie się ułoży w dół i nie sterczy.
A z tymi Chińskimi to różnie bywa. Czasem mając pecha to cała partia do kosza. Już nieraz się nakląłem zakręcając kolejną.

@bartek111444 te puszki z Dipola oprócz innych wad, lubią się otwierać, więc owiń ją dodatkowo izolacją.

czarek333

Re: Wtyczka antenowa

Post autor: czarek333 »

TEN SKLEP MOKA polecam !!!!! kupuje u nich przez allegro kable i zacisną ci na koncach ten wtyk kompresyjny do tv co podałes w linku a na drugim koncu wtyk F .Sklep piersza klasa zamow sobie kabel triset tyle metrow co ci trzeba i te wtyki kompresyjne u mnie tv szalał na zarobionych recznie a na zacisniętych dvb-t chodzi jak ta lala.

bartek111444

Re: Wtyczka antenowa

Post autor: bartek111444 »

Ale do symetryzatora do Tri Digita nie potrzebuję chyba złącza F?

czarek333

Re: Wtyczka antenowa

Post autor: czarek333 »

w antenie TRIDIGIT chyba daja zwykle polaczenie na symetryzator bez zakonczenia gwintowego... a szkoda ,ja w swojej mam polaczenie na gwint i zakrecam eFke daje gumke i cacy ..Ale jak cos to zobacz oferte tego sklepu MOKA ,zamowisz kabel taki jaki chcesz tyle metrow co ci potrzeba i nie namawiam ale zamów złacze kompresyjne to tv zaciskane i bedzie wtyk dobrze ci pasowal . W moim tv inne wtyki byly luzne co powodowalo duzo zakłócen w postaci blędów i pikselozy

bartek111444

Re: Wtyczka antenowa

Post autor: bartek111444 »

Chciałbym właśnie ten wtyk kompresyjny ale mogę mieć problem, bo mam tv na uchwycie i jest dość blisko ściany, a Triset nie jest zbyt elastyczny :(

czarek333

Re: Wtyczka antenowa

Post autor: czarek333 »

TO wykuj w scianie za tv jakis rowek ....pare cm tak by kabel z tym wtykiem dobrze byl ulozony ,za tv i tak nie bedzie widac tego ;)

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: Wtyczka antenowa

Post autor: Anduraki »

hej to przy okazji zapytam:

Jaką zaciskarkę byście mi polecili: nie chce szajsu (zaciskarki na jedno zaciśnięcie), nie chcę też wywalić 100 zł - powiedzmy ze mam 30 zł na to.

Wiem, jak jest w przypadku zaciskarek do skrętki, są markowe za 500 zł i są też takie za 20 zł które są równie dobre, ale są też takie za 50 zł (zacisk od boku stopniowy, a nie jednolity od góryObrazek) które są do dupy (ceny podałem orientacyjnie)

Zablokowany