DVB-T z RTCN BIAŁOGARD SŁAWOBORZE

SIGUR82

DVB-T z RTCN BIAŁOGARD SŁAWOBORZE

Post autor: SIGUR82 »

RTCN Sławoborze – Radiowo Telewizyjne Centrum Nadawcze położone w Sławoborzu k. Świdwina

Wysokość 78 m n.p.m.
Właściciel Tp EmiTel Sp. z o.o.

DVB-T :TVN,TVN 7, Polsat, TV 4, TV 6, Polsat Sport News, Puls, Puls 2
Czestotliwosc:709 MHz
kanal:50
moc:50kW
polaryzacja:pozioma

Do 31 Maja zostanie uruchomiony 2gi etap Mux-1 w sklad ktorego wejda nastepujace kanaly:
TVP1, TVP2, TVP INFO (wersja regionalna), Eska TV, TTV, Polo TV, ATM Rozrywka.
kanal:45
czestotliwosc:666MHz
moc:50kW
polaryzacja:H

loker

Re: DVB-T z RTCN SŁAWOBORZE / BIAŁOGARD

Post autor: loker »

Jeden z nowszy obiektów, ma z 10 lat dopiero. Przed jego uruchomieniem mieszkańcy środkowej części zachodniopomorskiego mieli możliwość odbioru TVP2 z Toporzyka (obecnie na tym kanale TVP INFO), TVP1 z Gołogóry. Przy dobrej antenie również POLSAT z Toporzyka. A posiadacze anten siatkowych łapali co się dało z Kołowa...

Do wyłączenia analogu jest to drugi (po Raszynie) nadajnik nadający z dużą mocą TVN.

Dzięki obecności RTCN w Kołowie, Sławoborzu, Gołogórze i Świnoujściu całe zachodniopomorskie będzie miało równy dostęp do NTC.

GREGORY007

Re: DVB-T z RTCN BIAŁOGARD SŁAWOBORZE

Post autor: GREGORY007 »

Witam.

Drobna "korekta danych" dla obiektu przy okazji startu emisji MUX-a 1:
- MUX-2 częstotliwość 706 MHz
- 78 m n.p.m. to wysokość posadowienia podpory anteny (sam "obiekt" to 209 m n.p.t.)
Teraz czekamy na MUX-3.

SIGUR82

Re: DVB-T z RTCN BIAŁOGARD SŁAWOBORZE

Post autor: SIGUR82 »

jak u Panstwa odbior Mux-a 1??

GREGORY007

Re: DVB-T z RTCN BIAŁOGARD SŁAWOBORZE

Post autor: GREGORY007 »

Mija godz.19-sta, a MUX-1 ciągle jest.
- poziom syg. 91
- jakość syg. 100

loker

Re: DVB-T z RTCN BIAŁOGARD SŁAWOBORZE

Post autor: loker »

Poinstruowałem rodziców telefonicznie i telewizor wczytał 7 nowych programów z MUX-1. Sławoborze nadaje już dwa multipleksy, czekamy na kolejne.

przemek_kg

Re: DVB-T z RTCN BIAŁOGARD SŁAWOBORZE

Post autor: przemek_kg »

Potwierdzam :) MUX 1 w ramach testu działa bez zarzutów. Odbiór w Kołobrzegu w północnej zachodniej części miasta jest bezproblemowy.

arczi10
Posty: 9
Rejestracja: 24 maja 2012, o 15:51
Odbiornik: wiwa HD 50
Instalacja antenowa: ATX

Re: DVB-T z RTCN BIAŁOGARD SŁAWOBORZE

Post autor: arczi10 »

Witam

U mnie jest problem z MUX 1. brak sygnału, przy czym MUX 2 śmiga super, sygnał 95-100%

Miejscowość Dźwirzyno, 10 km od Kołobrzegu, antena typu ATX, wysokość założenia anteny około 15m, brak drzew i budynków zasłaniających, a wszystkie kanały analogowe chodzą lustro

Co może być ? tym bardziej że MUX 2 jest na fulla

loker

Re: DVB-T z RTCN BIAŁOGARD SŁAWOBORZE

Post autor: loker »

Może w telewizorze / tunerze zapisał Ci się MUX-1 np. ze Świnoujścia? Spróbuj przeszukać ręcznie kanał 45.

Ponadto:
Przypominany, że do dnia 31.05.2012 emisje będą miały charakter testowy, co oznacza, że mogą występować przerwy lub zakłócenia sygnału.
Chociaż EMITEL uruchamia tylko przetestowane emisje na docelowych parametrach.

arczi10
Posty: 9
Rejestracja: 24 maja 2012, o 15:51
Odbiornik: wiwa HD 50
Instalacja antenowa: ATX

Re: DVB-T z RTCN BIAŁOGARD SŁAWOBORZE

Post autor: arczi10 »

Przeszukiwałem ręcznie już nie raz i automatycznie, na ręcznym jak ustawie kanał 50 to mam full zasięg, na 45 - zasięgu jest 0
Myślę że zasięg powinie być nawet jeśli nie będzie widać programu

Z tego co wyczytałem to MUX 1 nadają z mocą o połowę mniejszą niż MUX 3, ciekawe tylko że w Kołobrzegu podobno działa dobrze

loker

Re: DVB-T z RTCN BIAŁOGARD SŁAWOBORZE

Post autor: loker »

arczi10 pisze:edit/ Cytowanie posta pod postem. Czytaj Regulamin forum
Jaki MUX-3???
Zarówno MUX-2 jak i MUX-1 nadają z mocą 50 kW

arczi10
Posty: 9
Rejestracja: 24 maja 2012, o 15:51
Odbiornik: wiwa HD 50
Instalacja antenowa: ATX

Re: DVB-T z RTCN BIAŁOGARD SŁAWOBORZE

Post autor: arczi10 »

Sorki, pomyłka, chodziło oczywiście o MUX 1

No to nie wiem, ale pamiętam że podawali że MUX 2 nadają z mocą 100kW

ale dobra, to co może być nie tak, czy MUX 1 jest to inny nadajnik, w innym miejscu czy to ta sama wieża ?

Już chciałem kupować nową antene, ale jeśli 2 chodzi z sygnałem 100% to czy coś mi to zmieni ? po wklepaniu ręcznie 45 - 666 poziom sygnału pokazuje 0, jedynie gdzie widzę sygnał to
47 - 682 i 50 - 706

arczi10
Posty: 9
Rejestracja: 24 maja 2012, o 15:51
Odbiornik: wiwa HD 50
Instalacja antenowa: ATX

Re: DVB-T z RTCN BIAŁOGARD SŁAWOBORZE

Post autor: arczi10 »

tak czytam cały czas posty na forum i wnioskuje że antena jest dobra skoro odbieram w bardzo dobrej jakości wszystkie kanał nadawane analogowo właśnie z tej anteny skierowanej na Sławoborze no i Mux 2 z siłą sygnału 100%. Nie mogę dojść co jest nie tak. Zrozumiałe było by jakby Mux 1 nadawał słabiej to mógłby nie działać

loker

Re: DVB-T z RTCN BIAŁOGARD SŁAWOBORZE

Post autor: loker »

Dziwne. Jestem właśnie u rodziców i z tego nadajnika mam oba MUXy 100% jakości, a antenka to najkrótszy ATX, sygnał rozdzielony na 3 telewizory, a antena zawieszona przy oknie na wysokości I-go piętra...

arczi10
Posty: 9
Rejestracja: 24 maja 2012, o 15:51
Odbiornik: wiwa HD 50
Instalacja antenowa: ATX

Re: DVB-T z RTCN BIAŁOGARD SŁAWOBORZE

Post autor: arczi10 »

No właśnie dziwne, Mam anten ATX 55 i analogowe super i MUX 2, a MUX 1 brak
Nie wiem czy zmieniać antene, myśle o 44/21-69 Tri Digit lub Maximum UHF200
Co o tym sądzicie?
Aha, mam jeszcze zaraz za anteną (już w budynku) zamontowany wzmacniacz WWK-861, mam kilka telewizorów i na wszystkich obraz jest lux chodzi o analog, czyli wzmacniacz jest dobrze zestrojony

STB

Re: DVB-T z RTCN BIAŁOGARD SŁAWOBORZE

Post autor: STB »

Wzmacniacz WWK 861 wymaga dostrojenia filtrów wejściowych do odpowiedniego kanału.
W tym wypadku 45 (MUX-1)

loker

Re: DVB-T z RTCN BIAŁOGARD SŁAWOBORZE

Post autor: loker »

A po co Ci wzmacniacz do tej anteny? Wymień go na symetryzator. W Świdwinie moi rodzice odbierają krótszą wersją Twojej anteny na 100%.

STB

Re: DVB-T z RTCN BIAŁOGARD SŁAWOBORZE

Post autor: STB »

Wystarczy spojrzeć na mapę, żeby zobaczyć, że Świdwin jest 15 km od Sławoborza, a Dźwirzyno blisko 40. Warunki odbioru są więc zupełnie inne. Wzmacniacz WWK 861 nie zastępuje symetryzatora, tylko filtruje i wzmacnia sygnały do poziomu potrzebnego do prawidłowego odbioru w kilku lub kilkunastu TV. Nawiasem mówiąc w/w wzmacnicza nie da się prawidłowo ustawić bez odpowiedniego miernika antenowego. Antena ATX 55 pracująca w warunkach podanych, jest zupełnie wystarczająca. Anteny o dziwnie i tajemniczo brzmiących nazwach, których pełno w internecie, często mają gorsze własności, za to mogą niewspółmiernie do wartości kosztować.

El Prezesso
Posty: 145
Rejestracja: 16 listopada 2009, o 17:52
Odbiornik: TV LG 42LM620S
Instalacja antenowa: Fuba DAT903 Combo LTE
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Koszalin/Gołogóra

Re: DVB-T z RTCN BIAŁOGARD SŁAWOBORZE

Post autor: El Prezesso »

arczi10 pisze:Sorki, pomyłka, chodziło oczywiście o MUX 1

No to nie wiem, ale pamiętam że podawali że MUX 2 nadają z mocą 100kW

ale dobra, to co może być nie tak, czy MUX 1 jest to inny nadajnik, w innym miejscu czy to ta sama wieża ?

Już chciałem kupować nową antene, ale jeśli 2 chodzi z sygnałem 100% to czy coś mi to zmieni ? po wklepaniu ręcznie 45 - 666 poziom sygnału pokazuje 0, jedynie gdzie widzę sygnał to
47 - 682 i 50 - 706
Jeśli widzisz kanał 47 to widzisz MUX 2 Gołogóry.
Może to zabrzmi dziwnie ze wzgledu na odległosć od nadajnika ale jak masz problem z MUX1 Sławoborze to sprawdź jak będzie z kanałem 44 z Gołogóry. Może się uda. W teorii nie powinno, ale..

leone

Re: DVB-T z RTCN BIAŁOGARD SŁAWOBORZE

Post autor: leone »

Witam
U mnie jest podobny problem jak u kolegi arczi10

Z tym że ja w koszalinie jestem podłączony do anteny zbiorczej na dachu, a dekoder mam wbudowany w telewizor
Odbieram bez problemu i już od dawna MUX2 na 706 MHz
jednak jak przeszukuję 666 MHz nic nie znajduje
przeszukiwanie częstotliwości dla gołogóry też nic nie daje. Jedyne co zauważyłem to 666 MHz przeszukuje chwile dłużej niż inne częstotliwości.

Zablokowany