DVB-T z RTCN BIAŁOGARD SŁAWOBORZE

GREGORY007

Re: DVB-T z RTCN BIAŁOGARD SŁAWOBORZE

Post autor: GREGORY007 »

@ jivoha

"I gitara...", cytując klasyka. :D
A swoją drogą co znaczy szczęśliwa lokalizacja i trochę zdolności manualnych.
Jeżeli chodzi o parametry sygnału, to nie Potrzebujesz żadnego dodatkowego sprzętu,
powinny się wyświetlać przy strojeniu, albo można je odczytać z poziomu "MENU",
ewentualnie jakieś "OPCJE", lub "INFO".

@ lizack

A że tak wścibsko zapytam, antenę jakąś Ty masz ?

jivoha

Re: DVB-T z RTCN BIAŁOGARD SŁAWOBORZE

Post autor: jivoha »

@GREGORY007

edytowałem więc pewnie nie zauważyłeś...
Myślisz, że 70-73 to dobra siła sygnału?
Czasami jakiś błąd się pojawia na pasku lecz na obrazie nic niepokojącego nie widać :)

GREGORY007

Re: DVB-T z RTCN BIAŁOGARD SŁAWOBORZE

Post autor: GREGORY007 »

@ jivoha

"Siła", bądź "poziom" sygnału wbrew pozorom to drugorzędna sprawa (oczywiście jeżeli ma
przyzwoitą wartość), ważniejszy jest drugi parametr "jakość", ale w Twoim przypadku (na
takiej instalacji antenowej ;) ) to bardzo dobra wartość.

jivoha

Re: DVB-T z RTCN BIAŁOGARD SŁAWOBORZE

Post autor: jivoha »

z tym, że podaje mi tylko siłę ok. 70 a takiego paska jak jakość nie mam chyba, że pasek poziom błędów oznacza jakość ;)
Innych wartości się nie doszukałem...

SIGUR82

Re: DVB-T z RTCN BIAŁOGARD SŁAWOBORZE

Post autor: SIGUR82 »

bylem w domu rodzinnym,ustawiałem sąsiadowi Mux 1 i Muz 2 i kanały fruwają aż milo.Jest mały nie dosyt z braku Muz 3 i braku tvp 2 hd.No coz trza czekac....do...sam nie wiem do kiedy ps.ustawiałem w miejscowości Stawno kolo miasta Gryfice.Antena skierowana na nadajnik Sławoborze z tym ze antena trochę patrzy na przeciwległy blok.Jakość sygnału na tv Thomson 92%.Tvp1 hd pięknie się prezentował.Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 9 czerwca 2012, o 11:51 przez SIGUR82, łącznie zmieniany 1 raz.

szulczas

Re: DVB-T z RTCN BIAŁOGARD SŁAWOBORZE

Post autor: szulczas »

Witam
Od kilku dni walcze z tunerem not only tv LV5TDLX ale jedyne co mi sie udalo uzyskac to poziom 55%, jakosc 10%

Bez wzgledu jak kombinuje z roznymi antenami (od tej dolaczonej do tunera 10cm) to caly czas ten sam efekt.
Probowalem juz nawet na innym komie i innej lokalizacji i to samo

Lokalizacja: Dygowo

Jaki moze byc problem... walniety tuner?? Czy jednak cos z antena??

Dolaczam fotki z ustawieniem na czestotliwosci 682 - tu wylapuje wlasnie te 55%

oraz 666 - nic
oraz 706 - nic

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam

GREGORY007

Re: DVB-T z RTCN BIAŁOGARD SŁAWOBORZE

Post autor: GREGORY007 »

@ szulczas

Spróbuj może jeszcze na innej aplikacji (np. Splash Lite), bo lokalizację Masz bardzo
przyzwoitą (chyba że dokuczają "śmigiełka", które są na linii Dygowo - Sławoborze).
Jeżeli nie Masz dodatkowych "atrakcji" (wyższe zabudowania, "blaszaki", "trafo"),
to powinno odbierać MUX-y zarówno ze Sławoborza (!!!), jak i z Gołogóry.

szulczas

Re: DVB-T z RTCN BIAŁOGARD SŁAWOBORZE

Post autor: szulczas »

splash lite

Obrazek

:(

Sprawdzalem rowniez w kołobrzegu na osiedlu ogrody i to samo: 55% i 10%

Chyba musi byc cos z tym tunerem bo troche dziwne ze za kazdym razem takie same wartosci... tzn. jesli zle jest ustawiona antena to 0% i 0% a jesli juz cos wylapie to 55% i 10%... nie ma np. 20% i 5% , 40% i 10%

Ripcoin

Re: DVB-T z RTCN BIAŁOGARD SŁAWOBORZE

Post autor: Ripcoin »

Witam,
zakupiłem wczoraj tuner Wiwa HD-50 wraz z anteną Wiwa AN-200.
Chciałbym się dowiedzieć, czy umożliwi mi to bezproblemowy odbiór telewizji w Mrzeżynie.
Jeżeli tak, to jakaś mała podpowiedź, jak ustawić antenę będzie mi bardzo pomocna.

markttronik

Kratkowanie na polsacie mux2 ch.50

Post autor: markttronik »

Witam mam pytanie odnośnie odbioru programów zwłaszcza Polsat i TVN , bo często pojawiają się kratki, mimo, iż według wskazań odbiornika siła sygnału 97, a jakośc 100.
Instalację wykonałem w sierpniu i przez dwa mięsiące było ok. Wymieniłem wzmacniacz ale i to nie dało efektu. Czy to się dzieje nietylko w moim przypadku? Napiszcie oswoich opderwacjach.

loker

Re: DVB-T z RTCN BIAŁOGARD SŁAWOBORZE

Post autor: loker »

A gdzie mieszkasz? Może zrezygnuj ze wzmacniacza i zamontuj (tańszy) symetryzator.

loker

Re: DVB-T z RTCN BIAŁOGARD SŁAWOBORZE

Post autor: loker »

MUX-3 już elegancko nadaje z tego nadajnika, choć mam problem z ustawieniem na jednym z tunerów. Teraz czekamy na kolejne mutipleksy ;

Awatar użytkownika
sluuurp
Posty: 209
Rejestracja: 28 października 2010, o 13:07
Odbiornik: TV Samsung UE46D6500, ARIVA 250, N-BOX ITI-2850ST z DVB-T
Instalacja antenowa: Wzmacniacz AB011 Terra
Antena Opticum AX1000+
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kołowo/Helpterberg

Re: DVB-T z RTCN BIAŁOGARD SŁAWOBORZE

Post autor: sluuurp »

jivoha pisze: takiego paska jak jakość nie mam chyba, że pasek poziom błędów oznacza jakość
Tak, pasek błędów oznacza jakość. Im mniej błędów, tym lepiej.

kotowy

Czy ktos tez tak ma?

Post autor: kotowy »

J.w. - mam (na wiwie 95)albo 1,2,3 później nie ma sygnalu na wszystkich polsatach i tvn-ach i od 12 do końca,albo,gdy przestawie antene - od 1 do 11 .I jeszcze jedno: w tym pierwszym ustawieniu jest do 19,a później 800,801 i 802(odpowiednio - tv-1,2 i regionalna.
Pozdrowienia!

Awatar użytkownika
Railroad
Posty: 268
Rejestracja: 31 lipca 2011, o 08:16
Odbiornik: Sony Bravia KDL26ex320
Samsung UE43KU6072u.
Instalacja antenowa: Antena UHF Yagi
ANTENA SONUS TV MINI LOG 6-69
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec, Chodkiewicza

Re: Czy ktos tez tak ma?

Post autor: Railroad »

Napisz jeszcze raz tylko tym razem po polsku. Co to za bełkot.

STB

Re: Czy ktos tez tak ma?

Post autor: STB »

[quote="kotowy"]
Dekoder z włączoną funkcją LCN powtarzające się nazwy programów (np TVP1, 2 i Info z MUX-1 i MUX-3) oznacza 801 802 i 803

SIGUR82

Re: DVB-T z RTCN BIAŁOGARD SŁAWOBORZE

Post autor: SIGUR82 »

hej jak moge pomoc rodzinie z Reska ktora posiada najnowszy tv firmy z korei,jednak zakupili antene siatkowa i odbieraja tylko kanaly z Mux 2 a jakosc jest slaba....Co moge im doradzic?

cyber
Posty: 912
Rejestracja: 7 lutego 2010, o 19:29
Miejscowość: Goślina
Odbiornik: Philips 55PUS9206 ,TvLG+decoder zew.AX T. (ODIN SMT-01 ).
Instalacja antenowa: Maximum UHF14+Alcad CA-215/Filtr LTE-5G Terra TF005/10m.n.p.t./50/15km od RTCN.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań -Śrem, Poz-Piątkowo,Poz-AE.

Re: DVB-T z RTCN BIAŁOGARD SŁAWOBORZE

Post autor: cyber »

He, he - no to podałeś full info w tym temacie ;) Jeśli jednak siatka jest aktywna (wzmacniacz+zasilacz) a nadajnik znajduje się stosunkowo niedaleko to należy tą siatkę przerobić na pasywną (symetryzator + zwykły wtyk antenowy) ...
Edit. Z Reska do Sławoborza jest około 25km ,profil terenu o.k. więc antena powinna być pasywna -jeśli tak nie jest to niskimi kosztami taką "siatkę " aktywną można przerobić na pasywną ...należy też pamiętać o otwartej najblizszej przestrzeni na nadajnik ,porządnym kablu i precyzyjnych złączach...
Powodzenia.

SIGUR82

Re: DVB-T z RTCN BIAŁOGARD SŁAWOBORZE

Post autor: SIGUR82 »

czyli symetryzator trzeba zakupić? na kanały 21-69? w popularnym sklepie online znalazlem symetryzator na którym napisane jest do anten typu yagi.Czy do anten szerokopasmowych będzie działać?

cyber
Posty: 912
Rejestracja: 7 lutego 2010, o 19:29
Miejscowość: Goślina
Odbiornik: Philips 55PUS9206 ,TvLG+decoder zew.AX T. (ODIN SMT-01 ).
Instalacja antenowa: Maximum UHF14+Alcad CA-215/Filtr LTE-5G Terra TF005/10m.n.p.t./50/15km od RTCN.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań -Śrem, Poz-Piątkowo,Poz-AE.

Re: DVB-T z RTCN BIAŁOGARD SŁAWOBORZE

Post autor: cyber »

Tak ,Symetryzator (k.21-69 lub 1-69) i do tego konieczny zwykły Wtyk Antenowy na drugim końcu kabla .
Edit. W puszce anteny aktywnej podmienia się przedwzmacniacz ("płytkę") na wspomniany symetryzator (koszt :kilka zł.) a na drugim końcu kabla "wyrzuca się" zasilacz z separatorem i montuje zwykły wtyk do Tv (groszowy wydatek) ...
Powodzenia.

Zablokowany