HbbTV w NTC

naziemne telewizyjne emisje cyfrowe DVB-T i DVB-T2, strategie, plany i testy
Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: HbbTV w NTC

Post autor: Puma »

W telewizorach LG jest tzw. szybki dostęp, można sobie pod przyciskami numerycznymi zdefiniować dowolne aplikacje... ja np. mam YT pod numerem 1. Nie wiem na jakiej zasadzie to działa ale pewnie podobnej.

Awatar użytkownika
MarioPL
Posty: 299
Rejestracja: 15 lutego 2014, o 09:18
Miejscowość: Luboń k.Poznania
Odbiornik: LG 43UP78003LB
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań "Śrem", AE Poznań

Re: HbbTV w NTC

Post autor: MarioPL »

ObywatelDVB-T pisze: 24 marca 2022, o 14:19 @MarioPL. Sprawdziłem i u mnie jest podobnie, chyba że nie umiem czegoś włączyć, ale nie widzę takiej funkcji.

Jest nowa funkcja HbbTV na kanałach TVN i TVN7, która przełącza bezpośrednio do Player TV, ale jest dostępna tylko na telewizorach LG i to tych najnowszych z WebOS 22 z tego roku.
https://prasa.tvn.pl/182680-player-dost ... izorach-lg
Dzieki za informację. Ciekawe, czy to "wina" TV czy TVP 😉
A tak swoją drogą, to dziwne, że na TVN i TVN7... jest u mnie teraz pusto, w prawym rogu... zawsze coś tam było.

Może ktoś jeszcze sprawdzić te dwa filmy/seriale?
Puma pisze: 24 marca 2022, o 15:16 W telewizorach LG jest tzw. szybki dostęp, można sobie pod przyciskami numerycznymi zdefiniować dowolne aplikacje... ja np. mam YT pod numerem 1. Nie wiem na jakiej zasadzie to działa ale pewnie podobnej.
Jest taka możliwość i nawet działa. Mam tak ustawione np. HBO

bluebob
Posty: 2
Rejestracja: 20 marca 2022, o 22:47
Miejscowość: Przedbórz
Odbiornik: TCL 55C728
Instalacja antenowa: Sparta Lambda
Nadajnik - obiekt nadawczy: Częstochowa - Wręczyca Wielka

Re: HbbTV w NTC

Post autor: bluebob »

ObywatelDVB-T pisze: 21 marca 2022, o 21:53 EmiRadio to aplikacja HbbTV do słuchania wielu stacji radiowych. Po wczytaniu powinny Ci się pojawić ikonki, skróty do tych stacji.
U mnie na LG działają, trochę dłużej startują stacje Polskiego Radia i nie za każdym razem je wczytuje, ale reszta stacji działa dobrze.
Tak wiem, że to aplikacja. Po włączeniu pojawiają mi się ikonki, a po wybraniu stacji radiowej i wciśnięciu klawisza OK nic się nie działo. Czekałem nawet kilka minut i nic, ale... od 3 dni zaczęło działać. Wcześniej mogłem kilka razy wybierać stacje i wciskać OK, ale nic to nie dawało, a czasami prowadziło do zwieszenie apki i trzeba było restartować TV.
Teraz wystarczy wejść na EmiRadio, wybrać stację i wcisnąć 3x OK i działa!

Awatar użytkownika
hadam
Posty: 2923
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 17:50
Miejscowość: Niegowa
Odbiornik: LG 55UN81003LB / Monitor LG <=> Opticum Premium Box+ H.265
Instalacja antenowa: Antena BX1000+ Olympia Combo / Rozgałęźnik R-2.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy

Re: HbbTV w NTC

Post autor: hadam »

Puma pisze: 24 marca 2022, o 15:16 W telewizorach LG jest tzw. szybki dostęp, można sobie pod przyciskami numerycznymi zdefiniować dowolne aplikacje... ja np. mam YT pod numerem 1. Nie wiem na jakiej zasadzie to działa ale pewnie podobnej.
Faktycznie możesz mieć rację, ja też korzystam z funkcji szybki dostęp na trzech przyciskach.
To może wyjaśniać dlaczego chodzi akurat o telewizory LG, może rozszerzoną pozostałe modele.

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: HbbTV w NTC

Post autor: Puma »

Zastanawia mnie to że ta zmiana jest tylko na najnowszych modelach LG, nie sądzę aby to wymagało jakiś przeróbek sprzętowych. Jeżeli to działa jak szybki dostęp a tylko wymaga lekkiej aktualizacji to można to zaimplementować i starszym modelom.

dvbtowiec
Posty: 2606
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: HbbTV w NTC

Post autor: dvbtowiec »

Może chodzić o dostęp do sklepu. Jeśli nie masz aplikacji, trzeba ją najpierw pobrać. Nie wiemy czy są duże różnice w tej kwestii między poszczególnymi modelami.

Awatar użytkownika
hadam
Posty: 2923
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 17:50
Miejscowość: Niegowa
Odbiornik: LG 55UN81003LB / Monitor LG <=> Opticum Premium Box+ H.265
Instalacja antenowa: Antena BX1000+ Olympia Combo / Rozgałęźnik R-2.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy

Re: HbbTV w NTC

Post autor: hadam »

Jest szansa, że w końcu HbbTV będzie działać lepiej na różnych odbiornikach. No i może ktoś w końcu zrobi porządną wtyczkę dla Linuxa.
HbbTV Association, globalna inicjatywa zajmująca się zapewnianiem otwartych standardów dostarczania zaawansowanych interaktywnych usług telewizyjnych za pośrednictwem sieci nadawczych i szerokopasmowych dla podłączonych telewizorów i dekoderów, uruchomiła portal dla programistów - HbbTV Developer Portal.

Bezpłatna usługa HbbTV Developer Portal, dostępna pod adresem developer.hbbtv.org, jest skierowana do deweloperów poszukujących przewodnika wprowadzającego do programowania i uruchamiania aplikacji HbbTV. Zapewnia też informacje techniczne dla zaawansowanych użytkowników, a także obejmuje forum, za pośrednictwem którego programiści mogą dzielić się swoim doświadczeniami i omawiać problemy natury technicznej.

HbbTV Developer Portal zawiera tutoriale, na przykład dotyczące ustawiania komunikatu na ekranie, obsługi sygnału transmisji audio/wideo i interakcji z pilotem, a także dokumentację API, sekcję zasobów ze szczegółowymi informacjami na temat zastosowania HbbTV DASH/DRM, pakietu testowego HbbTV i innych narzędzi, forum dla programistów do omawiania wątpliwości oraz najnowsze wiadomości dotyczące specyfikacji HbbTV.

Czytaj więcej na: https://satkurier.pl/news/215607/hbbtv- ... istow.html

przemcus
Posty: 6
Rejestracja: 9 marca 2021, o 17:02
Miejscowość: Warszawa
Odbiornik: USTYM 4K Pro

Re: HbbTV w NTC

Post autor: przemcus »

Kupiłem Telewizor TCL 50P615 UHD, czy da się na nim uruchomić kanały na żywo TVP? TVP GO działa normalnie.

BiTCity
Posty: 543
Rejestracja: 21 października 2010, o 19:46
Miejscowość: Bydgoszcz
Odbiornik: LG43UM7050PLF , LG32LM6300PLA
Instalacja antenowa: Dipol 16-21-60 (66+9m npm)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Bydgoszcz/Chojna/Iława/Sierpc/Gołogóra

Re: HbbTV w NTC

Post autor: BiTCity »

TVN podczas dzisiejszej transmisji skoków poprzez HBBTv informuję o zmianach w NTC.

Obrazek

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: HbbTV w NTC

Post autor: Puma »

Dobra, krótka informacja.

Awatar użytkownika
hadam
Posty: 2923
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 17:50
Miejscowość: Niegowa
Odbiornik: LG 55UN81003LB / Monitor LG <=> Opticum Premium Box+ H.265
Instalacja antenowa: Antena BX1000+ Olympia Combo / Rozgałęźnik R-2.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy

Re: HbbTV w NTC

Post autor: hadam »

Nie wiem od kiedy to jest, ale ja zauważyłem wczoraj.

dvbtowiec
Posty: 2606
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: HbbTV w NTC

Post autor: dvbtowiec »

W TVN leci także co jakiś czas pasek u dołu ekranu o zmianie standardu w I etapie.

Pavl6
Posty: 205
Rejestracja: 18 lutego 2012, o 09:58
Miejscowość: --
Odbiornik: Octagon SF8008
Nadajnik - obiekt nadawczy: Lublin-Piaski

Re: HbbTV w NTC

Post autor: Pavl6 »

hadam pisze: 25 marca 2022, o 16:53 Jest szansa, że w końcu HbbTV będzie działać lepiej na różnych odbiornikach. No i może ktoś w końcu zrobi porządną wtyczkę dla Linuxa.
HbbTV Association, globalna inicjatywa zajmująca się zapewnianiem otwartych standardów dostarczania zaawansowanych interaktywnych usług telewizyjnych za pośrednictwem sieci nadawczych i szerokopasmowych dla podłączonych telewizorów i dekoderów, uruchomiła portal dla programistów - HbbTV Developer Portal.

Bezpłatna usługa HbbTV Developer Portal, dostępna pod adresem developer.hbbtv.org, jest skierowana do deweloperów poszukujących przewodnika wprowadzającego do programowania i uruchamiania aplikacji HbbTV. Zapewnia też informacje techniczne dla zaawansowanych użytkowników, a także obejmuje forum, za pośrednictwem którego programiści mogą dzielić się swoim doświadczeniami i omawiać problemy natury technicznej.

HbbTV Developer Portal zawiera tutoriale, na przykład dotyczące ustawiania komunikatu na ekranie, obsługi sygnału transmisji audio/wideo i interakcji z pilotem, a także dokumentację API, sekcję zasobów ze szczegółowymi informacjami na temat zastosowania HbbTV DASH/DRM, pakietu testowego HbbTV i innych narzędzi, forum dla programistów do omawiania wątpliwości oraz najnowsze wiadomości dotyczące specyfikacji HbbTV.

Czytaj więcej na: https://satkurier.pl/news/215607/hbbtv- ... istow.html
Też na to liczę. Obecnie to jest jakiś dramat i chaos.

Awatar użytkownika
hadam
Posty: 2923
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 17:50
Miejscowość: Niegowa
Odbiornik: LG 55UN81003LB / Monitor LG <=> Opticum Premium Box+ H.265
Instalacja antenowa: Antena BX1000+ Olympia Combo / Rozgałęźnik R-2.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy

Re: HbbTV w NTC

Post autor: hadam »

Na kanale Zoom TV pojawiło się HbbTV. Nie wiem czy jest cały czas, czy to jakieś okolicznościowe, bo dotyczy w tej chwili nadawanego programu "Power of Love".

MaxEvans
Posty: 1186
Rejestracja: 13 listopada 2016, o 09:49
Miejscowość: Tuszyn
Odbiornik: LG Flatron M237WDP-PZ ARIVA T75 SKYMASTER STB265 WIWA LITE
Instalacja antenowa: Antena DIPOL 11 Symetryzator Kabel Televes T-100 Plus 5 m
Nadajnik - obiekt nadawczy: SLR Dąbrowa (22 km) RTCN Zygry (43 km)

Re: HbbTV w NTC

Post autor: MaxEvans »

Tvp krok po kroku rozwija tvpgo w HbbTV

https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/t ... rowa-mux-5

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3510
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: HbbTV w NTC

Post autor: Krosnoludek »

Na kanałach wirtualnych HbbTV TVP Kultura 2 i TVP Historia 2 brak głosu.

dvbtowiec
Posty: 2606
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: HbbTV w NTC

Post autor: dvbtowiec »

Nie potwierdzam na swoim odbiorniku. Dźwięk jest.
Jeśli nadal nie masz głosu, to najwyraźniej dokonano jakiś zmian w strumieniu i Twój odbiornik nie radzi sobie z odtworzeniem dźwięku.

Awatar użytkownika
hadam
Posty: 2923
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 17:50
Miejscowość: Niegowa
Odbiornik: LG 55UN81003LB / Monitor LG <=> Opticum Premium Box+ H.265
Instalacja antenowa: Antena BX1000+ Olympia Combo / Rozgałęźnik R-2.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy

Re: HbbTV w NTC

Post autor: hadam »

A ja potwierdzam. Na tych dwóch kanałach wirtualnych nie tylko brak dźwięku, ale też obraz się zatrzymuje.

dvbtowiec
Posty: 2606
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: HbbTV w NTC

Post autor: dvbtowiec »

Na drugim odbiorniku u rodziców także nie potwierdzam.
Jedyne co jest nieprawidłowego, to rozjechał się dźwięk z obrazem. Ale obraz się nie zatrzymuje się i dźwięk jest słyszalny.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3510
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: HbbTV w NTC

Post autor: Krosnoludek »

Nadal na TVP Kultura 2 i Historia 2 brak głosu, obraz się nie zatrzymuje, na pozostałych jest głos.
Dzisiaj nagrałem filmik dla Philipsa obrazujący długie wskakiwanie kanałów wirtualnych ok. 10 sekund od wciśnięcia przycisku na pilocie, według ich obraz na nowym oprogramowaniu powinien już wskakiwać po 2-3 sekundach, lecz u mnie nadal długo wskakuje, i odniechciewa się wchodzić na te kanały. Internet światłowodowy 40 Mb/s
https://youtu.be/amiUDKyMUXk
Sorry za jakość obrazu i trzęsącą się rękę

Jak komuś by się chciało nagrać czasy przełączania kanałów wirtualnych na nowych LG czy TCL, bo na nich w zeszłym roku w sklepie obserwowałem że szybciutko wskakją kanały w HbbTV, a w Philipsie tak wolno jak u mnie, wrzycić na YouTube, ja podeślę do Philipsa doporównania by mieli.

Zablokowany