HbbTV w NTC

naziemne telewizyjne emisje cyfrowe DVB-T i DVB-T2, strategie, plany i testy
Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: HbbTV w NTC

Post autor: Puma »

Sprawa z dekoderami się komplikuje. TVP coś miało zrobić ale zważywszy że ogłosili przesunięcie z uwagi na problemy dostaw chipów... oznacza praktycznie że zrezygnowali z tego.

Awatar użytkownika
hadam
Posty: 2923
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 17:50
Miejscowość: Niegowa
Odbiornik: LG 55UN81003LB / Monitor LG <=> Opticum Premium Box+ H.265
Instalacja antenowa: Antena BX1000+ Olympia Combo / Rozgałęźnik R-2.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy

Re: HbbTV w NTC

Post autor: hadam »

Krosnoludek pisze: 15 grudnia 2021, o 14:56 Wrzućcie zdjęcia z kanału TVP Stream HEVC i pojawiający się pasek z wyborem stacj telewizyjnych tak samo i z TVP Kultura 2, TVP Historia 2 jak w prawym dolnym rogu pojawia się teaser z wyborem kanałów na żywo po wciśnięciu zielonego przycisku, to wysłałbym do Philipsa by zobaczyli czego u nich brakuje.
Mówisz masz.
Obrazek
EPG Wydarzenia 24 HEVC

Obrazek
HbbTV na kanale TVP Stream HEVC zaraz po wczytaniu

Obrazek
HbbTV TVP Stream HEVC nieco niżej z wyborem kanałów. Kanały na żywo, po wybraniu ikonki wczytuję się od razu bez dodatkowego baneru z wyborem kanałów w prawym dolnym rogu, jak ma to miejsce na wirtualnych kanałach w MUX-8, które pokazałem poniżej

Obrazek
MUX8, TVP Kultura 2 zaraz po wczytaniu

Obrazek
MUX8, TVP Kultura 2 po około 2 – 3 sekundach zmienia się na HD i baner z wyborem innych kanałów znika, podobnie dzieje się z pozostałymi TVP Historia 2 i TVP ABC 2. Nie będę już tu podawał przykładów wystarczy na jednym

Obrazek
MUX8, TVP Historia 2 po wczytaniu

Obrazek
MUX8, TVP ABC 2 po wczytaniu

dvbtowiec
Posty: 2606
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: HbbTV w NTC

Post autor: dvbtowiec »

Dobrycel pisze: 16 grudnia 2021, o 10:31 Krasnoludek ale ty masz kontakty :D
To raczej szacun dla Philipsa że poważnie traktują zgłoszenia.
Tak powinien reagować każdy producent.

Ja ze swoim producentem najpierw obijałem się o standardowe odpowiedzi typu proszę przywrócić ustawienia fabryczne i sprawdzić podłączenie anteny pisząc o nie działającym HbbTV na kanale Polsat News.

W końcu gdy naciskałem dostawałem odpowiedź że sprawa zostanie przekazana, nikt mnie szczegóły nie pytał. Do dziś ani jednej poprawki w temacie nie ma.

W BOK pracują głównie nie techniczne osoby, wyuczone odpowiadać standardowymi regułkami na podstawowe problemy przeciętnego Kowalskiego. Raczej nie nastawiają się na rejestrację poważnych zgłoszeń od profesjonalnych użytkowników.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3515
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: HbbTV w NTC

Post autor: Krosnoludek »

@ObywatelDVB-T, Dziękuję za zdjęcia, linka do twojego postu wysłałem do Philipsa, by zobaczyli czego brakuje w ich telewizorach.
Także Kiki z tamtego forum wysłał bezpośrednio zgłoszenie do centrali do Holandii.

......................
Jeszcze jedno, może ktoś sprawdzić kto odbiera sygnał z Suchej Góry, czy na TVP Stream HEVC jest sygnalizacja HbbTV nadawana, bo może tu jest problem?
W sklepach w Krośnie brak tego MUXa by samemu sprawdzić.
Ostatnio zmieniony 16 grudnia 2021, o 19:11 przez Krosnoludek, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3515
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: HbbTV w NTC

Post autor: Krosnoludek »

Wkrótce na rynku pojawią się także odbiorniki Optibox nGen, Premium Box, Nytro Box NS Plus, a także odbiornik - nowość z właściwą obsługą HbbTV (są z tym ogromne kłopoty, bo większość tunerów zewnętrznych, także tych Combo i na Linuksie, nie radzi sobie z tym, co nadają polscy nadawcy w HbbTV).
Czytaj więcej na: https://satkurier.pl/news/211822/cyfrow ... -cz-1.html
:)

BiTCity
Posty: 543
Rejestracja: 21 października 2010, o 19:46
Miejscowość: Bydgoszcz
Odbiornik: LG43UM7050PLF , LG32LM6300PLA
Instalacja antenowa: Dipol 16-21-60 (66+9m npm)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Bydgoszcz/Chojna/Iława/Sierpc/Gołogóra

Re: HbbTV w NTC

Post autor: BiTCity »

Witam
Mam pytanie do użytkowników Tv LG czy działa u Was HBBTv na kanale TVP Stream Hevc z testowego Mux od TVP. Bo u mnie na tym HBBTv działa tylko wideo z działu przegapiłeś w Tv, żadna transmisja na żywo kanału obojętnie którego kończy się komunikatem nie można odtworzyć wideo. Na Muxie 3 wszystko działa poprawnie sprawdzam z Trzeciewca i Chojny. Czy jest jakaś różnica w HBBTv z Mux3 i testowego od TVP. Jedyne co zauważyłem, to HBBTv z Muxu testowego Tvp działa wolniej. Na mux8 włączając np. TVP Kultura i potem naciskając zielony klawisz wybierając Stream wszystko działa poprawnie.

Awatar użytkownika
blockbuster
Posty: 1467
Rejestracja: 1 stycznia 2011, o 20:58
Miejscowość: okolice Radomska
Odbiornik: LG UK6300
Instalacja antenowa: ATX-91
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wręczyca, Kamieńsk, Kosztowy, Lysá Hora

Re: HbbTV w NTC

Post autor: blockbuster »

Sprawdziłem przed chwilą i na moim LG wszystkie kanały live z TVP Stream działają bez problemu.

BiTCity
Posty: 543
Rejestracja: 21 października 2010, o 19:46
Miejscowość: Bydgoszcz
Odbiornik: LG43UM7050PLF , LG32LM6300PLA
Instalacja antenowa: Dipol 16-21-60 (66+9m npm)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Bydgoszcz/Chojna/Iława/Sierpc/Gołogóra

Re: HbbTV w NTC

Post autor: BiTCity »

blockbuster pisze: 16 grudnia 2021, o 22:19 Sprawdziłem przed chwilą i na moim LG wszystkie kanały live z TVP Stream działają bez problemu.
Sprawdziłem i problem występuje tylko na tym 32 calowym FHD z 2019 r. na 43 4K z 2020 r. wszystko jest ok.

Awatar użytkownika
hadam
Posty: 2923
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 17:50
Miejscowość: Niegowa
Odbiornik: LG 55UN81003LB / Monitor LG <=> Opticum Premium Box+ H.265
Instalacja antenowa: Antena BX1000+ Olympia Combo / Rozgałęźnik R-2.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy

Re: HbbTV w NTC

Post autor: hadam »

Akurat to mogę potwierdzić LG 4K z 2020 u mnie też działa prawidłowo.

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: HbbTV w NTC

Post autor: Puma »

Teraz sprawdzałem, działa HbbTV na TVP Stream HEVC z Trzeciewca. LG 32", model roku 2021.

Wkrótce naziemna wersja Playera

Czytaj więcej na: https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/n ... tv-samsung

Awatar użytkownika
hadam
Posty: 2923
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 17:50
Miejscowość: Niegowa
Odbiornik: LG 55UN81003LB / Monitor LG <=> Opticum Premium Box+ H.265
Instalacja antenowa: Antena BX1000+ Olympia Combo / Rozgałęźnik R-2.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy

Re: HbbTV w NTC

Post autor: hadam »

Emitel wdroży nową aplikację z programem telewizyjnym na MUX-8
Mogę zdradzić, że obecnie pracujemy nad nową, odświeżoną aplikacją EPG na Multipleksie 8, której funkcjonalność znacznie się wzbogaci. Planujemy również dalsze prace na rozwojem usług dla naszych klientów, ale o tych serwisach będą informować już sami nadawcy.

Czytaj więcej na: https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/n ... izyjny-epg

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: HbbTV w NTC

Post autor: Puma »

O taką aplikacje mi chodziło, szkoda że tylko na MUX 8 ale liczę że w paśmie UHF też będzie coś takiego. Brawo Emitel :)

Awatar użytkownika
hadam
Posty: 2923
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 17:50
Miejscowość: Niegowa
Odbiornik: LG 55UN81003LB / Monitor LG <=> Opticum Premium Box+ H.265
Instalacja antenowa: Antena BX1000+ Olympia Combo / Rozgałęźnik R-2.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy

Re: HbbTV w NTC

Post autor: hadam »

Najpewniej w aplikacji będzie program dla wszystkich kanałów w naziemnej, nie tylko z MUX-8.
Puma pisze: 18 grudnia 2021, o 10:31 liczę że w paśmie UHF też będzie coś takiego. Brawo Emitel :)
Wątpię. Emitel jest operatorem technicznym multipleksu 8, więc na nim może umieszczać swoją aplikację HbbTV, na innych multipleksach nie może.
Dodatkowo na pozostałych MUX'ach Emitel świadczy usługi dla nadawców, więc taka usługa poniekąd promuje firmę poprzez promocję programów (tudzież działalności) nadawców z nią związanych.
Na pozostałych multipleksach w paśmie UHF, każdy nadawca może w ramach przydziału swojej przepływności nadawać swoją aplikację HbbTV i umieszczać na nich co chce. Problem w tym, że żaden nadawca nie ma interesu w tym, aby umieszczać tam programu konkurencji, wręcz przeciwnie. Dlatego mamy już takie HbbTV z programem jednej stacji na Stopklatka TV albo na Metro TV i nie spodziewam się aby coś w tej kwestii się zmieniło.

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: HbbTV w NTC

Post autor: Puma »

Kwestia decyzji odpowiednich urzędów, mogą np. w MUX 5 lub 6 wydzielić kawałek na potrzeby Emitel'a żeby udostępnił swoją aplikację w HbbTV. To nie jest jakaś sprawa nie do załatwienia, okazja przejścia na DVB-T2 daje spore możliwości.

Awatar użytkownika
hadam
Posty: 2923
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 17:50
Miejscowość: Niegowa
Odbiornik: LG 55UN81003LB / Monitor LG <=> Opticum Premium Box+ H.265
Instalacja antenowa: Antena BX1000+ Olympia Combo / Rozgałęźnik R-2.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy

Re: HbbTV w NTC

Post autor: hadam »

O ile Emitel dostanie fifty-fifty bez konkursu MUX-5 albo MUX-6, i sam zainteresowany się na to zgodzi, bo jak na razie to decyzję rezerwacyjną dla MUX-8 mają do 2030.
Wtedy mogliby przenieść wszystkie usługi, tylko co z wolnym slotem, bo teraz w DVB-T na VHF jest 7 SD a na UHF 8 SD.
W niedalekiej przyszłości i tak nic nie powstanie a za kilka lat to koncepcja może się zmienić, poczekajmy na konkrety. Póki co to KRRiT wystąpiła z wnioskiem a UKE trawi.
Osobiście jak pisałem jestem sceptyczny co do tego pomysłu. Nie tylko stracimy jeden multipleks ale też ten manewr zablokuje rozwój NTC w kwestii przejścia MUX-8 na HEVC i powstania nowego np. MUX-6. A może o to chodzi, aby zatrzymać konkurencję dla TVP, podobnymi kartami grali gdy hamowali start MUX-8. To tak poza tematem ;)

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: HbbTV w NTC

Post autor: Puma »

Wypada czekać na decyzje... może to długo potrwać jeżeli ewentualna rezygnacja z VHF dojdzie do skutku.

Ps. Wprowadzenie lex TVN dodatkowo wszystko komplikuje... a może upraszcza bo kilka kanałów może odejść.

some83
Posty: 300
Rejestracja: 20 maja 2018, o 23:35
Miejscowość: Poznań
Odbiornik: wGniazdko220V ethernetWiFi
chciałbymTaki Dab+
SW/MW/LW DRM+
Instalacja antenowa: wannabe:220V w gniazdko na ethernet/WiFi
over IP na wszystko

Re: HbbTV w NTC

Post autor: some83 »

ObywatelDVB-T pisze: 11 grudnia 2021, o 07:44 Rozmowa z panem Pawłem Tutką o rozwoju i szansach dla HbbTV w perspektywie zmiany standardu w 2022 na DVB-T2 HEVC.
wirtualnemedia.pl/artykul/naziemna-telewizja-cyfrowa-telewizja-hybrydowa-telewizory-dekodery-hbbtv-dvb-t2-hevc
Normalnie Szok, znów jakieś Fascio (związek Zawodzący Zawodowców) próbuje zablokować i Łaskawie Dozwalać, Lub Negować HbbTV swoimi: Państwowo Narodowymi Polskimi Certyfikatami, trzeba będzie pewnie słono płacić by móc się na to załapać:
wirtualnemedia.pl/artykul/ pisze: 11 grudnia 2021, o 07:44koncepcja „certyfikacji aplikacji HbbTV". Bardzo trudno jest mi sobie wyobrazić sytuację, w której nadawca telewizyjny przed opublikowaniem aplikacji HbbTV musiałby ją przekazać do „narodowego centrum certyfikacji aplikacji HbbTV" do sprawdzenia czy poprawnie zadziała na telewizorach z HbbTV w Polsce. W praktyce będzie to niewykonalne
Czyli to co Korupcja uwielbia najbardziej…
Płać, albo Ci NiE zatwierdzimy, i gadaj tylko to co chcemy bo Ci certyfikat cofniemy…

"Prawnicy" też używają zagrywek technicznych…
a tutaj chcą zwalić Troskę o treści anty Rządowe, czy anty Układowe na Troskę o Standardy Techniczne…

Jednak układ się trzyma, i doprawdy długo, oj długo Satka będzie Lepszą ofertą i to także o większym pluralizmie niż NTC…
(Dlatego polecam raczej odbiorniki Combo: Sat+NTC).
…a już wydawało się, że może być inaczej:
ObywatelDVB-T pisze: 17 grudnia 2021, o 08:02 Wygląda na to, że testowy multipleks DVB-T2 od MWE jeszcze nie szybko ruszy, przynajmniej w Warszawie.
wirtualnemedia.pl/artykul/naziemna-telewizja-cyfrowa-bcast-cyfrowy-polsat-mwe-dvb-t2-hevc-warszawa-gdansk
wirtualnemedia.pl/artykul/ pisze: 17 grudnia 2021, o 08:02 Więc dlaczego nie możemy zainstalować swojej anteny w innym miejscu? Odpowiedź - ba nasza antena będzie przeszkadzać w emisji BCAST. I to już była ponoć odpowiedź właściciela budynku. Tu przypominam, że na tej konstrukcji znajdują się już inne systemy antenowe, które jednak emisji BCAST nie przeszkadzają. Wykonaliśmy więc analizę z której wynikało, że ani my nie będziemy zakłócać BCAST, ani ich emisja nie będzie przeszkadzać naszej. Ekspertyza została odrzucona jako niewiarygodna. Wtedy już kontakt z WTT zaczął się urywać i widać było ewidentne odbijanie piłeczki i grę na zwłokę.

W Gdańsku BCAST jeszcze nie uruchomił emisji testowej, więc rozpoczęcie tam nadawania powinno być łatwiejsze
Jedyne w czym te anteny będą przeszkadzać to w podziale zysków z reklam…
i to zupełnie niezależnie czy emisja będzie z tego samego czy z innego budynku…

a Działanie na Szkodę spółki (będących właścicielami budynku) jest ścigane z urzędu.
Dotyczy to także działania przez zaniechanie…


Pierwszą rzeczą jaką pomyślałem po usłyszeniu o starcie MWE, to, że układ odpuścił, i pozwala na komercyjną konkurencję w dvbT2 ?
Dziwiłem się, czy uważają, że dvbT2 nie warte świeczki czy co…
a tutaj jednak NiE,
i okazuje się, że tak jak mówiłem, to NiE KRRiTV, NiE sejm są zamieszani w stawianiu kłód pod nogi i reglamentowanie rynku nadawczego…

Choć w te „narodowe centrum certyfikacji aplikacji HbbTV" to Politycy są wmieszani,
ale znając życie, nie wszyscy z Polityków wiedzą czemu i po co…
a z pewnością chętnie otworzą jakiś kolejny centralny urząd by nieść pomoc…
…na rządowej etatowej posadzie…

(Tak zdaję sobie sprawę, że Ci wmieszani politycy to będą wiedzieć po co taki urząd,
ale zazwyczaj wmieszana jest mniejszość, bo zbyt wiele osób trza by było za to wmieszanie opłacać…)

ale Wierzymy w Sprawiedliwość i Prawo w RP, i Liczymy, że NiK przedstawi raport… :lol: 8-) (Kto wierzy, ten wierzy… )
o potencjalnej korupcjogenności (sankcjonowaniu prawnym bezprawia) takich rozwiązań prawnych, które zwykłych Ludzi:
Widzów i Nadawców pozbawiają Praw Obiektywnych…
(patrząc na to w pełni obiektywnie to trzeba to przyznać, ale sam w istocie NiE wiem co NiK nam wyzna)…



Ogólnie to Wolę Tv w 4G Lub 5G Lub 6G Broadcast…
niż Łaskawie i Miłosiernie Licencjonowane przez rząd kanały HbbTV…
(mimo, iż NiE wierzę w bezpieczeństwo zdrowotne sieci 5G i 6G…)

Wtedy w istocie wolałbym by NTC zlikwidowali…
i częstotliwości dali pod 4G Lub 6G…

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: HbbTV w NTC

Post autor: Puma »

Póki są limity danych na 4G/5G to nie chcę likwidacji NTC.

some83
Posty: 300
Rejestracja: 20 maja 2018, o 23:35
Miejscowość: Poznań
Odbiornik: wGniazdko220V ethernetWiFi
chciałbymTaki Dab+
SW/MW/LW DRM+
Instalacja antenowa: wannabe:220V w gniazdko na ethernet/WiFi
over IP na wszystko

Re: HbbTV w NTC

Post autor: some83 »

Puma pisze: 19 grudnia 2021, o 15:27 Póki są limity danych na 4G/5G to nie chcę likwidacji NTC.
TV 4G/5G/6G może nadawać rozsiewczo bez szyfrowania (FTA) i to nawet do tych co nie mają numeru telefonu,
Właśnie o to chodzi, by odróżnić Broadcast w sieciach 5G/4G/6G od Broadcastu ip po internecie…
Nie ma sensu wysyłanie do masowej populacji różnie Szyfrowanych pakietów z darmową TV,
jak zamiast tego można nadawać dużo taniej NiE Szyfrowane te same pakiety do masowej populacji.
Wysłanie tego samego sygnału Bez Szyfrowania do wszystkich w obrębie tej samej komórki,
Kosztuje mniej więcej tyle co wysłanie takich samych danych 1 osobie…
Jednak w miarę rosnących prędkości kolejne klastry kolejnych generacji komórek 4G/5G/6G są coraz mniejsze,
a już w sieciach 5G mówi się o w miarę precyzyjnym kierowaniu wiązki w stronę indywidualnego użytkownika…

NiE wiem czy na jakimś telefonie czy innym SetTopBoxie czy odbiorniku do NTC firmware na to pozwala.
Ale specyfikacja istnieje, podobnie jak w Specyfikacji jest dwukierunkowa komunikacja w dvbT1.
(Co oznacza, że do niektórych funkcji HbbTV można by nawet w dvbT2 mieć dostęp i to bez internetu…
zapewne jest to podsłuch czy też raczej: monitorowanie widowni, co widzowi daje raczej NiE wiele…)
Zaznaczam, że NiE jestem fanem Technologii 5G czy 6G.
sami Nadawcy Tv pewnie będą się tak palić do nadawania w 6G czy 5G, jak obecni do nadawania w H266 czy H265…
(chyba, że więcej zarobią na insercji Reklam, monitorowaniu widowni, i zyskają większą konkurencyjność z YT…)
ale jeśli HbbTV miała by trafić w Łapska Reglamentatorów Licencjonowaczy i Certyfikatorów czy innych Fascio jak KRRiTV, to cała ta NTC traci sens…

Chyba, że jako Relikt przeszłości z nadzieją na odblokowanie HbbTV przez którąś z kolejnych Władz…
Bo mam podejrzenie, że raz przekazane pasmo NTC pod 6G/5G raczej do NTC już NiE powróci
(chyba, że na odLudziach: Rosja, USA, Kanada, Australia, Chiny, Brazylia…itp itd…)
Czemu mówię o 6G, bo NiE wydaje mi się, by Broadcasty TV ruszyły w Polsce wcześniej niż za dekadę, Kiedy to 6G będzie miało swój RollOut…

Dobrycel pisze: 16 grudnia 2021, o 10:31 Co z dekoderami z HBBTV? Czekać czy nie czekać?
Jeśli chodzi o kupno, to ja bym poczekał…
Choć ceny Telewizorów 8K kuszą mnie niesamowicie…
NiE wiem, czy wytrzymam…

Generalnie w 2022roku będą wchodzić sprzęty z nowszymi Kodekami:
H266 i Mpeg5
no i ma być więcej odbiorników Pełnego Pasma - Full Band Capture (a NiE tylko z podwójnymi tunerami),
i dużo więcej z nich będzie w stanie dekodować całe ściany wideo…

Więc będzie można sobie strony kanałów przerzucać i to każdy 1 w trybie animacji…

Natomiast dużo trudniej i drożej z HbbTV…
Jak czytałem specyfikację to jest doprawdy nieźle szeroka,
możliwość dodatkowych ścieżek audio nadawanych po HbbTV…
możliwość podbijania jakości video, i audio,
domiksowywanie Lektora, odtwarzanie Lektora, Lub osobnej ścieżki dźwiękowej po Bluetooth, czy WiFi czy w inne sposoby,
w dodatku do ścieżki odtwarzanej z poziomu głośników TV…

Przekazywanie Linków do HbbTV po HDMi…
insercja reklam, kanały wirtualne, ankiety, sondaże…

Mam wrażenie, że to zajmie im naprawdę sporo czasu…
…zanim to wszystko zrealizują…

Oczywiście najtańszy sprzęt może nie mieć tego wszystkiego na Dzień Dobry,
ale im Lepsze są najnowsze sprzęty, tym Lepsze są nawet te najtańsze…


Np jak dużo odbiorników kojarzysz co obsługują sygnalizację HbbTV z ipTV :?: ?
generalnie im później się kupi, tym Lepszy odbiornik powinien być,
(NiE uwzględniając możliwości hiperinflacji i zaporowych cen sprzętu z niej wynikającej…)

BiTCity
Posty: 543
Rejestracja: 21 października 2010, o 19:46
Miejscowość: Bydgoszcz
Odbiornik: LG43UM7050PLF , LG32LM6300PLA
Instalacja antenowa: Dipol 16-21-60 (66+9m npm)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Bydgoszcz/Chojna/Iława/Sierpc/Gołogóra

Re: HbbTV w NTC

Post autor: BiTCity »

Puma pisze: 19 grudnia 2021, o 15:27 Póki są limity danych na 4G/5G to nie chcę likwidacji NTC.
Przecież operatorzy komórkowi w swoich aplikacjach streamingowych mają darmowy transfer. Tylko żeby jeszcze mieli pełne oferty, może do 2030 to się zmieni.

Zablokowany