SONY KDL-37U4000

Hodowca

SONY KDL-37U4000

Post autor: Hodowca »

Witam wszystkich na poczatku powiem ze jestem kompletnie zielony w tych sprawach:P.Otóż mam telewizor Sony KDL 37U4000.Niestety nie posiada on mpeg4 a chcialbym odbierac telewizje naziemna.Wiec planuje zakup tunera Ferguson Ariva t65.I teraz moje pytanie czy jezeli zakupie ten tuner to bede mogl odbierac juz ta telewizje czy bede musial jeszcze kupowac jakies kable (bo i tak pewnie bede musial kubic przedluzke kabla laczaca telewizor z tunerem) i inne rzeczy czy poprosu po podlaczeniu tunera bede mogl normalnie ogladac nowe programy czy nie?Przepraszam za bledy ortograficzne :P.

alabama1
Posty: 987
Rejestracja: 2 stycznia 2012, o 16:38
Odbiornik: Philips 32PFL3606H/12,
Manta DVBT010
Instalacja antenowa: Antena siatkowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wichów/Jemiołów

Re: Czy może byc?

Post autor: alabama1 »

Antena, euro-złącze lub hdmi, dekoder podłączasz i szukasz kanałów. I tyle.

Hodowca

Re: Czy może byc?

Post autor: Hodowca »

Aha dzięki a czy może być taka stara antena czy jakaś nowsza?

Awatar użytkownika
kris_s8
Posty: 180
Rejestracja: 26 grudnia 2011, o 13:01
Miejscowość: Zgłobice
Odbiornik: SamsungUE32K5572SU, Wiwa MAXX, Manta 20LHN38L
Instalacja antenowa: Siatka na poddaszu z symetryzatorem do Samsunga.Do Wiwy biquad.DoManty "drut
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Tarnów g. Św. Marcina

Re: Czy może byc?

Post autor: kris_s8 »

może wystarczy stara. trzeba spróbować. może być nawet za mocna

remont
Posty: 33
Rejestracja: 31 maja 2011, o 18:53
Odbiornik: ARIVA 120 COMBO.
STRONG 8115
Instalacja antenowa: szerokopasmowa (Siatkowa)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Sucha Góra,Kielce

Re: Czy może byc?

Post autor: remont »

Dokup jeszcze kabel HDMI, wersja min.1,3b -do połączenia Arivy z TV.Wtyczke od anteny (ta co teraz jest wetknięta w TV),wtykasz do Arivy i dajesz szukanie na tunerze i już masz DVB-T)

Hodowca

Re: Czy może byc?

Post autor: Hodowca »

I jeszcze jedno pytanie(chyba ostatnie:P) na tym tunerze moge odbierac wszystkie muxy(mux2.mux2,mux3)?

Awatar użytkownika
kris_s8
Posty: 180
Rejestracja: 26 grudnia 2011, o 13:01
Miejscowość: Zgłobice
Odbiornik: SamsungUE32K5572SU, Wiwa MAXX, Manta 20LHN38L
Instalacja antenowa: Siatka na poddaszu z symetryzatorem do Samsunga.Do Wiwy biquad.DoManty "drut
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Tarnów g. Św. Marcina

Re: Czy może byc?

Post autor: kris_s8 »

Jeżeli jesteś w ich zasięgu to jak najbardziej tak

alabama1
Posty: 987
Rejestracja: 2 stycznia 2012, o 16:38
Odbiornik: Philips 32PFL3606H/12,
Manta DVBT010
Instalacja antenowa: Antena siatkowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wichów/Jemiołów

Re: Czy może byc?

Post autor: alabama1 »

To zależy, gdzie mieszkasz. Na pewno odbierzesz wszystkie, które są w zasięgu. Możesz odebrać jeden, dwa lub wszystkie.

Hodowca

Re: Czy może byc?

Post autor: Hodowca »

Czy bedzie zauwazalna jakas roznica gdybym kupil hdmi 1.4 a 1.3b czy to bez roznicy,bo kosztuja tyle samo.I czy wszystkie hdmi sa ze soba kompatybilne.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Czy może byc?

Post autor: @GUTEK@ »

Obojętnie który kupisz będzie ok. Ja bym jednak radził nie patrzeć na wersje, a na jakość kabli i tanich do 10zł nie kupować. Taki w cenie >20zł będzie już ok.

tomciog14

Re: TVP w MUX1

Post autor: tomciog14 »

Witam. Na początku chciałem przedstawić trochę historii a mianowicie: TV cyfrową odbieram z MUX1, od jakiegoś czasu. Około tygodnia temu przeskanowałem kanały i pojawiły się nowe, w tym TVP 1 (jeszcze nie HD). Wszystko dobierane bez prawie żadnych problemów, aż do dnia wczorajszego. Otóż włączyłem wczoraj TV i przełączyłem na odbiór cyfrowy, przełączam na TVP 1 a tam czarny obraz. Włączam spis programów, i pojawia się dźwięk, ale po powrocie ze spisu dźwięk znika. Nie przejąłem się tym, bo czasami miałem takie problemy, ale wystarczyło wyłączyć TV na chwilkę i wszystko było już w porządku. Dzisiaj jednak mam to samo, tylko z programem TVP 1 HD. Reszta działa bez zarzutu. W czym może być problem? A i jeszcze jedno. Po tym jak to się stało, zrobiłem ponowne autoprogramowanie, bo myślałem, że to coś pomoże, ale niestety nic to nie dało, a co więcej, znalazło zdublowane niektóre programy, i teraz w spisie mam po dwa programy: TVP1 DH - nie działa żaden, TVP 2 -działają obydwa i jeszcze kilka innych - każdy działa. Ktoś wie co jest na rzeczy?

Szymon_Zy
Posty: 332
Rejestracja: 16 listopada 2010, o 12:30
Odbiornik: AF9015,IT9135,hd507,hd527,Samsung UE40D5500
Instalacja antenowa: Dipol-19
Nadajnik - obiekt nadawczy: Klepaczka/Błeszno

Re: TVP w MUX1

Post autor: Szymon_Zy »

Masz neonotion? Się przy kanałach HD widocznie nie wyrabia. Zobacz czy nie jest gorąca.

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: SONY KDL 37U4000

Post autor: Jarosław Bałuka »

Karta Neotion nie obsługuje kanałów HD.

tomciog14

Re: SONY KDL 37U4000

Post autor: tomciog14 »

Kur**... Faktycznie mam kartę neotion-a i faktycznie jest dość gorąca po wyjęciu... I to niby tylko wina tego? Bo zdublowane programy to przypuszczam są wynikiem jeszcze niedopracowania. Zdarzało się też czasem jak już napisałem, że cyfrówka potrafiła się zawiesić i trzeba było TV wyłączyć na chwilkę i po włączeniu wszystko już było ok - to też wina tej karty?

arik92

Re: SONY KDL 37U4000

Post autor: arik92 »

Co do zacinania to mogło być to rzeczywiście spowodowane tym, że karta się grzeje. A co do tego że nie odbierasz TVP1 HD, to po prostu karta nie jest w stanie przetworzyć MPEG4 HD do MPEG2 HD, jedynie SD. Natomiast to, że masz po dwa takie same kanały na liście to jest to pewnie spowodowane tym, że odbierasz ten sam MUX1 z dwóch nadajników.

tomciog14

Re: SONY KDL 37U4000

Post autor: tomciog14 »

Właśnie znalazłem opis karty neotion, i zgodnie z tym opisem, telewizory z kodekiem MPEG2 (czyli taki, jaki ja posiadam) nie obsługują standardu HD. Dokładnie jest to napisane tak: "telewizor z system MPEG-2 nie obsługuje rozdzielczości Full HD. Jeśli zostaną załączone kanały w wysokiej rozdzielczości, twój telewizor z kartą ich nie obsłuży !" - więc jeśli nawet zmienię tego neotiona na inną, to nie da rady odbierać programów w HD? Czy wystarczy po prostu dokupić odpowiednią kartę? Znalazłem np taką: /modul-dostepu-conax-mpeg4-dvb-t-tnk-pocket-np4-i2370783266.html na alledrogo - Napisane jest, że obsługuje programy HD, ale nie do końca wierzę, bo ma procesor MP4+ Neotiona.

Awatar użytkownika
JaroslawMroczkowski
Administrator
Posty: 2596
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: SONY KDL 37U4000

Post autor: JaroslawMroczkowski »

Taki moduł może spełniać dwie funkcje:
- descramblera do odkodowania programów płatnych
- transkodera do zmiany MPEG-4 na MPEG-2
O ile descrambling programów HD w takim module mnie nie zdziwi, to procesor NP4 nie transkoduje programów HDTV, więc to nie zadziała, nie zależnie od tego, czy telewizor poradzi sobie z MPEG-2 HD, czy nie. O modułach był cały wątek: http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f=36&t=1175

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: SONY KDL 37U4000

Post autor: Puma »

Pewniej będzie kupić zewnętrzny dekoder niż eksperymentować z kartami.

tomciog14

Re: SONY KDL 37U4000

Post autor: tomciog14 »

No mi właśnie chodzi o to, żeby nie kupować dodatkowego mebla, do którego będzie potrzebny następny pilot. Bo to dodatkowy problem z żonglowaniem pilotami - i to na stałe. Poza tym jak TV obsługuje takie karty to szkoda marnować tę możliwość. No ale jak trzeba będzie to trudno... Co do modułu, który przedstawiłem, faktycznie może ten opis odnosić się do karty dostępowej dla dodatkowych płatnych platform, a szkoda...

Bartosz Czach

Re: SONY KDL 37U4000

Post autor: Bartosz Czach »

Mam identyczny telewizor z włożonym modułem z chipem NP4+. Zakupu modułu nie żałuję. Wszystko odbira bardzo ładnie i pod względem stabilności nie odbiega od Signala HD-507. Nie ma jedynie stacji HD (nie ma za czym płakać) i ścieżki DD+.
Uwaga 1 - dotyczy napisów TXT: W napisach na kanałach TVP (z wyjątkiem TVP Polonia) zamiast polskich znaków są krzaki.
Uwaga 2: LCN działa po zmianie kraju na Szwecję lub Węgry.

Zablokowany