Odbiór DVB-T w południowej części województwa

Marek27

Odbiór sygnału w rejonie Limanowej- Słopnice

Post autor: Marek27 »

Witam jak wygląda temat odbioru sygnału w Słopnicach zarówno dolnych jak i w górnych??Z którego nadajnika korzystacie,czy ktos coś próbował działać??Nadmienie że w górnych Słopnicach widok na RTON Luboń jest zasłonięty przez g.Mogielica to jest kierunek PN-Zach a od południa Prehyba też jest zasłonięta przez g.Cichoń.Więc jaki kierunek można tam wybrać - czy Tarnów tam dolatuje??

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: Odbiór DVB-T w południowej części województwa

Post autor: K63 »

Próbuj Kraków lub Tarnów. Można także złapać Kielce/Św. Krzyż. Na Lipowym, okolice Biedronia, Owocowej lub Lipowej są domy w których możliwy jest odbiór z tych nadajników. Jedni odbierają np. na TriDigit, inni na zwykłych siatkach. Szczególnie z Tarnowa dochodzi dobry sygnał - pomimo niekorzystnego profilu terenu. O przemienniku na Lipowym trzeba na razie zapomnieć. Wszystko okaże się po wyłączeniu analogu.
Możesz także spróbować Krosno/Sucha Góra po ostatnich zwiększeniach mocy.
K63 pisze:Na forum Limanowa.in znalazłem informację o odbiorze w tamtym rejonie obydwu mux-ów z Suchej Góry
sencio pisze:Mieszkańcy co poniektórych wyższych "górek" z "przestrzałem" w kierunku Rzeszowa mogą próbować złapać sygnał z Suchej Góry. MUX1 kanał 42 i MUX2 kanał 61. Mnie się udało znajomej ustawić na antenie "Tri Digit" ze wzmacniaczem. Sygnał bardzo stabilny i do wyboru 15 programów. M.in. "ESKA TV", "TVP1", "TVP2", "TVPInfo".
Wówczas MUX-2 nadawał na k.61 , teraz na 32.

ansowa22

Re: Odbiór DVB-T w południowej części województwa

Post autor: ansowa22 »

mux1 chyba moc jest bez zmian oficjalnie 25 KW ERP

lookos

multiplex 2

Post autor: lookos »

Dobry wieczór ,jestem nowy na forum , mam pytanie dla kolegów , koleżanek na forum . Dotyczy multipleksu 2 , dlaczego nie działa przez ostatnie kilka dni. Co może być przyczyną ?

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: multiplex 2

Post autor: m@rtops »

TAM gdzie mieszkam jest :D

edit
ostatni post to może twoje okolice
http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f= ... &start=180

lookos

Re: multiplex 2

Post autor: lookos »

Chodzi mi ze miałem mux2 ale nie wiem co się stało że zniknął.Sygnał antenowy miałem na 100%,jakość sygnału podobnie. Dlaczego nie działa przez ostatnie kilka dni . Mieszkam w Bukowinie Tatrz.antenę mam skierowaną w stronę nadajnika gubałówka . Mux1 działa bez zarzutu .

Juras

Brak odbioru MUX-2 z RTON Przechyba.

Post autor: Juras »

Witam, od kilku dni problem z odbiorem MUX-2 z Przechyby. Podobno w okolicach Gorlic również. Panie Jarosławie, Czyżby znów "słynny" SFN ?
Dodam,że na OTV Toshiba siła sygnału 100%, natomiast jakość słaba. MUX-1 działa poprawnie.

Qb@s

Re: Brak odbioru MUX-2 z RTON Przechyba.

Post autor: Qb@s »

witam to samo dzieje się z Gubałówki mam podgląd z obydwu nadajników RTON Przechyba i Zakopane Gubałówka potwierdzam taki sam problem dla MUX-2, MUX-1 bez problemowo. :x

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: multiplex 2

Post autor: m@rtops »

no to ten temat już raczej dotyczy twojego problemu ;)
http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f=25&t=4793

AtomowyBoy

Re: Brak odbioru MUX-2 z RTON Przechyba.

Post autor: AtomowyBoy »

Witam
także mam owy problem z Mux 2. Na początku odbierał programy z tego pakietu ale ostatnio wogóle sygnał zanikł. Mux 1 działa bez zarzutów.
Chrzanów (pogorzyce) Małopolska (między Katowicami a Krakowem)

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: Odbiór DVB-T w południowej części województwa

Post autor: Jarosław Bałuka »

Służby techniczne zostały wysłane w teren celem weryfikacji stanu.

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: Odbiór DVB-T w południowej części województwa

Post autor: K63 »

Jarosław Bałuka pisze:W ostatnich dniach nasze służby bardzo szczegółowo sprawdziły pracę i synchronizację nadajników. Wykluczamy problem z SFN-em.
Chyba jednak coś poprawiono, bo od wczorajszego popołudnia odnotowałem powrót odbioru na k.61 z Gorlic. Przehyby nie sprawdzałem, ale zapewne działa, bo brak odbioru występował u mnie zawsze równocześnie na obu nadajnikach.
Ciekawe jak wygląda odbiór mux-2 u kolegów zgłaszających problem w okolicach Przehyby, Rabki i Gubałówki.

krzysztof3512

Re: Odbiór DVB-T w południowej części województwa

Post autor: krzysztof3512 »

U mnie też powrócił sygnał 11 wrzesnia z przehyby.

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: Odbiór DVB-T w południowej części województwa

Post autor: K63 »

Wpis z innego forum z dnia 13 wrzesnia b.r.
STANLEYISKRA pisze:W dniu dzisiejszym na Podhalu skakanie sygnału ustało - odbiór wrócił i jest stabilny bez jakichkolwiek ingerencji w ustawienie anteny.
K.61 w pełnym zakresie 100% dokładnie tak jak miałem przed pojawieniem się tego problemu.
Z tego co wiem to przy przekaźniku dokonano jakiejś synchronizacji odbioru sygnału - nie podano z jakich przyczyn ta synchronizacja była robiona.

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: Odbiór DVB-T w południowej części województwa

Post autor: Jarosław Bałuka »

Rozsiewanie niesprawdzonych plotek.

Juras

Re: Odbiór DVB-T w południowej części województwa

Post autor: Juras »

Witam ponownie, po wizycie służb technicznych EMITELA w terenie odbiór z Przechyby u mnie jest już możliwy. Jakość sygnału dobra, siła 100%.

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: Odbiór DVB-T w południowej części województwa

Post autor: Jarosław Bałuka »

Powtórzę jeszcze raz, nasze służby nie dokonały żadnych zmian po stronie nadawczej. Pogorszony odbiór nie wynikał z niepoprawnej pracy naszej sieci nadawczej. Niestety służby nie zdążyły w porę "namierzyć" rzeczywistego źródła zakłóceń.

ansowa22

Re: Odbiór DVB-T w południowej części województwa

Post autor: ansowa22 »

Dziwne że nie namierzono zródła zakłoceń

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: Odp: Odbiór DVB-T w południowej części województwa

Post autor: Jarosław Bałuka »

Co w tym dziwnego? Łatwo jest namierzyć tylko to co nadaje legalnie i ma pozwolenie radiowe z adresem instalacji.

ansowa22

Re: Odbiór DVB-T w południowej części województwa

Post autor: ansowa22 »

Pasmo UKF jest innego o UHF jezeli sa zakłocenia to ma wadliwą antenę nadawczą albo nadajnik. Coś z systemem ma nie tak dlatego powinien leglanego sprzetu posiadającego atest. UKE sprawdza odbiór to powinni wiedziec co jest powodem zakłocenia

Zablokowany