Propozycje usprawnień na forum

tematy organizacyjno-porządkowe
Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Propozycje usprawnień na forum

Post autor: @GUTEK@ »

Ponieważ forum organizacyjne jest zablokowane tylko dla administracji, temat zakładam tu i proszę o ewentualne przeniesienie.

Mam kilka propozycji usprawnień/ograniczeń:

- zablokowanie dla nowych użytkowników możliwości wysyłania PW do czasu napisania przez nich przykładowo 5 lub 10 postów. Co chwila dostaje PW z jakimiś durnymi pytaniami jaki tuner wybrać od gości którzy nie dość że dopiero co się zarejestrowali to mają 0 postów napisanych. Krew człowieka zalewa jak co chwile takie wiadomości dostaje. Ostatnio też coraz częściej się zdarza że ktoś coś pyta na forum i to samo od razu mi wysyła na PW, normalnie żywcem kopiuj-wklej!

- zablokowanie dla nowych użytkowników zakładania tematów do czasu napisania przez nich 5 lub 10 postów w istniejących tematach. Jak można zauważyć na forum co chwila pojawiają się nowe tematy przez dopiero co zarejestrowane osoby z pytaniami od których są odpowiednie wątki, nie mówiąc już o tym że nie raz te pytania powtarzają się co chwila.

- ponieważ na forum oprócz administracji Emitela udzielają się również osoby związany z jakimiś innymi firmami, przykładowo Pan Tomasz Berezowski związany z TVN czy Tango Down z ATM. Również są przedstawiciele producentów tunerów. Proponowałbym stworzyć dla nich odpowiednią grupę, najlepiej z innym kolorem wyświetlanego nicka oraz dodatkową pozycją informacyjną w której by wpisali z jaką firmą są związani.


Myślę, że tego typu zmiany również administracji zaoszczędziły by trochę pracy przy porządkowaniu forum. Proszę o przemyślenie tego.

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: Propozycję usprawnień na forum.

Post autor: Puma »

Punkt 1 i 3 bardzo sensowny i popieram.
Punkt drugi tylko może spowodować spamerstwo aby tylko dociągnąć do tej ilości postów... powinna to być znacząca ilość aby delikwenta zniechęcić a jednocześnie nie blokować.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Propozycję usprawnień na forum.

Post autor: @GUTEK@ »

Z drugim punktem można jeszcze pomyśleć, ale według mnie dobrze byłoby wprowadzić jakieś ograniczenia.

Dzisiaj już znowu dostałem takie PW z treścią co w jednym poście, oczywiście liczba postów na koncie nadawcy 1.
Wiem że mogę wyłączyć całkowicie PW na forum, ale to nie rozwiązanie, bo czasem trzeba coś wysłać lub skontaktować się z jakimś użytkownikiem.

nkp123

Re: Propozycję usprawnień na forum.

Post autor: nkp123 »

W 100% popieram wszystkie te punkty!

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: Propozycję usprawnień na forum.

Post autor: m@rtops »

w pełni przychylam się do propozycji i dodaję punkt "4":
-blokowanie (ilość upomnień) tych którzy podają linki do stron w ogóle nie związanych z tematem
ostatnio w dziale anten mogliśmy przy okazji beznadziejnego pytania skorzystać z "wypożyczalni jachtów" :o

co do punktu "2" to jednak niekiedy osoby zakładają wątki nieświadomie :shock:
sam za pierwszym razem założyłem temat ponieważ chcąc zadać pytanie - nie logiczne wydało mi się kliknięcie w "odpowiedz"

Awatar użytkownika
ynsiwy
Posty: 102
Rejestracja: 13 lutego 2011, o 10:48
Odbiornik: WIWA HD100/HD90/HD80
Instalacja antenowa: Zwykła siatka
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chwaszczyno

Odp: Propozycję usprawnień na forum.

Post autor: ynsiwy »

Puma pisze:Punkt drugi tylko może spowodować spamerstwo aby tylko dociągnąć do tej ilości postów... powinna to być znacząca ilość aby delikwenta zniechęcić a jednocześnie nie blokować.
Jeżeli chodzi o spam, ale to od tego są moderatorzy. Ewentualnie jeżeli brakuje takich osób, to napewno znajdzie się ktoś chętny, mam oczywiście na myśli osoby z długim starzem i sporą ilością postów. Przecież wystarczą tylko uprawnienia do kasowania i przenoszenia postów.

Awatar użytkownika
sluuurp
Posty: 209
Rejestracja: 28 października 2010, o 13:07
Odbiornik: TV Samsung UE46D6500, ARIVA 250, N-BOX ITI-2850ST z DVB-T
Instalacja antenowa: Wzmacniacz AB011 Terra
Antena Opticum AX1000+
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kołowo/Helpterberg

Re: Propozycję usprawnień na forum.

Post autor: sluuurp »

Wracając do punktu drugiego proponował bym wydzielić osobny temat np. związany z techniką odbioru DVB-T i posty mają być merytoryczne do tematu (mają coś wnosić, a nie zapytania) i tylko w tym temacie po napisaniu 10 postów odblokować pozostałe funkcje.

Tak jest na forum spotterskim RadioScanner.pl Tam trzeba podać 10 namierzonych przez siebie częstotliwości żeby mieć dostęp do ukrytych tematów itp. Te częstotliwości nie mogą się pokrywać z tymi, które ktoś już podał. To dałem oczywiście jako przykład jak to się robi gdzie indziej.
Ostatnio zmieniony 20 kwietnia 2012, o 16:49 przez sluuurp, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
TomW
Posty: 904
Rejestracja: 27 grudnia 2011, o 21:44
Odbiornik: Samsung UE32F5000
Instalacja antenowa: Siatkowa, pokojowa DAVBOL W1 (parter)
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kosztowy

Re: Propozycję usprawnień na forum.

Post autor: TomW »

Niektórzy włączają się tylko okazyjnie na forum np. po jakąś jedną poradę - tzw. "goście" a inni są tu prawie zawsze, to "tubylcy forum". To też można wydaje mi się jakoś rozgraniczyć nadając jakiś status na forum. Oczywiście nie dyskryminując nikogo. Wiadomo by było, szczególnie nowym forumowiczom z kim maja do czynienia. Takie moje spostrzeżene.

DVBManiak

Re: Propozycję usprawnień na forum.

Post autor: DVBManiak »

Również popieram wszystkie te punkty. Mam nadzieję, że panowie admini rozważą tę propozycję Gutka. W końcu jest on naszym najaktywniejszym i bardzo ważnym, bo niezwykle pomocnym użytkownikiem na tym forum.

yougo

Re: Propozycję usprawnień na forum.

Post autor: yougo »

TomW pisze:... nadając jakiś status na forum. Oczywiście nie dyskryminując nikogo. Wiadomo by było, szczególnie nowym forumowiczom z kim maja do czynienia.
:lol: Już gdzieś, kiedyś się z czymś podobnym zetknąłem ... to się (wówczas) nazywa: Wyścig na STATUS'y ... Bardzo niezdrowa zabawa, która niczego dobrego na FORUM Branżowym, jakim jest TO Forum NIE WNIESIE :!: :!:

Zostańmy przy tym co mamy obecnie ... ale to tylko taka moja sugestia.

DVBManiak

Re: Propozycję usprawnień na forum.

Post autor: DVBManiak »

Z tymi statusami to moim zdaniem pomyłka. Na takim forum jest to nie na miejscu. Za wyścigi typu kto ma najwięcej postów serdecznie dziękuję. Tu przecież nie oto chodzi.

Awatar użytkownika
sluuurp
Posty: 209
Rejestracja: 28 października 2010, o 13:07
Odbiornik: TV Samsung UE46D6500, ARIVA 250, N-BOX ITI-2850ST z DVB-T
Instalacja antenowa: Wzmacniacz AB011 Terra
Antena Opticum AX1000+
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kołowo/Helpterberg

Re: Propozycję usprawnień na forum.

Post autor: sluuurp »

Na forum http://lotnictwo.net.pl/ nie ma rang, a są ilości postów, ale ukryte w panelu użytkownika, więc sposobów są setki. Nie widać ilości postów nie ma spamu, bo mało komu się chce tam wchodzić. Można sobie sprawdzić jak tam jest.

DVBManiak

Re: Propozycję usprawnień na forum.

Post autor: DVBManiak »

Moim zdaniem posty powinny być widoczne. Jakoś tak dziwnie. Niech zostanie z tym tak jak jest.

kroczek12
Posty: 260
Rejestracja: 8 stycznia 2009, o 20:12
Miejscowość: Grybów
Odbiornik: Samsung QLED QE65Q67RAT
Instalacja antenowa: Televes DAT 75
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Gorlice/Maślana Góra

Re: Propozycję usprawnień na forum.

Post autor: kroczek12 »

DVBManiak pisze:Z tymi statusami to moim zdaniem pomyłka. Na takim forum jest to nie na miejscu. Za wyścigi typu kto ma najwięcej postów serdecznie dziękuję. Tu przecież nie oto chodzi.
Zdecydowanie się zgadzam. Status po ilości postów jest nie na tak poważne forum. Sam mam zaledwie 150 postów a jestem jednym z najstarszych tutaj forumowiczów, 3 tygodnie po założeniu tego forum już tutaj byłem obecny - 8.01.2009 (i chyba to najlepszy przykład że nie jestem nabijaczem postów bo to tu nie o to chodzi). Zadaję jedynie pytania kiedy już mam naprawdę poważny problem. Suchą Górę zacząłem już po miesiącu odbierać kiedy wystartowała ze swoim pierwszym testem a był to rok chyba 2004 ale niech ktoś mnie poprawi jak sie mylę.

Ja bym w punktach wymienił co trzeba tu wnieść na tym forum:

1. Przedstawiciele nadawców itp powinni dostać nazwę loginu w odróżniającym kolorze z avatarem kojarzącym ich działalność (jak Pan Jarosław Bałuka)
2. Nowi użytkownicy powinni nawet do 15 postu nie mieć możliwości zakładania nowych postów, większość z nich zaraz po zarejestrowaniu zabiera się tworzenie nowego tematu nie szukając już istniejącego wątku
3. Nie należy jedynie straszyć użytkowników banem, za łamanie regulaminu forum (np za odbieganie od tematu przewodniego) tylko trzeba przejść w czyny, Panowie admini mają za łagodne serce
4. Jak wspomniałem wyżej nie uruchamiać jakiś statusów
5. Z tymi wiadomościami na PW to już gorsza sprawa nie można komuś dać blokadę za pisanie na PW bo jest nowy. Ale i tu po namyśle założyłbym blokadę - od 3 postu włącza się funkcja PW w koncie

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Propozycję usprawnień na forum.

Post autor: @GUTEK@ »

Ja bym licznika postów nie ukrywał, to w niczym nie przeszkadza, a przynajmniej widać kto jest aktywny.

Jeśli chodzi o jakieś rangi związane z ilością postów to według mnie to jest niepotrzebne, tym bardziej że bardzo często to nie odzwierciedla wiedzy czy poziomu merytorycznego wypowiedzi (nawet moich :lol: ). Jeśli już koniecznie coś takiego robić to utworzyć jakąś grupę np. "specjaliści" i po prostu administracja zapraszałaby osoby które uzna że się do takiej grupy nadają.
Jednak to według mnie nie jest potrzebne. Chyba że wprowadzimy jeszcze nagrody dla najbardziej aktywnych jak to zrobili na elektrodzie ;)

Co do zwiększenia ilości moderatorów to w sumie nie jest to zły pomysł, bo forum staje się coraz popularniejsze, a pewnie gdy zacznie się wyłączanie analogu będzie zalew nowych użytkowników, którzy będą szukać pomocy bo im "tv przestał działać".
Jeszcze mam przy okazji jedną uwagę, często jak administracja łączy jakieś tematy, to posty są łączone według daty i jeśli dajmy na to w dwóch tematach równocześnie toczy się dyskusja i tak zostaną one połączone, to się robi bałagan z którego nie da się nic rozczytać, bo jeden post dotyczy jednej sprawy a następny czego innego. To powinno być łączone, ale tak że posty z łączonego tematu są razem po kolei, a nie mieszają się z drugim tematem.

Z moim przedstawionych w pierwszym poście punktów najbardziej zależy na 1 i 3. PW bo to powoli staje się plagą, nieraz jest spokój a nieraz potrafie dostać dwa PW jednego dnia jaki tuner wybrać. Oczywiście zakładając taką blokadę, że nowemu użytkownikowi odblokuje się PW po X postów, należy wziąć jeszcze taką rzecz pod uwagę, że w momencie gdy z jakiegoś powodu ja do niego wyślę PW żeby on mógł mi odpisać a nie żeby mu wyskoczyło że ma zablokowane.

No i 3 punkt, bo jednak coraz więcej przedstawicieli firm na forum zagląda, a nie zawsze ich nicki mówią skąd są. Oczywiście administracja musiałaby przed przypisaniem do takiej grupy każdego przedstawiciela zweryfikować.

A co do punktu 2 to bardziej by to było wg mnie oszczędzenie pracy administracji.

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: Propozycję usprawnień na forum.

Post autor: qwerty »

Gutek - rób tak jak ja: olewaj pw wiadomości, które uważasz za bezsensowne. Też dostaję pytania o wybranie STB, bądź podanie linku do oprogramowania, który obsługuje rmvb.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Propozycję usprawnień na forum.

Post autor: @GUTEK@ »

Oczywiście, że ignoruje takie wiadomości. Bardzo rzadko odpiszę tylko jeśli ktoś ma konkretnie pytanie. Mam namyśli tu nowych użytkowników którzy pierwsze co to wysyłają PW.

Awatar użytkownika
JaroslawMroczkowski
Administrator
Posty: 2596
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: Propozycje usprawnień na forum

Post autor: JaroslawMroczkowski »

:arrow: Postulat 1 zrealizowany! PW jest dostępne po napisaniu 5 postów

Jeśli chodzi o postulat 2 to wydaje mi się, że nowi użytkownicy moga mieć problemy zasługiujące na stworzenie nowego wątku.

W sprawie postulatu 3 muszą się wypowiedzieć zainteresowani. Mogę stworzyć grupę nazwaną np. eksert, ale będzie to miało sens jeśli większość osób, które uznajemy za ekspertów wyrazi zainteresowanie takimi zmianami.


// Wątek tymczasowo wrócił do działu "strategie", by mozna było w nim pisać, ale docelowo wyląduje w dziale "witamy na forum" gdzie znajdują się tematy informacyjno-porządkowe.

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: Propozycje usprawnień na forum

Post autor: m@rtops »

JaroslawMroczkowski pisze: PW jest dostępne po napisaniu 5 postów
a do "nowego" użytkownika można wysłać i czy wtedy ewentualnie może odpowiedzieć?
czy ewentualna komunikacja na pw w obie strony dopiero po 5 postach? :?

Awatar użytkownika
JaroslawMroczkowski
Administrator
Posty: 2596
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: Propozycje usprawnień na forum

Post autor: JaroslawMroczkowski »

można wysłać, może przeczytać, nie może odpowiedzieć.

Zablokowany