Propozycje usprawnień na forum

tematy organizacyjno-porządkowe
Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Propozycje usprawnień na forum

Post autor: @GUTEK@ »

To dlaczego ja dzisiaj dostałem PW od gościa z 4 postami?

Z 3 punktem to mi chodziło o grupę dla przedstawicieli firm, czyli przykładowo dipolnet, Tango Down i inni.

Bartt

Re: Propozycje usprawnień na forum

Post autor: Bartt »

JaroslawMroczkowski pisze:
Jeśli chodzi o postulat 2 to wydaje mi się, że nowi użytkownicy moga mieć problemy zasługiujące na stworzenie nowego wątku.
Może dział dla początkujących gdzie mogliby zadawać pytania i dodatkowo z podpiętym faq, np. takim jaki napisał kolega qwerty w dziale sprzęt :?:

Awatar użytkownika
JaroslawMroczkowski
Administrator
Posty: 2596
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: Propozycje usprawnień na forum

Post autor: JaroslawMroczkowski »

To dlaczego ja dzisiaj dostałem PW od gościa z 4 postami?
Może jeden mu "ciachnęła" moderacja. Niestety system nie odejmuje skasowanych postów.
Co najwyżej mogę podnieść poprzeczkę do 7 czy 10 postów.
Z 3 punktem to mi chodziło o grupę dla przedstawicieli firm, czyli przykładowo dipolnet, Tango Down i inni.
Wiem, ale może nie każdy chce zostać wyróżniony np. kolorkiem. Nie każdy lubi się rzucać w oczy.
Jeśli wyrażą zainteresowanie na pewno coś wymyślimy.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Propozycje usprawnień na forum

Post autor: @GUTEK@ »

Podnosić ilości postów nie trzeba, myślałem po prostu że nie działa to poprawnie. Ważne żeby jednak nowi mieli to zablokowane bo pierwsze co robią to wysyłają PW zamiast chociaż zajrzeć do konkretnego tematu.

Według mnie przedstawiciele firm, którzy się wypowiadają na temat swoich produktów powinni mieć z góry narzucone przystąpienie do takiego grupy. Chodzi o to żeby uniknąć jakichś nieetycznych praktyk, np. reklamowania produktu, co już miało na forum miejsce.

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: Propozycje usprawnień na forum

Post autor: m@rtops »

@GUTEK@ pisze: powinni mieć z góry narzucone przystąpienie do takiego grupy.
no nie koniecznie bo moim zdaniem niektórzy w swoim wolnym czasie dzielą się swoją wiedzą i nie zawsze mogą chcieć "być" przedstawicielami danej firmy
w razie wpadki wszystko skupiłoby się na nich - lub firma zarzuciłaby im podawanie fałszywych informacji (myślę że znaleźć ich w "firmie" nie byłoby problemem ze względu na posiadane informacje)
jeżeli jednak firma się na to godzi TO JAK NAJBARDZIEJ... :D

Chemical Attack

Re: Propozycje usprawnień na forum

Post autor: Chemical Attack »

A ja chciałbym żeby odwieszono temat o DVB-H.. jako uzasadnienie zamknięcia podali Państwo fakt, iż nie jesteście operatorami tej formy przekazu. Z drugiej jednak strony patrząc.. jest dział emisje zagraniczne, tam też operatorami nie jesteście, to dlaczego pozwalacie o tym rozmawiać? Trochę niezasadne wydaje mi się zamknięcie wątku o DVB-H.
Rzecz druga.. czasem zadaję pytania do przedstawiciela Emitela i odpowiedzi nie otrzymuję.. być może jest to spowodowane mnogością wątków w forum, dlatego wydaje mi się że warto byłoby stworzyć wątek np. "Emitel odpowiada"
I jeszcze taka kwestia.. zapewne wszyscy na tym forum spotkaliśmy się z krytycznymi uwagami. Często nieuzasadnionym, choć w niektórych przypadkach nie można tak o nich powiedzieć. Przydałby się dział na uwagi merytoryczne i rozważania na temat tego co poprawić. Myślę że taki dział przydałby się zarówno dla Emitela jak i potencjalnych nadawców. W tym dziale ponadto mogłyby się znaleźć informacje jakie otrzymują forumowicze od różnych instytucji do których zwracają się ze swoimi problemami i zapytaniami.

Awatar użytkownika
JaroslawMroczkowski
Administrator
Posty: 2596
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: Propozycje usprawnień na forum

Post autor: JaroslawMroczkowski »

DVB-H nie istnieje. Wszyskie kraje zamykają sieci pracujące na bazie tego standardu.
Odwieszanie i dyskuja na ten temat do niczego nie doprowadzi. Standard nie będzie rozwijany. Nie ma już na rynku produktów obsługujących taką transmisję.

Chemical Attack

Re: Propozycje usprawnień na forum

Post autor: Chemical Attack »

W takim razie proponuje całkiem osunąć ten watek:)

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Propozycje usprawnień na forum

Post autor: @GUTEK@ »

To może by zrobić na forum dział jakiegoś HydeParku gdzie można by dyskutować właśnie o takich DVB-H/S/T2.
Przynajmniej rozluźniło by się w obecnych tematach gdzie co chwile tworzą się różne offtopici.

zesepo
Posty: 551
Rejestracja: 3 października 2011, o 21:36
Odbiornik: Opticum HDFT24plus
TESCO DR14O3 R CE
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chwaszczyno

Re: Propozycje usprawnień na forum

Post autor: zesepo »

Racja, czasem trzeba pogadać o czymś innym ;) Swoje racje wyleją osoby broniące Trwam, osoby wynajmujące jachty itp. Przynajmniej wątki na "starym" forum się będzie czytać lepiej...

Awatar użytkownika
TomW
Posty: 904
Rejestracja: 27 grudnia 2011, o 21:44
Odbiornik: Samsung UE32F5000
Instalacja antenowa: Siatkowa, pokojowa DAVBOL W1 (parter)
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kosztowy

Re: Propozycje usprawnień na forum

Post autor: TomW »

Moim zdaniem rozsądne pod warunkiem, że dyskusja będzie dotyczyć telewizji cyfrowej we wszelkich jej aspektach, a nie osławionych jachtów, czy np. wypieku ciast.

DVBManiak

Re: Propozycje usprawnień na forum

Post autor: DVBManiak »

Mi jakoś Hyde Park nie pasuje do tego forum. Ale z drugiej strony pojawia się coraz więcej offtopów, więc może by warto jednak założyć coś takiego. Oczywiście dotyczącego tv, ale nie stricte pod technicznym względem. A dział o DVB-H można całkiem usunąć, bądź właśnie przenieść do tego Hyde Parku.

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: Propozycje usprawnień na forum

Post autor: Jarosław Bałuka »

Nie planujemy tu Hyde Parku, na forum są działy/wątki dedykowane do dyskusji technicznej i jak pokazuje praktyka - jest to w zupełności wystarczająca przestrzeń do konstruktywnej dyskusji o tematyce zbieżnej z celami naszego forum.

Wiking

Re: Propozycje usprawnień na forum

Post autor: Wiking »

JaroslawMroczkowski pisze:DVB-H nie istnieje.
DVB-H to tylko technologia. Natomiast czwarty multipleks nadal istnieje i wiadomo, że będzie wdrażany.
Ale kwestię działu telewizji mobilnej już poruszałem i zero efektu. Dlatego też stworzyłem alternatywę dla tego działu. :)

Awatar użytkownika
Poland
Posty: 2080
Rejestracja: 4 marca 2009, o 13:19
Miejscowość: Trzciana k. Bochni
Odbiornik: Radio: GRUNDIG COSMOPOLIT 7A / DUAL DAB 3 / DUAL DAB P-100
Instalacja antenowa: Ant.: Teleskopowa (Radio DAB+ x3)
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków "Chorągwica"

Re: Propozycje usprawnień na forum

Post autor: Poland »

Ja mam natomiast proponowałbym ewentualnie uruchomienie działów odnośnie naziemnej radiofonii i telewizji analogowej ale tylko tej obsługiwanej przez Emitel.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Propozycje usprawnień na forum

Post autor: @GUTEK@ »

To forum o DVB-T i o tym powinno być. Bo jak by się dodało dział o analogu, radiu, to trzeba by jeszcze o sat i kablówce.
Wg mnie jedynie co to zrobić jakiś dział dla "śmieciowych" tematów/dyskusji, żeby był większy porządek w pozostałych działach.

Bartt

Re: Propozycje usprawnień na forum

Post autor: Bartt »

Dla mnie największym "usprawnieniem" byłoby odblokowanie wątku "Harmonogram wdrażania MUX1", oczywiście pod warunkiem że osoby zabierające tam głos będą pisać coś sensownego :). Jest to oczywiście możliwe, co można zobaczyć na przykładzie wątku "Harmonogram wdrażania MUX3" który nie jest zablokowany ;).

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: Propozycje usprawnień na forum

Post autor: Jarosław Bałuka »

Już niedługo będzie odblokowany :)

alabama1
Posty: 987
Rejestracja: 2 stycznia 2012, o 16:38
Odbiornik: Philips 32PFL3606H/12,
Manta DVBT010
Instalacja antenowa: Antena siatkowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wichów/Jemiołów

Re: Propozycje usprawnień na forum

Post autor: alabama1 »

Pewnie pierwszego czerwca. :-)

zesepo
Posty: 551
Rejestracja: 3 października 2011, o 21:36
Odbiornik: Opticum HDFT24plus
TESCO DR14O3 R CE
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chwaszczyno

Re: Propozycje usprawnień na forum

Post autor: zesepo »

Pan Jarek jak zwykle w humorze ;)

Zablokowany