Propozycje usprawnień na forum

tematy organizacyjno-porządkowe
Awatar użytkownika
Poland
Posty: 2080
Rejestracja: 4 marca 2009, o 13:19
Miejscowość: Trzciana k. Bochni
Odbiornik: Radio: GRUNDIG COSMOPOLIT 7A / DUAL DAB 3 / DUAL DAB P-100
Instalacja antenowa: Ant.: Teleskopowa (Radio DAB+ x3)
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków "Chorągwica"

Re: Propozycje usprawnień na forum

Post autor: Poland »

Tyle że aspekty techniczne wiążą się najczęściej z aspektami programowymi bo trzeba na przykład wspomnieć przy jakim programie pojawiła się usterka - stąd też myślę że jeżeli już rozmawiamy o danej stacji to powinniśmy pisać o wszystkim co jest z nią związane :)

Awatar użytkownika
TomW
Posty: 904
Rejestracja: 27 grudnia 2011, o 21:44
Odbiornik: Samsung UE32F5000
Instalacja antenowa: Siatkowa, pokojowa DAVBOL W1 (parter)
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kosztowy

Re: Propozycje usprawnień na forum

Post autor: TomW »

@ Poland
Ramy forum są jasno określone do spraw technicznych. I dobrze, uważam. Inaczej byłoby sporo zamieszania i nieustający koncert życzeń. Już to było przerabiane. To, że są tu tylko aspekty techniczne, pozwala na szybką i myślę konkretną poradę bez przedzierania się przez gąszcz, niczego nie wnoszących postów. Akurat tu (to tylko moje zdanie) nie widzę nic do usprawnienia.

Maximum

Re: Propozycje usprawnień na forum

Post autor: Maximum »

Jeżeli tylko techniczne aspekty są tematem dyskusji, to należy natychmiast usunąć kilka wątków, np. abonament - co to ma wspólnego z technicznymi sprawami?

DVBManiak

Re: Propozycje usprawnień na forum

Post autor: DVBManiak »

Dawno o tym pisałem, ale nic. Wygląda na to, że dział DVB-T w Polsce - strategie, plany, testy jest na nieco innych prawach. Ale przyłączam się, że dyskusja o abo jest całkowicie nie na miejscu.

Marx
Posty: 153
Rejestracja: 17 maja 2011, o 13:36
Odbiornik: pecet
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy?

Wymuszona zmiana hasła

Post autor: Marx »

Witam
Dopadła mnie wymuszona zmiana hasła. Pech chciał że używam tapatalk, który nie poinformował mnie o tym tylko po prostu się nie logował. I tak przez tydzień zanim wpadłem na to aby wejść na forum przez przeglądarkę.
Uważam że wymuszanie zmiany hasła bez wyraźnego powodu to bardzo głupie rozwiązanie. Mam konta w kilku bankach i żaden nie wprowadza takich restrykcji. A oni chyba mają trochę większe pojęcie o bezpieczeństwie... Mam konta na wielu forach od kilkunastu lat i żadne nie wymusza zmiany hasła bez wyraźnej potrzeby.
Osoba która wymyśliła okresową zmianę hasła na forum nie ma pewnie pojęcia po co to zrobiła, podejrzewam że ktoś wyczytał w książce albo na jakimś kursie że tak jak jest bezpieczniej a bezpieczeństwo jest fajne więc włączmy to. Idąc tym tropem to najbezpieczniejsze jest forum odcięte od internetu - nikt się nie włamie. Tylko czy tędy droga? Czy forum ma być bezpieczne czy może jednak dla ludzi?
Dlatego wnioskuję o wyłączenie mechanizmu okresowej zmiany hasła.
Ps. Piszę w tym dziale gdyż w stosownym dziale "witamy na forum" nie mogę pisać. Proszę moderatora o ewentualne scalenie że stosownym wątkiem w tamtym dziale gdyż ja pisać tam nie mogę

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: Propozycje usprawnień na forum

Post autor: Jarosław Bałuka »

Informacja o wymaganej zmianie hasła była podana tu http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f=5&t=3865
Zapewniam, że wiemy co robimy i nie zamierzamy się z tego wycofywać.

KoRaB

Kto jest on line?

Post autor: KoRaB »

Nie znam skryptu tego forum na tyle aby poruszać się po nim z zamkniętymi oczami ;)
Na forach zbudowanych na innych skryptach u dołu głównej strony forum, można zobaczyć który z użytkowników jest aktualnie na forum (poza ukrytymi oczywiście). Tutaj tego nie widzę. Ponadto, przeglądając opcje w panelu użytkownika, nie dostrzegłem możliwości podglądu listy wszystkich przez siebie napisanych postów. Aż mi się nie chce wierzyć żeby nie było takiej możliwości. Albo szukać nie potrafię... z góry przepraszam za swoje ewentualne gapiostwo i proszę o pomoc... :D

EDIT: nie mam pojęcia skąd ten post znalazł się w tym miejscu, gdyż zakładałem go w w wątku "Propozycje usprawnień na forum". Przepraszam i proszę admina lub moderatora o umieszczenie we właściwym wątku.

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: Kto jest on line?

Post autor: m@rtops »

KoRaB pisze:nie dostrzegłem możliwości podglądu listy wszystkich przez siebie napisanych postów.
w "szukaniu" wpisz swój login - to pokaże ci wszystkie posty ;)
Ostatnio zmieniony 27 listopada 2012, o 16:59 przez m@rtops, łącznie zmieniany 1 raz.

giaur500
Posty: 1693
Rejestracja: 1 lipca 2011, o 13:42

Re: Propozycje usprawnień na forum

Post autor: giaur500 »

Weźcie jeszcze pod uwagę że to forum phpBB i wszystkie funkcjonalności zapewniane są przez phpBB. W związku z tym ograniczone jest pole manewru w zakresie nowych funkcjonalności. Wątpię że firma Emitel zatrudnia programistę php, który zmodyfikuje skrypt forum albo że będzie to zlecane innym firmom (jeśli w ogóle licencja phpBB pozwalałaby na takie rzeczy).

Dlatego skarżenie się np. na zawartość panelu użytkownika nie ma zbytnio sensu, nikt nie bedzie modyfikował skryptu forum po to żeby ją zmienić.

Awatar użytkownika
kb997
Posty: 1574
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 16:58
Odbiornik: Tv LG 42'LK530
Instalacja antenowa: quados 8 obliczony na 722 mhz. 7 piętro
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy Jesenik Zilina

Re: Odp: Propozycje usprawnień na forum

Post autor: kb997 »

@KoRaB
Zacznij korzystać z Tapatalka na Androidzie a całe forum będzie ultra przezroczyste.

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: Propozycje usprawnień na forum

Post autor: m@rtops »

KoRaB pisze: nie mam pojęcia skąd ten post znalazł się w tym miejscu,
po prostu kliknąłeś w "Nowy wątek" zamiast w "Odpowiedz" ;)
-------------------
na dobrą sprawę można by je rozdzielić np.nr strony i ilością postów :oops:

Marx
Posty: 153
Rejestracja: 17 maja 2011, o 13:36
Odbiornik: pecet
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy?

Re: Odp: Propozycje usprawnień na forum

Post autor: Marx »

Jak miło że otworzono w końcu ten wątek.
Może tylko zacytuję że szkoleń na temat bezpieczeństwa "zbyt wysoki poziom bezpieczeństwa obniża użyteczność". Wprowadzenie pozajaczkowanych haseł można jeszcze jakoś wytłumaczyć, ale wymuszanie zmiany hasła co pół roku jest kuriozalne - żaden bank internetowy tego nie wymaga, a wprowadza to jakieś zwykłe forum.
Uwaga dla wszystkich korzystających z tapatalk! Jak wam forum nie działa to jest duże prawdopodobieństwo że hasło wam wygasło i z poziomu tapatalk nie ma opcji aby je zmienić.

Awatar użytkownika
JaroslawMroczkowski
Administrator
Posty: 2596
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: Propozycje usprawnień na forum

Post autor: JaroslawMroczkowski »

Wprowadzenie "pozajączkowanych" haseł i konieczności zmiany haseł wynikało z "uszczelniania" systemów informatycznych oraz problemów zgłaszanych przez niektórych użytkowników.
Okres koniecznej zmiany hasła jest sukcesywnie wydłużany. Obecnie to 270 dni.

penknife
Posty: 234
Rejestracja: 4 maja 2012, o 20:03
Odbiornik: 1.MT4171,
2.Wiwa HD-50 NEW
Instalacja antenowa: 1. Dipol pół-falowy +symetryzator lub co akurat podleci,
2. BiQuad na 706MHz
Nadajnik - obiekt nadawczy: Miłki(~12km)

Re: Propozycje usprawnień na forum

Post autor: penknife »

Do moderatorów
Może by tak dało się zrobić dział/wątek typu "ośla łączka"/"samouczek"/"FAQ"/"Problem z odbiorem? Przeczytaj zanim zadasz pytanie!" -czyli co zrobić, jeśli coś mi nie działa

Oraz wstawić można by było jako wymagane zapoznanie się z takowym dla nowych użytkowników
W celu weryfikacji zrozumienia -test jednokrotnego wyboru.

Myślę że na tym forum by się znalazło parę osób które by mogły pomóc takie cuś stworzyć.

PS. przy ASO w kolejnych regionach kraju byłoby to przydatne, a szczególnie po 23 VII

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: Propozycje usprawnień na forum

Post autor: m@rtops »

penknife pisze:Może by tak dało się zrobić dział/wątek typu "ośla łączka"/"samouczek"/"FAQ"/"Problem z odbiorem? Przeczytaj zanim zadasz pytanie!" -czyli co zrobić, jeśli coś mi nie działa
zarys/wątek już istnieje
http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f=47&t=893

Awatar użytkownika
kb997
Posty: 1574
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 16:58
Odbiornik: Tv LG 42'LK530
Instalacja antenowa: quados 8 obliczony na 722 mhz. 7 piętro
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy Jesenik Zilina

Re: Odp: Propozycje usprawnień na forum

Post autor: kb997 »

Faktycznie jest to niezły zarys do oślej łączki. Naniósłbym drobne poprawki i wszystkich nowych użytkowników skierował do tego wątku, zaraz po lekturze regulaminu. Nowy użytkownik zakładając wątek o temacie zawartym w ww. faq powinien być blokowany np na tydzień.

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: Propozycje usprawnień na forum

Post autor: m@rtops »

kb997 pisze:Nowy użytkownik zakładając wątek o temacie zawartym w ww. faq powinien być blokowany np na tydzień.
nie bądź brutalny :lol:
mimo wszystko ktoś może potrzebować pomocy/rady a ty go już "na dzień dobry" chcesz zablokować na tydzień :(
prędzej byłbym za tym aby możliwość zadania pytania na forum odblokowywała się po wejściu na "str.regulaminu" i ewentualnie "oślej łączki" co zwiększało by prawdopodobieństwo zapoznania się "nowego" użytkownika z tymi zagadnieniami :D

Awatar użytkownika
kb997
Posty: 1574
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 16:58
Odbiornik: Tv LG 42'LK530
Instalacja antenowa: quados 8 obliczony na 722 mhz. 7 piętro
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy Jesenik Zilina

Re: Odp: Propozycje usprawnień na forum

Post autor: kb997 »

Ja piszę, żeby blokować po założeniu nowego wątku którego temat byłby w oślej łączce. Pytania zadawane w wątkach istniejących to już znak, że ktoś zapoznał sie przynajmniej z ramami forum, czyli wykazał minimum chęci. Pomijam, że odpowiedź na jego pytanie czasem jest w drugim, trzecim poście, albo dwa posty wcześniej niż pytanie newbie ale przynajmniej poszukał odpowiedniego wątku. A tak powstają wątki "mieszkam 5 km od nadajnika mam antenę pokojową ze wzmacniaczem 1000dB i nie odbieram - pomóżcie!". Jak mu zablokujesz pisanie postów i skasujesz jego wątek to albo dalej nie będzie odbierał albo poczyta forum ze zrozumieniem.

_chris_

Re: Propozycje usprawnień na forum

Post autor: _chris_ »

Przekierowanie "nowego" na wątek FAQ nie jest złym pomysłem, tylko w mojej ocenie nic w praktyce nie da w 99,99(9)% przypadków. Laik, amator, człowiek nie mający nic wspólnego z systemami antenowymi nic w praktyce z tego FAQ nie zrozumie lub zrozumie opacznie (nic nie umniejszając samemu FAQ). A nawet jeśli po FAQ jakimś cudem poczyta odpowiednie wątki, to i tak zwykle nic dalej nie będzie rozumiał, a jedno co będzie wiedział to to, że jego problem jest na pewno inny od opisywanych.

Proponuję sprawdzić nowe wpisy - tylko pojedyncze "rodzynki" opisują tematy rzeczywiście nietypowe, cała reszta to rzeczy stare jak świat, jedynie każdy w innym wariancie..

Wróćcie panowie do swoich pierwszych postów.... :D

Wszelkie administracyjne ograniczenia tego typu po prostu zatracają sens istnienia czegoś takiego jak forum, takie jest moje zdanie.

To była mała analiza, a teraz bardziej konstruktywnie.

To jest forum a nie handbook i każdy z definicji może zadać dowolne pytanie zgodne z regulaminem (tematyką) forum, ale nie każdy MUSI na takie pytanie odpowiadać.

To jest sedno istoty forum, że można na nim uzyskać informacje, od osób, które chcą pomóc. Jeśli ktoś jest sfrustrowany pisaniem po raz n-ty tego samego, tylko w innej konfiguracji, może lepiej aby poczytał książkę lub obejrzał DVB-T, rozparty wygodnie na kanapie, ewentualnie napisał swój własny handbook...

Awatar użytkownika
kb997
Posty: 1574
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 16:58
Odbiornik: Tv LG 42'LK530
Instalacja antenowa: quados 8 obliczony na 722 mhz. 7 piętro
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy Jesenik Zilina

Re: Odp: Propozycje usprawnień na forum

Post autor: kb997 »

@_chris_ Bez urazy, nie chodzi mi o to by blokować komukolwiek dostęp do forum. Chodzi o to aby "newbie" niepotrzebnie nie zakładali nowych wątków. Napisałem, że jeżeli nowicjusz szuka pomocy to niech wykaże odrobinę dobrej woli i poświęci chwilę czasu na poszukanie choćby odpowiedniego wątku. Ja chętnie dzielę się swoim skromnym doświadczeniem, ale trudno jest pomóc komuś kto nie próbuje sam zrobić minimum jakim jest poszukanie choćby minimalnie pasujacego wątku.
Edit: tu przykład http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?t=5206
Komu potrzebny ten wątek.

Zablokowany