DAB+ Gdańsk

dyskusje o odbiorze radia cyfrowego w rożnych miejscach kraju
Awatar użytkownika
Max van Org
Posty: 1383
Rejestracja: 29 listopada 2010, o 17:54

Re: DAB+ Gdańsk

Post autor: Max van Org »

czupacz13 pisze: 25 września 2020, o 21:46 Co do jakości ich stacji 72kb AAC może to nie wiele ale dźwięk jest dobry 😁 ale na pewno lepszy niż na fm
Max van Org pisze: 25 września 2020, o 22:20 To chyba jakaś prowokacja użytkownika antypyra.
antypyra pisze: 30 września 2020, o 09:54 @MVO
Proszę sprawdzać, kogo cytujesz i nie przypisywać mi wypowiedzi innych użytkowników.
pswiatki pisze: 30 września 2020, o 12:42 Z tym prowokowaniem użytkownika antypyra - to chyba nie chodziło o to, co myślisz. czupacz13 napisał o 72 kbps, MVO zareagował, pisząc to chyba jakaś prowokacja użytkownika antypyra, następnie zrobiła się z tego jakaś gOOvno Burza niepotrzebna.
Co pokazuje tylko jedno, gdybym napisał to samo, to przez parę miesięcy antypyra pisał tu, jak mogłem chwalić tak złą jakość. Napisał to ktoś inny, nie było ani jednej reakcji na tą wypowiedz. Przyczepił się teraz do niby złego cytowania. Czyli mu nie chodzi o sprawę a o to, kto się wypowiada.
czupacz13 pisze: 30 września 2020, o 12:39 Co warszawka wymyśli tak będzie.
Właśnie o to chodzi. W Belgi, Hiszpanii i Niemczech każdy kraj związkowy tworzy sobie system medialny na własny wzór. Jednym to lepiej wychodzi, innym gorzej. W Polsce centrala polityczna ulokowana jest w Warszawie, dosłownie tak samo jak za PRL-u. Obojętnie czy im wychodzi, czy jak widać obecnie nie za bardzo, próbują sterować całym krajem centralnie. Nie długo sterowanie sygnalizacją świetlną zcentralizują, aby ich limuzyny przejeżdżali na zielonej fali. Tristar zamienią w NationStar.
czupacz13 pisze: 30 września 2020, o 12:39 Sunshine live Energy
Nie zdradzaj tego, bo przyjdą w Warszawie na pomysł, aby zagłuszać zagraniczne rozgłośnie. Masz słuchać Polskie Radio i Radio Maryja! Nie wolno ci słuchać Dr. Motte & Westbam, zezwolą tylko Eastbam! Oni grają tam okropne utwory jak „One World One Future”, niezgodne z polską kulturą.
Ostatnio zmieniony 30 września 2020, o 14:36 przez Max van Org, łącznie zmieniany 1 raz.

pswiatki
Posty: 545
Rejestracja: 31 lipca 2014, o 21:45
Odbiornik: WIWA 120, proto. DAB, RTL2832, USRP B200, X310, USRP1, PLUTO
Instalacja antenowa: antena zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: DAB+ Gdańsk

Post autor: pswiatki »

aha.... czyli gOOvno burzy ciąg dalszy. No cóż... Wiecie, rozumiecie - macie przecież jeszcze prywatne wiadomości (?). Dajcie sobie tam po pysku i sprawa z czapy :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Awatar użytkownika
Max van Org
Posty: 1383
Rejestracja: 29 listopada 2010, o 17:54

Re: DAB+ Gdańsk

Post autor: Max van Org »

pswiatki pisze: 30 września 2020, o 14:22 macie przecież jeszcze prywatne wiadomości
Ja nie wysyłam wiadomości do tego Pana, ale prywatne wiadomości od niego byłyby na forum cenzurowane przez administratora.

czupacz13
Posty: 48
Rejestracja: 22 września 2020, o 12:30
Miejscowość: Gdańsk
Odbiornik: Silvercrest. JVC .POP
DELUX.Technisat.Ferguson
Instalacja antenowa: DACH fm/dab+
Samochodowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chwaszczyno/Zieleniak

Re: DAB+ Gdańsk

Post autor: czupacz13 »

Witam. Czy ktoś testował jak mux-y w Gdańsku 5B i 5D odbierają w mieszkaniach wzdłuż lini Parku Trójmiejskiego (OLIWA , WRZESZCZ itd na południe)? i jak z odbiorem na wylotówkach z dolnego tarasu Gdańska w stronę obwodnicy (Spacerowa ,Słowaka itd) w autach?

czupacz13
Posty: 48
Rejestracja: 22 września 2020, o 12:30
Miejscowość: Gdańsk
Odbiornik: Silvercrest. JVC .POP
DELUX.Technisat.Ferguson
Instalacja antenowa: DACH fm/dab+
Samochodowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chwaszczyno/Zieleniak

Re: DAB+ Gdańsk

Post autor: czupacz13 »

W czwartek przed majówką jechałem do Zielonej Góry. Na autostradzie A1 zasięg nadajnika z Gdańsk/Chwaszczyno k.5B skończył się po wjechaniu w kujawsko-pomorskie :D później przełączyłem się na nadajnik z Bydgoszczy :)
A nadajnik 5D Dabcast-u z Gdańska zamilkł dopiero po przejechaniu rozjazdu z A1 na DK22. :D

lukis90el
Posty: 17
Rejestracja: 25 października 2012, o 08:23
Miejscowość: Elbląg
Odbiornik: Sony KD-49XG8096
Dual DAB4/Dual MCR4/Technisat Viola 3
Instalacja antenowa: Instalacja AZART (dach budynku)
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Jagodnik

Re: DAB+ Gdańsk

Post autor: lukis90el »

Od co najmniej 3 tygodni na radioodbiorniku Sony XDR-S40 DBP nie ma możliwości odbioru stacji Radio Chopin, Radio Poland, Polskie Radio 24. Nie pomógł nawet dwukrotny reset radioodbiornika.

I tak, to się dzieje w zasięgu nadajnika w Chwaszczynie (który w Elblągu jest możliwy do odbioru, choć dość punktowy)

czupacz13
Posty: 48
Rejestracja: 22 września 2020, o 12:30
Miejscowość: Gdańsk
Odbiornik: Silvercrest. JVC .POP
DELUX.Technisat.Ferguson
Instalacja antenowa: DACH fm/dab+
Samochodowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chwaszczyno/Zieleniak

Re: DAB+ Gdańsk

Post autor: czupacz13 »

U mnie na 4 odbiornikach działają poprawnie radia z Chwaszczyna

lukis90el
Posty: 17
Rejestracja: 25 października 2012, o 08:23
Miejscowość: Elbląg
Odbiornik: Sony KD-49XG8096
Dual DAB4/Dual MCR4/Technisat Viola 3
Instalacja antenowa: Instalacja AZART (dach budynku)
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Jagodnik

Re: DAB+ Gdańsk

Post autor: lukis90el »

Możliwe, że to problem podobny do tego z Denonami w okolicach nadajnika w Śremie - ten Sony ma już swoje lata (radio z okolic 2014-2015). Jak masz nowsze odbiorniki, to nadal działa (tak jest na Technisat Viola 3 i Dual MCR 4, które posiadam).

opast
Posty: 2
Rejestracja: 7 września 2021, o 23:00
Miejscowość: Gdynia

Re: DAB+ Gdańsk

Post autor: opast »

Czy działa w Gdansku multiplex MUX DABCAST kanał 5D z Muzo.fm, Nordą itp.?
Wyszukuje mi odbiornik stacje radiowe i cisza. Brak odbioru na wszystkich kanałach multiplexu.
Mam odbiornik DAB+ z antena z instalacji zbiorczej na dachu budynku - Gdynia.
Wcześniej odbiór był bezproblemowy.
Może moc zmniejszyli nadawania albo usytuowanie nadajnika?

czupacz13
Posty: 48
Rejestracja: 22 września 2020, o 12:30
Miejscowość: Gdańsk
Odbiornik: Silvercrest. JVC .POP
DELUX.Technisat.Ferguson
Instalacja antenowa: DACH fm/dab+
Samochodowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chwaszczyno/Zieleniak

Re: DAB+ Gdańsk

Post autor: czupacz13 »

Dziś z rana działał . Codziennie jeżdżę Spacerową i obwodnicą do Rumi nic jak na razie się nie zmieniło z mocą dalej mi dopiero przerywa za przystankiem do Auchana na Osowej .Teraz sprawdzałem to działa w domu. A kolega w jakiej dzielnicy w Gdyni mieszka ? Mi w aucie na morskiej ( PKP główna ) zaczyna się sygnał 5D w aucie jak jadę w stronę Sopotu . pozdrawiam

opast
Posty: 2
Rejestracja: 7 września 2021, o 23:00
Miejscowość: Gdynia

Re: DAB+ Gdańsk

Post autor: opast »

Gdynia śródmieście, antena na budynku 5 piętrowym.

czupacz13
Posty: 48
Rejestracja: 22 września 2020, o 12:30
Miejscowość: Gdańsk
Odbiornik: Silvercrest. JVC .POP
DELUX.Technisat.Ferguson
Instalacja antenowa: DACH fm/dab+
Samochodowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chwaszczyno/Zieleniak

Re: DAB+ Gdańsk

Post autor: czupacz13 »

To 5D powinien działać z Zieleniaka. Może kiedyś nadejdzie ten dzień jak przeniosą na Oliwę na OliviaStar czy jakoś tak

lukis90el
Posty: 17
Rejestracja: 25 października 2012, o 08:23
Miejscowość: Elbląg
Odbiornik: Sony KD-49XG8096
Dual DAB4/Dual MCR4/Technisat Viola 3
Instalacja antenowa: Instalacja AZART (dach budynku)
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Jagodnik

Re: DAB+ Gdańsk

Post autor: lukis90el »

Minął ponad miesiąc od zgłoszenia, a problem z brakiem 3 stacji z MUX PR na radioodbiorniku Sony XDR-S40DBP nadal nie rozwiązany. Coś mi się wydaje, iż prędzej już włączą DAB+ z Jagodnika niż naprawią dane z Chwaszczyna :o

P.S. O dziwo w niektórych dzielnicach Elbląga (np. Nad Jarem) da się odebrać MUX testowy DAB+ z Zieleniaka - i ten MUX cały wyszukiwał (jak krótko przebywałem we wspomnianej okolicy)

piter79
Posty: 23
Rejestracja: 10 września 2020, o 17:05
Miejscowość: Gdańsk
Odbiornik: FTE MAX T220 HD
Technisat DIGITRADIO 143
Kenwood-6040
Instalacja antenowa: DAB + TV - Televes V + Mix , Televes Dinova Boss.
Fm - Dipol w V.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chwaszczyno,Jaśkowa,Oliwa,ElblągJagodnik

Re: DAB+ Gdańsk

Post autor: piter79 »

No właśnie z Zieleniakiem jest tak że leci dość dobrze na wschód oraz południe,a w kierunkach północnych i zachodnich są już problemy.Może w końcu jednak zmienią lokalizację na Olivia Star,co już zresztą dawno BCAST zapowiadał, tym bardziej po przejęciu przez Cyfrowy Polsat powinni to zrobić.Podobno niedługo ruszą w Gdańsku także z testową emisją DVB-T 2.

lukis90el
Posty: 17
Rejestracja: 25 października 2012, o 08:23
Miejscowość: Elbląg
Odbiornik: Sony KD-49XG8096
Dual DAB4/Dual MCR4/Technisat Viola 3
Instalacja antenowa: Instalacja AZART (dach budynku)
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Jagodnik

Re: DAB+ Gdańsk

Post autor: lukis90el »

Tak naprawdę to zasięg z Zieleniaka jest... dość dziwny. Jeżeli chodzi o zasięg w kierunku wschodnim, to zarówno sygnał jest odbierany w kilku dzielnicach Elbląga i nieodbierany na plażach w Stogach i Sobieszewie.

czupacz13
Posty: 48
Rejestracja: 22 września 2020, o 12:30
Miejscowość: Gdańsk
Odbiornik: Silvercrest. JVC .POP
DELUX.Technisat.Ferguson
Instalacja antenowa: DACH fm/dab+
Samochodowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chwaszczyno/Zieleniak

Re: DAB+ Gdańsk

Post autor: czupacz13 »

Ciekawe czy jak ruszy w październiku mux z Jagodnika PR (nie stety w polaryzacji poziomej i jak się nie mylę 1kw)j czy będzie odbierany w Gdańsku tak jak radio Olsztyn na 103.4 FM

lukis90el
Posty: 17
Rejestracja: 25 października 2012, o 08:23
Miejscowość: Elbląg
Odbiornik: Sony KD-49XG8096
Dual DAB4/Dual MCR4/Technisat Viola 3
Instalacja antenowa: Instalacja AZART (dach budynku)
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Jagodnik

Re: DAB+ Gdańsk

Post autor: lukis90el »

Z mapek zasięgu z Karty Powinności ciężko coś wysnuć - w Gdańsku (nawet w najbliższych po względem linii prostej do Jagodnika dzielnic Gdańska, czyli Przegalina i Świbno) i tak mocniejsze będzie Chwaszczyno. Zasięg z Jagodnika niebędący tropo (oprócz Elbląga) mogą mieć Malbork, Pasłęk, Tolkmicko, Młynary, Nowy Staw, Nowy Dwór Gdański, ewentualnie Frombork, Sztum, miejscowości Mierzei Wiślanej czy właśnie Przegalina i Świbno. Reszta Gdańska raczej w zasięgu tropo.

Zablokowany