DVB-T z TON TARNOBRZEG / MACHÓW

Awatar użytkownika
bogdanzieba
Posty: 1412
Rejestracja: 21 września 2010, o 23:52
Miejscowość: Nowa Dęba
Odbiornik: WIWA H.265 Maxx, Ferguson Ariva 254 Combo
Instalacja antenowa: Tri Digit z symetryzatorem, MaximumUHF200
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN PKiN/TON Tarnobrzeg-Machów

DVB-T z TON TARNOBRZEG / MACHÓW

Post autor: bogdanzieba »

Obrazek

Witam postanowiłem założyć ten temat, ponieważ jeszcze nie ma o takiej tematyce tj. nadajnika MUX-1 Tarnobrzeg/Machów. Zastanawiałem się w jakim województwie umieścić, ponieważ nadajnik będzie na terenie woj. podkarpackiego a będzie pracował jako SFN nadajnika św. Krzyż, notabene działającego na terenie woj. świętokrzyskiego. Ale uwzględniłem w końcu właściwość terytorialną i wylądował w dziele województwo podkarpackie.

Ale do brzegu jak to mówią. Zastanawia mnie fakt zawartości MUX-1 a dokładniej kanału TVP Info, jaki będzie Kielce czy Rzeszów?
Skoro będzie pracował jako SFN św. Krzyża to pewnie TVP Info Kielce ale dobrze by było aby nadawał TVP Info Rzeszów, gdzie są informacje z regionu woj. podkarpackiego.

Jak się kierownictwo Emitela na to zapatruje?

Mam nadzieję, że ten wątek posłuży niedługo również do wymiany zdań na temat działania tegoż nadajnika, który ruszy do 31.05.2012 r.
Ostatnio zmieniony 30 maja 2012, o 16:30 przez bogdanzieba, łącznie zmieniany 1 raz.

eftalo
Posty: 67
Rejestracja: 2 maja 2012, o 18:02
Odbiornik: tuner Cabletech bez HD
Instalacja antenowa: siatka oraz ATX91
Nadajnik - obiekt nadawczy: Tarnobrzeg,Piaski, Św.Krzyż, Tarnów

Re: DVB-T z SN TARNOBRZEG MACHÓW

Post autor: eftalo »

Ja to widzę w ten sposób,że TVP Info jest ogólnokrajową telewizją i dlatego jest wszędzie jednakowy. Natomiast są pewne godziny wieczorne gdy zamiast TVP info pojawia się program lokalny,czyli się przełączają i wtedy już nie będzie synchronizacji częstotliwości.
A z tymi województwami,bądźmy szczerzy ,jest to wymysł polityków i dotyczy bardziej administracji niż telewizji czy nadajników. A już na pewno nie terytoriów,Polska to jedno państwo i jedno terytorium i już nie dzielmy i nie przykładajmy łatek z województwami i regionami,to nie ma sensu.
Obecnie MUX-1 już łapię z Piask a ten w Tarnobrzegu to może kiedyś wystartuje,licho wie kiedy,będzie jak i zalewem,wszystko jak po grudzie

Awatar użytkownika
bogdanzieba
Posty: 1412
Rejestracja: 21 września 2010, o 23:52
Miejscowość: Nowa Dęba
Odbiornik: WIWA H.265 Maxx, Ferguson Ariva 254 Combo
Instalacja antenowa: Tri Digit z symetryzatorem, MaximumUHF200
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN PKiN/TON Tarnobrzeg-Machów

Re: DVB-T z SN TARNOBRZEG MACHÓW

Post autor: bogdanzieba »

Zastanawia mnie zmiana nazwy tematu na SN Tarnobrzeg Machów? SFN to rozumiem a SN?

Jak licho wie kiedy wystartuje jak ma wystartować do 31.05.2012r.

Bartt

Re: DVB-T z SN TARNOBRZEG MACHÓW

Post autor: Bartt »

@bogdanzieba
SN - to pewnie rodzaj obiektu nadawczego, na pierwszy rzut nasuwa mi się SN - Stacja Nadawcza ;). Natomiast ponieważ emisja będzie w SFN ze św. Krzyżem więc skład programowy musi być identyczny czyli z Tvp Info z Kielc.

Awatar użytkownika
bogdanzieba
Posty: 1412
Rejestracja: 21 września 2010, o 23:52
Miejscowość: Nowa Dęba
Odbiornik: WIWA H.265 Maxx, Ferguson Ariva 254 Combo
Instalacja antenowa: Tri Digit z symetryzatorem, MaximumUHF200
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN PKiN/TON Tarnobrzeg-Machów

Re: DVB-T z SN TARNOBRZEG MACHÓW

Post autor: bogdanzieba »

Moze ktoś z Emitela to nam rozjaśni?

A Bartt skrót SFN rozszyfrujesz?

pakeross
Posty: 3
Rejestracja: 25 kwietnia 2012, o 18:18
Odbiornik: Ferguson Ariva 120combo
Instalacja antenowa: Antena Tri Digit ze wzmacniaczem
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Piaski,Tarnawatka

Re: DVB-T z SN TARNOBRZEG MACHÓW

Post autor: pakeross »

Witam...

Single-frequency network.Sieć nadajników pracująca na wspólnej częstotliwości.

Pozdrawiam ;)

eftalo
Posty: 67
Rejestracja: 2 maja 2012, o 18:02
Odbiornik: tuner Cabletech bez HD
Instalacja antenowa: siatka oraz ATX91
Nadajnik - obiekt nadawczy: Tarnobrzeg,Piaski, Św.Krzyż, Tarnów

Re: DVB-T z SN TARNOBRZEG MACHÓW

Post autor: eftalo »

Jeśli to prawda,to nie widzę sensu uruchamiania tego nadajnika bez TV Rzeszów.
Suchą Górę owszem można odbierać w Tarnobrzegu ale tylko tam gdzie nikt nie zakłóca odbioru słabszych sygnałów.Ludzie mają różne urządzenia i np sąsiad coś załączy i telewizja znika.
Tak było 29 kwietnia,wtedy to zakłócarki znikły i cały dzien miałem odbiór w jakości 97%.

Gregory

Re: DVB-T z SN TARNOBRZEG MACHÓW

Post autor: Gregory »

eftalo wydaje mi się że masz troszkę złe myślenie.
Brak TVP info Rzeszów = brak nadawania MUX1 z Machowa (żart jakiś :lol: )

Machów po części będzie doświetlać to czego nie pokryje Św. Krzyż.
a mieszkańcy tej części Podkarpacia uzyskają dostęp do większej liczby programów, nie wysilając bardzo instalacji antenowych.
Ta stacja nadawcza nie będzie służyła tylko mieszkańcom Tarnobrzega i okolicznych wiosek, w zasięgu będzie grubo ponad 200tyś. mieszkańców. Część z nich ma utrudniony lub niemożliwy odbiór z SG czy z Św. Krzyża.

Z Machowa wiemy ze będzie nadawany pakiet MUX 1, ale ani słowa nigdzie nie ma w ramach nadawania docelowego o MUX 2, zapomnieli :?: ?? :shock:

Bogdan G.
Posty: 75
Rejestracja: 24 kwietnia 2010, o 18:22

Re: DVB-T z SN TARNOBRZEG MACHÓW

Post autor: Bogdan G. »

Gregory pisze:

Z Machowa wiemy ze będzie nadawany pakiet MUX 1, ale ani słowa nigdzie nie ma w ramach nadawania docelowego o MUX 2, zapomnieli :?: ?? :shock:
Mux-1 z Machowa będzie uruchomiony bo sygnał ze Św. Krzyża na południu woj. Swiętokrzyskiego jest zbyt słaby i prawdopodobnie po przejściu na częstotliwości docelowe zostanie zlikwidowany . Z mux-2 ze względu na niższy kanał nie ma takich problemów .

eftalo
Posty: 67
Rejestracja: 2 maja 2012, o 18:02
Odbiornik: tuner Cabletech bez HD
Instalacja antenowa: siatka oraz ATX91
Nadajnik - obiekt nadawczy: Tarnobrzeg,Piaski, Św.Krzyż, Tarnów

Re: DVB-T z SN TARNOBRZEG MACHÓW

Post autor: eftalo »

Jaki św Krzyż? Ja mam zwykłej siatce odbiór z Piask w jakości 97% i to zawsze,także wtedy gdy nie ma Suchej Góry. Po co ten nadajnik?
Kto będzie oglądał tvp Kielce? Chyba tylko przybysze zza Wisły.
Tarnobrzeg jest w zasięgu nadajnika z Piask i już dziś każdy może oglądać MUX-1 na kanale 33. Nie ma sensu uruchamiać czegoś co niby doświetla św Krzyż,nie rozumiem tej polityki

Awatar użytkownika
bogdanzieba
Posty: 1412
Rejestracja: 21 września 2010, o 23:52
Miejscowość: Nowa Dęba
Odbiornik: WIWA H.265 Maxx, Ferguson Ariva 254 Combo
Instalacja antenowa: Tri Digit z symetryzatorem, MaximumUHF200
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN PKiN/TON Tarnobrzeg-Machów

Re: DVB-T z SN TARNOBRZEG MACHÓW

Post autor: bogdanzieba »

Witam pytanie do Panów z Emitela czy już jest pozwolenie UKE na nadawanie z obiektu Tarnobrzeg/Machów?
Ostatnio zmieniony 2 sierpnia 2021, o 20:49 przez bogdanzieba, łącznie zmieniany 1 raz.

Tedde

Re: DVB-T z SN TARNOBRZEG MACHÓW

Post autor: Tedde »

Słyszałem dzisiaj w jednej stacji radiowej nadającej z tego obiektu o przerwie nadawania na częstotliwości z Tarnobrzega Machowa w związku z pracami na obiekcie, powtarzam że nie było mowy "w związku z pracami konserwacyjnymi".

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: DVB-T z SN TARNOBRZEG MACHÓW

Post autor: Jarosław Bałuka »

bogdanzieba pisze:Witam pytani do Panów z Emitela czy już jest pozwolenie UKE na nadawanie z obiektu Tarnobrzeg/Machów?
Tak, jest już.

Bartt

Re: DVB-T z SN TARNOBRZEG MACHÓW

Post autor: Bartt »

Czy emisja będzie dookólna, czy też będzie jakieś tłumienie na niektórych kierunkach :?:
Chyba raczej nie ma możliwości montażu klasycznego systemu antenowego na samej górze bo komin jest chyba używany :?: ;)

PS

Może ktoś z okolic Tarnobrzega zrobił by fotki tego komina z nowymi antenami i wrzucił na forum ;)

Awatar użytkownika
mathome
Posty: 224
Rejestracja: 20 grudnia 2010, o 11:27
Odbiornik: SamsungC650
Ferguson Ariva252COMBO
Wand Tv
Opticum T90
Instalacja antenowa: DIPOL 19/21-69 z symetryzatorem / ATX 91/ kabel Triset 113-25m
Anteny 12m n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Krosno(Sucha Góra)/Bardejov + TROPO

Re: DVB-T z SN TARNOBRZEG MACHÓW

Post autor: mathome »

Jarosław Bałuka pisze:Nie, Tarnobrzeg nadawać będzie na k.37 15kW ERP, pozwolenie do końca listopada.
Chyba nikt się nie spodziewał takiego posunięcia... ;)

Awatar użytkownika
bogdanzieba
Posty: 1412
Rejestracja: 21 września 2010, o 23:52
Miejscowość: Nowa Dęba
Odbiornik: WIWA H.265 Maxx, Ferguson Ariva 254 Combo
Instalacja antenowa: Tri Digit z symetryzatorem, MaximumUHF200
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN PKiN/TON Tarnobrzeg-Machów

Re: DVB-T z SN TARNOBRZEG MACHÓW

Post autor: bogdanzieba »

Dokładnie mam nadzieję, że w MUX-1 na k. 37 będzie TVP Info Rzeszów.

Docelowo na kanale 37 ma być MUX-2 ze św. Krzyża pod koniec 2013 r. więc myślę, że "nasz" nadajnik w Tarnobrzegu jest tylko na "CHWILĘ"

Bartt

Re: DVB-T z SN TARNOBRZEG MACHÓW

Post autor: Bartt »

Może coś da się pozmieniać w planach kanałowych i coś się dla Tarnobrzega znajdzie ;). A to chwilowe nadawanie na k37 to może trwać nawet do 2014.

Tedde

Re: DVB-T z SN TARNOBRZEG MACHÓW

Post autor: Tedde »

Jedno z najlepszych rozwiązań jakie mogło być zastosowane, do czasu wybudowania masztu Emitela pod Leżajskiem. No i info z Rzeszowa to pozytywne zaskoczenie. :)

Bartt

Re: DVB-T z SN TARNOBRZEG MACHÓW

Post autor: Bartt »

Jeszcze jakby puścili mux-2 z tego nadajnika np. na k36 ;).

Tedde

Re: DVB-T z SN TARNOBRZEG MACHÓW

Post autor: Tedde »

Bartt pisze:Jeszcze jakby puścili mux-2 z tego nadajnika np. na k36 ;).
Lokalnie mieszkańcy na pewno skorzystaliby na takim rozwiązaniu, wprawdzie Machów ok 55 km oddalony jest od Św Krzyża, ale jest wiele niżej, no i moc porównywalna biorąc różnicę między k 37 a 42 z S.G. Ode mnie Machów to połowa odległości do Świętego Krzyża, szkoda ze dvbtmap.eu nie opracowali mapy pokrycia zasięgiem :idea:

Zablokowany