MUX1 Chełm - kanał 33 zakłócany przez TV4 z Hotelu Kamena

cichy

Re: MUX1 Chełm - kanał 33 zakłócany przez TV4 z Hotelu Kamen

Post autor: cichy »

ale czy widzicie wyjście z tej "chorej" sytuacji? ponarzekaliśmy i tyle możemy

martinpp

Re: MUX1 Chełm - kanał 33 zakłócany przez TV4 z Hotelu Kamen

Post autor: martinpp »

To się nazywa państwo w państwie.

Bartt

Re: MUX1 Chełm - kanał 33 zakłócany przez TV4 z Hotelu Kamen

Post autor: Bartt »

W takim razie, paradoksalnie, trzeba pisać do TV4 że nie można ich oglądać w analogu bo na tym samym kanale jest mux-1. Może to ich ruszy ;)

kamilkolo777

Re: MUX1 Chełm - kanał 33 zakłócany przez TV4 z Hotelu Kamen

Post autor: kamilkolo777 »

Witam,

Chciałbym zapytać wszystkich użytkowników forum o jedną sprawę. Czy w ogóle ktoś w Chełmie odbiera MUX1?

Mój TV >> LG 42LM660S
Antena >> Opticum AX1000 UHF/DVB-T >> http://[nie podajemy linków do serwisów aukcyjnych]/antena-kierunkowa-dvb ... 17716.html

MUX2 odbieram bez problemu (siła sygnału/jakość sygnału 86%/100%), a MUXa1 w ogóle nie chce mi wyszukać - brak sygnału. Co może być tego przyczyną??

Oba nadajniki są w tym samym miejscu(RTCN Lublin/Piaski) i nadają z tą samą mocą ok. 50km od mojego miejsca zamieszkania ul. Jedność w Chełmie. Antena na dachu domku ok 8m nad ziemią.

Pomóżcie bo Euro się zbliża i TVP1 HD byłoby mile widziane :)

Awatar użytkownika
szek51
Posty: 10
Rejestracja: 31 maja 2012, o 10:46
Odbiornik: HD TV USB DVB-T Realtek
Instalacja antenowa: Yagi 6 elementów
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Piaski

Re: MUX1 Chełm - kanał 33 zakłócany przez TV4 z Hotelu Kamen

Post autor: szek51 »

Informuję, iż pomyślałem o tym i wczoraj wysłałem e-maile do UKE , KRRiT oraz MAiC w sprawie pilnej interwencji i spowodowania zakończenia zakłócania w Chełmie sygnału MUX1 z Piask przez TV4. Czekam na odp. Jak dostanę info to podzielę się na forum.

tomekjot

Re: MUX1 Chełm - kanał 33 zakłócany przez TV4 z Hotelu Kamen

Post autor: tomekjot »

No właśnie tu może być problem. Bo z ulicy Jedność masz w jednej lini piaski i kamenę. Może wyrzucić wzmacniacz z anteny ?

kamilkolo777

Re: MUX1 Chełm - kanał 33 zakłócany przez TV4 z Hotelu Kamen

Post autor: kamilkolo777 »

ale ta moja antena to chyba jest bez wzmacniacza >> antena Opticum AX1000 UHF/DVB-T http://www.eltrox.pl/antena-kierunkowa- ... -2808.html

martinpp

Re: MUX1 Chełm - kanał 33 zakłócany przez TV4 z Hotelu Kamen

Post autor: martinpp »

Szkoda czasu kombinować , ci co mają kamene po drodze na Piaski są bez szans na prawidłowy odbiór i conajmniej w promieniu 1 km. Trzeba liczyć na to że do czwartku ktoś zrobi z tym porządek. Można też spróbować dać drugą antene na Tarnawatkę. tam jest mux1 z mocą 50 kw , testowałem z okolic ulicy Szpitalnej tylko trzeba antene kierunkową na kanał 50. Dawał rade kierunek 12 elementów.

ulysse

Re: MUX1 Chełm - kanał 33 zakłócany przez TV4 z Hotelu Kamen

Post autor: ulysse »

Ja w innym temacie pisałem na na osiedlu domków jednorodzinnych przy rejowieckiej tez nie mogę dobrze odbierać MUX-1 pomimo, że mam wzmacniacz. MUX-2 mam 100/100 MUX-1 20/100
Jest tragedia....

ramons

Re: MUX1 Chełm - kanał 33 zakłócany przez TV4 z Hotelu Kamen

Post autor: ramons »

Mogę się tylko dołączyć do rozżalonych , osiedle rejowiecka - włodawska MUX-2 siła 78 jakość 93 .
MUX-1 0/0 , a ja w odróżnieniu do innych napisałem do TVN Uwaga o naszym wspólnym problemie To co się tutaj dzieje to ewenement chyba na skalę całego świata , a juz napewno zjednoczonej europy

Bartt

Re: MUX1 Chełm - kanał 33 zakłócany przez TV4 z Hotelu Kamen

Post autor: Bartt »

Może TTV nada materiał że jest zakłócana przez TV4 ;)

cichy

Re: MUX1 Chełm - kanał 33 zakłócany przez TV4 z Hotelu Kamen

Post autor: cichy »

cienko to widzę - minął miesiąc a "władze" nic nie zrobiły

Awatar użytkownika
szek51
Posty: 10
Rejestracja: 31 maja 2012, o 10:46
Odbiornik: HD TV USB DVB-T Realtek
Instalacja antenowa: Yagi 6 elementów
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Piaski

Re: MUX1 Chełm - kanał 33 zakłócany przez TV4 z Hotelu Kamen

Post autor: szek51 »

Informuję , iż po mojej interwencji z dnia 2.06.2012r. w UKE Warszawa dostałem dzisiaj odpowiedż o bardzo pozytywnej treści i mam nadzieję , że problem zakłócania MUX-a 1 w Chełmie skończy się szybko. Dziękujemy UKE za szybką interwencję.

oto treść odpowiedzi:



Warszawa, dnia 4.06.2012r.
UKE Warszawa

Szanowny Panie,

dziękujemy za zgłoszenie.

Problem wzajemnego zakłócania się sygnału MUX1 i sygnału telewizji analogowej został już rozwiązany.

W porozumieniu z nadawcą programu TV4 tj. spółką Polskie Media S.A. oraz podmiotem odpowiedzialnym za świadczenie usługi emisji tego programu tj. spółką RS TV S.A., Prezes UKE wygospodarował nowy kanał telewizyjny na dalsze bezkonfliktowe rozpowszechnianie programu TV4 w mieście Chełm.

Stosowne pozwolenie radiowe nr DZC-WTV-5151-158/12(2) zostało wydane w dniu dzisiejszym. Obowiązujące parametry emisji ze stacji TON Chełm / ul. Armii Krajowej 50 są następujące: moc promieniowania ERP = 1,5 kW, kanał nr 42 offset 0.

Operator odpowiedzialny za emisję został już poinformowany o konieczności natychmiastowej zmiany kanału dla stacji TON Chełm / ul. Armii Krajowej 50.

Z poważaniem, Joanna L......k

Odpowiedź przygotowana przez Departament Zarządzania Zasobami Częstotliwości

kamilkolo777

Re: MUX1 Chełm - kanał 33 zakłócany przez TV4 z Hotelu Kamen

Post autor: kamilkolo777 »

ciekawe kiedy tylko zmienią ten kanał, bo póki co to było jak jest - tv4 na 33 kanale.

ulysse

Re: MUX1 Chełm - kanał 33 zakłócany przez TV4 z Hotelu Kamen

Post autor: ulysse »

Super, że ktoś się tym zainteresował na poważnie !

Teraz czekać jutro albo pojutrze powinno już być ok :)

ramons

Re: MUX1 Chełm - kanał 33 zakłócany przez TV4 z Hotelu Kamen

Post autor: ramons »

Ciekawe ile czasu dla takiego śmiesznego TV4 oznacza "NATYCHMIAST" bo jakoś dalej nic się nie dzieje

kamilkolo777

Re: MUX1 Chełm - kanał 33 zakłócany przez TV4 z Hotelu Kamen

Post autor: kamilkolo777 »

Przed chwilą tv4 przestało nadawać na 33 i odebrałem mux1 (moc sygnału 90%, jakość sygnału 100%) ale po chwili znowu tv4 na 33 i tak się zmienia :D więc coś się dzieje. w tej chwili znowu brak tv4 na 33 i mux1 odbiera wyśmienicie ;) w takim razie wypada chyba podziękować użytkownikowi szek51 za interwencję bo od dziś mamy w końcu mux1.

kamilkolo777

Re: MUX1 Chełm - kanał 33 zakłócany przez TV4 z Hotelu Kamen

Post autor: kamilkolo777 »

chyba za szybko pochwaliłem dzień przed zachodem słońca :( póki co tv4 nieustannie na 33. Ale to i tak dobry znak, coś się dzieje :)

Zibil

Re: MUX1 Chełm - kanał 33 zakłócany przez TV4 z Hotelu Kamen

Post autor: Zibil »

Dziś przez parę sekund miałem obraz na TVP 1 HD, ale dalej nie mam obrazu i dźwięku na wszystkich programach z MUX-1 :( MUX-2 odbieram bez zarzutu :)

Miejmy nadzieję, iż do EURO zdążą usunąć kolizję kanału :)

Pozdrawiam

P.S. Jak sprawdzić siłę i jakość sygnału :)?

martinpp

Re: MUX1 Chełm - kanał 33 zakłócany przez TV4 z Hotelu Kamen

Post autor: martinpp »

Nic się nie dzieje. Mieszkam blisko kameny .tv4 nadal niema na 42 kanale.

Zablokowany