MUX1 Chełm - kanał 33 zakłócany przez TV4 z Hotelu Kamena

michal.mazi

MUX1 Chełm - kanał 33 zakłócany przez TV4 z Hotelu Kamena

Post autor: michal.mazi »

Coraz więcej osób ma z tym problem a każdy pisze w ogólnych wątkach zamiast w końcu zasygnalizować problem (sam zresztą zrobiłem tak samo). Ja sam straciłem kilka dni zanim doszedłem o co może chodzić a teraz doczytałem w innym wątku na tym forum że nie tylko ja mam tego typu problem...

Na kanale 33 z Hotelu Kamena w Chełmie nadaje analogowo "czwórka". MUX1 działa bez problemu dla osób które są zasłonięte przez chełmską górkę (przynajmniej tak to wygląda z moich obserwacji) lub mają bardzo kierunkowe anteny. W każdym innym przypadku nie ma szans na poprawne odbieranie MUX1 w Chełmie.

Pytnie do osób "na górze" za to wszystko odpowiedzialnych - czy są już znane terminy zrobienia z tym porządku?

Tuco

Re: MUX1 Chełm - kanał 33 zakłócany przez TV4 z Hotelu Kamen

Post autor: Tuco »

Jak pisałem w innym temacie mam to samo. Os Słoneczne- odbiór MUX2 na antenie logarytmicznej o zysku 11 dbm bez wzmacniacza jest przyzwoity a MUX1 pomimo prób nie mogę złapać. Po dodaniu wzmacniacza AMS aws 10af tez nie ma efektów. Cos tu naprawdę jest nie tak, jak w podmiejskiej wsi, ze 3 km od słonecznego ludzie odbieraja MUX1 na antenie siatkowej.


Tutaj tez ludzie pisza o tym
http://forum.dziennikwschodni.pl/mux-1- ... ie-t60954/

clever

Re: MUX1 Chełm - kanał 33 zakłócany przez TV4 z Hotelu Kamen

Post autor: clever »

a ja zapytałem się w UKE i oto odpowiedź:

"W odpowiedzi na Pana zapytanie informuję, że operatorzy zarówno telewizji analogowej (TV4) jak i telewizji cyfrowej (MUX1) są poinformowani o opisanym przez Pana problemie na 33 kanale telewizyjnym w Chełmie.

W najbliższym czasie planowana jest zmiana kanału nadawania sygnału analogowego emitującego program TV4. Urząd Komunikacji Elektronicznej ustalił nowy kanał telewizyjny na którym odbierany będzie analogowo program TV4 - będzie to kanał 42. Do zmiany kanału nadawania TV4 konieczne jest uzyskanie przez nadawcę niezbędnych, wymaganych przepisami dokumentów.
Emisja cyfrowa na kanale 33 (MUX1) emitująca sygnał z nadajnika z Piask do końca maja br. ma charakter testowy - mogą w tym czasie występować przerwy lub zakłócenia sygnału.
Od 1 czerwca br., zgodnie z harmonogramem wdrażania telewizji cyfrowej, emisja MUX1 (oczywiście na kanale 33) będzie miała charakter stały (docelowy)."


zatem wystarczy cierpliwie poczekać... wiem wiem - chciałoby się już, ale cóż :)

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: MUX1 Chełm - kanał 33 zakłócany przez TV4 z Hotelu Kamen

Post autor: Anduraki »

tak od początku myślałem, emisja regularna od 31 maja więc wtedy zostanie wszystko dostosowane, choć może być też przed 31 maja

Awatar użytkownika
szek51
Posty: 10
Rejestracja: 31 maja 2012, o 10:46
Odbiornik: HD TV USB DVB-T Realtek
Instalacja antenowa: Yagi 6 elementów
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Piaski

Re: MUX1 Chełm - kanał 33 zakłócany przez TV4 z Hotelu Kamen

Post autor: szek51 »

Jest 31 maja 2012r. i dalej MUX-1 na kanale 33 jest nadal zakłócany (odbiór niemożliwy) przez TV4 nadawaną z Hotelu Kamena. Prosimy pilnie EMITEL o interwencję.
ps. MUX-2 bez zarzutu odbiór super

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: MUX1 Chełm - kanał 33 zakłócany przez TV4 z Hotelu Kamen

Post autor: Jarosław Bałuka »

Decyzja o przydziale czy zmianie kanału jakiejkolwiek emisji nie leży w naszej gestii.

Awatar użytkownika
szek51
Posty: 10
Rejestracja: 31 maja 2012, o 10:46
Odbiornik: HD TV USB DVB-T Realtek
Instalacja antenowa: Yagi 6 elementów
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Piaski

Re: MUX1 Chełm - kanał 33 zakłócany przez TV4 z Hotelu Kamen

Post autor: szek51 »

Ale EMITEL jako nadawca "techniczny" mux-ów DVB-T winien zawsze monitorować, pilnować i pilnie spowodować nienaganne bez zakłóceń "swoje" EMISJE. ps. dot. MUX-a1 w Chełmie

martinpp

Re: MUX1 Chełm - kanał 33 zakłócany przez TV4 z Hotelu Kamen

Post autor: martinpp »

To jest chyba ewenement w skali kraju,30 dni na tym samym kanale. Jutro 1szy koniec testów i zobaczymy.

Awatar użytkownika
szek51
Posty: 10
Rejestracja: 31 maja 2012, o 10:46
Odbiornik: HD TV USB DVB-T Realtek
Instalacja antenowa: Yagi 6 elementów
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Piaski

Re: MUX1 Chełm - kanał 33 zakłócany przez TV4 z Hotelu Kamen

Post autor: szek51 »

cd. dot. MUX-a 1 w Chełmie .
A wogóle to odpowiedzialni specjaliści za rozkład częstotliwości DVB-T chyba wiedzieli , że dojdzie do szkodliwej interferencji fal w Chełmie i jak ustalili kanał 33 w RTNC Piaski dla mux-a1 to powinni równocześnie między innymi zmienić kanał dla analogowej TV4 w Chełmie. A odpowiedzialne służby winne zmienić faktycznie kanał nadawania TV 4 na inny i to przed rozpoczęciem nadawania TV cyfrowej w RTNC w Piaskach.

Przecież to logiczne. Ale jak wiemy w Polsce z logiką różnie bywa. żal.pl


ps. a chełmianie już 1 mc (narazie testowego) nie mogą prawidłowo odbierać mux-a 1 ,a tu EURO 2012 się zbliża. i nie będzie można dalej odbierać cyfrowego sygnału :evil: .
ps.JEST 1.06.2012 i dalej to samo :evil:

cichy

Re: MUX1 Chełm - kanał 33 zakłócany przez TV4 z Hotelu Kamen

Post autor: cichy »

to po co jest ten UKE skoro nic nie może zrobić? dla mnie to jest typowe piractwo nadawcze z którym trzeba natychmiast skonczyć - plomba, prokurator i już.

piona

Re: MUX1 Chełm - kanał 33 zakłócany przez TV4 z Hotelu Kamen

Post autor: piona »

Czy ktoś jest w stanie udzielić rzetelnej informacji kiedy będzie uregulowana sprawa kanału 33 i TV4 nadawanej z Kameny?. W okszowie dziś telewizor nawet nie wyszukał mi programów MUX1. MUX2 chodzi bardzo dobrze.

piona

Re: MUX1 Chełm - kanał 33 zakłócany przez TV4 z Hotelu Kamen

Post autor: piona »

Podzwoniłem i się dowiedziałem. W momencie uruchamiania nadawania testowego MUX1 UKE zwrócił się do TV4 z prośbą o zmianę kanału nadawania. Niestety tutaj nastąpił opór ze strony TV4. Na dzień dzisiejszy UKE nie może dogadać się z TV4 w tej kwestii. Z polsatem poszło im bez problemu. Nie wiadomo kiedy UKE porozumie się z TV4. TV4 nie chce zmieniać swojego kanału nadawania bo ma pozwolenie do kiedyś tam ... :( Jeżeli się w końcu dogadają to UKE potraktuje priorytetowo sprawy formalne niezbędne TV4 do zmiany kanału. Na dzień dzisiejszy czekamy....

cichy

Re: MUX1 Chełm - kanał 33 zakłócany przez TV4 z Hotelu Kamen

Post autor: cichy »

to UKE ma łaskawie poprosić i czekać na ich "widzimisię" do 2015.06.17? trzeba tam odłączyć zasilanie - niech pedałują aż im się znudzi. Nadajnik obsługuję ta sama firma dla polsatu i tv4 a czekanie nic nie da.

michal.mazi

Re: MUX1 Chełm - kanał 33 zakłócany przez TV4 z Hotelu Kamen

Post autor: michal.mazi »

Bez sensu... czyli mamy czekac na "dobra wole" TV4 az w koncu zdecyduje sie laskawie zmienic kanal na inny? I moga to zrobic za miesiac, za rok, za piec lat? i w tym czasie kilkadziesiat tysiecy osob nie bedzie mialo dostepu do cyfrowego odbioru programow? Ciagle pod gore...

Awatar użytkownika
121167
Posty: 182
Rejestracja: 29 października 2009, o 09:39
Odbiornik: Samsung UE40JU7000
Instalacja antenowa: Gubałówka - LOG21-69, Dipol7/5-12
Przehyba - BLU 420F
Magurka - BLU 420F
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gubałówka, Przehyba, Magurka (SK)

Re: MUX1 Chełm - kanał 33 zakłócany przez TV4 z Hotelu Kamen

Post autor: 121167 »

Nie będzie też analogowego TV4 który będzie skutecznie zakłócany przez silny nadajnik DVB-T. W interesie nadawców jest szybko załatwić ten problem.

Awatar użytkownika
szek51
Posty: 10
Rejestracja: 31 maja 2012, o 10:46
Odbiornik: HD TV USB DVB-T Realtek
Instalacja antenowa: Yagi 6 elementów
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Piaski

Re: MUX1 Chełm - kanał 33 zakłócany przez TV4 z Hotelu Kamen

Post autor: szek51 »

Toż to jakaś PARANOJA , że UKE musi prosić TV4 . TV4 winna dostać decyzję nakazową i to natychmiastową do zmiany kanału. żal.pl



ps. Dzwoniłem dziś do TV4 (POLSKIE MEDIA) i dowiedziałem się, że TV4 wogóle nie pali się do zmiany kanału nadawania swojego programu w Chełmie ze względu na to, że ma nadawać analogowo w Chełmie tylko ok. roku i zmiana kanału w tym okresie im się poprostu nie opłaca finansowo.

A co na to nasze UKE i KRRiT ?
Ostatnio zmieniony 1 czerwca 2012, o 14:07 przez szek51, łącznie zmieniany 1 raz.

martinpp

Re: MUX1 Chełm - kanał 33 zakłócany przez TV4 z Hotelu Kamen

Post autor: martinpp »

To już się nadaje do Uwagi w TVN który chętnie to rozdmucha bo to stacja konkurencyjna.

cichy

Re: MUX1 Chełm - kanał 33 zakłócany przez TV4 z Hotelu Kamen

Post autor: cichy »

winny jest ten kto przydzielił 33 kanał na MUX1 w Piaskach, wiedząc że jest kolizja

tomekjot

Re: MUX1 Chełm - kanał 33 zakłócany przez TV4 z Hotelu Kamen

Post autor: tomekjot »

No więc tak. Na ul. Katedralnej mam odbiór obu MUX z jakością 100 proc. A jest to zwykła antena pokojowa z zasilaczem. Jak startowały piaski to polsat nie miał nic do powiedzenia i zmieniono mu kanał, tak samo powinno być i w tym przypadku. Szkopuł w tym, że operatorem nadajników TV-4 jest konkurent emitela, więc wcale mnie nie dziwi ta sytuacja

Awatar użytkownika
szek51
Posty: 10
Rejestracja: 31 maja 2012, o 10:46
Odbiornik: HD TV USB DVB-T Realtek
Instalacja antenowa: Yagi 6 elementów
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Piaski

Re: MUX1 Chełm - kanał 33 zakłócany przez TV4 z Hotelu Kamen

Post autor: szek51 »

Celem wyjaśnienia.UKE z Polsatem się szybko dogadała i w Chełmie Polsat szybko zmienił nadawanie swojego programu z dotychczasowego kanału 21 na 27 kanał. Bo byśmy mieli w Chełmie drugi cyrk zakłócania tv cyfrowej ponieważ na 21 kanale nadaje MUX-2 z Piask.
A w przeciwieństwie TV4 nie chce uwolnić w Chełmie dotychczasowego kanału 33 na zarezerwowany dla nich kanał 42 i przez to zakłóca nam oodbiór (i sam jest zakłócany) z Piask MUX-a 1.
Ostatnio zmieniony 2 czerwca 2012, o 09:57 przez szek51, łącznie zmieniany 1 raz.

Zablokowany