TOSHIBA 32AV833

wielkopolan44

Re: NTC w telewizorze Toshiba

Post autor: wielkopolan44 »

aha a jaki powinienem ustawić kanał bo teraz chyba mam 3 bo udało mi się znaleźć:) i kiedyś zmienilem na chyba 5 i połowy kanałów nie było:)

Wojewoda82

Re: NTC w telewizorze Toshiba

Post autor: Wojewoda82 »

Włącz TVP 1 wejdź w menu, Dostrajanie DTV, numer Kanału RF, zapisujesz. Podajesz nam numer, jaka jakosć i siła
Włącz TVN (moze być Polsat) wejdź w menu, Dostrajanie DTV, numer Kanału RF, zapisujesz. Podajesz nam numer, jaka jakość i siła
Włącz TVP 1 (dubel na pozycji około 16) wejdz w menu, Dostrajanie DTV, numer Kanału RF, zapisujesz. Podajesz nam numer, jaka jakosć i siła

rockhound

Re: NTC w telewizorze Toshiba

Post autor: rockhound »

kolego wielkopolan44,poproś kogoś ze swojego otoczenia, kto troche ogarnia ten temat,to ci pomoże,bo tak to my tutaj nawet jak komiks narysujemy,to i tak nie połapiesz tego.

Wojewoda82 bardzo dobrze Ci to naświetla,wszystko rozbija sie o to ze muxy musisz wyszukać ręcznie,bo w automacie to ci zdubluje muxy z innych nadajników

wielkopolan44

Re: NTC w telewizorze Toshiba

Post autor: wielkopolan44 »

@wojewoda

sprawdziłem i tak TVP 1 jest na 1 RF 45 siła sygnału dobra a TVN pozycja 9 siła sygnału dobra RF 46

edit:
A TVP 1 (drugiego) jednak nie mam:)

Wojewoda82

Re: NTC w telewizorze Toshiba

Post autor: Wojewoda82 »

A co masz w końcu zdublowane?

arik92

Re: NTC w telewizorze Toshiba

Post autor: arik92 »

Jeśli to kanał 45 i 46 to MUX1 i MUX2 odbierasz z Jemiołowa.

wielkopolan44

Re: NTC w telewizorze Toshiba

Post autor: wielkopolan44 »

Zdublowane mam: Polsat, TVN, tvn 7 tv puls tv 4, tv6 (raczej wszystkie) i PULS 2
Ostatnio zmieniony 30 maja 2012, o 18:14 przez wielkopolan44, łącznie zmieniany 2 razy.

Wojewoda82

Re: NTC w telewizorze Toshiba

Post autor: Wojewoda82 »

Czyżby Polsaty, TVN-y mux 2 z Żagania k 41 Sprawdź drugi Polsat jaki kanał i podaj nam siłę i jakość tych kanałów co masz.

Edit: pokręcił coś, pewnie Puls 2 lub tv 6
Ostatnio zmieniony 30 maja 2012, o 18:12 przez Wojewoda82, łącznie zmieniany 1 raz.

arik92

Re: NTC w telewizorze Toshiba

Post autor: arik92 »

To sprawdź jeszcze Kanał RF dla dubli. Dziwi mnie to TVP2.

wielkopolan44

Re: NTC w telewizorze Toshiba

Post autor: wielkopolan44 »

2 polsat ma 39 i siła sygnału dobra a 2 TVP 2 jednak nie ma (przepraszam za wprowadzanie w bląd:( ) ale to przez to, ze te kanały są tak pomieszane ale tak to wszystko co pisałem to się zgadza.

Wojewoda82

Re: NTC w telewizorze Toshiba

Post autor: Wojewoda82 »

Wpisz ręczne kanał 23 w polu RF i daj wyszukaj, zobacz, czy złapie.

To Poznań-Śrem mux 1 z TVP INfo Poznań

wielkopolan44

Re: NTC w telewizorze Toshiba

Post autor: wielkopolan44 »

A czy na takich kanałach powinny nadawać niektóre z moich kanalów? Znalazłem to w necie
28, 32, 49, 54, 60.

arik92

Re: NTC w telewizorze Toshiba

Post autor: arik92 »

Sprawdziłeś ten kanał 23 tak jak pisał @Wojewoda82?

Odbierasz coś na tych kanałach, które podałeś, że o nie pytasz?

Wojewoda82

Re: NTC w telewizorze Toshiba

Post autor: Wojewoda82 »

http://www.telewizja-cyfrowa.com/nadajniki.html

Najlepiej byłoby Poznań-Śrem kanały:
23- mux 1- TVP 1 (niedługo HD), 2, TVP INFO, polo, eska, ttv, atm rozrywka
39- mux 2- Polsat, PSN, TV4, TV6, TVN, TVN7, PULS, PULS2
28- mux 3- TVP 1, 2 (niedługo HD), TVP INFO x2, Historia, Kultura, Polonia

Co do tych kanałów co podałeś to 28 to mux 3 ze Śremu, może być ciężko złapać
reszta za daleko z odległych nadajników.

wielkopolan44

Re: NTC w telewizorze Toshiba

Post autor: wielkopolan44 »

@Wojewoda82 dzięki za pomoc za chwilę sprawdzę czy zadziała. A jak to zrobię to tutaj napiszę.

Możeliwe, że masz rację co do tych ustawień bo obecnie mam inaczej ustawione i działa ale jak! co chwilę coś się zacina.

Obecnie ztego co sprawdziłem (w podanym przez ciebie linku) odbieram z sąsiadującego województwa 2 muxy a 3 wogóle
Ostatnio zmieniony 30 maja 2012, o 18:48 przez wielkopolan44, łącznie zmieniany 1 raz.

arik92

Re: NTC w telewizorze Toshiba

Post autor: arik92 »

Wydaje mi się, że instalacja zbiorcza pod którą @wielkopolan44 ma podłączony TV odbiera po prostu tylko k.39 ze Śremu oraz k.45 i 46 z Jemiołowa, bo inaczej przy wyszukaniu automatycznym TV znalazł by kanały z innych lokalizacji.

Wojewoda82

Re: NTC w telewizorze Toshiba

Post autor: Wojewoda82 »

Dlatego pisałem abyś oprócz numerów kanałów podawał siłę i jakość jaka ci się wyświetla w menu strojenia ręcznego DTV.

Już wiemy ze odbierasz z kanałów 45 i 46 z Jemiołowa oraz 39 ze Śremu. Chce wiedzieć z jaka siłą i jakością oraz czy łapiesz kanał 23 (a może i 28).

arik92

Re: NTC w telewizorze Toshiba

Post autor: arik92 »

MUX1 ze Śremu nadaje stale od 11 maja, więc może kiedy on robił to wyszukiwanie automatyczne to jego instalacja nie była jeszcze dostosowana pod odbiór multipleksów ze Śremu i może teraz już jest. Niech sprawdzi tą siłę i jakość dla 23 to będziemy coś więcej wiedzieć.

wielkopolan44

Re: NTC w telewizorze Toshiba

Post autor: wielkopolan44 »

Sprawdziłem kanał PR 23 i siła sygnału słaba nie wyszukalo żadnego kanału:(

A może jeszcze nie jestem w zasięgu tego mux3? Ale nie raczej no bo mój znajomy ma dalej ode mnie do nadajnika i odbiera wszystko jak należy

PR 21,23,39,28 też nie działają:(

3 strona...
Ostatnio zmieniony 30 maja 2012, o 20:49 przez wielkopolan44, łącznie zmieniany 1 raz.

Wojewoda82

Re: NTC w telewizorze Toshiba

Post autor: Wojewoda82 »

Czyli lipa ze Śremem i TVP info z Poznania.
To teraz aby usunąć duble masz 2 wyjścia.
Etap 1
1) Odłączyć na chwilę kabel antenowy, włączyć wyszukiwanie automatyczne DTV i poczekać aż skończy i nic nie znajdzie (tak ma być). Usunie to kanały z listy (przynajmniej powinno się tak stać). Po skasowaniu kanałów podłączyć kabel antenowy.
2) Przywrócić odbiornik do ustawień fabrycznych. Spowoduje to (powinno) skasowanie listy kanałów, ale niestety również ustawień użytkownika dotyczących np obrazu. Po przeprowadzeniu resetu nie włączać strojenia automatycznego. Lepiej zastosować opcje nr 1.

Etap 2
Strojenie
Wejść w menu >>> Ustawienia >>> Ręczne dostrajanie DTV >>> wpisać w pole Kanał RF numer 45 >>> Rozpocznij wyszukiwanie. Poczekać aż znajdzie kanały TVP, Eski itp

Wejść w menu >>> Ustawienia >>> Ręczne dostrajanie DTV >>> wpisać w pole Kanał RF numer 46 >>> Rozpocznij wyszukiwanie. Poczekać aż znajdzie Polsaty, TVN-y, Pulsy, itp

Etap 3
Sortowanie
Postępować wg instrukcji http://www.toshiba-om.net/LCD/PDF/Polis ... Polish.pdf strona 27 i/lub 28. Poukładaj sobie kanały tak jak ci pasuje...

FINE

Co do znajomego, prawdopodobnie jego antena (indywidualna lub zbiorcza) jest skierowana na Poznań i jest dostosowana do odbioru tamtych kanałów. Natomiast u ciebie antena zbiorcza jest skierowana na Jemiołów i/lub jest niedostosowana do odbioru kanałów ze Śremu (gdzie jest mux 3).

Możesz spytać się administracji czy nie mogą skierować i/lub dostosować anteny do odbioru programów ze Śremu

Zablokowany