DVB-T / DVB-T2 z RTCN RZESZÓW (Krosno) / SUCHA GÓRA

kemi73
Posty: 739
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: LV6TMPVR4,Tuner USB AveMedia
Instalacja antenowa: TriDigit + Symetryzator, pokojowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: nadajnik: RTCN Sucha Góra

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: kemi73 »

Ok masz racje, może w takim razie pomożesz koledze dlaczego ma problem z odbiorem MUX2 ?.

dziedzic2

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: dziedzic2 »

kemi73 pisze:Ok masz racje, może w takim razie pomożesz koledze dlaczego ma problem z odbiorem MUX2 ?.
Tak jak napisałeś: "Sprubój wybrać ręcznie kanał 61 i zobacz na wskaźnik." ... i dodam - kręć anteną, aż wskaźnik coś pokaże (poprawię tym razem tylko błąd ortograficzny - powinno być "Spróbuj") ;-) .

zombek20

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: zombek20 »

Czy to jest pewne że jutro zostanie na posiedzeniu TVP poruszona sprawa MUX1 z Suchej Góry? Wie ktoś o której godzinie to będzie ?

lukaszlz

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: lukaszlz »

Rozdzieliłem sygnał dvb-t na dwa tv w tym że na tv bliżej zasilacza jest 93 siła sygnału a na drugim na którym założyłem zwykły wtyk antenowy bo taki doradził mi pan z AZART i dopiero wtedy zaczęło wszystko działać siła sygnału jest 40 ale wszystko działa i nic nie szatkuje.A tak swoją drogą to brakuje tylko tvp Info z Rzeszowa.Ale może włączą oby to było jak najszybciej.

DraCoola81

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: DraCoola81 »

lukaszlz pisze:Rozdzieliłem sygnał dvb-t na dwa tv w tym że na tv bliżej zasilacza jest 93 siła sygnału a na drugim na którym założyłem zwykły wtyk antenowy bo taki doradził mi pan z AZART i dopiero wtedy zaczęło wszystko działać siła sygnału jest 40 ale wszystko działa i nic nie szatkuje.A tak swoją drogą to brakuje tylko tvp Info z Rzeszowa.Ale może włączą oby to było jak najszybciej.
A TVP1 i TVP2 masz? skoro piszesz że brakuje tylko TVP Info?

piotrpaw

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: piotrpaw »

Czy jest może teraz jakaś przerwa w nadawaniu MUX 2 z suchej góry

pixel

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: pixel »

Mux 2 działa normalnie

jermaj
Posty: 25
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 20:04
Odbiornik: samsung
Instalacja antenowa: siatka ze wzmacniaczem
Nadajnik - obiekt nadawczy: św krzyż

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: jermaj »

Czy to normalne że wskaźnik siły sygnału waha się między 60..62 a jakość albo 0 albo 100 przy tym brak obrazu i dźwięku, może coś z instalacją jest nie tak lub po prostu za słaby sygnał. Mam 110 km do Suchej Góry, mieszkam koło Buska Zdroju. Prosze o pomoc!

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3514
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: Krosnoludek »

Napisałem meila do Rzecznika TVP o takiej treści (mam nadzieję że mogę go tu zacytować, w drugim meilu im dopiero o tym napisałem):
Witam
Jako mieszkaniec Krosna, mam takie oto pytanie:

Kiedy zostanie wznowiona emisja testowa kanałów TVP z nadajnika Rzeszów Sucha Góra na kanale 42.
Pozwolenie radiowe UKE wydało już w dn. 31 grudnia 2010r., a emisji nadal brak!!!. (DLACZEGO!!!)
Dlaczego Zarząd TVP tak długo zwleka z podjęciem decyzji o wznowieniu emisji z Suchej Góry, skoro pozwolenie jest już wydane, a TP Emitel jest gotów do natychmiastowej emisji.

Oto treść pozwolenia radiowego ze strony UKE:
- Kontynuacja emisji testowej programów TVP w rejonie Rzeszowa (03.01.2011)
W dniu 31 grudnia 2010 r. Prezes UKE wydał na rzecz spółki TP Emitel Sp. z o.o. kolejne pozwolenie radiowe na kontynuację eksperymentalnej emisji programów TVP, tym razem w systemie DVB-T/MPEG-4, ze stacji nadawczej RZESZÓW/Sucha Góra na kanale TV nr 42 (MUX1). Pozwolenie zostało wydane na okres od 1 stycznia 2011 r. do 30 czerwca 2011 r.
Źródło: http://www.polskacyfrowa.org/index.php?id=7

Tak więc czekam na odpowiedz, i jak NAJSZYBSZE włączenie kanałów TVP z Suchej Góry, skoro pozwolenie jest już wydane.

Pozdrawiam.
Dostałem taką oto odpowiedz:
Szanowny Panie,

Uprzejmie informujemy, że w sprawie emisji z nadajnika Rzeszów Sucha Góra trwają od dłuższego czasu negocjacje Telewizji Polskiej z TP Emitelem. Pozwolenie radiowe ze strony UKE nie jest bowiem wystarczające, aby wznowić emisję. Zlecenie emisji TP Emitelowi wymaga ze strony TVP przeprowadzenia stosownych procedur związanych z zamówieniami publicznymi. Ze względu na negocjacje z Emiteem, TVP nie podjęła jeszcze ostatecznej decyzji o ewentualnym przetargu czy innej formie zamówienia publicznego. Jednocześnie informujemy, że TP Emitel jest w trakcie przygotowywania nowej sieci dosyłowej dla MUX3.

Obecnie nie ma przeszkód, aby w rejonie Pańskiego zamieszkania oglądać program TVP w systemie analogowym.

Z poważaniem

Biuro Prasowe TVP
Postanowiłem napisać jeszcze jednego meila takiego:
Dziękuję za szybką odpowiedz.

Mam kolejne pytanie, dotyczące Pańskiej poprzedniej odpowiedzi.

Czy niemożna tak jak dotychczas nadal kontynuować emisji eksperymentalnej, na takich samych zasadach jak to było do 31.12.2010r., tylko już nie w MPEG-2 tylko w MPEG-4. Emisja testowa prowadzona była by tylko do czasu aż wyjaśni się sytuacja z MUX-1, i rozpoczęciem jego komercyjnego nadawania.

Emisja testowa na Suchej Górze prowadzona była od 2 kwietnia 2004r, (zresztą otworzona z wielką pompą, oto link: http://www.krosno24.pl/informacje.php3?id=802 ) i prosimy teraz nie pozbawiać mieszkańców Podkarpacia możliwości odbioru TVP regionalnej i do czasu rozpoczęcia emisji komercyjnej, nadawać testowo jak dotychczas.


Pisze Pan:

‘’Obecnie nie ma przeszkód, aby w rejonie Pańskiego zamieszkania oglądać program TVP w systemie analogowym.’’

To proszę mi powiedzieć, jak w Krośnie mogę odbierać program TVP Info/Rzeszów, który dotychczas można było oglądać na kanale 42 w DVB-T ???.

Informuję także, że otrzymane wiadomości zamieszczę na forum TP Emitel w dziale Sucha Góra.


Pozdrawiam.
Dostałem taką oto odpowiedz:
Szanowny Panie,

Rozwiązanie, które Pan proponuje nie jest realne. Nie możemy dziś nic dodać do informacji, którą przesłaliśmy Panu w dniu 12 stycznia br. Jedna uwaga: w samym Krośnie faktycznie nie ma, niestety, możliwości odbioru programów TVP w systemie analogowym – informowaliśmy Pana o możliwość odbioru analogowego w Rzeszowie.

Z poważaniem

Biuro Prasowe TVP
Tak więc zobaczymy co to wyjdzie TVP z Suchą Górą, i kiedy wznowią emisją, myślę że to jeszcze trochę potrwa.

zombek20

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: zombek20 »

no tak, najprawdopodobniej włączanie tvp potrwa dłużej niż myślałem...

Awatar użytkownika
marks74
Posty: 124
Rejestracja: 27 czerwca 2010, o 13:59
Odbiornik: Samsung LE40C650, SonyKDL55W815
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa, wzmacniacz SWA
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne, Kosztowy

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: marks74 »

Latwiej wyłączyć niż załączyć. Cała Polska :lol:

kemi73
Posty: 739
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: LV6TMPVR4,Tuner USB AveMedia
Instalacja antenowa: TriDigit + Symetryzator, pokojowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: nadajnik: RTCN Sucha Góra

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: kemi73 »

Krasnoludek na jaki adres wysyłałeś maila ? Ja bym temu laikowi wysłał informacje jakie mamy nadajniki http://emi.emitel.pl/EMITEL/obiekty.asp ... t=DODR_S4E oraz http://emi.emitel.pl/EMITEL/obiekty.asp ... t=DODR_S4C. Jeśli możesz podeślij mi na PW. A abonament opłacamy również za telewizję regionalną. Proponuję wysłać odpowiednią skargę do KRRiT.

lukaszlz

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: lukaszlz »

DraCoola81 pisze:
lukaszlz pisze:Rozdzieliłem sygnał dvb-t na dwa tv w tym że na tv bliżej zasilacza jest 93 siła sygnału a na drugim na którym założyłem zwykły wtyk antenowy bo taki doradził mi pan z AZART i dopiero wtedy zaczęło wszystko działać siła sygnału jest 40 ale wszystko działa i nic nie szatkuje.A tak swoją drogą to brakuje tylko tvp Info z Rzeszowa.Ale może włączą oby to było jak najszybciej.
A TVP1 i TVP2 masz? skoro piszesz że brakuje tylko TVP Info?
TVP1 i TVP2 mam analogowo TVP1 12kanał,TVP2 29kanał.ABONAMENT opłacany regularnie, może by tak zebrać się w całość i nie płacić to wtedy poczują za co dostają kasę.

marcin6660
Posty: 551
Rejestracja: 1 marca 2009, o 17:03
Odbiornik: Samsung UE48H6500 , UE32H5500 , UE58J5200 , P2270HD , Lion 2
Instalacja antenowa: Telkom Telmor ASR-860 P25
Wysokość ok.390m/n.p.m
Nadajnik - obiekt nadawczy: Katowice , Skrzyczne , Częstochowa

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: marcin6660 »

Skoro mówią że abonament jest za posiadanie odbiornika RTV i nie ma nic wspólnego z dostępnością programów TVP to dlaczego pieniądze z niego idą tylko do TVP i PR a nie np. do Polsatu , tvn-u i innych ???

kemi73
Posty: 739
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: LV6TMPVR4,Tuner USB AveMedia
Instalacja antenowa: TriDigit + Symetryzator, pokojowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: nadajnik: RTCN Sucha Góra

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: kemi73 »

@lukaszlz niepłacenie nic nie da lepiej ponękać TVP, KRRiT. TVP jest od nadawania a KRRiT od pilnowania czy ustawa jest przestrzegana. Przypominam też że TVP Info jest nadawana z Astry niekodowana niestety tylko wersja Warszawska. Dlatego należy wysłać jak największą liczbę maili o to by TVP w końcu zrozumiała dla kogo jest.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3514
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: Krosnoludek »

Przed chwilą do 10.15 do 10.17 był brak sygnału na kanale 61.

A jeśli chodzi o meile to wysyłałem je do Pana Jacek Snopkiewicz Rzecznik Prasowy TVP, adres do niego na str.: http://www.tvp.pl/o-tvp/centrum-prasowe/kontakt , ale z tego co widzę, to odpisywał mi Zespół Rzecznika TVP.

Próbowałem się dodzwonić do Członków Zarządu TVP do Pana Piwowara, aby porozmawiać o Suchej Górze, ale niestety bez skutku, zawsze jest zajęty, dzisiaj np. jest na posiedzeniu zarządu.
http://www.tvp.pl/o-tvp/organy-spolki/zarzad

majki35

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: majki35 »

Potwierdzam brak sygnału Sucha Góra kanał 61 w godzinie 10,15 do godziny 10,17 i ponownie 10,46 do 10,47 nie rozumiem czy to wina przekaźnika czy nadawców ale podejrzewam przekaźnik bo wszystkich programów nie było oglądałem w tym czasie tvn7

kemi73
Posty: 739
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: LV6TMPVR4,Tuner USB AveMedia
Instalacja antenowa: TriDigit + Symetryzator, pokojowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: nadajnik: RTCN Sucha Góra

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: kemi73 »

Może jakie Tornado przechodziło nad SG :). No na komentarz Emitela to chyba nie mamy co liczyć :(.

DraCoola81

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: DraCoola81 »

majki35 pisze:Potwierdzam brak sygnału Sucha Góra kanał 61 w godzinie 10,15 do godziny 10,17 i ponownie 10,46 do 10,47 nie rozumiem czy to wina przekaźnika czy nadawców ale podejrzewam przekaźnik bo wszystkich programów nie było oglądałem w tym czasie tvn7
Sorry ale to już paranoja, 1min brak sygnału i już zadyma, może gość co trzyma talerz poszedł się odlać :evil:

kemi73
Posty: 739
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: LV6TMPVR4,Tuner USB AveMedia
Instalacja antenowa: TriDigit + Symetryzator, pokojowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: nadajnik: RTCN Sucha Góra

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: kemi73 »

@DraCoola81 sorki ale to nie jest emisja eksperymentalna, więc nie powinna tak znikać.

Zablokowany