DVB-T / DVB-T2 z RTCN RZESZÓW (Krosno) / SUCHA GÓRA

aro_d

DVB-T / DVB-T2 z RTCN RZESZÓW (Krosno) / SUCHA GÓRA

Post autor: aro_d »

Witam
POytanie kieruję do usera Yerry. Czy i kiedy można się spodziewać kolejnych kanałów DVB-T nadawanych z  SUCHEJ GÓRY? Chodzi mi np o TVN, Polsat, któych odbiór w Głogowie Młp. wanalogu mam koszmarny (Rzeszów -Baranówka).
Czy kanał TVP HD po igrzyskach pozostanie nadawany i czy będzie free czy kodowany?

yerry
Posty: 381
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Thomson DTI2011
Instalacja antenowa: Telmor Digit
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chorągwica

Kiedy kolejne programy DVB z Suchej Góry

Post autor: yerry »

Kanały takie ja TVN czy Polsat w DVB-T nadawane są przez POT (Polskiego Operatora Telewizyjnego). Nie mamy wiedzy co do ich planów, najlepiej pytać u źródła.Co do kanału TVP HD - decyzje leżą w gestii TVP, ale jeśli kanał pozostanie w DVB-T to nie będzie kodowany.

marboro

Re: Kiedy kolejne programy DVB z Suchej Góry

Post autor: marboro »

Panowie jak tak śledzę ta telewizję DVB-T to ten region to Afryka przepraszam z małej litery afryka,tylko pytam który to wiek i czy aby zapomniano że tutaj to też Polska chyba że zabór tylko jaki "polityczny?" Warszawa,Poznań w multipleksaach do 10 kanałow nie bedę wymieniał programów i w MPG4 a u nas ledwo 3 i to w MPG2.
Powiedzcie czym to jest podyktowane jedna firma Emitel robi testy kto w tym macza palce w tym wszystkim, jestem wkurzony dosadnie,a do tego mamy być w pierwszej kolejce już tyle lat jak są przekazniki i nic się nie robi wtym kierunku.Co to za kraj?

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Jingiel
Posty: 167
Rejestracja: 1 stycznia 2009, o 23:38
Odbiornik: SONY KLD 40U4000, SAMSUNG LE 37C650
Instalacja antenowa: Logarytmiczna
Nadajnik - obiekt nadawczy: Sucha Góra, św.Krzyż, Góra św. Marc

Re: Kiedy kolejne programy DVB z Suchej Góry

Post autor: Jingiel »

A ja powiem dosadnie, ze zadupie po prostu. Mieszkam 50 km w kierunku polnocnym od Rzeszowa i nie odbieram lokalnego programu z tego miasta. Mało tego, istnieja u nas obiety, na ktorych mozna postawic przekaznik, ale najwyzrazniej wszyscy maja to daleko w d... Na szczescie zaopatrzylem sie w odbiornik, dzieki ktoremu moge odbierac Sucha Gore cyfrowo, ale to moze z 1% tak zrobilo. Panowie, u nas tylko mozna odbierac analogowo tylko 2 programy. TVP 1 i 2, oba z Swietego Krzyza. Baranowka nie dolatuje nawet na 20 km. Skomentuje to tylko tak: PARANOJA. Technicznie mozna przeciez dolaczyc do multiplexu inne programy. Kiedys pisano nawet o TV Polonia. I skwietuje to tak: zy zasadne jest placenie abonametu za liche 2 programy? NIE !!!!!! Dlatego wykorzystuja ten fakt platformy cyfrowe, ktore u nas robia po prostu furrore. I niech oni zarabiaja jak TVP nie chce. A potem placze, ze ludzie nie chca placic. ZA CO??????????

varicap

Re: Kiedy kolejne programy DVB z Suchej Góry

Post autor: varicap »

Jingiel pisze:Panowie, u nas tylko mozna odbierac analogowo tylko 2 programy. TVP 1 i 2, oba z Swietego Krzyza. Baranowka nie dolatuje nawet na 20 km. Skomentuje to tylko tak: PARANOJA. Technicznie mozna przeciez dolaczyc do multiplexu inne programy. Kiedys pisano nawet o TV Polonia. I skwietuje to tak: zy zasadne jest placenie abonametu za liche 2 programy? NIE !!!!!! Dlatego wykorzystuja ten fakt platformy cyfrowe, ktore u nas robia po prostu furrore. I niech oni zarabiaja jak TVP nie chce. A potem placze, ze ludzie nie chca placic. ZA CO??????????
W Bieszczadach są miejscowosci, w któych nie ma i nigdy nie było naziemnej TV.
A nie są to pasterskie osady w jakiś dolinach tylko normalne miejscowości, przez które przebiega GŁÓWNA bieszczadzka droga (jedna z dróg tworzących tzw pętlę bieszczadzką).
Ludzie tam mieszkają, jeżdżą nowymi samochodami (jak by ktoś z wielkich miast myślał że na osiołkach). Od ok 10 lat mogą odbierać TV za pośrednictwem platform cyfrowych.
Wcześniej (ale niewiele wcześniej) miewali analogowe zestawy TV SAT i z polskich programów mieli głównie TV Polonia.
20 lat temu wogóle nie kupowali telewizorów bo PO CO ?
Chyba że ktoś kupił od razu magnetowid. Wtedy raz na tydzień jeździł do Rzeszowa (cała wieś się składała na paliwo) i przywoził z wypożyczalni pudło kaset.
Do dziś nie działa tam zadna sieć komórkowa (nawet NMT).
Telefon owszem jest - wzdłuż drogi biegnie linia ale jak ktoś mieszka w mniejszej wsi gdzieś w bocznej dolinie do telefonu nie ma. No chyba ze stać go na satelitarny (jakiś bogacz któremu się miasto znudziło i kupił tu ziemię - może ma).
Ja uważam, Jingiel że powinieneś się cieszyć z tych dwu programów naziemnie ze Św. Krzyża.
Gdyby dziś mieli stawiać to by nie zbudowali wogóle tego obiektu a kanały by oprotestowali Czesi , Słowacy, Ukraińcy i Białorusini a nawet Węgrzy.
To bardzo dobry obiekt (chyba najlepszy w kraju).
Dziś by były utyskiwania jak przy wszystkim, że "to nie takie proste" i jak ktoś chce TV "to niech sobie kupi jak człowiek usługę u którejś z platform".
Widział ktoś może w ostatnich latach zbudowanie choćby asfaltowej drogi tam gdzie jej wcześniej nie było (była np gruntowa) ?
Nalezymy do krajów zwijających się bardzo dynamicznie.
vari

Awatar użytkownika
Jingiel
Posty: 167
Rejestracja: 1 stycznia 2009, o 23:38
Odbiornik: SONY KLD 40U4000, SAMSUNG LE 37C650
Instalacja antenowa: Logarytmiczna
Nadajnik - obiekt nadawczy: Sucha Góra, św.Krzyż, Góra św. Marc

Re: Kiedy kolejne programy DVB z Suchej Góry

Post autor: Jingiel »

Masz racje vari. Jesli juz jest ten nadajnik cyfrowy z Suchej Gory i nadaje cyfrowo, to tylko idiota by nie wykorzystal jego mozliwosci do konca. Tak, testy, testy, tylko ze do Suchej Gory nawet teraz nikt nie jezdzi testowac cokolwiek. On jest i dziala. Nic sie na nim nie mierzy teraz.I co? Nawet idiota wykorzystalby jego mozliwosci i nie wlaczylby paru programow.

orkan73
Posty: 19
Rejestracja: 16 lutego 2009, o 12:25

Re: Kiedy kolejne programy DVB z Suchej Góry

Post autor: orkan73 »

Witam,
wysłałem pytanie do TVP kiedy z Suchej Góry mozna spodziewać sie nadawania dodatkowych kanałów i taką otrzymałem odpowiedź:

Taka możliwość zaistnieje dopiero po przełączeniu z MPEG-2 na MPEG-4. Widzowie, którzy skorzystali z prowadzonych testów DVB-T do odbioru programów Telewizji Polskiej zaopatrując się w dekodery MPEG-2, wielokrotnie protestowali przeciwko uruchomieniu testów w MPEG-4.
Jednak ze względu na przyjęte dla Polski rozwiązania technologiczne dotyczące DVB-T ostatecznie i tak dojdzie do wyłączenia emisji próbnej w MPEG-2.Jeśli więc znajdzie się grupa widzów chcących tej zmiany, wtedy TVP także zwróci się do operatora technicznego prowadzącego test w celu poparcia takiej zmiany już na etapie testów. Chyba że wcześniej zostanie wydana decyzja UKE i KRRiT o przyznaniu Telewizji Polskiej tak zwanego multipleksu, czyli wiązki częstotliwości do emisji w sposób cyfrowy.
Pozdrawiam,
Zespół Rzecznika Prasowego TVP S.A.

Więc może trzeba się zorganizować, pokazać że więcej osób chce MPEG-4 i wysłać petycje do TVP o zmiane nadawania na MPEG-4.

kemi73
Posty: 739
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: LV6TMPVR4,Tuner USB AveMedia
Instalacja antenowa: TriDigit + Symetryzator, pokojowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: nadajnik: RTCN Sucha Góra

Re: Kiedy kolejne programy DVB z Suchej Góry

Post autor: kemi73 »

Jestem za i wtedy skończy się wciskanie ludziom odbiorników z mpeg2, teraz pytanie jak to zorganizować chyba że każdy z nas wyśle taką petycje :).

marboro

Re: Kiedy kolejne programy DVB z Suchej Góry

Post autor: marboro »

A mnie to już brakuje słów i chęci do pisania o tej całej DVB-T,kto tam wie o jakiejś tam telewizji cyfrowej gdzieś na trudnych terenach gdzie nie było dobrego odbioru choćby tvp1lub tvp2 kto tam kupuje dekodery czy telewizory z tymi dekoderami jak testowane też są te programy i niz wiecej a nie możnaby dodać tv4 polsat tvn puls w MPG-4 a reszta analogowa przecież jest,czemu takie głupie tłumaczenie że ktoś ma tunery MPG-2 to chyba urzędnicy mają te tunery a teraz kryays i nie będzie ich stać na wymiany.Ale problem,szkoda słów jedna ściema.Wstyd,gówniarskie tłumaczenie jak kiedyś i tak do wymiany,po co takie pierdoły opowiadać bo dużo osób kupiło takie dekodery.A czy kiedy w Polsce pytano zwykłego obywatela o jakiekolwiek zdanie aż dziw że teraz sie pytają.

Pozdrawiam wszystkich cierpliwych.

orkan73
Posty: 19
Rejestracja: 16 lutego 2009, o 12:25

Re: Kiedy kolejne programy DVB z Suchej Góry

Post autor: orkan73 »

Jeszcze takie coś znalazłem
http://www.digi-tv.pl/44960-porozumieni ... zacji.html
gdzie piszą:

"Wg projektu KRRiT, pierwsze "wyspy cyfrowe", z odbiorem naziemnej telewizji cyfrowej, miałyby zostać uruchomione we wrześniu 2009 w Zielonej Górze, Żaganiu, Warszawie i w Poznaniu. Dołączono jeszcze nadajniki w Suchej Górze pod Krosnem i Wisłę. "

Więc jest szansa na odbiór większej ilości programów, chyba że znowu ktoś zacznie protestować :twisted:

Pozdrawiam

marboro

Re: Kiedy kolejne programy DVB z Suchej Góry

Post autor: marboro »

A to cytat pasuje do tego co napisałem wyżej :lol:
Jak to się ma do tych co ich jeszcze nie kupili,mają satki i niecierpliwie czekają bo wiedzą jak szybko w Polsce idzie postęp (na papierze i za pomocą ust) widać na przykłdzie przygotowań do EURO 2012.I tak można dużo przytaczać jak ten kryzys co Poldki nie dotknie a obecnie jak jest? Nie mogę książkę napisałbym wielo tomową.

Zdaniem Anny Streżyńskiej, prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej (UKE), kupując nawet drogi telewizor klienci wcale nie mają pewności, że będą mogli oglądać naziemną telewizję cyfrową. Według niej często nie informują ich o tym sprzedawcy, a sprzedawcy sprzętu RTV często niewiele wiedzą o naziemnej telewizji cyfrowej (NTC) i dlatego nie przedstawiają rzetelnej informacji klientom. Największą wiedzę mają instalatorzy anten i firmy tv-sat

http://www.digi-tv.pl/45387-strezynska- ... wcami.html

Czyli jest jeden wniosek jeżeli ci mie wiedzą to jak może na ten temat wiedzieć kupujący.Sprzęt sprowadzją z zachodu tam mają MPG-2 i wypychają na Polskę bo mają interes i kasę tak samo mają interes nasi bo mają chętnych.A czyja to wina? tego który to wdraża w Polsce robią testy nagłaśniają pamiętam jak było w Rzeszowie hucznie jaka to telewizja nawet były konkursy w których można było wygrać tunery MPG-2 tyle lat testy poto żeby teraz zmieniać na nowszy i znowu zanim wdrożą MPG-4 wyjdzie nowszy i tak dalej,Niemcy,Szwecja mają w MPG-2 wiem bo tam pracowałem nie wiem jak w innej częsci Europy i tam nie nażekają.W Szwecji mieszkałem daleko od wielkich aglomeracji na wsi i tam cyfrową odbierałem z anteny pokojowej,a u nas przepisy ciągle tylko papiery ,dyskusje brać wysokie uposażenia i nic nierobić więcej szaraki i tak na nas zarobią.Telewizja sat też jest w tych dwóch systemach i jakoś nie ma krzyku o ich wymianach i nikt nikomu nie zażuca kupić nie kupić każdy sam decyduje a tu jakieś wykręty poucznia nikt nie kupuje sprzętu na którym się nie zna i nie wie o nim to tylko naiwni tak robią żeby pokazać się przed innymi ale to jego strata jak sobie kupił ale opiekunowie telewizji się znależli w dobie kryzysu wiecej takich a może znajdą się tacy co do portfela dożucą.

Pozdrawiam.

Robc
Posty: 22
Rejestracja: 18 lutego 2009, o 14:31

Re: Kiedy kolejne programy DVB z Suchej Góry

Post autor: Robc »

Jeżeli ma być wprowadzane MPEG4 to czemy służą testy MPEG2. Chyba że to nie testy tylko regularna transmisja dla mających odbiorniki starego typu. Tylko niestety ich ciągle przybywa więc przybędzie też protestujących bo do tej pory ogladali a jesienią zostaną zaskoczeniu ciemnym ekranem. Trudno też się dziwić sprzedającym przecież nie kłamią mówiąc, że dzieki nowemu telewizorowi można ogladać cyfrową telewizję. Chociaż mogli by dodać, że tylko do września.
Zmiana systemu lub dodanie chociaż jednego programu w MPEG4 pomoże w wyborze TV lub tunera bo ktoś jednak będzie chciał poogladać np. TVP Sport niż zadowolić się tylko TVP1,2 i Info.
Przeciąganie wprowadzania w naszym regionie DVB-T na 2011r z powodu protestów też raczej nic nie da bo za 2 lata liczba użytkowników "nowych" telewizorów wzrośnie.

Pozdrawiam

marboro

Re: Kiedy kolejne programy DVB z Suchej Góry

Post autor: marboro »

co tu dużo mówić wszyscy co niedawno zaczęli testują w MPG-4 a ci co zaczęli na poczatku ciągle w MPG-2 część Polski w nowszym a część w starym to ma znaczyć że w centralnej Polsce w sklepach sprzedają w mpg-4 a w innych rejonach mpg-2 to jak ktoś sobie kupi np.w warszawie sprzęt w mpg-2 to będzie protestował bo nie wiedział i nikt mu nie powiedział o czym to mówić caly czas mówi się o testach to po co taka rozmowa ktoś kto kupił to kupił na swoją odpowiedzialność a nie odwracanie że Such Góra i Wisła nie będzie w 1 kolejce bo ludzie kupili sprzęt w mpg-2 Panowie nie ściemniajcie to ja też mogę mieć pretensję do producentów że kupiłem drogi komputer kilka lat lat do tyłu a obecnie są o wiele tańsze i nowocześniejsze i zwrócę sie o zwrot pieniedzy bo nie powiedzieli że będą lepsze i tańsze a może by tak zaprotestować o Waluty bo poszły w górę a sprzedawałem jak były tanie może zwrócą mi tą różnicę,"gdzie to opisać że zaczęto martwić się o obywateli",dziwne.
Nie mogę, czym by nie ruszył to "WIELKA KICHA" :idea:

A co do tresci Robc chodzi o to aby wyczścić magazyny w sklepach tym sprzętem z Niemiec czy innych krajów o to chodzi a pomagają ci co cyfrówkę naziemną wdrażają obopólny interes.
Ostatnio zmieniony 21 lutego 2009, o 22:45 przez marboro, łącznie zmieniany 1 raz.

Przemo
Posty: 541
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: Kiedy kolejne programy DVB z Suchej Góry

Post autor: Przemo »

Aby uchronić przyszłych odbiorców DVB-T przed kupnem sprzętu z MPEG 2 należałoby dodać odpowiednie dwie plansze i stosowne informacje w EPG. Jeden obraz dać w MPEG 2 i drugi w MPEG 4. Na pierwszej zamieścić informacje, że sprzęt odbiorczy będzie nadawał się do odbioru w przyszłości jeśli po wybraniu kanału (na przykład) AVC Test zobaczysz obraz kontrolny, jeśli usłyszysz tylko dźwięk lub jego brak, a obraz pozostanie czarny sprzęt nie nadaje się do odbioru. Chyba dwie takie plansze nie zajmują aż tyle miejsca aby nie można ich dodać do testowych nadajników w MPEG 2 i uświadomić ludziom w czym problem.

Robc
Posty: 22
Rejestracja: 18 lutego 2009, o 14:31

Re: Kiedy kolejne programy DVB z Suchej Góry

Post autor: Robc »

Nie do końca mogę się zgodzić z Przemo, że dołożenie plansz uchroni przed zakupem. Raczej uświadomi po zakupie. Jeżeli sygnał będzie w MPEG4 to trudniej będzie sprzedać coś co niby ma działać z telewizją cyfrową. Podobnie może zadziałać wprowadzenie dodatkowego kanału niedostępnego w analogu. Sprzedawca raczej nie powie że będzie on działać na "nowym" telewizorze a napeweno znajdą się tacy co będą chcieli ogladać "coś więcej". Niestety niektórzy nadawcy martwią się terminem wyłączenia sygnału analogowego a u nas dochodzi następny etap wdrażania DVB-T - kiedy wyłączyć MPEG2 ;)
Zwolennicy MPEG2 będą krzyczeć ze te odbirniki są tańsze, że w innych krajach jest nadawane.. Tylko u nas jeszcze nie ma tak naprawdę TV cyfrowej a w innych krajach już dawno oglądają pełne multipleksy a teraz mają problem z wprowadzaniem HDTV większej ilości kanałów bo może się nie opłacać skoro większość ma stare odbiorniki.
U nas zawsze będą krzyki - wprowadźmy MPEG2 i jak stare samochody będziemy sprowadzać starą elektronikę a niech inni wprowadzają nowości.

Pozdrawiam

marboro

Re: Kiedy kolejne programy DVB z Suchej Góry

Post autor: marboro »

jeszcze jedno chcę dodać jeżeli kogoś było stać przy testach kupować sprzet nie wiedząc jak to się wszystko potoczy to brął na swoją odpowiedzialnóść i nie powinno być tematu i roztrząsania się nad taką okolicznością ja jeszcze nie kupowałem mam starego z odzysku i nie będe żałował wymiany a o telewizorze nie myślę bo jeszcze nic nie jest pewne.

Pozdrawiam

orkan73
Posty: 19
Rejestracja: 16 lutego 2009, o 12:25

Re: Kiedy kolejne programy DVB z Suchej Góry

Post autor: orkan73 »

jeszcze jedna sprawa, ciekawe kto będzie kupował dekodery mpeg-4 dopóki nic nie będzie nadawane w tej kompresji? chyba tylko aby postawić go jako mebel. Najlepiej gdy już muszą nadawać w mpeg-2, to równolegle uruchomić na czas przejściowy nadawanie również mpeg-4 z całą dostępną paczką programów i wtedy ludzie mogliby wybierać co chcą oglądać i jaki dekoder kupić.

pozdrawiam

Pawlisco

Re: Kiedy kolejne programy DVB z Suchej Góry

Post autor: Pawlisco »

Proszę, włączcie sygnał w mpeg-4 na podkarpaciu, ludzie naprawdę czekają na telewizję cyfrową, tylko nie wiedzą dokładnie jaki sprzęt kupić. Mieszkam w Sędziszowie Małopolskim (k. Rzeszowa) w tym rejonie zainteresowanie odbiorem dvb-t jest duże, łatwiej tu o sygnał z Tarnowa, czy Krakowa niż z rzeszowskiej Baranówki. To świetna wiadomość, że Sucha Góra ruszy z reguralną emisją od września 2009, byle był to sygnał w MPEG-4.

marboro

Re: Kiedy kolejne programy DVB z Suchej Góry

Post autor: marboro »

Dołążę i jeszcze wiecej programów TVP Sport wszyscy mają ten kanał jedynie z Suchej Góry tylko nie nadają też nie wiem dlaczego innym można a na Podkarpaciu nie tylko te Tvp1,2 i Info,
Sucha Góra z samej nazwy sucho też nadaje w tych testach no i sucho to wygląda. :lol:



Pozdrawiam

user

Re: Kiedy kolejne programy DVB z Suchej Góry

Post autor: user »

Czy jest planowane w tym roku wzbogacenie oferty programowej z nadajnika w Suchej Gorze?
Wiem, ze wiaze sie to ze zmiana kodowania na mpeg4 ale to chyba nie problem? Choragwica pod Krakowem nadaje dodatkow TVP Sport oraz TVP HD. Dlaczego testujemy ciagle w mpeg2 - jaki jest sens kiedy wiadomo juz ze sygnal bedzie w mpeg4?

Zablokowany