DVB-T / DVB-T2 z RTCN RZESZÓW (Krosno) / SUCHA GÓRA

Awatar użytkownika
Przecin
Posty: 240
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: LG M2362D, LG 42LW570S, Digyboxx T4,
Philips DSR6201HD
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Sucha Góra, Bardejov

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: Przecin »

10 lutego od 1:00 do 7:00 jest przerwa w nadawaniu wszystkich kanałów nadających na UHF-ie. Czyli pewnie wtedy podłączą nowy nadajnik do anten tubusa.

Dig Dug

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: Dig Dug »

Dobrze, że robią to w nocy 10 lutego, bo gdy okaże się, że ktoś ma za mocny sygnał, to ma szansę na zmianę mocy wzmacniacza lub przejście na symentyzator, a nie niespodzianka o 14 w sobote. Sklepy zamkniete i weekend skopany totalnie, bo mróz za polu i nawet na narty sie nie chce iść :)

Bartt

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: Bartt »

Z tych komunikatów wynikałoby że emisja mux2 na k61 z S.G. zostanie wyłączona z chwilą przejścia na k32. Ciekawe czy kablówki zdążą sie wyrobić :?:.

Tedde

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: Tedde »

Na pewno Emitel to z kablówkami uzgadniał,tak więc zaskoczenia :o być nie powinno. No i w interesie kablówek jak i Emitela jest to aby przejście na 32k było jak najmniej uciążliwe dla obecnych widzów mux2 z S.G A jakie tam kanały UKE. wygrzebał w zamian dla Dynowa i Strzyżowa :?:

Bartt

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: Bartt »

Przemiennik w Dynowie - TVP1 z k32 na k49, w środę nastąpi zmiana kanału na przemienniku w Strzyżowie - TVP Info/Rzeszów na k51. Nie wiem jak będzie w Gorlicach (TVP2, k32) i czy zmiana będzie w Grybowie (też TVP2, k32).

Link do Aktualności TVP Rzeszów (info jest pod koniec programu):
http://www.tvp.pl/rzeszow/informacja/ak ... 02/6443728

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: K63 »

Bartt pisze:Przemiennik w Dynowie - TVP1 z k32 na k49, w środę nastąpi zmiana kanału na przemienniku w Strzyżowie - TVP Info/Rzeszów na k51. Nie wiem jak będzie w Gorlicach (TVP2, k32) i czy zmiana będzie w Grybowie (też TVP2, k32).
Zgodnie z informacją zawartą w txt TVPinfo Kraków, w dniach 7 i 9 lutego nastąpi przełączenie analogowego nadawania TVP1 z nadajników w Gorlicach i w Grybowie z k. 32 na k.59.
http://www.tvp.pl/krakow/aktualnosci/ro ... ow/6403569

kemi73
Posty: 739
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: LV6TMPVR4,Tuner USB AveMedia
Instalacja antenowa: TriDigit + Symetryzator, pokojowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: nadajnik: RTCN Sucha Góra

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: kemi73 »

K63 jaki ma sens podawanie jednej i tej samej wiadomości w trzech podobnych tematach ? Nabijasz sobie listę postów czy jak ?.

tm78
Posty: 43
Rejestracja: 8 grudnia 2011, o 11:30
Odbiornik: 49ub820 32ex720
Instalacja antenowa: UHFDipol44/21-69TriDigit LNA177,
Nadajnik - obiekt nadawczy: PRZEMYŚL,

Re: Problem odbiorem z Suchej Góry

Post autor: tm78 »

tm78 pisze:
tm78 pisze:
tm78 pisze:Witam.

Mieszkam w okolicach Radymna, odbieram sygnał bez problemu z Przemyśla, także bez problemu odbieram sygnał radiowy z Suchej Góry. Natomiast sygnału telewizyjnego z Suchej Góry brak, (antena siatkowa regulowany wzmacniacz antenowy) czy wobec zastosowanego nadajnika kierunkowego jest w ogóle szansa na odbiór. Jaki jest zasięg MUX1 z Suchej Góry przy nadawaniu kierunkowym i czy zasięg prezentowany tutaj http://www.dvbtmap.eu/mapcoverage.html jest tożsamy z faktycznym zasięgiem?

Pzdr. Tomek
Witam ponownie.

Ustawiłem na analogu kanały 29 i 12 z Suchej Góry, 29 kanał słabo, 12 kanału brak. Mam antenę siatkową z płytką SWA-2000/4T, zasilacz KEMOT2SR 2-12V/100mA oraz ok 72 km do Suchej Góry. Jak nie to co mi polecacie i czy jest sens się bawić.
Witam.

Zrobiłem małe przemeblowanie instalacji antenowej dokupiłem: Antena telewizyjna UHF Dipol 44/21-69 Tri Digit Kod towaru: A2670, do niej zainstalowałem płytkę SWA 9001 ceramiczna innej nie mieli :(,kierunek Sucha Góra, dodatkowo z siatkówką na Przemyśl połączyłem aby się nie gryzło przez zwrotnica uniwersalna VHF-UHF-UHF, Televes ref. 4041 (67 zł). Wynik mojego dłubania był taki że na analogu na 29 kanale czyściutka TVP2, na 12 kanale brak sygnału, sygnał cyfrowy brak. Mieszkam koło Radymna i myślę dopóki nadawania nie zmienią z N na ND to odbiór z Suchej Góry TV mogę sobie wsadzić między bajki. No cóż jedynym sygnałem jaki bezproblemowo dociera z Suchej Góry do kabelka swobodnie opadającego w pokoju za meblami jest poczciwe i niezawodne radio.
Witam.

Ostatnio zakupiłem LNA-177 30dB i dałem w miejsce SWA 9001 do anteny kierunkowej na Suchą Górę, skutek brak sygnału cyfrowego (mux1), jak na Przemyśl to odbiór rewelacyjny. Antena ustawiona po południowej stronie domu.

Tedde

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: Tedde »

Pozostaje ci poczekać na uruchomienie mux-ów z Tatarskiej Góry. Pierwszy mux za kilka miesięcy pojawi się w Przemyślu {no chyba że Emitel odpali go wcześniej,choćby testowo}. Drugi odbierasz poprawnie więc moim zdaniem lepiej cierpliwie poczekać niż kombinować. ;)

Awatar użytkownika
kasia
Posty: 276
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: kasia »

Na polsacie na pasku w dole ekranu leciała informacja, że od 10 lutego zmiana kanału z Suchej Góry (MUX2).

lukass

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: lukass »

Na glownej stronie polsatu wyswietla sie informaja ze od 10 lutego zmiana kanalu z S. G na kanal 32. Szkda ze polska to taki (cenzura) kraj w ktorym nikt z "wladzy" nie poinformuje zwyklego czlowieka o czyms takim, tylko musimy sie dowiadywac swoimi źródłami. Slak mnie trafia

Bez obrazy alecale to forum i strona emitela to wielka porazka, nikt nic nie powie jak by nie odpowiedzi zwyklyfh użytkownikow to nic bysmy sie nie dowiwdzieli. Jak ktos zaa to bierze kase to porazka.

Bartt

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: Bartt »

Jak się nie czyta tego wątku to się nie wie ;). Przecież już od 14 grudnia ubiegłego roku wiadomo było że ta zmiana nastąpi w miarę szybko, a tutaj: http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f=17&t=3553 w dniu 1 lutego było podane dokładne info. Jest tam też napisane że nie jest to pewny termin, więc być może dlatego nie ma oficjalnej informacji na stronie Emitela.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3514
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: Krosnoludek »

Widzów z Podkarpacia odbierających Polsat lub Polsat Sport News cyfrowo z nadajnika na Suchej Górze (obecnie kanał 61), prosimy o zmianę kanału na 32 od 10 lutego br.
http://www.polsat.pl/

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Odp: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: Jarosław Bałuka »

No cóż, jak widać nie każdemu chce się czytać natomiast wygłaszać pretensje jest bardzo łatwo.
Przełączenie, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, nastąpi w nocy z czwartku na piątek.

volfeer
Posty: 43
Rejestracja: 23 grudnia 2011, o 11:20
Odbiornik: NEO HD 40
Instalacja antenowa: antena siatkowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: Krosno - SG

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: volfeer »

Przepraszam za pytanie laika, ale czy zmiana mocy nadawania Mux2 nie wpłynie negatywnie na zacięg Mux1? Wiem, że to inne kanały, ale może to jest jakoś skorelowane? Obecnie mieszkam na granicy zasięgu mux1, mux2 odbieram z Jawora, choć występują drobne zakłócenia, teoretycznie więc po włączeniu na tym samym kanale sygnału z SG moje problemy powinny zniknąć.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3514
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: Odp: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: Krosnoludek »

Jarosław Bałuka pisze: Przełączenie, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z panem, nastąpi w nocy z czwartku na piątek.
Przełączenie - czyli wyłączenie 61k. w piątek ?
Czy nie da się przez kilka dni nadawać wspólnie na obu kanałach MUX-2 ?

lukass

Re: Odp: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: lukass »

Jarosław Bałuka pisze:No cóż, jak widać nie każdemu chce się czytać natomiast wygłaszać pretensje jest bardzo łatwo.
Przełączenie, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z panem, nastąpi w nocy z czwartku na piątek.
Dziekuje slicznie za odpowiedz osoby ktora jak widze malezy do grona osob odpowiedzialnch za kontakt emitel a zwykly kowalski. Oraz w slowo ktorej mozna wierzyc wszak pracuje dla emitela
Ostatnio zmieniony 8 lutego 2012, o 22:35 przez lukass, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: Odp: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: Jarosław Bałuka »

Krosnoludek pisze:
Jarosław Bałuka pisze: Przełączenie, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z panem, nastąpi w nocy z czwartku na piątek.
Przełączenie - czyli wyłączenie 61k. w piątek ?
Czy nie da się przez kilka dni nadawać wspólnie na obu kanałach MUX-2 ?
Nie, nie jest to możliwe.
volfeer pisze:Przepraszam za pytanie laika, ale czy zmiana mocy nadawania Mux2 nie wpłynie negatywnie na zacięg Mux1? Wiem, że to inne kanały, ale może to jest jakoś skorelowane? Obecnie mieszkam na granicy zasięgu mux1, mux2 odbieram z Jawora, choć występują drobne zakłócenia, teoretycznie więc po włączeniu na tym samym kanale sygnału z SG moje problemy powinny zniknąć.
Nie powinno mieć wpływu na MUX1, aczkolwiek ze względu na odbiór na granicy zasięgu wpływ mogą mieć inne czynniki, choćby związane z propagacją, dlatego lepiej poprawić instalację odbiorczą dla uzyskania bezpiecznego marginesu poziomu sygnału.

Miszka

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: Miszka »

Czy ktoś ma też problem z odbieraniem MUX 1 z Suchej Góry? Od pewnego czasu sygnał kompletnie zanikł i nie mam szansy oglądnięcia choćby artefaktów na ekranie. Z MUX 2 taki problem nie występuje. Siła sygnału jest tak koło 90-100%. Posiadam antenę siatkowaną (taka ustawiana w pokoju), wcześniej spokojnie wystarczała do "czystego" odbioru wszystkich kanałów z Suchej Góry. Mieszkam odległości ok. 2 km w linii prostej od nadajnika. Czasem jak poruszam trochę wtyczkę od wejścia antenowego to mignie kilka artefaktów z MUX 1 i tyle, a MUX 2 pozostaje taki jaki był bez względu na wszystko. Posiadam tuner Maximum T-102. Może ktoś ma jakiś pomysł z tym problemem albo info o tym czy to nie jest sprawa związana z sygnałem nadawanym na Suchej Górze?

Bartt

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: Bartt »

U mnie sygnał mux1 jeśli już, to jest lepszy niż zwykle (mrozy i śnieg pomagają w odbiorze ;) ).
A czy w tej antenie siatkowej jest wzmacniacz czy symetryzator?

Zablokowany