KORR HD128

maryann
Posty: 28
Rejestracja: 26 września 2012, o 13:51
Odbiornik: TS1050THD, Wiwy, Ipax401, T65, Goclever400
Instalacja antenowa: ASP4+SWA3+RTA140
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: KORR HD128

Post autor: maryann »

Nigdy nie widziałem na obrazie takiego 'sianaia' przez tunerek.
Co do większego grzania się w jednej obudowie- fakt, zjawisko niekorzystne.
Ale najgorsze, czego nie lubię, to bawienia się z wtyczuszkami: przy montażu, układaniu kabli- wyleci; przy sprzątaniu- wyleci. A jak by nie było- do 2A tam leci! Po kilku awariach wtyczka sie obrusza, gniazdko rozluźni i zacznie nie stykać, grzac się, pęknie... kolejna rzecz do zepsucia. Z jedenj strony jako serwisant powinienem, sie cieszyć na łatwą robotę, ale nie lubie jak moi klienci maja kłopoty. Już lepiej, jakby ten osobny zasilacz kabelek miał wlutowany do środka tunera.

kasat

Re: KORR HD128

Post autor: kasat »

Witam.
No z tymi wtyczuszkami to może masz rację , ale czy to jest takie kłopotliwe? , przy sprzątaniu trzeba uważać :D i tyle.
Gdybyśmy mieli na tej podstawie dyskwalifikować sprzęt to prawie wszystkie routery i wzmacniacze audio (że o kinie domowym nie wspomnę)idą na złom , a co ze złączem euro?To cholerstwo dopiero lubi wylatywać a włożyć go po omacku to już hardcore a tyle lat z nim żyliśmy i żyjemy (choć już prawie koniec).
Wiesz jak to jest : "Jak nie możesz wroga pokonać to się do niego przyłącz"
Trzymaj się.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: KORR HD128

Post autor: @GUTEK@ »

Ciekawe że mi się jeszcze w żadnym sprzęcie nigdy nie rozleciało gniazdo lub wtyk zasilania.

maryann
Posty: 28
Rejestracja: 26 września 2012, o 13:51
Odbiornik: TS1050THD, Wiwy, Ipax401, T65, Goclever400
Instalacja antenowa: ASP4+SWA3+RTA140
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: KORR HD128

Post autor: maryann »

Może z tym sprzętem pierw pożegnamy się technologicznie, niż zdąży się rozlecieć. Ale dla mnie, jak mogę wyeliminowac jeden słaby punkt, to jeden problem mniej.
kasat pisze: a co ze złączem euro?
No właśnie, wystarczą kłopoty z EURO. A wtyczuszki zostawmy sprzętom przenośnym typu laptopy, komórki i takim grupom, które wyboru nie pozostawiają; póki co - mówiny o STB i wybrać rozwiązanie możemy.
A tak w ogóle mam dodatkowe uprzedzenie do takiego rozwiązania po HD80.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: KORR HD128

Post autor: @GUTEK@ »

No to najlepiej dołożyć te 1000zł i kupić nowy telewizor. Wtedy to się kilka tych "słabych punktów" wyeliminuje.

quartz

Re: KORR HD128

Post autor: quartz »

maryann pisze:Nigdy nie widziałem na obrazie takiego 'sianaia' przez tunerek.
Co do większego grzania się w jednej obudowie- fakt, zjawisko niekorzystne.
Ale najgorsze, czego nie lubię, to bawienia się z wtyczuszkami: przy montażu, układaniu kabli- wyleci; przy sprzątaniu- wyleci. A jak by nie było- do 2A tam leci! Po kilku awariach wtyczka sie obrusza, gniazdko rozluźni i zacznie nie stykać, grzac się, pęknie... kolejna rzecz do zepsucia. Z jedenj strony jako serwisant powinienem, sie cieszyć na łatwą robotę, ale nie lubie jak moi klienci maja kłopoty. Już lepiej, jakby ten osobny zasilacz kabelek miał wlutowany do środka tunera.
Prędzej ze SCART wyleci niż wyrwiesz sam wtyk zasilania w trakcie sprzątania. Argumenty takie delikatnie mówiąc - bardzo naciągane. Na takiej zasadzie to można negować wszystko.

luki1782@op.pl

Re: KORR HD128

Post autor: luki1782@op.pl »

Nie trzeba nic negować Kor to nic innego jak śnieciowata WIWA ubrana w inną nazwę .
Co tu wymagać od sprzętu który kosztuje poniżej 100zł .Za dobry tuner trzeba zapłacić około 150zł .Za takie Pieniądze można kupić Technisat DIGI BOX ,THOMSON,Ferguson .
I to są faworyci godni polecenia .Firmy które w Tunerach siedzią od 20 lat.
Jak ma się do nich Kor czy MANTA albo Wiwa która reaktywowała się na czas cyfryzacji i za 2 lata zniknie . Ale jedno zostanie smród- z serwisem gwarancyjnym i pogwarancyjnym . :D

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: KORR HD128

Post autor: @GUTEK@ »

Ale się uśmiałem :lol: :lol:

Ps. Masz jeszcze jakieś mądrości ludowe?

latonio

Re: KORR HD128

Post autor: latonio »

luki, a tak poza tym wszystko gra?

celestin

Re: KORR HD128

Post autor: celestin »

Witam mieszkam w Łodzi,dzielnica dąbrowie ul.Tatrzańska wczoraj kupiłem Korr hd 128 używam anteny zbiorczej na dachu 4 piętrowego bloku. Problem polega na tym że łapie tylko mi kanały z tego co czytam (MUX1) a nie łapie (MUX2),(MUX3) nie wiem w czym leży przyczyna ?! dodam że mam telewizor Thomson 32c,i już próbowałem wszystkich możliwych ustawień telewizor ma wbudowany MPEG-4 i też łapał tylko kanały z (MIX1) i myślałem ze jak dokupię dekoder Korr hd 128 to będzie wszystko :!: , :idea: :idea: Może ktoś coś wie :?: :| co z tym zrobić.

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: KORR HD128

Post autor: m@rtops »

sprawa wygląda na prostą :oops:
celestin pisze:używam anteny zbiorczej na dachu

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: KORR HD128

Post autor: @GUTEK@ »

Instalacja zbiorcza nie jest przystosowana do odbioru DVB-T, więcej znajdziesz w dziale o antenach. Poczytaj tam o AZART.

celestin

Re: KORR HD128

Post autor: celestin »

na antenie domowej, którą też zakupiłem [Vivanco najmocniejsza z rodziny] niestety również z ledwą bidą znajduje ten MUX1 i nic więcej :/

Awatar użytkownika
JaroslawMroczkowski
Administrator
Posty: 2596
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: KORR HD128

Post autor: JaroslawMroczkowski »

Antena pokojowa i to "najmocniejsza z rodziny", to ma prawo nie działać, zapraszamy do poczytania działu z antenami....

Galaxy_R
Posty: 14
Rejestracja: 31 października 2012, o 20:43
Odbiornik: Kruger 186 oraz ML2441
Instalacja antenowa: siatkowa + wzm. 30dB
przy ścianie bloku, 1 p., 200m do drzew. No i jest ból!
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chotycze

Re: KORR HD128

Post autor: Galaxy_R »

Witam. Od soboty miałem Korra ale szukam dokładniejszego porównania go z Wiwą i np. Cabletechem czy Fergusonem, na które liczyłem tutaj. Wiwę 90 miałem tydzień temu również przez 2 dni (ale kilka godzin). Korra pochwalę na pewno za pilota i troszkę przyjemniejsze menu. Chyba że to złudzenie. Trafiłem natomiast na 2 pliki avc-hd L4.0, których nie odczytał. Wiwa się nie potykała, chociaż być może nie miałem wtedy tych filmów. Moje zdanie o zasilaniu jest takie że owszem wtyczka jest delikatna, a w dobie oszczędzania energii nie da się jej wyłączać po każdym użytkowaniu, co można zrobić przy zasilaniu "wewnętrznym".
Moje pytanie - czy te firmwary są identyczne czy jednak nie? Przy okazji głosu - Czy znacie jakieś dekodery hybrydowe czyli dvb-t + dvb-c, bez żadnych kart? Bardzo mi potrzebne.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: KORR HD128

Post autor: @GUTEK@ »

Menu Korra i Wiwy HD90 jest IDENTYCZNE!

Te pliki to na 100% Wiwa też by nie odtworzyła. Co do wyłączania, to w standby obydwa tunery podobnie pobierają prąd.
Zaletą wewnętrzego zasilacza natomiast moim zdaniem jest to że nie jest on tak upchany i przez to może być trwalszy i dawać mniej zakłóceń.

Galaxy_R
Posty: 14
Rejestracja: 31 października 2012, o 20:43
Odbiornik: Kruger 186 oraz ML2441
Instalacja antenowa: siatkowa + wzm. 30dB
przy ścianie bloku, 1 p., 200m do drzew. No i jest ból!
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chotycze

Re: KORR HD128

Post autor: Galaxy_R »

Dzięki @Gutek@. Tylko rzeczywiście masz na myśli wewnętrzny że jest korzystniejszy? Apropo's plików, to muszę sprawdzić. Przecież obecne urządzenia powinny odczytywać wersje L4.0 jeśli czytają L4.1. Tzn. źle się wyraziłem - .MKV z kodowaniem avc. Przy okazji co powinienem wreszcie wybrać najbardziej przyjaznego i uniwersalnego - Wiwa, korr, Cabletech czy może coś z "Ferdka"?
Pozdro!

latonio

Re: KORR HD128

Post autor: latonio »

Właśnie kurier przywiózł pudełeczko. Instalacja banalnie prosta. Wszystko domyślnie ustawione na j. polski i szukanie kanałów free. Mimo, że domyślnie ustawiony jest na 1080, poszło po złączu euro. Menu przejrzyste i przyjazne w obsłudze. Poszły na nim peny 4 i 32 GB. Ja zostawiłem sobie format obrazu auto. Przynajmniej nie widzę zniekształceń. Jak się nim pobawię, napiszę coś jeszcze. Pierwsze wrażenie pozytywne.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3514
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: KORR HD128

Post autor: Krosnoludek »

Korr HD 128 - urządzenie nie spełnia wymagań w zakresie napięcia zaburzeń przewodzonych na zaciskach sieciowych zgodnie z Normą PN-EN 55013:2004+A1:2005+A2:2008 p. 4.2 tab. 1.
http://www.uke.gov.pl/uke/index.jsp?pla ... &page=text

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: KORR HD128

Post autor: @GUTEK@ »

No to będą ściągać z Chin kontener nowych zasilaczy :lol:

Zablokowany