DVB-T z TON ŁÓDŹ SIENKIEWICZA

Awatar użytkownika
ANDPOL
Posty: 315
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Rzgów
Odbiornik: Ferguson Ariva 250, WinFast DTV 1000S, Samsung UE55NU7402
Instalacja antenowa: "Siatka" za 20zł + LNA169
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź-EC4, Łódź-Sienkiewicza, Zygry

Re: 17.04 19.00 centrum Łodzi MUX-3 nic nie odbiera tylko cz

Post autor: ANDPOL »

Może kolega ma tv z mpeg2?

Tom345
Posty: 669
Rejestracja: 22 grudnia 2009, o 22:10
Odbiornik: Samsung P2370HD, Not Only TV LV5TDelux
Instalacja antenowa: Thomson ANT-85 lub kawałek druta.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Warszawa PKiN/Raszyn

Re: 17.04 19.00 centrum Łodzi MUX-3 nic nie odbiera tylko cz

Post autor: Tom345 »

Warto także ponownie zeskanować częstotliwość, gdyż zmianie mogły ulec parametry. Pomimo wykrywanego sygnału szuka usług, których de facto nie ma.

nerom

Re: DVB-T w Łodzi

Post autor: nerom »

Niestety nadal nie działa. Mam odbiornik fvb-t w nagrywarce dvd Tevion (Medion) i tam nie ma funkcji pozwalającej na dokładną ocenę sygnału, jest tylko poziom który jest prawie 100%. Niestety ekran jest czarny mimo że programy z Sienkiewicza z MUX-3 znalazł. Antena jest normalna a właściwie 3 które wczesniej używałem do odbioru analogowych programów. Co robić czy któś ma podobny problem i wie jak go rozwiązać. Czy odbiór z Łodzi macie Państwo prawidłowy??

Peetross

Re: DVB-T w Łodzi

Post autor: Peetross »

Witam wszystkich:)

To jak to jest z mux-3(Sienkiewicza), działa teraz czy nie? Kupiłem antene+tv, konfiguruje i mux-1 oraz mux-2 działają pięknie.Brak natomiast mux-3. Nie wiem czy to problem mojej anteny czy ogólny problem.

Pozdrawiam,
Peetross

fred
Posty: 285
Rejestracja: 13 kwietnia 2012, o 01:17
Odbiornik: Ferguson Ariva T65
Ferguson Ariva T650i
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź, ECIV Zygry

Re: DVB-T w Łodzi

Post autor: fred »

Działają wszystkie trzy MUX-y.

Tylko trzeci ma inną lokalizację i znacznie mniejszą moc. Dodatkowo sąsiedni kanał innego mux-a może przesłaniać sygnał. Ustaw antenę na odbiór MUX3. Inne też wtedy pewnie złapiesz.

Awatar użytkownika
momus
Posty: 362
Rejestracja: 19 grudnia 2011, o 21:57
Odbiornik: AverMedia Hybrid Volar HX
Opieka: Manta DVBT-02, WIWA HD-90
Instalacja antenowa: drucik od tunera,
do manty i wiwy podpięte siatki no-name, wzmacniacze no-name
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź - EC-4

Re: DVB-T w Łodzi

Post autor: momus »

@Peetross, Napisz gdzie mieszkasz oraz jaką tę antenę masz. Bez tego nie możemy ci więcej powiedzieć. Mux3 ma tak małą moc (400W) że zapalając światło w pokoju mam większą.

Zatem jeśli mieszkasz gdzieś dalej niż granice Łodzi to możesz zapomnieć o MUX3 jeśli twoja antena nie jest kierunkowa i wycelowana idealnie w Sienkiewicza.

Podobnie może być jeśli mieszkasz w Łodzi i kupiłeś jakąś małą pokojową antenę.

Zatem podaj nam więcej szczegółów (uzupełnij przy tym swój profil)

Peetross

Re: DVB-T w Łodzi

Post autor: Peetross »

Mieszkam na Widzewie, blisko EC4. Przez okno widzę EC4 po lewej stronie. Kupiłem antenę wewnętrzną w Tesco firmy Hama(mam możliwość zwrotu :) ). Kształt ma taki: http://www.hama.pl/001319110000/thomson ... tywna-36db.
W grę wchodzą wszystkie kombinacje antenowe ale wewnątrz mieszkania. Sklep z antenami jest otwarty do 14 więc czekam na propozycje i lecę coś kupić.

Pozdrawiam,
Peetross

Awatar użytkownika
momus
Posty: 362
Rejestracja: 19 grudnia 2011, o 21:57
Odbiornik: AverMedia Hybrid Volar HX
Opieka: Manta DVBT-02, WIWA HD-90
Instalacja antenowa: drucik od tunera,
do manty i wiwy podpięte siatki no-name, wzmacniacze no-name
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź - EC-4

Re: DVB-T w Łodzi

Post autor: momus »

Jeśli mieszkasz nisko (piętra 0-4), masz na drodze do Sienkiewicza budynki, raczej zapomnij o odbiorze MUX3 na takiej "antence", do tego pewnie ma jeszcze wzmacniacz :/ co w łódzkich warunkach może powodować duże problemy.

Spróbuj ją ustawić idealnie na Sienkiewicza i sprawdź czy coś widać (mux3). Ja na swojej antence już zapomniałem o MUX3. A po starcie MUX1 (kanał obok, moc 100kW), nawet godzina gimnastyki z anteną nie dawało możliwości odbioru (wcześniej udawało mi się uzyskać stabilny odbiór). Mieszkam na Politechniki, 2 piętro, zatem do sienkiewicza w linii prostej trochę ponad kilometr, ale pokój od południa. Mux1 i 2 jakbym nie ustawił to złape bez większych trudności.

Aha, do czasu wyłączenia analogu u nas, sytuacja z mux3 się nie zmieni, a co po wyłączeniu?. Oficjalnie nie wiadomo. Trwają ponoć konsultacje. Jednak jeśli nic się nie zmieni, a TVP nie będzie naciskać na wcześniejsze uruchomienia. To mux3 w naszym województwie ruszy dopiero w 2014, bodaj w kwietniu.

Awatar użytkownika
kb997
Posty: 1574
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 16:58
Odbiornik: Tv LG 42'LK530
Instalacja antenowa: quados 8 obliczony na 722 mhz. 7 piętro
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy Jesenik Zilina

Odp: DVB-T w Łodzi

Post autor: kb997 »

@Peetross
Z taką anteną zapomnij. Nie mieszkam w Łodzi ale po tym jakie parametry ma nadawanie DVBT u was to można spodziewać się problemu z odbiorem nawet z niewielkich odległości. Jeśli nie masz EC w jednej linii z mux 3 to pasywna antena kierunkowa pozwoli ci na odbiór. Jeśli chodzi o antenę wewnątrz to jest szansa pod warunkiem bezpośredniej widoczności i kierunkowej antenie. Próbuję zaprojektować antenę która miałaby bardzo stromy wzrost zysku w zakresie jednego kanału. Na razie uzyskałem efekt odwrotny. Gdyby w Łodzi mux3 był na kanale niższym niż mux1 to byłaby idealna. Pisałem o tej antenie w wątku o antenach DIY.

Awatar użytkownika
momus
Posty: 362
Rejestracja: 19 grudnia 2011, o 21:57
Odbiornik: AverMedia Hybrid Volar HX
Opieka: Manta DVBT-02, WIWA HD-90
Instalacja antenowa: drucik od tunera,
do manty i wiwy podpięte siatki no-name, wzmacniacze no-name
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź - EC-4

Re: Odbiór DVB-T w woj. łódzkim

Post autor: momus »

seba133 pisze:PS. Za kilka dni się wybieram do Łodzi. Żeby odebrać MUX 3, wystarczająca jest antena pokojowa czy zewnętrzna? Dokładniejsza lokalizacja to Łódź "Doły".
Na zewnątrz, np w parku pokojowa wystarczy, w pomieszczeniu będzie raczej ciężko, jeśli piętra 0-4 to raczej zapomnij o pokojowej. Kumpel na pokojowej odbiera na 6 piętrze, kilometr od nadajnika. Ja kilometr od nadajnika mogę zapomnieć o mux3 bez zewnętrznej (2 piętro). Mux3 w Łodzi ma tylko 400W nie wymagaj cudów, do tego na kanale obok jest 100kW mux1, po włączeniu którego wielu straciło mux3

kuboslav

Re: DVB-T z TON ŁÓDŹ SIENKIEWICZA

Post autor: kuboslav »

Mieszkam koło Rzgowa, anteta siatka zwykła, skierowana bardziej na EC4. Mam 2 telewizory, jeden Samsung odbiera bezproblemowo wszystkie 3MUXy a na drugim LG-42LS570S łapie MUX3, siła sygnału koło 70% ale jakość 0%, na TV czarny obraz, zero dźwięku i napis "brak modułu CI". Celowałem anteną w stronę Sienkiewicza i nic. Co zrobić z tym fantem?

Awatar użytkownika
momus
Posty: 362
Rejestracja: 19 grudnia 2011, o 21:57
Odbiornik: AverMedia Hybrid Volar HX
Opieka: Manta DVBT-02, WIWA HD-90
Instalacja antenowa: drucik od tunera,
do manty i wiwy podpięte siatki no-name, wzmacniacze no-name
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź - EC-4

Re: DVB-T z TON ŁÓDŹ SIENKIEWICZA

Post autor: momus »

kuboslav pisze:siła sygnału koło 70% ale jakość 0%, na TV czarny obraz, zero dźwięku i napis "brak modułu CI".
Możliwe że złapałeś MUX4, który jest kodowany. Sprawdź częstotliwość/kanał tego co ci nie odbiera, powinno być 682MHz (kanał 47). A jak nie to pozostaje poczekać do maja, wtedy możliwe że sygnał ruszy z większa mocą (co najmniej 50kW, możliwe że z EC-4, ale co do tego nie ma pewności)

powaznyjohn

Re: DVB-T z TON ŁÓDŹ SIENKIEWICZA

Post autor: powaznyjohn »

chyba złapałem to w aleksandrowie łódzkim albo mi się wydawało

Raschey

Re: DVB-T z TON ŁÓDŹ SIENKIEWICZA

Post autor: Raschey »

Witam,
Mam problem z odbiorem, którego nie potrafię nijak rozwiązać. U moich dziadków zainstalowałem Wiwe HD90 i antenę Opticum AX1000 zamontowaną na dachu na sztycy. Wszystko działało elegancko, sygnał z Sienkiewicza 70%. Ostatnio zrobiło się tak że od rana działa, wieczorami sygnał ZERO. Cała instalacja jest sprawna, przejrzana, anatena ustawiona idealnie. Nie ma pojęcia o co kaman. Lokalizacja, Łódź, os. Rogi więc rzut beretem od Sienkiewicza. Dziś się dowiedziałem że wogóle przestało odbierać a jak wsadzą analog to śnieży. A w innym pokoju na małym sony i antence 50cm odbiera bdb. Kurde jak całe życie miałem doczynienia z elektroniką tak teraz jestem w kropce.

_chris_

Re: DVB-T z TON ŁÓDŹ SIENKIEWICZA

Post autor: _chris_ »

@ Raschey: wygląda, jak instalacja antenowa, która zmokła i zgniła do końca. Trzeba sprawdzić, czy w puszce antenowej nie ma wody i czy woda nie dostała się w obszar złącza F łączącego kabel antenowy z anteną. Ewentualnie, jeśli kabel jest biały, to może zassał wodę gdzieś na długości.

belzebiusz
Posty: 2505
Rejestracja: 5 grudnia 2011, o 15:35
Odbiornik: .
Sony KDL-42W805A
Not Only TV LV5T Deluxe (USB)
Instalacja antenowa: 19-elementowa Yagi
z symetryzatorem,
na kominie
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN: Siedlce/Łosice i Dęblin/Ryki

Re: DVB-T z TON ŁÓDŹ SIENKIEWICZA

Post autor: belzebiusz »

Raschey pisze:Witam,
Mam problem z odbiorem, którego nie potrafię nijak rozwiązać. U moich dziadków zainstalowałem Wiwe HD90 i antenę Opticum AX1000 zamontowaną na dachu na sztycy. Wszystko działało elegancko, sygnał z Sienkiewicza 70%. Ostatnio zrobiło się tak że od rana działa, wieczorami sygnał ZERO. Cała instalacja jest sprawna, przejrzana, anatena ustawiona idealnie. Nie ma pojęcia o co kaman. Lokalizacja, Łódź, os. Rogi więc rzut beretem od Sienkiewicza. Dziś się dowiedziałem że wogóle przestało odbierać a jak wsadzą analog to śnieży. A w innym pokoju na małym sony i antence 50cm odbiera bdb. Kurde jak całe życie miałem doczynienia z elektroniką tak teraz jestem w kropce.
A nie łapiesz MUX-1 i MUX-2 z EC4 :?:

Raschey

Re: DVB-T z TON ŁÓDŹ SIENKIEWICZA

Post autor: Raschey »

Dzięki, wlazłem na dach i kabel okazał się winny. W jednym miejscu są dwie F-ki i łącznik i tu był problem. Uff, bo już zacząłem wierzyć w jakieś nadprzyrodzone moce ... :lol:

Awatar użytkownika
ANDPOL
Posty: 315
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Rzgów
Odbiornik: Ferguson Ariva 250, WinFast DTV 1000S, Samsung UE55NU7402
Instalacja antenowa: "Siatka" za 20zł + LNA169
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź-EC4, Łódź-Sienkiewicza, Zygry

Re: DVB-T z TON ŁÓDŹ SIENKIEWICZA

Post autor: ANDPOL »

Czy jest może znany termin przenosin MUX-3? Czy pewne już jest na 100%, że będzie to EC4?

stolarek_1988

Re: DVB-T z TON ŁÓDŹ SIENKIEWICZA

Post autor: stolarek_1988 »

Cóż. Sygnał u mnie we Wrzącej nie jest stabilny. Nawet wiwa hd 90 sobie nie radzi od paru dni znowu :/
Na szczęście możemy, z dniem dzisiejszym mam na dzieję, ten wątek zamknąć. Dziś w nocy EC4 170kW k43. W końcu nie będzie MUXów na sąsiednich kanałach.

kucyk20

Re: Odp: DVB-T z TON ŁÓDŹ SIENKIEWICZA

Post autor: kucyk20 »

1:04 nadajnik TON ŁÓDŹ SIENKIEWICZA zamilkł. Brak sygnału dla MUX3. EC4 na kanale 43 jeszcze nie nadaje.

Zablokowany