DVB-T z RTON ŚWINOUJŚCIE ul. CHROBREGO

Matteo87

Re: DVB-T z RTON ŚWINOUJŚCIE ul. CHROBREGO

Post autor: Matteo87 »

Skoro masz symetryzator i jesteś na granicy odbioru MUX3, to wysoce prawdopodobne, że po dołożeniu niewielkiego wzmacniacza osiągniesz stabilny odbiór wszystkich MUXów ze Szczecina. Osobiście proponuję LNA101.

apk
Posty: 729
Rejestracja: 5 sierpnia 2009, o 23:59
Miejscowość: Legnica
Odbiornik: LG UH65 Ser. (DVB-T2 HEVC) / DUAL DAB 4 /DUAL DAB 18C

Re: DVB-T z RTON ŚWINOUJŚCIE ul. CHROBREGO

Post autor: apk »

Ja byłem w Świnoujściu i mux 3 odbierał średnio ale jak pojechałem w rejon jeziora turkusowego to ok1 km od Międzyzdrojów znikał sygnał a jak nie złapało kołowa to nie odbierało w ogóle 3 muxu .
A więc nadajnik w Międzyzdrojach nie jest najlepszą lokalizacją chyba że w Świnoujściu uruchomią 1 kw nadajnik

belzebiusz
Posty: 2505
Rejestracja: 5 grudnia 2011, o 15:35
Odbiornik: .
Sony KDL-42W805A
Not Only TV LV5T Deluxe (USB)
Instalacja antenowa: 19-elementowa Yagi
z symetryzatorem,
na kominie
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN: Siedlce/Łosice i Dęblin/Ryki

Re: DVB-T z RTON ŚWINOUJŚCIE ul. CHROBREGO

Post autor: belzebiusz »

Świnoujście to chyba jedyne takie miejsce w Polsce, które ma emisje MUX-1 i MUX-2, a nie ma emisji MUX-3.

korwinek

Re: DVB-T z RTON ŚWINOUJŚCIE ul. CHROBREGO

Post autor: korwinek »

Może mi ktoś wyjaśnić jak to jest z tym sygnałem ze Świnoujscia? Na stronie jest napisane, że Świnoujście nadaje tylko MUX 1 i 2 a ja właśnie mam dostępne tylko kanały MUX 3. I nie jest to sytuacja jednostkowa bo zdarza się to często.

Awatar użytkownika
Robertus
Posty: 205
Rejestracja: 12 maja 2012, o 13:43

Re: DVB-T z RTON ŚWINOUJŚCIE ul. CHROBREGO

Post autor: Robertus »

MUX3 nadawany jest na kan. 48 (pol. H, charakterystyka kierunkowa) z obiektu EKSP Grzywacz k. Międzyzdrojów (wzg. Grzywacz na obszarze Wolińskiego Parku Narodowego).

Jako ciekawostka, niemiecki regulator (Bundesnetzagentur) w swoim wykazie zamieścił informacje (wrzesień/ październik) o skoordynowaniu dla tego obiektu jeszcze dwóch emisji, t.j. dla kanałów 34 oraz 58 (pol. H, charakterystyka dookólna, ERP 2kW).
Może to wskazywać na przymierzanie się operatora do uruchomienia z tego obiektu także emisji MUX1 (k. 58) oraz MUX2 (k.34) - w ramach sieci SFN z obiektem Świnoujście/ul. Chrobrego.

korwinek

Re: DVB-T z RTON ŚWINOUJŚCIE ul. CHROBREGO

Post autor: korwinek »

Dzięki za informacje Robertus.
Teraz sytuacja jest już dla mnie jasna.

krzychu_z
Posty: 1
Rejestracja: 8 września 2015, o 09:30

Re: DVB-T z RTON ŚWINOUJŚCIE ul. CHROBREGO

Post autor: krzychu_z »

Witam, mieszkam na Warszowie na ul. Modrzejewskiej i mam problem z odbiorem mux3. Ze Szczecina mi nie łapie, odbieram sygnał z Międzyzdroji, ale problem polega na tym, że w ciągu dnie nie ma problemów, a za to wieczorem tnie się jak cholera. Od czego może to zależeć?

Pozdrawiam

poxipol
Posty: 1977
Rejestracja: 7 stycznia 2015, o 23:04
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kraków-Chorągwica

Re: DVB-T z RTON ŚWINOUJŚCIE ul. CHROBREGO

Post autor: poxipol »

Trochę to dziwne pod nosem masz doświetlający nadajnik MUX-3 Szczecin Warszewo 48K moc14kW a piszesz że odbierasz z Międzyzdroja (K48 2 kW ).
Ze Szczecina Kołowa masz wszystkie MUX-y z mocą 100kW w tym również MUX-3 na 48 kanale.
Masz zapewne problem z tzw SFN czyli synchronicznymi nadajnikami nadającymi na tym samym kanale,a zwłaszcza z tym z bliskiego sąsiedztwa.
Jeżeli np.stosujesz wzmacniacz antenowy( czasem niekoniecznie ) to przy zmieniającej się propagacji,poziom sygnału może przekraczać dopuszczalną wartość powodując zaniki w odbiorze.

Awatar użytkownika
hadam
Posty: 2923
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 17:50
Miejscowość: Niegowa
Odbiornik: LG 55UN81003LB / Monitor LG <=> Opticum Premium Box+ H.265
Instalacja antenowa: Antena BX1000+ Olympia Combo / Rozgałęźnik R-2.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy

Re: DVB-T z RTON ŚWINOUJŚCIE ul. CHROBREGO

Post autor: hadam »

Będzie zmiana parametrów MUX-2. Szczegóły na stronie z wykazem pozwoleń na stronie UKE.

Zmiana MUX-2: ŚWINOUJŚCIE / ul. Chrobrego - kanał 34, polaryzacja H, moc ERP 10 kW, emisja kierunkowa.

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: DVB-T z RTON ŚWINOUJŚCIE ul. CHROBREGO

Post autor: K63 »

Na przełomie lipca i sierpnia br. uruchomiono emisję doświetlającą mux-3 z obiektu przy ul. Chrobrego - k.48 / ERP 0.01 kW / charakterystyka kierunkowa.

Zablokowany