Problem z mpeg4?

Różne zagadnienia techniczne: EPG, telegazeta, dźwięk, SSU, dane, i inne
Roxi1980

Problem z mpeg4?

Post autor: Roxi1980 »

czesc potrzebuje pomocy gdyz zakupilam w pazdzierniku TV Sony Bravia KDL-32L4000 http://www.mediapasaz.pl/lcd-sony/bravi ... l4000.html w tym opisie wyczytalam ze nie mam mpeg4 tylko mpeg 2 :( pewnie nie raz nie dwa opisywany byl gdzies temat co zrobic zeby ogladac programy z mpeg4 ja niestety nie umiem tego wyszukac na tym forum ani nigdzie w sieci! http://lesznotv.pl/nowosci/156 z tego co czytam to powinnam miec 13 kanalow a mam wszystkie te w mpeg2

co dalej? moze jakas lepsza antena wystarczy bo mam jakas zwykla :?

dziekuje za pomoc! :D

PS.ma ktos moze takze jakis link z takim prostym wytlumaczeniem jak odbierac cyfrowa telewizje przez komputer?

Greeg

Re: Problem z mpeg4?

Post autor: Greeg »

Znalazłem parę informacji na ten temat , jeśli telewizor ma w tylniej części gniazdo typu CI to z dużym prawdopodobieństwem zastosować moduł NP4
http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=40705
Lub nie koniecznie
http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=28195
Opinie są różne i trzeba samemu sprawdzić czy to coś zmieni, ja bym nie ryzykował i zakupił bym tuner do odbioru dvbt jakich w ostatnim czasie pojawiło się kilka, z resztą w przyszłości ten telewizor i tak nie będzie umożliwiał odbioru przez dodatkową kartę programów HD nadawanych naziemnie.

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: Problem z mpeg4?

Post autor: Puma »

Niestety, z tego co widzę to ten telewizor nie ma wejścia CI...pozostaje Ci kupić oddzielny dekoder.

Jeśli chodzi o komputer to np. X3MTV-TU1100 DVB-T Stick USB 2.0
http://www.komputronik.pl/Podzespoly_PC ... ,id,60059/

Roxi1980

Re: Problem z mpeg4?

Post autor: Roxi1980 »

dzieki za informacje! ale jedziemy dalej z ta zakrecona technologia - do tego TV jaki dekoder? do niego jakas antena? antena wewnatrz mieszkania czy na zewnatrz? dlavzego to takie trudne?

nie ma jakiegos fachowca do tego ktory przyjedzie pokaze jak to fukncjonuje zrobi co trzeba :lol: ja zaplace i po wszystkim?

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: Problem z mpeg4?

Post autor: Puma »

Antena to właściwie dowolna...zapewne tej co używasz teraz do analoga będzie dobra.
Dekoder...jeśli będzie MPEG-4 to wystarczy, poczytaj.

Ps. kilka informacji.

romanodepalma

Re: Problem z mpeg4?

Post autor: romanodepalma »

dlavzego to takie trudne?

To nie jest takie trudne, ale faktem jest ,że niewiedza kosztuje.Kilka dni temu sprzedawca z Media Expert chciał mi wcisnąć TV z tunerem cyfrowym . Nie skłamał, tylko nie powiedział całej prawdy,że to jest mpeg2.I tylko szkoda ,że tyle ludzi daje się jeszcze na to nabrać.
Wpisz w Google "tunery dvb-t" i w opisie musi być, że obsługuje standard MPEG4 .Antena w zależności od warunków odbioru.

stanny

Re: Problem z mpeg4?

Post autor: stanny »

http://www.sony.pl/product/t32-l-series ... nicalSpecs kliknij sobie na ten link tam masz pełen opis w co jest wyposażony Twój telewizor...jak widzę ma tam gniazdo na karty umożliwiające odbiór dvb-t zakodowanej w MPEG-4 na odbiorniku z wbudowanym dekoderem MPEG-2 ale nie polecam kart Conax ani Viacess gdyż po pierwsze nie zdekodują sygnału HD,po drugie ich cena to czysty bandytyzm.po trzecie mam informacje od firmy sony iż zamierza zlecić produkcję kart do swoich telewizorów żeby klientów jak ty i ja nie zostawić na lodzie. po czwarte z moją Bravią nie współpracowały zadowalająco.pozdrawiam

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: Problem z mpeg4?

Post autor: Puma »

Gdzie Ty stanny widzisz tam gniazdo CI?
Wejścia HDMI™ 2
Możliwość doprowadzenia sygnału HDMI™ z komputera TAK
Wejście PC (15-stykowe D-Sub) + wejście audio TAK
Wejścia komponentowe 1
Kompozytowe wejście wideo TAK
Gniazdo minijack (słuchawkowe) (mm) 3,5
Gniazdo na karty PCMCIA TAK
Wyjście audio cinch TAK
Wejście AV cinch 2
Wejście RF (antenowe) TAK
Wejścia Scart (RGB) 2
w modelach z MPEG2 nie ma możliwości poprzez zmianę software uruchomić odbioru MPEG4/h264 – są jedynie karty transkodujące ale innych producentów nie Sony (póki co transkodują jedynie sygnał SD i audio MPEG2; sygnał HD i audio Dolby Digital nie) – Ja nie słyszałem o opcji produkcji przez Sony takich kart dla tych TV.
Natomiast, jeśli chodzi szczególnie o model KDL32L4000 (i tylko ten model) to jest problem jeszcze innej natury- jego specyfikacje przygotowane przez Japonię nie przewidują obsługi kart transkodujących, więc ten TV nawet nie gwarantuje odbioru MPEG4/H264 przez kartę transkodujaca – ta niedogodność być może do się usunąć przez korektę software, ale póki co nie mamy żadnych informacji że coś takiego zostanie wprowadzone.

MAVERIC

Re: Problem z mpeg4?

Post autor: MAVERIC »

Puma pisze:Gdzie Ty stanny widzisz tam gniazdo CI?
Wejścia HDMI™ 2
Możliwość doprowadzenia sygnału HDMI™ z komputera TAK
Wejście PC (15-stykowe D-Sub) + wejście audio TAK
Wejścia komponentowe 1
Kompozytowe wejście wideo TAK
Gniazdo minijack (słuchawkowe) (mm) 3,5
Gniazdo na karty PCMCIA TAK
Wyjście audio cinch TAK
Wejście AV cinch 2
Wejście RF (antenowe) TAK
Wejścia Scart (RGB) 2
No to kolega zaszalał tym pytaniem. Pisze jak byk: "Gniazdo na karty PCMCIA TAK" to jest gniazdo CI :)
Każdy sprzedawca modułu zamieniającego MPEG4 na MPEG2 do odbioru w takich tv daje 10 dni na sprawdzenie poprawnego działania takiego modułu z mozliwością zwrotu.

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: Problem z mpeg4?

Post autor: Puma »

MAVERIC pisze:No to kolega zaszalał tym pytaniem. Pisze jak byk: "Gniazdo na karty PCMCIA TAK" to jest gniazdo CI :)
Aaaa, spotkałem się z oznaczeniem CI a nie PCMCIA :oops:

stanny

Re: Problem z mpeg4?

Post autor: stanny »

otóż Puma pozwoliłem sobie nie odpuścić i wykonałem kilka majli do Sony'ego skutkiem czego otrzymałem takie zapewnienie w rozmowie telefonicznej z poważnym gościem. potwierdził to również sprzedawca w salonie sprzedaży. więc uzbroiłem się w cierpliwość i czekam. ;)

Zablokowany