TVP ROZRYWKA w MUX3

informacje techniczne związane z wdrażaniem trzeciego multipleksu DVB-T
Awatar użytkownika
TVRuda
Posty: 700
Rejestracja: 24 sierpnia 2011, o 22:02
Odbiornik: 1) Samsung

2) LG 22LK330-ZB
Instalacja antenowa: Antena siatkowa, zawieszona na maszcie ze wzmacniaczem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice - Kosztowy

Re: TVP Rozrywka w MUX3

Post autor: TVRuda »

Na tej antenie reklamy byłyby przerywane programami, nie to nie masensu. Tak na serio jak tak mają wyglądać kolejne nowe programy TVP to ja dziękuję za TVP. Lepsze już są CT i ARD/ZDF.

Pаtryk
Posty: 19
Rejestracja: 14 września 2012, o 12:16

Re: TVP Rozrywka w MUX3

Post autor: Pаtryk »

Wystartowali i od razu niemile zaskoczyli. Niestety, ale w nowym kanale TVP Rozrywka występuje bardzo poważny problem powiększania logo. Problem ten występuje również na kanałach TVP Kultura, TVP Polonia, TVP Historia oraz wersjach SD TVP1 i TVP2. W przekazie 4:3 logo ma normalną, standardową wielkość, natomiast w 16:9 jest niestety powiększane i jest ono ogromne. Nawet na telewizorze CRT 21-calowym wygląda to okropnie, a co dopiero przy nowszych, większych modelach. Ja osobiście z kanałów TVP oglądam tylko TVP1 HD i TVP2 HD, gdzie logo ma normalny i akceptowalny rozmiar. Kanałów TVP Kultura, TVP Polonia, TVP Historia i nowego kanału TVP Rozrywka nie oglądam, bo ogromne logo w 16:9 mi zbyt bardzo przeszkadza.

Kiedyś jak format 16:9 raczkował, to większość kanałów podczas jego używania powiększała swoje logo, ale z czasem, na szczęście zaczęto od tego odchodzić. Obecnie TVP jako jedyny nadawca nie zaprzestał powiększania swojego logo w 16:9. To jest paranoja, żeby w 2013 roku powiększać logo w 16:9. Patrzę na niemieckie kanały na Astrze i włoskie na Hot Birdzie i jakoś nie widzę, żeby jakiś nadawca praktykował tę głupotę. Zastanawia mnie, ile jeszcze czasu musi upłynąć, kiedy doczekamy się zaprzestania powiększania logo przez TVP w 16:9. Znając naszą TVP to wcale nie zdziwi mnie sytuacja, kiedy w 2023 roku włączę telewizor i problem wciąż będzie aktualny. :cry:

grzegorz0plonka

Re: TVP Rozrywka w MUX3

Post autor: grzegorz0plonka »

Jeśli chodzi o problemach logo to należy pisać do TVP i nic wspólnego emitela.

piotrek93
Posty: 307
Rejestracja: 4 marca 2011, o 15:51
Miejscowość: Katowice

Re: TVP Rozrywka w MUX3

Post autor: piotrek93 »

Chodzi o to że wszystkie loga programów TVP SD FTA są dostosowywane do posiadaczy telewizorów 4:3 tak aby nie poczuli różnicy pomiędzy transmisją 4:3 a 16:9 i mogli wiedzieć co oglądają nawet przy olbrzymiej wadzie wzroku.
Dlatego na kanałach:
TVP 1 SD
TVP 2 SD
TVP KULTURA
TVP HISTORIA
TVP ROZRYWKA
TVP POLONIA
Występują olbrzymie logotypy w transmisji 16:9
Pisałem w tej sprawie do TVP bo moim zdaniem logo niezależnie od transmisji powinno być takiej wielkości jak TVP 1 HD i TVP 2 HD na wszystkich antenach TVP. Niestety nie otrzymałem odpowiedzi.
Podobny i jeszcze bardziej śmieszny problem występuje podczas programów informacyjnych i na TVP INFO tzw. safe-area. Uważam że TVP od 31 lipca 2013 roku powinno nadawać sztywne 16:9 tak jak 90% ich materiałów rozwiązało by to problemy z logiem i ustabilizowało format TVP

DVB-T-OWICZ

Re: TVP Rozrywka w MUX3

Post autor: DVB-T-OWICZ »

seba133 pisze:No tutaj na jakiś entuzjazm nie liczę ;)

PS. Ma ktoś screeny jak ten kanał wygląda?
Tu masz zdięcie ------> http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c ... zrywka.jpg

A tu rozpoczęcie kanału ---------> https://www.youtube.com/watch?v=TURDP_JQpxE

Myślę że pomogłem ;) :D

Ps: Ten jingiel TVP rozrywki przypomina mi trochę TVP kulturę :) nie wiem dlaczego

Robert03
Posty: 909
Rejestracja: 24 lutego 2011, o 10:12
Miejscowość: Świecie
Instalacja antenowa: ATV 21/21-60(H),ATV 19/21-69(H),ATV 19/21-60(V),VHF Turbo-T(H)
2xUKF 5 elem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: *Kisielice*,*Trzeciewiec*,*Osielsko*

Re: TVP Rozrywka w MUX3

Post autor: Robert03 »

TVRuda pisze:Na tej antenie reklamy byłyby przerywane programami, nie to nie masensu. Tak na serio jak tak mają wyglądać kolejne nowe programy TVP to ja dziękuję za TVP. Lepsze już są CT i ARD/ZDF.
TVP się powinna zdecydowac: albo abonament albo reklamy. Mam nadzieje że KRRiTV cos z tym w końcu zrobi...Ja płacę abonament i nie życzę sobie reklam. Skoro są reklamy to trzeba wymeldować TV i przestać płacić abonament. Nigdzie w Europie nie płaci się podwójnie za TV publiczną tylko w Polsce...

Awatar użytkownika
TomW
Posty: 904
Rejestracja: 27 grudnia 2011, o 21:44
Odbiornik: Samsung UE32F5000
Instalacja antenowa: Siatkowa, pokojowa DAVBOL W1 (parter)
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kosztowy

Re: TVP Rozrywka w MUX3

Post autor: TomW »

Jestem tego samego zdania, jako rzetelny płatnik abonamentu. Pazerność TVP na wpływy z reklam tego nie zmieni i reklamy (chyba) się utrzymają.

fred
Posty: 285
Rejestracja: 13 kwietnia 2012, o 01:17
Odbiornik: Ferguson Ariva T65
Ferguson Ariva T650i
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź, ECIV Zygry

Re: TVP Rozrywka w MUX3

Post autor: fred »

Też popieram.

Albo abonament, albo reklamy.

rotalplus
Posty: 1147
Rejestracja: 4 sierpnia 2010, o 17:22
Odbiornik: WIWA HD-90
Instalacja antenowa: antena siatkowa 6-7 m nad ziemią
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN SIEDLCE/ŁOSICE

Re: TVP Rozrywka w MUX3

Post autor: rotalplus »

Ten kanał jest gorszy niż ATM ROZRYWKA - np. koncert Rock Opole'90 puszczają po północy jakby nie było miejsca w dziennej ramówce, wkótrej tam króluje inne "hity rozrywkowe" jak Cejrowski czy Makłowicz. Ciekawe kiedy zaczną serwować po raz kolejny seriale i ciekawe jaka jest oglądalność tego kanału - TVP się niechwali więc pewnie słaba

KOMPLETNE NIEPOROZUMIENIE - a to przerywanie reklamami audycji już kompletnie przekreśliło dla mnie ten kanał

domino16297

Re: TVP Rozrywka w MUX3

Post autor: domino16297 »

Zauważyliście jak na programie Szansa na Sukces obraz idzie dobrze a dźwięk się rwie?

belzebiusz
Posty: 2505
Rejestracja: 5 grudnia 2011, o 15:35
Odbiornik: .
Sony KDL-42W805A
Not Only TV LV5T Deluxe (USB)
Instalacja antenowa: 19-elementowa Yagi
z symetryzatorem,
na kominie
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN: Siedlce/Łosice i Dęblin/Ryki

Re: TVP Rozrywka w MUX3

Post autor: belzebiusz »

TVP Rozrywka nie będzie przerywać programów reklamami
http://satkurier.pl/news/85460/tvp-rozr ... amami.html

Radol
Posty: 64
Rejestracja: 10 kwietnia 2012, o 22:51
Odbiornik: DVB-T MANTA
Instalacja antenowa: Antena siatkowa bez wzmacniacza umieszczona na dachu
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kołowo

Re: TVP Rozrywka w MUX3

Post autor: Radol »

Pаtryk pisze:Ja osobiście z kanałów TVP oglądam tylko TVP1 HD i TVP2 HD, gdzie logo ma normalny i akceptowalny rozmiar.
Dobrze zrozumiałem? ...oglądasz dany program ze względu na wygląd loga?

Co do samego programu TVP Rozrywka to na razie mi się podoba.
Nie spodziewałem się żadnych rewelacji bo wiadomo ze kazdy nowy program TVP bedzie opierał się na powtórkach - w końcu mają pokaźne archiwum.

Programów nie przerywają żadnymi reklamami i nie wiem skąd te wcześniejsze oburzenia.

Awatar użytkownika
kupon
Posty: 670
Rejestracja: 18 lutego 2009, o 15:02
Odbiornik: Panasonic TX-50DXU701 / Panasonic TX 32AS650E
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digit+DIPOL-4/5-12 pol.V+Zwrotnica antenowa FM/6-12/21-69/75
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chorągwica

Re: TVP Rozrywka w MUX3

Post autor: kupon »

Radol pisze:
Programów nie przerywają żadnymi reklamami i nie wiem skąd te wcześniejsze oburzenia.

Słuszne oburzenie,może stąd:
http://media2.pl/media/102002-TVP-Rozry ... amami.html

pikaczu
Posty: 1695
Rejestracja: 5 maja 2009, o 09:56
Miejscowość: tychy
Odbiornik: sony bravia kd-43xh8096, tcl 43p615
Instalacja antenowa: antena kierunkowa 19-elementowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: rtcn kosztowy

Re: TVP Rozrywka w MUX3

Post autor: pikaczu »

tak się zastanawiam, czy tvp przeniesie po wyłączeniu analoga w całej polskie, tvp 1 hd z mux 1 na mux 3? czy dopiero po 27 kwietnia 2014 ;)

distefano
Posty: 589
Rejestracja: 19 kwietnia 2013, o 19:15
Odbiornik: TV Panasonic 50"
Ferguson T65
LTC HD-302
Instalacja antenowa: Antena kierunkowa 12 el. pasmo UHF
Nadajnik - obiekt nadawczy: Krzemianucha odl. 10 km

Re: TVP Rozrywka w MUX3

Post autor: distefano »

TVP nie musi się z tym spieszyć bo 4 kanały, które otrzymają miejsca w Mux1 i tak chyba mają rozpocząć nadawanie dopiero w 2014 roku.

Awatar użytkownika
hadam
Posty: 2923
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 17:50
Miejscowość: Niegowa
Odbiornik: LG 55UN81003LB / Monitor LG <=> Opticum Premium Box+ H.265
Instalacja antenowa: Antena BX1000+ Olympia Combo / Rozgałęźnik R-2.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy

Re: TVP Rozrywka w MUX3

Post autor: hadam »

pikaczu pisze:tak się zastanawiam, czy tvp przeniesie po wyłączeniu analoga w całej polskie, tvp 1 hd z mux 1 na mux 3? czy dopiero po 27 kwietnia 2014 ;)
Raczej bym na to nie liczył, tak jak napisał kolega "distefano" TVP opuści MUX-1 dopiero w kwietniu 2014r.
Po uprawomocnieniu się decyzji KRRiT nowi nadawcy będą musieli czekać z rozpoczęciem nawadnia do czasu zwolnienia pasm czasowo zajmowanych przez TVP. Publiczny nadawca ma czas, by to zrobić do 27 kwietnia 2014 r.

Prezes TVP Juliusz Braun, który także był gościem toruńskiej konferencji, zapowiedział, że ten termin nie zostanie znacząco skrócony. "To może nastąpić najwyżej kilka dni, może tydzień wcześniej" - dodał.
http://wiadomosci.onet.pl/kraj/krrit-ro ... omosc.html

szperacz
Posty: 32
Rejestracja: 28 lutego 2012, o 16:25
Nadajnik - obiekt nadawczy: Bydgoszcz-Trzeciewiec

Re: TVP Rozrywka w MUX3

Post autor: szperacz »

W poniedziałek (20.05) na TVP Rozrywka dołączona została ścieżka napisów DVB i wybrane programy emitowane są dodatkowo z napisami.

Dawdzio

Re: TVP Rozrywka w MUX3

Post autor: Dawdzio »

U mnie nie ma tego programu :( Wcześniej był, a jakiś tydzień, dwa temu zniknął. To coś u mnie czy u was jest to samo? Pomocy, bo mi się nudzi :P

distefano
Posty: 589
Rejestracja: 19 kwietnia 2013, o 19:15
Odbiornik: TV Panasonic 50"
Ferguson T65
LTC HD-302
Instalacja antenowa: Antena kierunkowa 12 el. pasmo UHF
Nadajnik - obiekt nadawczy: Krzemianucha odl. 10 km

Re: TVP Rozrywka w MUX3

Post autor: distefano »

Jak był to jest. Poszukaj, a nie będziesz się nudził.

Dawdzio

Re: TVP Rozrywka w MUX3

Post autor: Dawdzio »

Jest!!!

Ale nie było wcześniej bo szkuałem :x

Zablokowany