TVP ROZRYWKA w MUX3

informacje techniczne związane z wdrażaniem trzeciego multipleksu DVB-T
dvbtowiec
Posty: 2606
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: TVP ROZRYWKA w MUX3

Post autor: dvbtowiec »

A kto ta szkole bedzie ogladal? Przeciez dzieciaki maja miec lekcje online w tym czasie w swojej macierzystej szkole :)

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: TVP ROZRYWKA w MUX3

Post autor: K63 »

Podejrzewam, że pod przykrywką "szkoły", w dużej mierze puszczone zostaną archiwalne programy o tematyce popularno-naukowej oraz filmy dokumentalne i fabularne. Chyba że będzie jak niegdyś (w latach 70-ych), kiedy to TVP nadawała wykłady w ramach uniwersytetu telewizyjnego. Można powiedzieć, że i pod tym względem TVP powróciła do przeszłości. Tylko wówczas wykłady telewizyjne odbywały się w godz. 10-15. :lol:

Awatar użytkownika
Squeazz
Posty: 49
Rejestracja: 3 sierpnia 2017, o 15:40
Miejscowość: Łódź
Odbiornik: telewizyjny
Nadajnik - obiekt nadawczy: Komin EC-4, Sienkiewicza

Re: TVP ROZRYWKA w MUX3

Post autor: Squeazz »

A wie ktoś czemu w dvbt finder tego kanału nawet nie pokazuje z EC-4 a mimo to jest w rzeczywistości?

dvbtowiec
Posty: 2606
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: TVP ROZRYWKA w MUX3

Post autor: dvbtowiec »

Napisz do autora tego programu i zapytaj czemu ma baze nieaktualna. Co my Ci mamy odpisac w sprawie jakiegos programu na smartfona ktorego autorami nie jestesmy ? :)

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: TVP ROZRYWKA w MUX3

Post autor: K63 »

Squeazz pisze: 28 marca 2020, o 21:41 czemu w dvbt finder tego kanału nawet nie pokazuje z EC-4
Wierz mi - ten i wiele innych narzędzi nie są wyrocznią. Śledź oficjalne komunikaty, to będziesz na bieżąco.

Robert03
Posty: 909
Rejestracja: 24 lutego 2011, o 10:12
Miejscowość: Świecie
Instalacja antenowa: ATV 21/21-60(H),ATV 19/21-69(H),ATV 19/21-60(V),VHF Turbo-T(H)
2xUKF 5 elem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: *Kisielice*,*Trzeciewiec*,*Osielsko*

Re: TVP ROZRYWKA w MUX3

Post autor: Robert03 »

dvbtowiec pisze: 28 marca 2020, o 17:23 Ja Ci zadam inne pytanie. Po co mi 2x TVP Rozrywka? :)
Odpowiedz jest oczywista.
Dlaczego patrzysz tylko na czubek własnego nosa i świata nie widzisz po za nim ?
MUX-3 ma wiekszy zasięg dlatego to zrobili. Możemy dyskutować o tym w nieskończoność czy dobrze zrobili czy źle. Ilu Polaków tyle opinii. Takie narzekanie i stękanie jak "stara baba".
A w praktyce jest tak że 90% telewizów wogóle tego nie zauważy a 80% widzów TVP Sport w NTC nie zauważy że od dziś idzie w SD.
Ja np. nie oglądam ani TVP Sport ani TVP Rozrywka i równie dobrze mogę zadać takie pytanie i sobie postękać " A dlaczego nie podnieść TVP1 i TVP2 do jakości 4K a wszystkie rozrywki, historie i sporty wyłączyć" albo przenieść do internetu..." :-).
Więc szkoda czasu i energii na bicie piany.
dvbtowiec pisze: 28 marca 2020, o 19:05 A kto ta szkole bedzie ogladal? Przeciez dzieciaki maja miec lekcje online w tym czasie w swojej macierzystej szkole :)
:-):-):-) Zdecydowanie za dużo się naoglądałeś programów informacyjnych i kanałów informacyjnych :-) :-) :-).
Rzeczywistość różni się od tej pokazywanej w TV.

dvbtowiec
Posty: 2606
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: TVP ROZRYWKA w MUX3

Post autor: dvbtowiec »

No tak zapomnialem ze rzeczywostosc jest inna. Do tego stopnia ze prawie Ci uwierzylem iz mlodzi ludzie (smartfonowcy) gremialnie zasiada przez telewizorami pilnie sie uczyc na 4 kanalach rownoczesnie. Wiedza w 4k mozna powiedziec :)

Wracajac do meritum. Robiles jakies badania ze tak procentami operujesz ile to osob pozna lub nie? Chetnie sie z nim zapoznam.
I na jakiej podstawie mowisz ze MUX 3 ma wiekszy zasieg skoro MUX8 jest ogolnopolski i Emitel zapewnia ze dociera do ponad 90% terytorium naszego kraju?
Cytuję tytuł artykułu z Wirtualne Media z dnia 2018-05-26:
EmiTel: ósmy multipleks DVB-T ma zasięg 97 proc. obszaru Polski
A nawet jesli nieco mniej co z tego wynika? W zasadzie można było jeszcze przeniesc do MUX3 TVP Kultura, obnizajac np. TVP Info do SD, skoro prawie nikt nie zauwazy roznicy w jakosci. Zwolennicy Kultury by sie ucieszyli, prawda?

Wybacz sarkazm, ale nie da sie inaczej czytajac Twoje argumentacje.
I nie, to nie jest narzekanie, to jest rzetelna ocena posuniecia, a dyskutujemy o tym dlatego ze kontestujesz prawo do posiadania oceny sytuacji przez innych, opierajac to na swoich przypuszczeniach.

zinox
Posty: 166
Rejestracja: 25 lipca 2011, o 21:17
Odbiornik: tv K&M
Instalacja antenowa: siatka
Nadajnik - obiekt nadawczy: Dęblin/Ryki

Re: TVP ROZRYWKA w MUX3

Post autor: zinox »

dvbtowiec pisze: 28 marca 2020, o 23:41
I na jakiej podstawie mowisz ze MUX 3 ma wiekszy zasieg skoro MUX8 jest ogolnopolski i Emitel zapewnia ze dociera do ponad 90% terytorium naszego kraju?
Cytuję tytuł artykułu z Wirtualne Media z dnia 2018-05-26:
EmiTel: ósmy multipleks DVB-T ma zasięg 97 proc. obszaru Polski
A nawet jesli nieco mniej co z tego wynika?
Pozwolę wtrącić:
to że Emitel zapewnia że MUX8 jest ogólnopolski to jedno a ile faktycznie ludzi go odbiera to drugie.Na moim terenie MUX8 jest nadawany w polaryzacji V. Na palcach obu rąk można policzyć kto ma instalację dostosowaną do odbioru.Niektórym się nie chce inwestować , innych nie stać na to a jeszcze inni nawet nie wiedzą że jest cos takiego jak MUX8.

Awatar użytkownika
Squeazz
Posty: 49
Rejestracja: 3 sierpnia 2017, o 15:40
Miejscowość: Łódź
Odbiornik: telewizyjny
Nadajnik - obiekt nadawczy: Komin EC-4, Sienkiewicza

Re: TVP ROZRYWKA w MUX3

Post autor: Squeazz »

A jeszcze inni nie widzą przyszłosci w, nazwijmy to "systemie", który nadaje programy dla znudzonych osób, które kładą się spać o 18:00. Mam wielką nadzieję że EC4 w Łodzi nie będzie miał szybko zrealizowanych marzeń o Mux 8 :) Nie odbieram tego, za to dokupiłem drugą antenę żeby odbierać Mux L3 z ogromem kanałów muzycznych. :)

dvbtowiec
Posty: 2606
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: TVP ROZRYWKA w MUX3

Post autor: dvbtowiec »

@zinox
To o czym piszesz nie ma nic wspólnego z zasięgiem. Odbiór mux8 jest technicznie mozliwy i odbiorca sam z wlasnej woli nie chce miec dostepu do TVP Kultura i TVP Rozrywka, oraz komercyjnych kanałów.
Dlaczego zatem pozostali maja otrzymac gorsza jakosciowo oferte bo jest grupa ludzi ktora nie kwapi sie do zmodernizowania instalacji?
Mysle ze to nie az tak duzy problem dac technikowi 100zl raz w zyciu aby to zrobil za nas jesli sie tym zajac nie umiemy.
TVP mialo sporo czasu zeby MUX8 wypromowac i zorganizowac poradniki na swoich glownych antenach jak odebrac.

Jakos w czasach analogu TVP1 bylo w pasmie VHF i nikt nie narzekal, teraz z tego powodu jakis lament jest, podczas gdy wszyscy powinni byc zadowoleni ze mamy bogatsza oferte w coraz wezszym pasmie podbieranym na internet :)

@squeazz
To tez informacja o Twoich preferencjach ;) a nie o przyczynach dla ktorych TVP Rozrywka weszla do MUX3. Jak widac dla Ciebie ten kanal w tym MUX rowniez nie jest.

eter
Posty: 1295
Rejestracja: 3 grudnia 2010, o 20:21

Re: TVP ROZRYWKA w MUX3

Post autor: eter »

A już myślałem, że TVP Kultura wróci na normalny MUX...

sebol55
Posty: 67
Rejestracja: 25 grudnia 2013, o 15:58
Odbiornik: ferguson t65
Instalacja antenowa: atx91
Nadajnik - obiekt nadawczy: pkin

Re: TVP ROZRYWKA w MUX3

Post autor: sebol55 »

W mux8 przynajmniej jest w HD

biopar
Posty: 285
Rejestracja: 1 listopada 2010, o 21:03
Miejscowość: Dolna Grupa
Odbiornik: TV: Sony XR-55X90S
Instalacja antenowa: DIPOL 16/21-69 + LNA-177, Dipol 1RUZ B, ZA-106, SWE 40-01
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Kisielice/Iława

Re: TVP ROZRYWKA w MUX3

Post autor: biopar »

czy wiecie już dlaczego to jest podublowane? Ja wiem :) Ministerstwo uruchomiło na kanałach TVP eszkołę. Dla dzieciaków bez hybrydy:
https://www.tvp.info/47335893/edukacja- ... uYLfDWlZ4g

Z racji dziaciaka w 3 klasie obejrzałem dzisiaj jedną lekcję... na TVP Historia :) zawsze to jakieś rozwiązanie

sebol55
Posty: 67
Rejestracja: 25 grudnia 2013, o 15:58
Odbiornik: ferguson t65
Instalacja antenowa: atx91
Nadajnik - obiekt nadawczy: pkin

Re: TVP ROZRYWKA w MUX3

Post autor: sebol55 »

Ale przeciez od tego jest tvp abc

eter
Posty: 1295
Rejestracja: 3 grudnia 2010, o 20:21

Re: TVP ROZRYWKA w MUX3

Post autor: eter »

Mój TV nie wyszukuje TVP Rozrywki na MUX3, co może być przyczyną?

Awatar użytkownika
kris_s8
Posty: 180
Rejestracja: 26 grudnia 2011, o 13:01
Miejscowość: Zgłobice
Odbiornik: SamsungUE32K5572SU, Wiwa MAXX, Manta 20LHN38L
Instalacja antenowa: Siatka na poddaszu z symetryzatorem do Samsunga.Do Wiwy biquad.DoManty "drut
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Tarnów g. Św. Marcina

Re: TVP ROZRYWKA w MUX3

Post autor: kris_s8 »

A masz Rozrywkę z MUX-8?

eter
Posty: 1295
Rejestracja: 3 grudnia 2010, o 20:21

Re: TVP ROZRYWKA w MUX3

Post autor: eter »

Tak na MUX8 jest.

dvbtowiec
Posty: 2606
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: TVP ROZRYWKA w MUX3

Post autor: dvbtowiec »

Widocznie Twoj telewizor wycina dublujace sie kanaly. Spotkalem sie juz z tym.

eter
Posty: 1295
Rejestracja: 3 grudnia 2010, o 20:21

Re: TVP ROZRYWKA w MUX3

Post autor: eter »

Pewnie tak zwłaszcza, że jak wyszukuję sam MUX3 - to pokazuje mi ilość 7 programów, ale nie dodaje do listy.
Poza tym, jak są jakieś zmiany na Muxach, to automatycznie mi je robi, dodaje kanały itp. jednak tej nie "widzi".

biopar
Posty: 285
Rejestracja: 1 listopada 2010, o 21:03
Miejscowość: Dolna Grupa
Odbiornik: TV: Sony XR-55X90S
Instalacja antenowa: DIPOL 16/21-69 + LNA-177, Dipol 1RUZ B, ZA-106, SWE 40-01
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Kisielice/Iława

Re: TVP ROZRYWKA w MUX3

Post autor: biopar »

Tez tak mam... mam taki balagan w kanalach, ze nie pytaj. Tvpsport mi wywalilo gdzies na koniec... z reszta i tak tam nic nie ma, bo juz pol polski leje ze śmiechu z tych pseudo szkółek.

Zablokowany