Antena 5km od nadajnika

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: Antena 5km od nadajnika

Post autor: K63 »

arturo pisze:myślałem że jak założę wzmacniacz to wzmocnie sygnał i by było coś lepiej z odbiorem
arturo pisze:jak by założył tłumik sygnału (...) przyniosło by to jakiś rezultat?
Podaj jakie masz parametry na k.7, 23, 25, 45, 50.
Wzmacniacz stosujemy, gdy sygnał jest za słaby, tłumik gdy jest za mocny. Tak naprawdę to nie wiadomo jaki on u Ciebie jest. Kupując w ciemno kolejne elementy instalacji możesz narazić się na niepotrzebne koszty. Do tego dojdzie stracony czas i nerwy. Może lepiej od razu przeznaczyć te pieniądze na dobrego instalatora.
K63 pisze:podobne anteny są założone na tym i na innych blokach
Podobne, nie znaczy takie same. Prawdę mówiąc nie mam kompletnie zaufania do chińskich marketówek które "klepane" są pod różnymi markami - m.in. Miton - i z parametrami "z kosmosu".

Awatar użytkownika
arturo
Posty: 100
Rejestracja: 4 stycznia 2017, o 11:01
Miejscowość: Tarnów
Odbiornik: TV LG 22" LH2000-ZA | Smart GPS SAT-2 + USB + Wi Fi
Instalacja antenowa: Antena Mobilna Mistral MI-ANT100
Nadajnik - obiekt nadawczy: [RTON Tarnów] Zawada, Góra Św. Marcina

Re: Antena 5km od nadajnika

Post autor: arturo »

K63 pisze:Podaj jakie masz parametry na k.7, 23, 25, 45, 50
Zrobić zdjęcie planszy jakie są parametry na poszczególnych kanałach?.

Jak by nie było coś widzę że może nie był trafny zakup z ową anteną, wczoraj jeszcze się co nie co pobawiłem z nią i ustawiłem tak że póki co jest dobrze, delikatnie ustawiałem ją na maszcie, stroiłem i mam wszystkie programy co dają MUX z Zawady.

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: Antena 5km od nadajnika

Post autor: K63 »

arturo pisze:Zrobić zdjęcie planszy jakie są parametry na poszczególnych kanałach?
Mogą być zdjęcia lub napisz jaka siła i jakość. Ale na kanałach, a nie na programach. ;)
arturo pisze:delikatnie ustawiałem ją na maszcie
W trudnych warunkach odbioru, zmiana ustawienia lub lokalizacji anteny o kilka centymetrów, może skutkować znaczną poprawą lub pogorszeniem odbioru.

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: Antena 5km od nadajnika

Post autor: K63 »

jolawietrz43 pisze: 26 kwietnia 2020, o 18:01link usunięty przez administratora
Czy to jest miejsce odbioru?
jolawietrz43 pisze: 26 kwietnia 2020, o 18:01 my mamy nadajnik w centrum
W centrum Krakowa jest tylko nadajnik mux-3 na Krzemionkach - przy ośrodku TVP Kraków. Obiekt z którego nadawane są mux-y 1-4,8 znajduje się w Chorągwicy k. Wieliczki. Jaka antena i w którą stronę skierowana?
Bliskość nadajnika na Krzemionkach może skutkować zakłóceniami odbioru mux-3. W takiej sytuacji alternatywą może być nadajnik k. Rabki.

Zablokowany