DVB-T z Suchej Góry - FAKTY

Bartosz Czach

Re: DVB-T z Suchej Góry - FAKTY

Post autor: Bartosz Czach »

Przemo pisze:Sagem ITD81-SD po niedoszłej platformie SKY Picnic.
A gdzie go kupić. Byłbym chyba zainteresowany.

Przemo
Posty: 541
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: DVB-T z Suchej Góry - FAKTY

Post autor: Przemo »

Beria pisze:
Przemo pisze:Sagem ITD81-SD po niedoszłej platformie SKY Picnic.
A gdzie go kupić. Byłbym chyba zainteresowany.
Wysłałem prywatną wiadomość.

karol91

Re: DVB-T z Suchej Góry - FAKTY

Post autor: karol91 »

Jako że zbliża się kwiecień, a więc kolejna rocznica włączenia DVB-T z Suchej Góry (2 kwietnia 2004), coś dla przypomnienia emocji jakie nam towarzyszyły w tamtym czasie:
http://mail.brzozow.pl/wb/200404/wb/img11.gif :mrgreen:

Dig Dug

Re: DVB-T z Suchej Góry - FAKTY

Post autor: Dig Dug »

karol91 - Dobrze, że to wkleiłeś. :|

Generalnie Żenada :x

Zacytuje: "... Jak podkreślają eksperci od tej rewolucji nie ma odwrotu i w tym przypadku lepiej być na czele pochodu nowej technologii ...."

Szkoda, że Ci eksperci wyjechali za granice i tam wcielają w życie nowa technologie. A miejscowe mongoły byle się stołka złapac. :(

kemi73
Posty: 739
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: LV6TMPVR4,Tuner USB AveMedia
Instalacja antenowa: TriDigit + Symetryzator, pokojowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: nadajnik: RTCN Sucha Góra

Re: DVB-T z Suchej Góry - FAKTY

Post autor: kemi73 »

Na razie zbliża się kolejna rocznica przygotowań do wyłączenia DVB-T w mpeg2 ciekawe czy tym razem jakimś cudem sygnał przetrwa nadal :) to jest dopiero komedia w Krakowie wyłączono sygnał DVB-T ale w Rzeszowie są niezłe układy że nadal nadają :).

karol91

Re: DVB-T z Suchej Góry - FAKTY

Post autor: karol91 »

Może to z powodu tych "tysięcy listów i telefonów telewidzów, którzy chcieli oglądać swój regionalny program" nie chcą wyłączyć cyfry? Chociaż gdyby to zrobili, w miejsce po cyfrowym multipleksie mogliby włączyć analogowy sygnał TVP Rzeszów - i nikt by nic nie stracił... Swoją drogą zastanawiające, dlaczego przez tyle lat nie emitowano na Podkarpaciu sygnału TVP Rzeszów, a kiedy nadeszło DVB-T nagle znalazła się wolna częstotliwość na cały multipleks, który nadaje się już 6 rok.

pferd

Re: DVB-T z Suchej Góry - FAKTY

Post autor: pferd »

mam nadzieje ze dziś wyłącza wszystkie testy w całym kraju!!! lepsza ciemność niż prowizorka, kurde ile oni już lat u nas testują 6??? MASAKRA, czemu jedni maja mpeg4 inni mpeg2 a reszt nic, Nie rusza pierwszy MUZ wyłączyć wszystko i czekać na posunięcia polityków możne wtedy się ockną, bo narazie w Wawie maja DVB-T i wydaje się im ze wystarczy

husky83

Re: DVB-T z Suchej Góry - FAKTY

Post autor: husky83 »

jeszcze niedawno zbluzgałbym Cię za takie pisanie, ale.. dzisiaj podpisuję się pod tym wszystkimi odnóżami !! i to nie jest żart primaaprilisowy.. Gdyby warszawce odłączyć dvb, to zaraz by coś z tym zrobili.. A tak czekają nas jeszcze dwa, może 3 lata testów, w międzyczasie wyłączenie analogu i radość właścicieli cyfrowych pakietów z powodu tego, że chcąc nie chcąc - ludzie, którzy nie są w zasięgu kablówki będą musieli skorzystać z ich oferty, bo do tego wszystkiego to dąży..

Tom345
Posty: 669
Rejestracja: 22 grudnia 2009, o 22:10
Odbiornik: Samsung P2370HD, Not Only TV LV5TDelux
Instalacja antenowa: Thomson ANT-85 lub kawałek druta.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Warszawa PKiN/Raszyn

Re: DVB-T z Suchej Góry - FAKTY

Post autor: Tom345 »

I z tego powodu, przykładowo, ja mam mieć wyłączony sygnał? Bo w Warszawie jest Sejm, UKE lub inna instytucja? Dlatego ja, zwykły użytkownik mam mieć wyłączony sygnał?

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: DVB-T z Suchej Góry - FAKTY

Post autor: qwerty »

Gdyż wy macie sygnał, a reszta ludu czeka na ten sygnał i jak widać nie doczeka się. Skoro częstotliwości z pierwszego multipleksu nie zakłócają innych to czemu inni mają czekać nie wiadomo ile? Jak chcą testować to niech testują w całej polsce, a nie gdzie im się chce.

Tom345
Posty: 669
Rejestracja: 22 grudnia 2009, o 22:10
Odbiornik: Samsung P2370HD, Not Only TV LV5TDelux
Instalacja antenowa: Thomson ANT-85 lub kawałek druta.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Warszawa PKiN/Raszyn

Re: DVB-T z Suchej Góry - FAKTY

Post autor: Tom345 »

No niestety, taka siła rzeczy. Wolę testy w kilku lokalizacjach, niż zero testów.

A to, że testy powinny być w jak największej ilości miejsc, nie wspomnę.

karol91

Re: DVB-T z Suchej Góry - FAKTY

Post autor: karol91 »

Tom345 pisze:I z tego powodu, przykładowo, ja mam mieć wyłączony sygnał? Bo w Warszawie jest Sejm, UKE lub inna instytucja? Dlatego ja, zwykły użytkownik mam mieć wyłączony sygnał?
A tak! Bo odbierając sygnał z Raszyna, automatycznie masz dostęp do wszystkich siedmiu analogowych kanałów. Na Podkarpaciu tego nie mamy! Żeby cyfryzacja ruszyła, Warszawa powinna być w ostatnim etapie - wtedy wszyscy wzięliby się do pracy, żeby jak najszybciej zakończyć cały proces cyfryzacji. Inaczej Warszawa jest "odfajkowana", a reszta kraju niech się męczy do 2015 roku z dwoma kanałami w analogu. I o to ten cały ból. Gdybyśmy na Podkarpaciu (i w całej Polsce) mieli dostęp do wszystkich siedmiu kanałów analogowych, może nie byłoby takiego narzekania. A tak, nie dość że nie robi się nic w temacie cyfryzacji, to jeszcze Podkarpacie jest dyskryminowane, bo od 6 lat prowadzi się tu "testy" w MPEG-2, nadając 3 kanały TVP, zamiast 7 "analogowych"!

Tom345
Posty: 669
Rejestracja: 22 grudnia 2009, o 22:10
Odbiornik: Samsung P2370HD, Not Only TV LV5TDelux
Instalacja antenowa: Thomson ANT-85 lub kawałek druta.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Warszawa PKiN/Raszyn

Re: DVB-T z Suchej Góry - FAKTY

Post autor: Tom345 »

Łączę się z wami w bólu, gdyż od kilku lat na całe praktycznie wakacje wyjeżdżam do Staszowa, gdzie na siatce mam TVP1, TVP2, TVP Info oraz śladowy Polsat i TVN.
Wcześniej miałem tam ledwo TVP1 i TVP2.

dawe-19

Re: DVB-T z Suchej Góry - FAKTY

Post autor: dawe-19 »

Panowie, macie rację. To dyskryminacja!! Ja mam TVP1 2 i PULS. A taki warszawiak jesczze kilka kanałów i to w jakiej jakości. Czy ja jestem gorszym człowiekiem? A takiego ******na abonament od dziś. TO co robi TVP to się w głowie nie mieści. Albo wszyscy są jednakowi, albo nikt nie powinien mieć przywilejów. Przykładowo: jakaś emerytka na Podkarpaciu płaci regularnie abonament. Z trudem odbierze TVp1 i TVp2. A taki warszawiak, który powie, że on nie będzie płacił, bo to wymysł "moherów" ma siedem kanałów w super jakości analogowej, a teraz nawet i cyfrowej. Warszawe na koncu zrobić! Niech zobaczą lamy jak to jest!!! My z południa nie jesteśmy gorszymi ludźmi! I nie wiem, ale być może jest możliwość, aby napisać postulat, aby w tej sprawie interweniowała UE. Jakby nie było- to dyskryminacja!

zikkizsupe

Re: DVB-T z Suchej Góry - FAKTY

Post autor: zikkizsupe »

kemi73 pisze:Na razie zbliża się kolejna rocznica przygotowań do wyłączenia DVB-T w mpeg2 ciekawe czy tym razem jakimś cudem sygnał przetrwa nadal :) to jest dopiero komedia w Krakowie wyłączono sygnał DVB-T ale w Rzeszowie są niezłe układy że nadal nadają :).
Niech jak najdłużej nadają w mpeg2, bo omamili mnie i kupiłem telewizorek z tunerem mpeg2. Teraz jeżeli zaprzestana nadawać w mpeg2 a wprowadza mpeg4 to co ja mam zrobić? Telewizorek stanie się bezużyteczny i znowu trzeba będzie kupować do niego Set Boxa. Masakra, powinni nadawac w mpeg2 i mpeg4 bo dużo ludzi kupiło tunery mpeg2. Z zachodu nasprowadzali tego, gdzie mają mpeg2 a u nas mpeg4. I nastąpiła kolizja ;-(



U MNIE odbiór prezentuje się tak:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

karol91

Re: DVB-T z Suchej Góry - FAKTY

Post autor: karol91 »

Od siebie jeszcze dodam, że w Warszawie nie dość, że nadaje się 7 kanałów w analogu i jeden multipleks cyfrowy (to razem 8!), to znalazło się jeszcze miejsce na nadawanie dodatkowych 7 dubli kanałów analogowych dla osób, które źle odbierały te ze starych częstotliwości po przeniesieniu nadawania do Raszyna! (15 kanałów!) A na Podkarpaciu od lat wciska się ludziom kit, że nie można uruchomić TVP3, bo brakuje wolnych częstotliwości! Pewnie pod Warszawą jest podobnie, bo stolica zawłaszczyła sobie wszystkie kanały dla siebie! A niedługo zapewne usłyszymy o starcie II i III muxa - oczywiście bez wyłączania żadnego kanału w analogu. Może warto by było zainteresować sprawą Rzecznika Praw Obywatelskich? A jeśli on nie wykaże zainteresowania, to rzeczywiście pasowałoby napisać jakieś pismo do UE, pod którym podpisaliby się wszyscy, którzy nie mają dostępu do DVB-T z powodu braku testów lub ich zaniechania (np. Kraków). Może gdyby postraszyli nas jakąś karą finansową, ktoś ruszyłby cztery litery!
zikkizsupe pisze:Niech jak najdłużej nadają w mpeg2, bo omamili mnie i kupiłem telewizorek z tunerem mpeg2.
A co nas to interesuje? Czy przez Twój telewizor, mamy oglądać 3 kanały w multipleksie zamiast 7? Trzeba było uważać, jak mawiał Henryk Kwinto. Jak tak dalej pójdzie, to Podkarpacie stanie się "wyspą MPEG-2" na mapie Polski, z powodu "zbyt dużej liczby odbiorców ze starymi tunerami"!

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: DVB-T z Suchej Góry - FAKTY

Post autor: qwerty »

zikkizsupe pisze:Niech jak najdłużej nadają w mpeg2, bo omamili mnie i kupiłem telewizorek z tunerem mpeg2.
Sorki, ale co nas to obchodzi? Kupowałeś go, bo jest moda na "cienkie" telewizory? To po co nadawać z cyfrowym sygnale? Patrz ile osób posiada tv tylko z możliwością odbioru analogowego sygnału. Przecież oni też muszą kupić STB.

Tom345
Posty: 669
Rejestracja: 22 grudnia 2009, o 22:10
Odbiornik: Samsung P2370HD, Not Only TV LV5TDelux
Instalacja antenowa: Thomson ANT-85 lub kawałek druta.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Warszawa PKiN/Raszyn

Re: DVB-T z Suchej Góry - FAKTY

Post autor: Tom345 »

Nikt z nas nie lubi płacić podwójnie, ale takie są niestety potrzeby. Za nowe trzeba płacić.

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: DVB-T z Suchej Góry - FAKTY

Post autor: Puma »

Na pomorzu nie jest dużo lepiej, odbieram cztery programy TVP1, TVP2, TVP Info, Polsat. Czekam jak na zbawienie na start NTC aby 'chociaż' posiadać te 'marne' 7 programów.
W Warszawie multipleks jest z reguły niepotrzebny w pierwszym etapie (pewnie są wyjątki gdzie nie ma 7 programów).

Mam tuner, mam antenę i chcę chociaż to przetestować czy działa...nie mogę bo Warszawa jest ZAWSZE pierwsza. Nic bym nie mówił gdyby to szło w przyzwoitej kolejności, ale testy w Warszawie ciągną się bez końca a większość kraju czekam na CUD.
Ostatnio zmieniony 2 kwietnia 2010, o 12:44 przez Puma, łącznie zmieniany 1 raz.

dawe-19

Re: DVB-T z Suchej Góry - FAKTY

Post autor: dawe-19 »

Trzeba by popytać prawników jakie pismo wystosować do UE, bo ja nie czuję się gorszym człowiekiem tlyko dlatego, ze mieszkam na południu. Warszawa mogłaby mieć DVB-T na początku, gdyby nie mieli 7 kanałów a analogu. A ja do k***y nędzy mam dwa a na DVB-T będę czekał ze 20 lat!

Zablokowany