MUX-4 (TV naziemna Polsat Box)

naziemne telewizyjne emisje cyfrowe DVB-T i DVB-T2, strategie, plany i testy
cyber
Posty: 912
Rejestracja: 7 lutego 2010, o 19:29
Miejscowość: Goślina
Odbiornik: Philips 55PUS9206 ,TvLG+decoder zew.AX T. (ODIN SMT-01 ).
Instalacja antenowa: Maximum UHF14+Alcad CA-215/Filtr LTE-5G Terra TF005/10m.n.p.t./50/15km od RTCN.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań -Śrem, Poz-Piątkowo,Poz-AE.

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: cyber »

orin pisze: 21 października 2022, o 18:44
Krosnoludek pisze: 21 października 2022, o 17:37 Zobacz jakie jeszcze błędy zgłosiłem do Philipsa: viewtopic.php?t=8420
Typowe oprogramowanie made in China. Lista błędów poraża. Zasada każdego produktu z Chin, chcesz mieć lepiej kup nowszy model.
@orin bez przesady... wszystkie owe błędy u mnie nie występują ! Poza słynnym super odbiorem W24 :D U kolegi @Krosnoludka też zdecydowana większość została wyeliminowana -jeśli nie wszystkie...
Dziś w specjalistycznym sklepie w Poznaniu zakupiłem TERRA TF005 najpierw zamontowałem na wejsciu CA-215 potem niemalże przy wtyku antenowym przy TV... w obu przypadkach problem nie został rozwiązany ...Zero jakiegokolwiek pozytywnego efektu.
Filtr wrócił na wejście CA-215 i traktuje to jako drobną inwestycje na przyszłość ...
Absolutnie nie będę się tutaj wdawał w potyczki słowne jak powyżej ....Dla mnie kanał W24 wylądował PONOWNIE "w koszu" .
Być może powrócę do niego jak nadawca Mux4 przestanie experymentować na tym Muxie ... tylko tyle i aż tyle ...
Pzdr.
Edit. Tak przy okazji bardzo dużo marek Tv jest produkowanych /składanych w Polsce np LG ,Sharp, TCL itd... także i Philips ... mniejsza już o to gdzie powstaje soft itd do tych Tv i nie istotne czy Ty masz jakikolwiek związek z Polsatem( ktoś wcześniej to sugerował ) czy też nie... ale PROSZĘ O SZACUNEK DLA POLSKI i POLAKÓW...
Dziękuję

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3513
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: MUX-4 (TV naziemna Polsat Box)

Post autor: Krosnoludek »

@orin - Gdyby takie renomowane marki jak: LG, Samsung, Panasonic, Sony oferowały taką podstawową rzecz jak umie każdy tani Chiński tuner typu Combo, a mianowicie stworzenie listy kanałów naziemno-satelitarną, wszystkie kanały na jednej liście kanałów, a trzeba klikać i klikać by zmienić kanał np. z Polsatu naziemnego na Stars tv na satelicie to wybrałbym coś innego, Philipsa nie kupowałem ze względu na światełka. Takie coś potrafi właśnie Philips na Androidzie oraz prawdopodobnie Hisense.

Centrala Philips nie jest czasem w Holandii, gdzie projektują telewizory i tam też pewnie piszą oprogramowanie, a samą produkcją zajmuje się TPV?

cyber
Posty: 912
Rejestracja: 7 lutego 2010, o 19:29
Miejscowość: Goślina
Odbiornik: Philips 55PUS9206 ,TvLG+decoder zew.AX T. (ODIN SMT-01 ).
Instalacja antenowa: Maximum UHF14+Alcad CA-215/Filtr LTE-5G Terra TF005/10m.n.p.t./50/15km od RTCN.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań -Śrem, Poz-Piątkowo,Poz-AE.

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: cyber »

orin pisze: 21 października 2022, o 15:22 Technologia się rozwija, również standardy nadawania, a że producent Philips nie nadąża to już jego sprawa.
Kanał Wydarzenia 24 jest FTA więc każdy może oglądać i za to nie płaci. Reklamacje można składać jeśli ma się jakiekolwiek umocowanie prawne np. w formie transakcji finansowej (zakup telewizora) lub umowy abonamentowej. Kanał W24 jest nadawany zgodnie z normami DVB-T/T2 oraz wytycznymi regulatora...
Czyżby ?...no to troszkę historii -wcale nie odległej ( pomijając już "chwilowe" błędy z ID): https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/j ... ja-cyfrowa ...jak dowodzi historia całych tych experymentów z Mux4 ,część TV czy też decoderów radziła sobie z tym lepiej ,część gorzej ....i tak zdaje się do chwili obecnej pozostało ;)

Awatar użytkownika
hadam
Posty: 2923
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 17:50
Miejscowość: Niegowa
Odbiornik: LG 55UN81003LB / Monitor LG <=> Opticum Premium Box+ H.265
Instalacja antenowa: Antena BX1000+ Olympia Combo / Rozgałęźnik R-2.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy

Re: MUX-4 (TV naziemna Polsat Box)

Post autor: hadam »

Pod koniec artykuły który przytoczyłeś jest napisane:
Emisja kanału Wydarzenia24 ma charakter eksperymentalny. Stacja we wrześniu ub.r. zastąpiła Superstację, dostępną tylko w sieciach kablowych i na platformach satelitarnych. Do momentu startu kanału Wydarzenia24 w MUX-4 był nadawany Polsat News.
I to w zasadzie zamyka temat.
Niektóre problemy, które tam są opisane, o ile dobrze pamiętam też dotyczyły Philipsa, jak chociażby nietypowa rozdzielczość.

dvbtowiec
Posty: 2606
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: MUX-4 (TV naziemna Polsat Box)

Post autor: dvbtowiec »

Krosnoludek pisze: 22 października 2022, o 00:12 @orin - Gdyby takie renomowane marki jak: LG, Samsung, Panasonic, Sony oferowały taką podstawową rzecz jak umie każdy tani Chiński tuner typu Combo, a mianowicie stworzenie listy kanałów naziemno-satelitarną
Sony Android TV ma taką apcję, co już pisałem. Na liście ulubionych można dodać wybrane lub wszystkie naziemne i satelitarne. Nie można ich tylko wymieszać. Lista ulubionych nie jest domyślną, trzeba ją wybrać z kafelków po uruchomieniu i wybór kanału również CH+/CH- lub z kafelków. Klawiatura numeryczna przenosi do listy domyślnej danego tunera.
Nie jest ideał, ale daje pewien kompromis. Klawiszy numerycznych praktycznie nie używam, kafelki są wygodne, podręczne i bardzo czytelne.

Ale to nie marka telewizora decyduje co kupujemy, a to jakie ma funkcjonalności.
Markowy telewizor także nie jest ideałem. Kanał 4K od TVP lubiał restartować telewizor.
Kupujemy zawsze kota w worku.
Zatem wniosek jest taki nie można kupujących winić za to jaki sprzęt zakupili, bo nie wiedzą jakie posiada mankamenty w dniu zakupu. Także mój japoński telewizor z wydawałoby się wysokiej półki ma poważne defekty i co mam z tym zrobić? Albo nie oglądać 4K od TVP skoro się wiesza na nim, albo się irytować.
Taki sam dykemat mają odbiorcy kanału W24.
Szczęśliwie mój Sony sobie radzi z nim dobrze.

Awatar użytkownika
hadam
Posty: 2923
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 17:50
Miejscowość: Niegowa
Odbiornik: LG 55UN81003LB / Monitor LG <=> Opticum Premium Box+ H.265
Instalacja antenowa: Antena BX1000+ Olympia Combo / Rozgałęźnik R-2.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy

Re: MUX-4 (TV naziemna Polsat Box)

Post autor: hadam »

Jeśli ten multipleks jest nadawany zgodnie z decyzją rezerwacyjną, parametry zostały tak dobrane aby nie łamać pozwolenia a jednocześnie by pojemność była na tyle wystarczająca, aby wszystko się zmieściło, kosztem nieco gorszego sygnału, podatnego na zakłócenia, ale w granicach przyjętej normy, i co najważniejsze, jeśli ich dedykowane tunery z takimi parametrami działają prawidłowo a tylko ten jeden dodatkowy kanał FTA, nie działa na niektórych telewizorach, no to cóż, macie pecha i tyle.
W takim przypadku, to ani nadawca ani producent nie są zobowiązani do rozwiązania tego problemu.
Nie pomoże wam żadna instytucja typu UKE czy UOKiK skoro tylko ten jeden kanał w tym MUX ’ie ma charakter eksperymentalny.
Producenci, głównie Philips też nie muszą się z tym zmierzyć. Oczywiście obsługa klienta zgłoszenie przyjmuje, wiedzą o problemie, raczej muszą być uprzejmi, ale jak bardzo są zdeterminowani aby to ogarnąć to już inna sprawa. Może chodzi o koszty poprawy oprogramowania a może po prostu się nie da, bo to kwestia sprzętowa, np. słaba głowica lub procesor. Dodam, że android ma większe wymagania sprzętowe i procesor ma tu duże znaczenie.
Rozumiem wasze zdenerwowanie, ale w tym układzie ja bym nie ignorował rad kolegów, którzy się znają na instalacjach antenowych, bo poprawa jakości sygnału może pomóc, skoro nie u wszystkich problem występuje. Może przynajmniej niektórym pomoże, zapewne nie w każdym przypadku winny jest telewizor. W przeciwnym razie jak już wspomniał przedmówca, pozostaje się z tym godzić i nie włączać tego kanału.

cyber
Posty: 912
Rejestracja: 7 lutego 2010, o 19:29
Miejscowość: Goślina
Odbiornik: Philips 55PUS9206 ,TvLG+decoder zew.AX T. (ODIN SMT-01 ).
Instalacja antenowa: Maximum UHF14+Alcad CA-215/Filtr LTE-5G Terra TF005/10m.n.p.t./50/15km od RTCN.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań -Śrem, Poz-Piątkowo,Poz-AE.

Re: MUX-4 (TV naziemna Polsat Box)

Post autor: cyber »

He ,he ... oby w życiu spotykał mnie tylko taki pech jak ten z W24 ;)
Pozdrawiam.

ktotam
Posty: 26
Rejestracja: 30 października 2016, o 13:43
Miejscowość: Gniezno
Odbiornik: Philips 55PUS9206/12
Instalacja antenowa: UHF Tri Digit
VHF DIPOL-4
FM SV Total
HDTV Center plus
Nadajnik - obiekt nadawczy: Konin/Żółwieniec Gniezno/Dębówiec

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: ktotam »

orin pisze: 21 października 2022, o 18:28
ktotam pisze: 21 października 2022, o 16:40 W Sony jest wersja oprogramowania PKG6.5942.0698EUA
Ok, w takim razie po przełączeniu na kanał Wydarzenia 24 znajdź na pilocie przycisk HELP.
Jeśli nie ma to na głównej stronie menu HOME telewizora znajdź sekcję Pomoc i dalej w pomocy ikonę Diagnostyka Sygnału.
Po jej wybraniu powinien pojawić się ekran z diagnostyką sygnału. Zrób zdjęcie i wstaw na forum.
Oto co wyświetla diagnostyka:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

ktotam
Posty: 26
Rejestracja: 30 października 2016, o 13:43
Miejscowość: Gniezno
Odbiornik: Philips 55PUS9206/12
Instalacja antenowa: UHF Tri Digit
VHF DIPOL-4
FM SV Total
HDTV Center plus
Nadajnik - obiekt nadawczy: Konin/Żółwieniec Gniezno/Dębówiec

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: ktotam »

Maciejek pisze: 21 października 2022, o 20:33 Też już o tym tu pisałem. Mam tv Sony A90K. Nowiuteńki seria Masters najnowsze oprogramowanie i Wydarzenia ogląda się 5 min po czym następuje totalne rozsynchronowanie sygnału, wtedy wystarczy przełączyć na inny kanał i powrócić, i znowu jest ok...5 min. Ale nadajecie zgodnie z normami. Olewam Wasze Wydarzenia24 jak macie widzów w d...ie. :twisted:

Ps sygnał 93/100, instalacja pasywna, reszta muxów idealnie.
U mnie na Sony jest to samo. 5 min oglądania a później to co na obrazkach w poście powyżej. Zresztą na Philipsie jest to samo.

cyber
Posty: 912
Rejestracja: 7 lutego 2010, o 19:29
Miejscowość: Goślina
Odbiornik: Philips 55PUS9206 ,TvLG+decoder zew.AX T. (ODIN SMT-01 ).
Instalacja antenowa: Maximum UHF14+Alcad CA-215/Filtr LTE-5G Terra TF005/10m.n.p.t./50/15km od RTCN.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań -Śrem, Poz-Piątkowo,Poz-AE.

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: cyber »

Krosnoludek pisze: 19 października 2022, o 16:43 Sucha Góra
MUX-1 k. 43
MUX-2 k. 32
MUX-3 k. 29
MUX-4 k. 31
MUX-5 k. 48 (brak nadawania tego MUXa)
MUX-6 k. 35
MUX-8 k. 6

Jak widać MUX-4 jest nadawany na k. 31, obok niego na k. 32 i 29 nadają inne muxy i z nimi jest zero problemów.
Tak jak pisał @Krosnoludek ...kanał W24 tutaj jest na stosunkowo niskim paśmie(k.31) a problem W24 występuje. Kanały sąsiednie (29 i 32) odbierają bezproblemowo a także "wysoki" k43 (Mux1) ...Experci tego wątku twierdzą że problemem jest zakłócanie stosunkowo wysokiego pasma przez BTS-yLTE/5G ... u mnie (k42) i np. u kolegi @ktotam (k.47) w obu ostatnich przypadkach zastosowaliśmy zalecany filtr Lte/5G i to w różnych konfiguracjach - bez pozytywnych efektów... dla mnie problem instalacji jest wykluczony aczkolwiek mogę się przecież mylić ....Problemem jest albo soft Tv Philips /Sony itd. ( wspólny mianownik Android) i/lub bliżej nie określony błąd w nadawaniu całego tego nadal EXPERYMENTALNEGO Mux4 . Ja obstawiam to drugie...tymbardziej ,że cała reszta Muxów "hula" bez zająknięcia przynajmniej u mnie :) Aczkolwiek "guru" w temacie nie jestem ,nie posiadam sprzętu pomiarowego za dziesiątki tysięcy zł ...i mogę się mylić..
Pozdrawiam

XmuX
Posty: 173
Rejestracja: 19 sierpnia 2021, o 14:49
Miejscowość: Blansko
Odbiornik: LG OLED, RTL-SDR, Technisat Digitradio
Instalacja antenowa: FM XmuX 23Y CCIR 7,4m , DAB+ 2x XmuX 23Y DAB+SuprA 3,5m , UHF 4x XmuX 20Y 2148

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: XmuX »

[/quote]

Oto co wyświetla diagnostyka:


Obrazek

[/quote]

I już z tego zdjęcia widać, że nie masz prawidłowego sygnału i przynajmniej MER odbiega od normy.

VAHANARA
Posty: 680
Rejestracja: 22 sierpnia 2019, o 11:01
Miejscowość: Warszawa

Re: MUX-4 (TV naziemna Polsat Box)

Post autor: VAHANARA »

cyber pisze: 22 października 2022, o 14:34 .Problemem jest albo soft Tv Philips /Sony itd. ( wspólny mianownik Android) i/lub bliżej nie określony błąd w nadawaniu całego tego nadal EXPERYMENTALNEGO Mux4 . Ja obstawiam to drugie...tymbardziej ,że cała reszta Muxów "hula" bez zająknięcia przynajmniej u mnie
Jak patrzę na obrazki, które zamieściłeś. to ja widzę opcję pierwszą.
cyber pisze: 22 października 2022, o 14:34 Aczkolwiek "guru" w temacie nie jestem ,nie posiadam sprzętu pomiarowego za dziesiątki tysięcy zł ...i mogę się mylić..
Właśnie w tym problem, że aby pewne rzeczy wykluczyć, choćby tylko z wysokim prawdopodobieństwem, przy pewnych klasach problemów tylko taka droga aparatura może pomóc. Tu nawet miernik za dwa czy trzy tysie może być za mało.
cyber pisze: 21 października 2022, o 22:51 TERRA TF005 najpierw zamontowałem na wejsciu CA-215 potem niemalże przy wtyku antenowym przy TV... w obu przypadkach problem nie został rozwiązany ...Zero jakiegokolwiek pozytywnego efektu.
Jak już wcześniej pisałem, każdy przypadek bywa indywidualny i odniesienia do przypadków innych osób mogą być złudne. Ale inwestycję poczyniłeś dobrą.

A tak z "innej beczki" - wiesz, że przy kanałach na dole pasma UHF może być oddziaływanie zakłóceń z pasma 400MHz tyż...? W takim przypadku weryfikować to można albo miernikiem z analizatorem widma w paśmie 2300...470MHz albo pakując testowo filtr z takiego klimatu ->
https://www.dipol.com.pl/filtr_lte_700_ ... R81010.htm

Czym dalej w las, tym więcej drzew...

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3513
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: MUX-4 (TV naziemna Polsat Box)

Post autor: Krosnoludek »

U mnie takie parametry ma MUX-4
Obrazek

Tu nagranie i pokazane jak przestaje odbierać parametry się nie zmieniają: https://youtu.be/U9bml2GREEY

ktotam
Posty: 26
Rejestracja: 30 października 2016, o 13:43
Miejscowość: Gniezno
Odbiornik: Philips 55PUS9206/12
Instalacja antenowa: UHF Tri Digit
VHF DIPOL-4
FM SV Total
HDTV Center plus
Nadajnik - obiekt nadawczy: Konin/Żółwieniec Gniezno/Dębówiec

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: ktotam »

XmuX pisze: 22 października 2022, o 16:26
Oto co wyświetla diagnostyka:


Obrazek

[/quote]

I już z tego zdjęcia widać, że nie masz prawidłowego sygnału i przynajmniej MER odbiega od normy.
[/quote]
Rozumiem, że chodzi o c/n 29 (przed chwilą sprawdzałem jest obecnie 30). 29 mam też na kanale 48. gdzie nadaje tvp mux exp i na nim odbiór jest bez zakłóceń. Dodam tylko, że mam dość daleko do tego nadajnika (mux 4 wg mapek radio polska jestem na żółtym polu 65-70, a mux tvp na zielonym 60-65).

XmuX
Posty: 173
Rejestracja: 19 sierpnia 2021, o 14:49
Miejscowość: Blansko
Odbiornik: LG OLED, RTL-SDR, Technisat Digitradio
Instalacja antenowa: FM XmuX 23Y CCIR 7,4m , DAB+ 2x XmuX 23Y DAB+SuprA 3,5m , UHF 4x XmuX 20Y 2148

Re: MUX-4 (TV naziemna Polsat Box)

Post autor: XmuX »

Pisałem to jakieś tysiąc razy w ciągu ostatnich 4 lat :-) Bargrafy z TV są bezużyteczne, mimo że 99% "instalatorów" twierdzi inaczej. Ale żaden z nich nie rozwiązał problemu odbioru :-) Jedyną liczbą, którą można uznać za istotną jest C/N, czyli w zasadzie stosunek sygnału do szumu po demodulacji. Ponieważ MER praktycznie nigdy nie może być równy C/N, więc przy C/N = 29 dB, MER będzie zwykle wynosił około = 26 dB, czyli znacznie poniżej normy. To, że obraz "skacze", a bargrafy się nie zmieniają, wynika z tego, że demodulator działa w czasie rzeczywistym, a bargrafy nie; mają pewną ustaloną programowo bezwładność, więc nie reagują na zmiany.

XmuX
Posty: 173
Rejestracja: 19 sierpnia 2021, o 14:49
Miejscowość: Blansko
Odbiornik: LG OLED, RTL-SDR, Technisat Digitradio
Instalacja antenowa: FM XmuX 23Y CCIR 7,4m , DAB+ 2x XmuX 23Y DAB+SuprA 3,5m , UHF 4x XmuX 20Y 2148

Re: MUX-4 (TV naziemna Polsat Box)

Post autor: XmuX »

Zobacz też na mapie.radiopolska "zakłócenia" w SFN w Twoim miejscu odbioru.
A jakie jest C/N na kanale 32?
Kolejna sprawa to ogólna koncepcja Twojego systemu odbiorczego, bo widzę zastosowanie anten UHF, VHF i aktywnych pseudo FM.

cyber
Posty: 912
Rejestracja: 7 lutego 2010, o 19:29
Miejscowość: Goślina
Odbiornik: Philips 55PUS9206 ,TvLG+decoder zew.AX T. (ODIN SMT-01 ).
Instalacja antenowa: Maximum UHF14+Alcad CA-215/Filtr LTE-5G Terra TF005/10m.n.p.t./50/15km od RTCN.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań -Śrem, Poz-Piątkowo,Poz-AE.

Re: MUX-4 (TV naziemna Polsat Box)

Post autor: cyber »

VAHANARA pisze: 22 października 2022, o 17:05
cyber pisze: 22 października 2022, o 14:34 .Problemem jest albo soft Tv Philips /Sony itd. ( wspólny mianownik Android) i/lub bliżej nie określony błąd w nadawaniu całego tego nadal EXPERYMENTALNEGO Mux4 . Ja obstawiam to drugie...tymbardziej ,że cała reszta Muxów "hula" bez zająknięcia przynajmniej u mnie
Jak patrzę na obrazki, które zamieściłeś. to ja widzę opcję pierwszą.
Nie zamieszczałem tutaj żadnych "obrazków " przynajmniej w tym wątku ....
Ale nic to ...dla mnie temat zamknięty ...przynajmniej jeśli chodzi o moją instalację Tv (nie zamierzam wydawać kilka stów na kolejny filtr który to też może nie przynieść żadnych efektów)....gdyby co to mam jeszcze drugi Tv LG z decoderem zew. (ta sama instalacja) tutaj W24 bez problemów...tylko że nikt z Moich Domowników łącznie ze mną nie zagląda na ten kanał ;)
W związku z powyższym dla mnie koniec tematu.
Pozdrawiam

ktotam
Posty: 26
Rejestracja: 30 października 2016, o 13:43
Miejscowość: Gniezno
Odbiornik: Philips 55PUS9206/12
Instalacja antenowa: UHF Tri Digit
VHF DIPOL-4
FM SV Total
HDTV Center plus
Nadajnik - obiekt nadawczy: Konin/Żółwieniec Gniezno/Dębówiec

Re: MUX-4 (TV naziemna Polsat Box)

Post autor: ktotam »

XmuX pisze: 22 października 2022, o 17:42 Zobacz też na mapie.radiopolska "zakłócenia" w SFN w Twoim miejscu odbioru.
A jakie jest C/N na kanale 32?
Kolejna sprawa to ogólna koncepcja Twojego systemu odbiorczego, bo widzę zastosowanie anten UHF, VHF i aktywnych pseudo FM.
Jest nadajnik doświetlający ale nie nadaje nic na kanale 47 ani 48 (Gniezno Debowiec). Doświetla mux 1,2 i 3. Na kanale 32 nic nie jest nadawane. Antena VHF służy do odbioru mux 8, a antena fm jest pasywna i nawet przy jej odłączeniu są te same problemy z odbiorem mux4.

cyber
Posty: 912
Rejestracja: 7 lutego 2010, o 19:29
Miejscowość: Goślina
Odbiornik: Philips 55PUS9206 ,TvLG+decoder zew.AX T. (ODIN SMT-01 ).
Instalacja antenowa: Maximum UHF14+Alcad CA-215/Filtr LTE-5G Terra TF005/10m.n.p.t./50/15km od RTCN.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań -Śrem, Poz-Piątkowo,Poz-AE.

Re: MUX-4 (TV naziemna Polsat Box)

Post autor: cyber »

VAHANARA pisze: 22 października 2022, o 17:05
cyber pisze: 22 października 2022, o 14:34
A tak z "innej beczki" - wiesz, że przy kanałach na dole pasma UHF może być oddziaływanie zakłóceń z pasma 400MHz tyż...? W takim przypadku weryfikować to można albo miernikiem z analizatorem widma w paśmie 2300...470MHz albo pakując testowo filtr z takiego klimatu ->
https://www.dipol.com.pl/filtr_lte_700_ ... R81010.htm

Czym dalej w las, tym więcej drzew...

Tak swoją drogą będąc już w tym lesie :D Do jakich usług są wykorzystywane wyżej wspomniane pasma ?

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: MUX-4 (TV naziemna Polsat Box)

Post autor: K63 »

Tutaj możesz sobie podglądnąć.

Zablokowany