MUX-4 (TV naziemna Polsat Box)

naziemne telewizyjne emisje cyfrowe DVB-T i DVB-T2, strategie, plany i testy
Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: MUX-4 (TV naziemna Polsat Box)

Post autor: Krosnoludek »

A być może można usunąć wszystkie naziemne, potem przeskanować pasmo telewizyjne i dodać z powrotem do ulubionych gdzie zapisze na końcu listy za sat i po jednym kanale trzeba przenosić na początek listy, bo nie da się zafajkować wszystkich i szybko przenieść na początek. Prosiłem o to Philipsa by zrobili taką możliwość przenoszenia całymi paczkami ale bez odzewu.

Może ktoś ma tylko naziemną i dla próby usunie wszystkie kanały i wyszuka jeszcze raz, może naprawi się kanał Wydarzenia24.

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: MUX-4 (TV naziemna Polsat Box)

Post autor: Puma »

Ogólnie powinna być w telewizorach opcja usuwania konkretnych kanałów, do szału mnie doprowadza że usuwa wszystko.
Ja kanały numeruje po swojemu, do 10 te najbardziej oglądane.

Awatar użytkownika
hadam
Posty: 2923
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 17:50
Miejscowość: Niegowa
Odbiornik: LG 55UN81003LB / Monitor LG <=> Opticum Premium Box+ H.265
Instalacja antenowa: Antena BX1000+ Olympia Combo / Rozgałęźnik R-2.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy

Re: MUX-4 (TV naziemna Polsat Box)

Post autor: hadam »

Krosnoludek pisze: 14 listopada 2022, o 21:26 A być może można usunąć wszystkie naziemne, potem przeskanować pasmo telewizyjne i dodać z powrotem do ulubionych gdzie zapisze na końcu listy za sat i po jednym kanale trzeba przenosić na początek listy, bo nie da się zafajkować wszystkich i szybko przenieść na początek. Prosiłem o to Philipsa by zrobili taką możliwość przenoszenia całymi paczkami ale bez odzewu.

Może ktoś ma tylko naziemną i dla próby usunie wszystkie kanały i wyszuka jeszcze raz, może naprawi się kanał Wydarzenia24.
Może zapisz listę na pendriva, potem dla sprawdzenia na telewizorze skasuj wszystko i wyszukaj ponownie. A jak już sprawdisz, to przywrócisz wszystko z powrotem, albo ułożysz kanały ponownie, jeśli będzie warto.

Adis
Posty: 110
Rejestracja: 6 grudnia 2016, o 11:50
Miejscowość: Rybnik
Odbiornik: tv philips dekoder Viva
Instalacja antenowa: telmor 850 i Sparta lambda
10m dach
Nadajnik - obiekt nadawczy: kosztowy skrzyczne opole sucha gora masl

Re: MUX-4 (TV naziemna Polsat Box)

Post autor: Adis »

Tak na końcu listy ale przesunięcie to kwestia 5 minut sam już kilka razy przesuwałem a mam oprócz naziemnych polskich 45 czeskich plus satelitarny Polsat

dvbtowiec
Posty: 2606
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: MUX-4 (TV naziemna Polsat Box)

Post autor: dvbtowiec »

Z tego co widzę Sony pod wzgl. układania, sortowania, usuwania a nawet wyszukiwania po nazwie lub numerze jest bezkonkurencyjny.
Zarządzanie kanałami to pełna profeska jak z półki tunerów combo.

Można zamieniać miejscami, przesuwać pojedynczo lub grupami.
Wyszukiwanie po nazwie to prawdziwy rarytas w telewizorze, przydatne zwłaszcza w odnalezieniu kanału na liście sat.
Zarządzanie kanałami w Sony to czysta przyjemność.

Miałem do czynienia z różnymi telewizorami i nadal w większości to epoka kamienia łupanego.

Awatar użytkownika
hadam
Posty: 2923
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 17:50
Miejscowość: Niegowa
Odbiornik: LG 55UN81003LB / Monitor LG <=> Opticum Premium Box+ H.265
Instalacja antenowa: Antena BX1000+ Olympia Combo / Rozgałęźnik R-2.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy

Re: MUX-4 (TV naziemna Polsat Box)

Post autor: hadam »

Można też poszukać w sieci odpowiedniego programu do edycji listy, zgrać ją na pena, edytować na kompie i potem wgrać z powrotem do tv.
Szybko i wygodnie. Takich edytorów nawet nie trzeba instalować.

VAHANARA
Posty: 680
Rejestracja: 22 sierpnia 2019, o 11:01
Miejscowość: Warszawa

Re: MUX-4 (TV naziemna Polsat Box)

Post autor: VAHANARA »

orin pisze: 14 listopada 2022, o 16:16 Strumień w multipleksie ma coś takiego co nazywa się NIT,SDT są tam różne dane opisujące parametry kanałów i emisji.
Wystarczy, że jedna z tych danych "przeszkadza" twojemu Philipsowi i temat zamieciony.
Miałoby to rację bytu, ale były tu już posty o przenoszeniu odbiornika z problemami na W24 na inną instalację antenową, gdzie problemy się nie ujawniały. Do tego inne przypadki, kiedy po poprawkach instalacji antenowych problemy z W24 znikały.

Więc wskazywałoby to jednak na jakiś problem z odbiorem.

dvbtowiec pisze: 14 listopada 2022, o 22:34 Miałem do czynienia z różnymi telewizorami i nadal w większości to epoka kamienia łupanego.
Większość producentów telewizorów to faktycznie chyba jest cały czas w głębokiej prehistorii, kiedy naziemna to były pojedyncze kanały, a satelitę czy kablówkę to generalnie na dekoderze się oglądało. I wtedy jakaś zaawansowana obsługa edycji kanałów potrzebna tak nie była.

Ale po zrobieniu odbiorników z CI czy combo z SAT jakoś nie zaskoczyli w większości, że są już w innej rzeczywistości... I tak można się cieszyć, że niektóre odbiorniki dają już możliwość układania jedne listy naziemna + SAT.

Inna rzecz, że w tej chwili po rozpowszechnieniu się technologii CEC używanie dekoderów uprościło się znacznie...

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: MUX-4 (TV naziemna Polsat Box)

Post autor: Krosnoludek »

No właśnie dlatego postawiłem na Philipsa ze względu na możliwość utworzenia wspólnej listy kanałów ulubionych naziemno-satelitarnej, w innych oprócz jeszcze Hisense i telewizorach Vestel nie na Androidzie ie da się. Natomiast w Philipsie nie da się paczkami (zafajkować kilka kanałów) przenosić kanałów na liście ulubionej. Pisałem o tym do Philipsa pkt nr. 15: viewtopic.php?t=8420

W Sony nie da się nie stety stworzyć listy ulubionej sat i naziemna raziem i korzystać z przycisków numerycznych, EPG, HbbTV

Zgadzam się, w telewizorach edycja przenoszenie u układanie list kanałów to epoka kamienia łupanego w porównaniu to tanich tunerów typu Combo jak Globo XS65 Combo, Ferguson Combo, i inne Chińczyki gdzie bardzo łatwo się to wykonuje i jest możliwość utworzenia wspólnie sat + naziemna i to nawet na liście głównej jak i ulubionych.
Tyle w tej kwestii, wracamy do MUX-4 i problemów z odbiorem kanału Wydarzenia24 na Philipsach z 2021.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: MUX-4 (TV naziemna Polsat Box)

Post autor: Krosnoludek »

Dałem w telewizorze szybką reinstalacja kanałów naziemnych i przeskanował pasmo telewizyjne, usunęło wszystkie kanały naziemne z lisy ulubionej, więc wygląda że telewizor usunął wszystkie kanały naziemne i je ponownie przeskanował. Nadal ten sam problem z odbiorem kanału Wydarzenia24 pozostał.

Dałem przywróć listę kanałów z USB i nic, pisało brak zainstalowanych jakichkolwiek kanałów, dopiero za 3 czy 4 razem przywróciło listę kanałów jak sprzed zmian.

Wyłączenie HDR w ustawieniach obrazu też nic nie pomogło.
Także jeszcze raz wyłączyłem dwa routery (jeden światłowodowy, drugi przy telewizorze) i także bez zmian. W czerwcu już to wprawdzie robiłem, ale spróbowałem jeszcze raz czy się coś nie zmieniło.

cyber
Posty: 912
Rejestracja: 7 lutego 2010, o 19:29
Miejscowość: Goślina
Odbiornik: Philips 55PUS9206 ,TvLG+decoder zew.AX T. (ODIN SMT-01 ).
Instalacja antenowa: Maximum UHF14+Alcad CA-215/Filtr LTE-5G Terra TF005/10m.n.p.t./50/15km od RTCN.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań -Śrem, Poz-Piątkowo,Poz-AE.

Re: MUX-4 (TV naziemna Polsat Box)

Post autor: cyber »

Więc mamy Philipsa (android) , Sony(android) i okazuje się także ,że i Panasonic( system producenta) dołączył do "szanownego" grona ...
Paradoksalnie to raczej Tv z tzw. "górnej półki "...
Naprawdę przydałaby się tutaj dobra współpraca producentów Tv wraz z Nadawcą ....ale takiej woli niestety nie widać...

JSo
Posty: 23
Rejestracja: 8 października 2019, o 13:59
Miejscowość: Zabrze
Odbiornik: Openbox SX9
Instalacja antenowa: antena siatkowa, Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy, Lysa Hora, Ostrava

Re: MUX-4 (TV naziemna Polsat Box)

Post autor: JSo »

Trochę mnie dziwi ten Panasonic, ponieważ mam starszy model z serii GZ i on nigdy nie miał i nadal nie ma problemu z Wydarzeniami 24.

andyw
Posty: 24
Rejestracja: 24 sierpnia 2011, o 00:36
Miejscowość: Biała Podlaska
Odbiornik: Octagon SF8008,TV Panasonic,Hama
Instalacja antenowa: Dipol Tri Digit Mini k.36,43,52, VHF(Łosice), Yagi k.51(DVB-T Biał), Blok 4 p.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Łosice, Rakitnica Białoruś

Re: MUX-4 (TV naziemna Polsat Box)

Post autor: andyw »

Niestety taka jest prawda z tym Panasonikiem, seria JZ z 2021 roku !!. Po przełączeniu na kanał Wydarzenia24 prawidłowy odbiór jest tylko przez około 5 minut, po tym czasie obraz zaczyna się ciąć, rozpływać, w końcu ginie całkowicie łącznie z dźwiękiem, wskaźniki pokazują cały czas siłę i jakość sygnału 100/100. Po przełączeniu na i inny kanał i powrocie na Wydarzenia odbiór już jest prawidłowy ale tylko na kolejne 5 minut. Pojawiła się teraz aktualizacja oprogramowania telewizora, myślałem że coś wiedzą na ten temat i aktualizacja ten problem usunie, ale niestety nic się nie zmieniło, problem pozostał.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: MUX-4 (TV naziemna Polsat Box)

Post autor: Krosnoludek »

Ja zrobię dwa experymenty jeszcze z Philipsem by wykluczyć u mnie wadę instalacji antenowej jak sugerował @orin
1. W sobotę wezmę telewizor na strych, odepne kabel co idzie od anteny do zwrotnicy i podepnę bezpośrednio do telewizora i będzie antena yagi-uda 21-60 z symetryzatorem i ok 5-6 metrów kabla czarnego Triset 113, antena na kominie wysokość ok 10-12 nad poziomem terenu, widzi bez problemu nadajnik na Suchej Górze, odłegłość ok. 10,6 metra. Jak nadal będą problemy z kanałem Wydarzenia24 wykonam drugi krok.

2. W niedzielę wezmę telewizor do ciotki która ma Samsunga, na wejściu do Samsunga dam rozgałęźnik (już próbowałem i po założeniu rozgałęźnik poprawnie nadal odbiera kanały) i podłączę do Philipsa. Następnie oba telewizory ustawię na kanale Wydarzenia 24 i będę obserwował. Jak wystąpią problemy na Philipsie nagram od tego momentu by Wam pokazać.

Chciałbym już znaleźć rozwiązanie tego, bo mnie już to męczy, za długo to trwa.

VAHANARA
Posty: 680
Rejestracja: 22 sierpnia 2019, o 11:01
Miejscowość: Warszawa

Re: MUX-4 (TV naziemna Polsat Box)

Post autor: VAHANARA »

Krosnoludek pisze: 16 listopada 2022, o 15:23 1. W sobotę wezmę telewizor na strych, o
Wyłącz też na wszelki wypadek wszystko, co może zakłócać na czas testu - wifi, LTE, foto... to tak, dla "czystości testu"...

Krosnoludek pisze: 16 listopada 2022, o 15:23 Chciałbym już znaleźć rozwiązanie tego, bo mnie już to męczy, za długo to trwa.
Zdeterminowany jesteś, ale obawiam się, że producent wie już dokładnie, w czym ley problem i dlaczego nie można go usunąć - do tej pory albo i w ogóle. Ja osobiście obstawiam coś z hardware'm (jakaś subtelna sprawa jakości sygnału wejściowego), a nikt nie będzie wymieniał płyty głównej dla jednego kanału...

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: MUX-4 (TV naziemna Polsat Box)

Post autor: Krosnoludek »

Mnie dziwi jedno, dlaczego Philips od czerwca nie skontaktował się w tej sprawie z Polsatem?, tak przynajmniej twierdzi @orin. Może jakiś parametr trzeba zmienic i było by po problemie, jak ciężko to usunąć aktualizacja oprogramowania. Przecież technicy Philipsa muszą już wiedzieć jaka jest tego przyczyna, podzielili by się tym z nadawca MUX-4 i wspólnie doszli do wyeliminowania zaistniałego problemu. Skoro inne MUX-y działają poprawnie na każdym telewizorze co jest innego w MUX-4 prócz tego że zawiera kanały kodowane i FTA oraz flagę ukrywającą kanały kodowane na liście kanałów?

dvbtowiec
Posty: 2606
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: MUX-4 (TV naziemna Polsat Box)

Post autor: dvbtowiec »

cyber pisze: 16 listopada 2022, o 00:24 Więc mamy Philipsa (android) , Sony(android) i okazuje się także ,że i Panasonic( system producenta) dołączył do "szanownego" grona ...
Sony Android nie wszystkie. Mam model z 2019 roku i Wydarzenia 24 działają na nim poprawnie.
Krosnoludek pisze: 16 listopada 2022, o 16:25 Mnie dziwi jedno, dlaczego Philips od czerwca nie skontaktował się w tej sprawie z Polsatem?
Dlatego że najwyraźniej rozwiązanie problemu może być zbyt kosztowne. Problem jest na jednym kanale, który ma status testowego i producent nic nie musi.
Kanały nadawane oficjalnie jako docelowe emisje działają poprawnie i to im wystarcza.
Obawiam się że zostaniesz z tym problemem w tym telewizorze. Miałeś pecha po prostu że W24 nie nadawały w tej wersji jak obecnie w dniu zakupu, bo byś to sobie sprawdził.

VAHANARA
Posty: 680
Rejestracja: 22 sierpnia 2019, o 11:01
Miejscowość: Warszawa

Re: MUX-4 (TV naziemna Polsat Box)

Post autor: VAHANARA »

Krosnoludek pisze: 16 listopada 2022, o 16:25 Mnie dziwi jedno, dlaczego Philips od czerwca nie skontaktował się w tej sprawie z Polsatem?
Tego nie wiemy. Ale możliwe, że po prostu nie musieli, bo jeśli to kwestia hardware'u to "po temacie jest".

Krosnoludek pisze: 16 listopada 2022, o 16:25 Przecież technicy Philipsa muszą już wiedzieć jaka jest tego przyczyna, podzielili by się tym z nadawca MUX-4 i wspólnie doszli do wyeliminowania zaistniałego problemu.
Polsat interesuje głównie poprawny odbiór na ich dekoderach - co ich interesuje niszowy kanał z którym mają problemy pojedyncze modele odbiorników. Ano. moim zdaniem - nic.

Co innego, gdyby W24 to był jakiś kultowy kanał. Wtedy może pochyliliby się nad tym promilem czy procentem potencjalnych odbiorców. Ale, moim zdaniem, klon Info takim kanałem póki co dla mnie nie jest...

Krosnoludek pisze: 16 listopada 2022, o 16:25 Skoro inne MUX-y działają poprawnie na każdym telewizorze co jest innego w MUX-4 prócz tego że zawiera kanały kodowane i FTA oraz flagę ukrywającą kanały kodowane na liście kanałów?
Tyle razy już pisałem - nie chodzi prawdopodobnie o mux-4, a o bebechy odbiorników. Ktoś mógłby sprawdzić, na jakich chipsetach zrealizowany jest odbiór w odbiornikach, które mają problemy. I wcale bym się nie zdziwił, że na tych samych...

W każdym razie stawiam, że coś łączy te wszystkie modele mające problemy z W24 .

Choć tu rodzi się ciekawe pytanie - czy jest jakiś odbiornik, który miał problemy z W24, a po dostaniu aktualizacji problem zniknął?

dvbtowiec pisze: 16 listopada 2022, o 20:36 Obawiam się że zostaniesz z tym problemem w tym telewizorze. Miałeś pecha po prostu że W24 nie nadawały w tej wersji jak obecnie w dniu zakupu, bo byś to sobie sprawdził.
I podzielam, niestety ten pogląd.

eter
Posty: 1296
Rejestracja: 3 grudnia 2010, o 20:21

Re: MUX-4 (TV naziemna Polsat Box)

Post autor: eter »

Nie jest to do końca takie proste.
U mnie na przykład dzisiaj cały dzień W24 odbiera dobrze.
Wczoraj odbierał bardzo kiepsko.
Pewnie jutro będzie znowu kiepsko.
Już tak było.
Więc skoro nadają tak samo cały czas... to - czy to wina "bebechów" tunera?
Albo sygnał jest bardzo wrażliwy na jakieś zakłócenia i stąd taka niestabilność (siła sygnału i jakość takie same) nie zależnie jak odbiera, czy dobrze - czy źle.
Albo jednak sam sygnał jest z jakichś względów niestabilny i zawiera jakieś błędy, których niektóre odbiorniki nie potrafią prawidłowo skorygować.
Objaw zupełnej kilkuminutowej "stop klatki" - występuje jedynie na tym programie.

orin
Posty: 640
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Warszawa
Odbiornik: KDL50W809C,UE40H6700,UE48J6200
Instalacja antenowa: Antena Fracarro LP345F LTE ~20 m n.p.z. / kabel Triset 113 PE 10 m
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Warszawa PKiN

Re: MUX-4 (TV naziemna Polsat Box)

Post autor: orin »

Do wszystkiego należy dodać mały, ale istotny komentarz. @Krasnoludek może oglądać kanał Wydarzenia 24 nawet kilkadziesiąt minut bez problemu. Problem nie jest w standardzie nadawania, a w torze radiowym odbiornika lub/i jakości sygnału mux4, który dociera z anteny. Bez dokładnego sprawdzenia sygnału radiowego analizatorem widma problem raczej nie będzie rozwiązany. Założenie filtra LTE jest niezbędne jako metoda wykluczenia jednej z potencjalnych przyczyn zakłóceń. Philips na 100% zgrał sobie cały stream multipleksu 4 i w labie odtworzył aby sprawdzić poprawność działania telewizora po ich stronie, dlatego zgłoszenia są zamykane.
Powtórzę po raz enty mając do dyspozycji kilkadziesiąt telewizorów różnych marek nie trafiłem na żaden, który ma problem z odbiorem kanału Wydarzenia 24.
Na dysku umieściłem aktualny kompletny stream całego mux4 zgrany dziś
https://drive.google.com/file/d/1xbCf2p ... share_link
Kanał W24 można odtworzyć w VLC. Można również przeanalizować strukturę a/v w Mediainfo.
Zaawansowani użytkownicy mogą próbować sił korzystając z DVB inspector (trzeba doinstalować JDK 17).

VAHANARA
Posty: 680
Rejestracja: 22 sierpnia 2019, o 11:01
Miejscowość: Warszawa

Re: MUX-4 (TV naziemna Polsat Box)

Post autor: VAHANARA »

eter pisze: 16 listopada 2022, o 22:14 Nie jest to do końca takie proste.
U mnie na przykład dzisiaj cały dzień W24 odbiera dobrze.
Wczoraj odbierał bardzo kiepsko.
Pewnie jutro będzie znowu kiepsko.
Już tak było.
Więc skoro nadają tak samo cały czas... to - czy to wina "bebechów" tunera?
Dość typowy obraz, przy niedostosowanej do warunków odbiorczych instalacji antenowej.

Zmiana warunków atmosferycznych zawsze pociąga za sobą zmiany w propagacji sygnałów radiowych. Problem w tym, że o ile przy dobrych jakościowo sygnałach odbieranych te zmiany "pogodowe" bywają nieistotne, czyli niezauważalne w odbiorze, o tyle w trudnych warunkach mogą już znacznie wpływać na odbiór. Przy czym zwykle w takich przypadkach decydują tu zmiany sygnałów zakłócających (dowolnej proweniencji), a nie tych odbieranych.

I teraz, jeśli chipset użyty w odbiorniku ma jakiś błąd czy niedoskonałość dla jakichś określonych kombinacji parametrów sygnału RF - zmiany w propagacji mogłyby właśnie tak wpływać na stabilność odbioru tylko dla jednego mux-a, nadawanego na tych feralnych kombinacjach parametrów sygnału RF.

Oczywiście, dla pełne jasności - mogą być lokalizacje. że mix sygnałów pożądanych i zakłócających jest taki, że może być niewykonalne zrobienie stabilnego odbioru dla jakiegoś mix-u.

Nie upieram, się tak właśnie jest w przypadku W24, ale tak to mi wygląda.
eter pisze: 16 listopada 2022, o 22:14 Albo jednak sam sygnał jest z jakichś względów niestabilny i zawiera jakieś błędy, których niektóre odbiorniki nie potrafią prawidłowo skorygować.
To na jedno wychodzi - odbierany sygnał RF jest zawsze zakłócony, chociażby przez naturalny szum będący zawsze w powietrzu. Czym gorsze warunki środowiskowe i bardziej wyśrubowane parametry strumienia (wysoki indeks QAM, niskie indeksy korekcyjne czy GI) tym więcej zakłóceń w odbieranym sygnale RF, czyli de facto w odbieranym streamie. I dopóki układy korekcyjne dają radę wykorygować błędy w strumieniu - jest OK. Jak zaczynają się pojawiać błędy nieskorygowane - zaczyna się zabawa.

Oczywiście, to takie uproszczenie, bo rzeczywistość może być jeszcze ciekawsza w tych chipsetsach.

Zablokowany