MUX-4 (TV naziemna Polsat Box)

naziemne telewizyjne emisje cyfrowe DVB-T i DVB-T2, strategie, plany i testy
orin
Posty: 640
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Warszawa
Odbiornik: KDL50W809C,UE40H6700,UE48J6200
Instalacja antenowa: Antena Fracarro LP345F LTE ~20 m n.p.z. / kabel Triset 113 PE 10 m
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Warszawa PKiN

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: orin »

Nie ma się czym podniecać, mają jakiś problem z kodowaniem to się zdarza nawet na satelicie.
Tak czy inaczej, problem was nie dotyczy chyba, że macie dekoder PB :lol:
Co innego gdyby się dało oglądać ;)
Ostatnio zmieniony 3 września 2022, o 11:07 przez orin, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
hadam
Posty: 2923
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 17:50
Miejscowość: Niegowa
Odbiornik: LG 55UN81003LB / Monitor LG <=> Opticum Premium Box+ H.265
Instalacja antenowa: Antena BX1000+ Olympia Combo / Rozgałęźnik R-2.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: hadam »

No nie wiem. Ja próbowałem kilka razy w ciągu dnia i teraz wybrać 111 i kanał oczywiście jest, ale u mnie nie działa, jest normalnie zakodowany.

Zygzuś
Posty: 134
Rejestracja: 22 maja 2022, o 13:25
Miejscowość: Tarnów
Odbiornik: Wiwa Maxx
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON G.Św.Marcina

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: Zygzuś »

DanielK pisze: 2 września 2022, o 13:16 Ciekawie wygląda Polsat Sport Extra ;) Puzluje strasznie ;)
Na wiwie pół ekranu w witrażu, dźwięk rwie, choć sygnał mam full.

Awatar użytkownika
hadam
Posty: 2923
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 17:50
Miejscowość: Niegowa
Odbiornik: LG 55UN81003LB / Monitor LG <=> Opticum Premium Box+ H.265
Instalacja antenowa: Antena BX1000+ Olympia Combo / Rozgałęźnik R-2.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: hadam »

Zygzuś pisze: 2 września 2022, o 23:28
DanielK pisze: 2 września 2022, o 13:16 Ciekawie wygląda Polsat Sport Extra ;) Puzluje strasznie ;)
Na wiwie pół ekranu w witrażu, dźwięk rwie, choć sygnał mam full.
Puma pisze: 2 września 2022, o 18:12 Faktycznie, po wybraniu 111 jest pikselowaty obraz i czkawkowy dźwięk... chyba tak nie powinno być skoro jest to zakodowane :lol:
EPG nawet jest :D
Wygląda na to, że różne odbiorniki inaczej reagują. U mnie także na LG tylko inna seria, kanał Polsat Sport Extra jest i był wczoraj cały czas zakodowany, jest czarny ekran, brak dźwięku i napis "brak modułu CI" a ID kanału jest na niebiesko podobnie jak na pozostałych zakodowanych, jest niewidoczny, można go wybrać tylko ręcznie wpisując numer 111. Wszystkie pozostałe widoczne niekodowane kanały, ID jest na biało. Tak więc, niczym się nie wyróżnia od pozostałych zakodowanych.
EPG na wszystkich kanałach w MUX-4 jest u mnie już od kilku tygodni.
Dodam, że Wydarerzenia24 odbieram bardzo dobrze, bez żadnych przycięć.

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: Puma »

Na Facebooku się chwalą że odbierają dobrze, jest obraz i dźwięk... może niektóre tunery to odbierają :lol:

VAHANARA
Posty: 680
Rejestracja: 22 sierpnia 2019, o 11:01
Miejscowość: Warszawa

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: VAHANARA »

hadam pisze: 3 września 2022, o 07:41 Wygląda na to, że różne odbiorniki inaczej reagują. U mnie także na LG tylko inna seria, kanał Polsat Sport Extra jest i był wczoraj cały czas zakodowany, jest czarny ekran, brak dźwięku i napis "brak modułu CI"
Tak bywa. Odbiorniki FTA mają widać różne reakcje na flagę kodowania/FTA. Jak reagują poprawnie, to dla programów kodowanych powinien być czarny ekran zawsze, gdyż po prostu olewają taki program. Podobnie dla odbiorników uniwersalnych z CI/CAM, kiedy nie ma CAM-u albo ktywnej karty.
A jak nie analizują stanu tej flagi, to może być tak, jak w tym przypadku, kiedy pewnie coś padło na kodowaniu tego programu i coś tam widać w zależności od odbiornika, czyli obraz częściowo albo całkowicie kodowany.

Ano, takie życie...

orin
Posty: 640
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Warszawa
Odbiornik: KDL50W809C,UE40H6700,UE48J6200
Instalacja antenowa: Antena Fracarro LP345F LTE ~20 m n.p.z. / kabel Triset 113 PE 10 m
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Warszawa PKiN

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: orin »

Wartość takiego obrazka nie daje możliwości swobodnego oglądania kanału, więc to tylko zabawa w szukanie sensacji ;)
Zadaje się, że problem już jest rozwiązany i kanał PSE zachowuje się identycznie jak paczka innych kodowanych.

VAHANARA
Posty: 680
Rejestracja: 22 sierpnia 2019, o 11:01
Miejscowość: Warszawa

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: VAHANARA »

orin pisze: 3 września 2022, o 11:05 Wartość takiego obrazka nie daje możliwości swobodnego oglądania kanału, więc to tylko zabawa w szukanie sensacji
Powiedziałbym, że to raczej została zasygnalizowana ciekawostka. Ot, kanał kodowany ożył, nieomalże jak zombie... ;)

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: K63 »

XmuX pisze: 1 września 2022, o 16:47Trzymajcie się do końca tygodnia, kiedy to miejmy nadzieję pojawi się filmik i zobaczymy jak to wszystko się potoczy i czy poprowadzi gdzieś dalej. Mieliśmy zaplanowane wiele rzeczy, ale udało nam się zmieścić tak szybko tylko w jednym dniu i to tylko od 9 rano do 16, więc nie ominęło nas prawie nic, tylko coś w rodzaju początkowych podstaw. Inna sprawa, że trzeba pomyśleć i zrobić to tak, żeby było zrozumiałe i korzystne dla eksperta i kompletnego laika. Zresztą zobaczycie to już niedługo i możecie komentować swobodnie, szczerze i zgodnie z prawdą, nikt Was nigdzie nie skasuje :-) To znaczy, jeśli wyrazisz się grzecznie :-)
Nie wiem jak dobrze poradzi sobie z komentarzem kolega z Poznania, mało tego, ledwo mogę się z nim dogadać w podstawowych sprawach przez translator w mailu :-) Zobacz, usłysz, oceń. Nic z tego nie mam, kosztowało mnie to 3 dni czasu, 700km tam, 700km z powrotem i około 1000 zł :-) Plus około 1000 zł za anteny, które zostawiłem tam do zmierzenia i oddania :-)
Mam nadzieję, że to wszystko będzie w jakimś stopniu przydatne i nie jaja :-)
Obiecana relacja z testów ...
viewtopic.php?p=256385#p256385

giaur500
Posty: 1693
Rejestracja: 1 lipca 2011, o 13:42

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: giaur500 »

orin pisze: 3 września 2022, o 11:05 Wartość takiego obrazka nie daje możliwości swobodnego oglądania kanału, więc to tylko zabawa w szukanie sensacji ;)
Zadaje się, że problem już jest rozwiązany i kanał PSE zachowuje się identycznie jak paczka innych kodowanych.
Mam tuner usb na PC, wcześniej nie sprawdzałem ale dziś nie odtwarza tego programu. Dla odtwarzacza jest to błędny strumień, czyli wszystko zaszyfrowane tak jak pozostałe programy.

Mateusz 88,6 FM
Posty: 12
Rejestracja: 3 września 2022, o 11:41
Miejscowość: Kozub
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kalisz Mikstat

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: Mateusz 88,6 FM »

Dobry wieczór szanowani użytkownicy forum Emitel.
Mój pierwszy post na tym forum więc proszę o wyrozumiałość.
Kanał Polsat Sport Extra został zakodowany na MUX IV przed godziną 9:00 3 września.
Na kilka minut wyłączono nadajnik MUX IV w Kaliszu a później sygnał wrócił już z zakodowanym Polsatem Sport Extra w MUX IV.
Co ciekawe w nocy z 2 na 3 września musiał być wyłączony nadajnik ponieważ TV podzieliło nagranie na dwie części.
Zakłócenia dźwięku znikły przy najmniej na reklamach pod koniec nagrania.
Według pomiaru digitalbitrate obraz i dźwięk był w pełni ok nad ranem 3 września.
Mam nagranie z poprawnego odbioru Polsatu Sport Extra chodź amatorka nagrania na szybko z soboty 8:00 rano.
Planuje wrzucić nagranie z PSE na jakiś dysk by państwo mogli to obejrzeć.
Tylko nie wiem kiedy jeszcze.
https://youtu.be/j7B-lfVtvZs

orin
Posty: 640
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Warszawa
Odbiornik: KDL50W809C,UE40H6700,UE48J6200
Instalacja antenowa: Antena Fracarro LP345F LTE ~20 m n.p.z. / kabel Triset 113 PE 10 m
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Warszawa PKiN

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: orin »

Fajnie tylko po co ?

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: Puma »

Jeżeli pytasz jak to odebrać teraz zakodowane, kup dekoder Polsatu z umową na 2 lata (innej możliwości nie ma).

wiertolot
Posty: 470
Rejestracja: 29 maja 2014, o 12:10
Miejscowość: Koterka, Tokary
Odbiornik: Tuner w TV Panasonic.
Radio DAB+ w wieża Panasonic.
Instalacja antenowa: Antena kierunkowa aktywna 45 dB, H+V BLOW plus antena VHF MUX8 20 dB TELMOR.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN ŁOSICE, SLR Makarki(Siemiatycze)

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: wiertolot »

Mój nowy telewizor 4K ze sklep Panasonic ma wbudowany tuner naziemny DVB-T2, HEVC, kablowy też, ale nie ma tylko tuner satelitarny DVB-S2, ma gniazdo na moduły CI z boku z tyłu w obudowie, ale można je wykorzystać chyba tylko do tv kablowej.
Bo z satelita żadnej oferta z moduł nie wezmę, gdyż ten tv nie ma niestety wbudowany ten tuner satelitarny......
I teraz moje pytanie, czy jest jakaś oferta DVB-T2, HEVC, bez umowy, dodatkowe pudełka, można kupić z moduł w tym Polsat, doładować se dajmy na wybrany okres i oglądać dajmy ten MUX-4 z reszta naziemna w swoim TV? Wsadzić w te gniazdo TV ten moduł. Czy nic takiego nie ma i czy kiedyś będzie? :?:

wiertolot
Posty: 470
Rejestracja: 29 maja 2014, o 12:10
Miejscowość: Koterka, Tokary
Odbiornik: Tuner w TV Panasonic.
Radio DAB+ w wieża Panasonic.
Instalacja antenowa: Antena kierunkowa aktywna 45 dB, H+V BLOW plus antena VHF MUX8 20 dB TELMOR.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN ŁOSICE, SLR Makarki(Siemiatycze)

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: wiertolot »

Czy ta oferta tego MUX-4 jest dedykowana tylko pod jeden rodzaj sprzętu i jednego producenta, jednego operatora?
A dla reszta sprzęt blokady. I jak korzystać z te usługi?
Monopol nam się robi w tym kraju jednego, dwóch operatorów we wszystkich usługach naziemnych, sat., kablowych też gdzie nie gdzie.
A na innym rodzaju sprzętu, innych producentów nic nie można oglądać, bo zblokowali, brak ofert do zakupu, a jeszcze jak coś zakupisz i nie masz nie od ich ten sprzęt to tego wcale nie obsługują i nie są tego operatorem.
Chodź standardy i wymagania techniczne do odbioru dla wszystkich odbiorników naziemnych, sat, kablowych są podobne.
Dotyczy to telewizorów, tunerów naziemnych, sat. kablowych i.t.p
A operatorzy to blokują i nie ma oferty, oprócz ich dedykowanego sprzętu i na sprzęt innych producentów.
I jak tak?
W sklepach już wszędzie nic nie kupisz oprócz dedykowanego sprzętu jednego lub dwóch operatorów, innego nie ma lub jak znajdziesz inny nic nie będzie działać, bo nie obsłuży tych standardów!

wiertolot
Posty: 470
Rejestracja: 29 maja 2014, o 12:10
Miejscowość: Koterka, Tokary
Odbiornik: Tuner w TV Panasonic.
Radio DAB+ w wieża Panasonic.
Instalacja antenowa: Antena kierunkowa aktywna 45 dB, H+V BLOW plus antena VHF MUX8 20 dB TELMOR.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN ŁOSICE, SLR Makarki(Siemiatycze)

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: wiertolot »

I wciskają wszędzie na siłę w salonach, sklepach te dedykowane pudełka do wszystkie oferty, tylko jednego ich producenta sprzętu, co dany operator podpisał z nimi umowę,
a w telewizorach, dekoderach rynkowych innych producentów chodź spełniają standardy danego odbioru nic nie obejrzysz i nie masz prawa w tym kraju, bo ci zblokują i nie dokupisz żadnej oferty nawet pod to, bo nie obsługują tego na innym sprzęcie jak nie jest od nich i nic nie będzie działać, nie obejrzysz, brak oferty zakupu i.t.p
A to co działa wycofują i schodzi wszystko tylko do dedykowanego rynku jednego operatora i jednego producenta sprzętu.

VAHANARA
Posty: 680
Rejestracja: 22 sierpnia 2019, o 11:01
Miejscowość: Warszawa

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: VAHANARA »

wiertolot pisze: 6 września 2022, o 08:11 Czy ta oferta tego MUX-4 jest dedykowana tylko pod jeden rodzaj sprzętu i jednego producenta, jednego operatora?
Tak.
mux-4 to multiplex prywatny, kodowany, więc do jego odbioru potrzebny jest dedykowany dekoder.

wiertolot pisze: 6 września 2022, o 08:11 I jak korzystać z te usługi?
Wykupić abonament u operatora (Polsat Box) i oglądać na dedykowanym dekoderze od Polsat Box.

wiertolot pisze: 6 września 2022, o 07:24 I teraz moje pytanie, czy jest jakaś oferta DVB-T2, HEVC, bez umowy, dodatkowe pudełka, można kupić z moduł w tym Polsat, doładować se dajmy na wybrany okres i oglądać dajmy ten MUX-4 z reszta naziemna w swoim TV? Wsadzić w te gniazdo TV ten moduł. Czy nic takiego nie ma i czy kiedyś będzie?
W tej chwili nie ma dostępu do modułów CAM sparowanych z kartą. Tu decydują możliwości techniczne oraz finanse i polityka operatora.
Zresztą, moim zdaniem, zwykle o wiele lepiej mieć dekoder dedykowany niż zestaw odbiornik + CAM.

Całość informacji masz na stronie operatora --> https://sklep.polsatbox.pl/tv-naziemna
wiertolot pisze: 6 września 2022, o 08:11 Monopol nam się robi w tym kraju jednego, dwóch operatorów we wszystkich usługach naziemnych, sat., kablowych też gdzie nie gdzie.
Zejdź na ziemię.

O ile w SAT można powiedzieć, że faktycznie dosyły są zmonopolizowane przez dwu operatorów (chodź po prawdzie zmonopolizowane to by były przy jednym operatorze), o tyle w naziemnej nie ma o tym w tej chwili w ogóle mowy. Wszystkie główne stacje dostępne są FTA, zaś w kodowanym mux-4 są stacje niszowe i tematyczne plus radia.

orin
Posty: 640
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Warszawa
Odbiornik: KDL50W809C,UE40H6700,UE48J6200
Instalacja antenowa: Antena Fracarro LP345F LTE ~20 m n.p.z. / kabel Triset 113 PE 10 m
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Warszawa PKiN

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: orin »

W PB, Canal+ i UPC można wybrać moduł cam z ofertą i użytkować dowolny odbiornik z tym modułem. Wyjątkiem jest świeża platforma tv naziemnej w PB, która ma zaledwie dwa miesiące, więc po co ta prowokacja ze strony nowego użytkownika?
Aktualnie cały świat cierpi na brak komponentów elektroniczny. Zaprojektowanie i zamówienie moduł cam dedykowanego dla danego operatora nie jest prostą sprawą i wymaga znacznie więcej czasu niż przed laty. Można zacząć narzekać ale za rok, jeśli dalej nie będzie opcji dobrania modułu cam do naziemnej tv PB. Zresztą nie dziwię się PB, że nie inwestuje w mux4. Przy aktualnym bałaganie legislacyjnym i zrządzaniu zasobami radiowymi w NTC nie wiadomo co dalej będzie z mux4.

wiertolot
Posty: 470
Rejestracja: 29 maja 2014, o 12:10
Miejscowość: Koterka, Tokary
Odbiornik: Tuner w TV Panasonic.
Radio DAB+ w wieża Panasonic.
Instalacja antenowa: Antena kierunkowa aktywna 45 dB, H+V BLOW plus antena VHF MUX8 20 dB TELMOR.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN ŁOSICE, SLR Makarki(Siemiatycze)

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: wiertolot »

MUX-4 jest z monopolizowany i ograniczony do jednej oferty na jeden rodzaj sprzętu producenta, operatora jakim jest ich ten dedykowany dekoder z jedną ofertą dostępową.
To jest niezgodne z normami wytycznymi nadawania i tego obsługi w Polsce i Europie, na świece też
Gdyż nie można z tego skorzystać na telewizorach, dekoderach innych producentów w Polsce i jest to zblokowane.
W takim wypadku koncesja na to i ten MUX-4 powinna być zabrana natychmiast i przydzielona komu innemu.
Albo dać im czas 1 miesiąc, góra 3 miesiące na wprowadzenie takiej oferty spełniającej normy, nie wprowadzą zabrać koncesję natychmiast, przydzielić to komuś innemu, kto będzie miał różne oferty dostępowe na sprzęt i telewizory też.
A nie monopol rynkowy robią i zalewają rynek jednym rodzajem pudełek oferowanych przez jednego dwóch monopolistycznych operatorów. A inni producenci na tym rynku nie mogą być, bo zblokują im te usługi.
Tym samym masz sprzęt innego producenta jak od operatora i nie możesz nic na to dokupić, brak oferty lub na tym oglądać cokolwiek, bo wszystko zblokują i tylko ich masz brać i na ich sprzęcie promowanych przez nich masz oglądać!

wiertolot
Posty: 470
Rejestracja: 29 maja 2014, o 12:10
Miejscowość: Koterka, Tokary
Odbiornik: Tuner w TV Panasonic.
Radio DAB+ w wieża Panasonic.
Instalacja antenowa: Antena kierunkowa aktywna 45 dB, H+V BLOW plus antena VHF MUX8 20 dB TELMOR.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN ŁOSICE, SLR Makarki(Siemiatycze)

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: wiertolot »

A na innym sprzęcie jak nie masz od operatora to jeszcze nic nie obejrzysz, chodź spełnia te same normy,wymagania techniczne, brak oferty jakiejkolwiek, nic nie dokupisz, ani nic ci nie sprzedadzą też, a znajdziesz jakąś ofertę kupisz to zblokują i nie będzie ci nic działać i tak i tym sposobem nadal przymuszają nadal do dedykowanego ich sprzętu, bo tak ci zrobią, żebyś i tak w ich musiał oglądać i od nich brać na siłę.
I tak tylko praktycznie już wszędzie mamy, we wszystkich sklepach RTV, salonach, gdzie nie nie zajdziesz tylko same oferty dedykowane i z jednym rodzajem sprzętu, jednego producenta promowanego przez jednego operatora i tylko to jedno obsługującego.
Bo jego zdaniem tylko on spełnia te normy, a inni producenci nie.

Zablokowany