MUX-4 (TV naziemna Polsat Box)

naziemne telewizyjne emisje cyfrowe DVB-T i DVB-T2, strategie, plany i testy
Awatar użytkownika
hadam
Posty: 2923
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 17:50
Miejscowość: Niegowa
Odbiornik: LG 55UN81003LB / Monitor LG <=> Opticum Premium Box+ H.265
Instalacja antenowa: Antena BX1000+ Olympia Combo / Rozgałęźnik R-2.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: hadam »

Tak naprawdę odkryłem to zupełnie przypadkowo i nie wiem od kiedy tak było, bo testowałem inne ustawienia anteny i musiałem na nowo wyszukać kanały.
Może nawet bym nie zauważył, ale rozsypało się LCN na tym multipleksie i zacząłem szukać gdzie są poszczególne kanały.
Jak tylko zauważayłem zaraz napisałem tu na forum.
Teraz kanały same ustawiły się u mnie według poprzedniej numeracji LCN.

orin
Posty: 640
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Warszawa
Odbiornik: KDL50W809C,UE40H6700,UE48J6200
Instalacja antenowa: Antena Fracarro LP345F LTE ~20 m n.p.z. / kabel Triset 113 PE 10 m
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Warszawa PKiN

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: orin »

Może nie trzeba było się chwalić ;)

Awatar użytkownika
hadam
Posty: 2923
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 17:50
Miejscowość: Niegowa
Odbiornik: LG 55UN81003LB / Monitor LG <=> Opticum Premium Box+ H.265
Instalacja antenowa: Antena BX1000+ Olympia Combo / Rozgałęźnik R-2.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: hadam »

Fakt mogłem się nie chwalić. Trudno powiedzieć czy ludzie z Polsatu czytają to forum, zaraz potem pojawiło się na Facebooku.
Myślę że i tak by to naprawili, a tak niekórzy zdążyli potestować.

orin
Posty: 640
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Warszawa
Odbiornik: KDL50W809C,UE40H6700,UE48J6200
Instalacja antenowa: Antena Fracarro LP345F LTE ~20 m n.p.z. / kabel Triset 113 PE 10 m
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Warszawa PKiN

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: orin »

Może to były testy? Takie sytuacje zdarzają się również na satelicie więc nie ma powodu do szukania drugiego dna 8-)

Awatar użytkownika
DanielK
Posty: 1364
Rejestracja: 31 stycznia 2009, o 13:12

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: DanielK »

Jest taki wątek na Forum SAT Kurier na przykład
:arrow: Okienka na kodowanych kanałach

Mateusz 88,6 FM
Posty: 12
Rejestracja: 3 września 2022, o 11:41
Miejscowość: Kozub
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kalisz Mikstat

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: Mateusz 88,6 FM »

Łowy z awarii kodowania MUX IV.
https://youtube.com/playlist?list=PLN7i ... n3TbaMUGZT
Uwaga nagranie z Eleven Sport 2 nie jest dostępne we wszystkich częściach świata.

Awatar użytkownika
hadam
Posty: 2923
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 17:50
Miejscowość: Niegowa
Odbiornik: LG 55UN81003LB / Monitor LG <=> Opticum Premium Box+ H.265
Instalacja antenowa: Antena BX1000+ Olympia Combo / Rozgałęźnik R-2.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: hadam »

Raczej to nie były testy, ani okienko w kodowaniu, tylko po prostu awaria.
Wnioskuję po tym, że po ponownym przeskanowaniu, kanały zapisały mi się po LCN kolejno od pozycji 800.
W ten sposób mój LG zapisuje kanały które nie mają przypisanego numeru kanału, albo duble.
Zatem w monecie awarii kodowania, te kanały nie miały też nadanego numeru kanału. Jeśli ktoś nie skanował pasma, to kanały zostały tak jak miał ustawione lub po LCN.
Natomiast u mnie dlatego, że przeskanowałem akurat w tym monecie, to kanały zapisały się od poz. 800. Potem kiedy z powrotem zakodowali, to nadali też numery i tym samym u mnie bez ponownego skanowania kanały wróciły na swoje poprzednie miejsca według LCN.
Ostatnio zmieniony 14 października 2022, o 08:18 przez hadam, łącznie zmieniany 1 raz.

Mateusz 88,6 FM
Posty: 12
Rejestracja: 3 września 2022, o 11:41
Miejscowość: Kozub
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kalisz Mikstat

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: Mateusz 88,6 FM »

LCN było u nnie normalnie.Już jest informacja od rzecznik Polsatu Box na wirtualne media.

orin
Posty: 640
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Warszawa
Odbiornik: KDL50W809C,UE40H6700,UE48J6200
Instalacja antenowa: Antena Fracarro LP345F LTE ~20 m n.p.z. / kabel Triset 113 PE 10 m
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Warszawa PKiN

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: orin »

Informacja od rzecznika, generalnie mux4 jest kodowany nic więcej tam nie ma. Szukanie cały czas drugiego dna.

gelo88
Posty: 1
Rejestracja: 14 października 2022, o 08:31
Miejscowość: Radom

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: gelo88 »

Witam forumowiczow, na wstepie przepraszam za laicki jezyk. Po przeprowadzce nie odbieram kanalu "wydarzenia24" co jest dla mnie szczegolnie bolesne, bo tylko ten od czasu do czasu wlaczalem. Telewizor odbieral ten program w poprzednim miejscu zamieszkania, wiec to nie jego wina. Blok jest nowy, czy przyczyna jest bledne ustawienie anteny na dachu, czyli powinienem kontaktowac sie z zarzadca? Czy sam cos moge zrobic, zeby zwiekszyc szanse na odbior tego kanalu? Dziekuje.

dvbtowiec
Posty: 2606
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: dvbtowiec »

Jeśli to antena zbiorcza, zarządca budynku powinien zlecić wpuszczenie w sieć kanału u Ciebie jeśli dobrze spojrzałem na wykazy 42. Na nim jest nadawany MUX4.
Musisz zatem się udać do administracji.
Do tego czasu tylko antena zewnętrzna na balkonie czy w oknie pozwoli Ci indywalnie odebrać ten MUX.

cyber
Posty: 912
Rejestracja: 7 lutego 2010, o 19:29
Miejscowość: Goślina
Odbiornik: Philips 55PUS9206 ,TvLG+decoder zew.AX T. (ODIN SMT-01 ).
Instalacja antenowa: Maximum UHF14+Alcad CA-215/Filtr LTE-5G Terra TF005/10m.n.p.t./50/15km od RTCN.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań -Śrem, Poz-Piątkowo,Poz-AE.

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: cyber »

Witam , Kilka dni temu zauważyłem u mnie problem z kanałem Wydarzenia 24 na Tv Philips 55PUS9206 -otóż po włączeniu tego kanału po około 5 minutach-zawsze- następuje "klatkowanie " obrazu oraz przerywany dźwięk a chwile potem całkowite zamrożenie obrazu i brak dźwięku. Wszystko wraca do normy po wył./wł. Tv lub zmianie Muxa i ponownym powrocie do Wydarzeń 24 ...potem problem znów się powtarza... Wykluczyłem problem z instalacją antenową gdyż na tej samej instalacji mam drugi tv LG z decoderem zew. i tutaj problem nie występuje ...do tego wskazania siły ,jakości itd na Philipsie przy opisanym problemie na stabilnym dobrym poziomie...Dodam jeszcze ,że problem ten nie występuje na pozostałych Muxach oraz kanałach sat (Hot Bird) itd...
Czyżby soft telewizora tutaj był winny? (Android 11) .Czy może znów jakieś niedociągnięcia tego Muxa? ( to dla mnie bardziej prawdopodobne)
Prośba dla posiadaczy Philipsów i nie tylko -na Androidzie -czy macie podobne problemy z tym kanałem ?

orin
Posty: 640
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Warszawa
Odbiornik: KDL50W809C,UE40H6700,UE48J6200
Instalacja antenowa: Antena Fracarro LP345F LTE ~20 m n.p.z. / kabel Triset 113 PE 10 m
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Warszawa PKiN

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: orin »

Na którym kanale odbierasz Mux4?

cyber
Posty: 912
Rejestracja: 7 lutego 2010, o 19:29
Miejscowość: Goślina
Odbiornik: Philips 55PUS9206 ,TvLG+decoder zew.AX T. (ODIN SMT-01 ).
Instalacja antenowa: Maximum UHF14+Alcad CA-215/Filtr LTE-5G Terra TF005/10m.n.p.t./50/15km od RTCN.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań -Śrem, Poz-Piątkowo,Poz-AE.

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: cyber »

RTCN Poznań Śrem k. 42

orin
Posty: 640
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Warszawa
Odbiornik: KDL50W809C,UE40H6700,UE48J6200
Instalacja antenowa: Antena Fracarro LP345F LTE ~20 m n.p.z. / kabel Triset 113 PE 10 m
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Warszawa PKiN

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: orin »

Polecam wideo na temat zasadności stosowania filtrów LTE właśnie dla nadajnika Śrem
https://youtu.be/_X4W9itbQXk?t=809
Na kablu z anteny przed rozgałęzieniem zainstaluj filtr LTE Terra TF005.

Obrazek

VAHANARA
Posty: 680
Rejestracja: 22 sierpnia 2019, o 11:01
Miejscowość: Warszawa

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: VAHANARA »

cyber pisze: 18 października 2022, o 18:58 Wykluczyłem problem z instalacją antenową gdyż na tej samej instalacji mam drugi tv LG z decoderem zew. i tutaj problem nie występuje ..
To nie musi być rozstrzygające. Z różnych powodów.

Nasz antenę o średnich zyskach i dość daleko do nadajnika. Może to być za mało sygnału dla prawidłowej pracy Philipsa. Zakłócenia od LTE czy czegoś innego to inna sprawa.

Jakie masz wskazania poziomów i jakości sygnałów dla wszystkich mux-ów z obu odbiorników?
cyber pisze: 18 października 2022, o 18:58 Czyżby soft telewizora tutaj był winny? (Android 11) .Czy może znów jakieś niedociągnięcia tego Muxa? ( to dla mnie bardziej prawdopodobne)
Zwykle są to problemy z instalacją antenową i/lub lokalnymi warunkami odbiorczymi. Jeśli masz w domu / koło domu jakieś urządzenia z wifi i/lub LTE - wyłącz wszystko na jakiś czas z prądu i popatrz, czy zakłócenia dalej występują.

Ale...
cyber pisze: 18 października 2022, o 18:58 otóż po włączeniu tego kanału po około 5 minutach-zawsze- następuje "klatkowanie " obrazu oraz przerywany dźwięk a chwile potem całkowite zamrożenie obrazu i brak dźwięku. Wszystko wraca do normy po wył./wł.
... to może wskazywać na problem i po stronie sygnału i odbiornika. Wysoka ilość szybkich zakłóceń, nie uwidaczniających się na wskaźnikach odbiornika, zapychająca jakiś rejestr chipsetu odbiornika, aż do zablokowania pracy odbiornika. Błąd instalacji antenowej i błąd programisty (albo jego celowa działalność). Nieszczęścia potrafią chadzać parami...

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3511
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: Krosnoludek »

cyber pisze: 18 października 2022, o 18:58 Witam , Kilka dni temu zauważyłem u mnie problem z kanałem Wydarzenia 24 na Tv Philips 55PUS9206 -otóż po włączeniu tego kanału po około 5 minutach-zawsze- następuje "klatkowanie " obrazu oraz przerywany dźwięk a chwile potem całkowite zamrożenie obrazu i brak dźwięku. Wszystko wraca do normy po wył./wł. Tv lub zmianie Muxa i ponownym powrocie do Wydarzeń 24 ...potem problem znów się powtarza... Wykluczyłem problem z instalacją antenową gdyż na tej samej instalacji mam drugi tv LG z decoderem zew. i tutaj problem nie występuje ...do tego wskazania siły ,jakości itd na Philipsie przy opisanym problemie na stabilnym dobrym poziomie...Dodam jeszcze ,że problem ten nie występuje na pozostałych Muxach oraz kanałach sat (Hot Bird) itd...
Czyżby soft telewizora tutaj był winny? (Android 11) .Czy może znów jakieś niedociągnięcia tego Muxa? ( to dla mnie bardziej prawdopodobne)
Prośba dla posiadaczy Philipsów i nie tylko -na Androidzie -czy macie podobne problemy z tym kanałem ?
Ten problem dotyczy tylko telewizorów Philipsa, mam dokładnie to samo w 43PUS8506, przeczytaj sobie punkt 17: viewtopic.php?t=8420
Prawdopodobnie na nowym oprogramowaniu błąd ustąpił, ja jeszcze go nie dostałem na telewizor
Mam oprogramowanie TPM211EA_R.101.000.136.218 z kwietnia tego roku, nowego z lipca TPM211EA_R.101.000.178.222 jeszcze nie dostałem.

cyber
Posty: 912
Rejestracja: 7 lutego 2010, o 19:29
Miejscowość: Goślina
Odbiornik: Philips 55PUS9206 ,TvLG+decoder zew.AX T. (ODIN SMT-01 ).
Instalacja antenowa: Maximum UHF14+Alcad CA-215/Filtr LTE-5G Terra TF005/10m.n.p.t./50/15km od RTCN.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań -Śrem, Poz-Piątkowo,Poz-AE.

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: cyber »

Witam . @orin @VAHANARA -Dzięki za opinie jednak @Krosnoludek potwierdził moje przypuszczenia ,że problem z dużym prawdopodobieństwem leży gdzieś w oprogramowaniu Tv ,aczkolwiek biorąc pod uwagę ,że reszta Muxów /sat. itd jest bezproblemowych to jednak ewidentnie nadawca Mux4 "coś przekombinował "!? ... Co nie zmienia faktu ,że warto było by zastosować w instalacji filtr LTE ...dodam tylko ,że po zmianie systemu nadawania na DVB-T2 poziom sygnału w mojej instalacji ant. (pasywnej)obniżył się na tyle , że zastosowałem wzmacniacz domowy Alcad CA-215...zdaje on egzamin w 100%.

@Krosnoludek problem na moim Tv wygląda identycznie jak i na Twoim ( nagranie udostępnione przez Ciebie) ...sprawa enigmatyczna tak jak napisałem powyżej... Nie jestem do końca przekonany do wyłącznej winy w sofcie Tv ...U nadawcy Mux4 też coś jest na rzeczy... Ten cały Mux4 to jeden wielki experyment ... no ale inne Tv(także starsze Philipsa na Androidzie) /decodery odbierają bezproblemowo...dlatego Nadawca ma to w...

Tv Philips 55PUS9206 mam od tygodnia i pomijając ten problem (dla mnie drobny -bo kanały informacyjne rzadko oglądam) to jest naprawdę świetny Tv z górnej półki (LCD-LED 2021/22) za obecnie dobre pieniądze...Fabrycznie był Android 10 , po aktualizacji "wskoczył " Android 11 z najnowszym softem o którym @Krosnoludek wspominałeś tj.:TPM211EA_R.101.000.178.222 (15 Lipiec)
Pomimo to opisywany problem nadal występuje...
@Krosnoludek jeśli możesz podaj namiary na Philipsa i/lub do Nadawcy Mux 4. Napisze także do nich może to przyniesie jakiś pozytywny efekt .
Dzięki.
Ostatnio zmieniony 19 października 2022, o 13:33 przez cyber, łącznie zmieniany 1 raz.

orin
Posty: 640
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Warszawa
Odbiornik: KDL50W809C,UE40H6700,UE48J6200
Instalacja antenowa: Antena Fracarro LP345F LTE ~20 m n.p.z. / kabel Triset 113 PE 10 m
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Warszawa PKiN

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: orin »

Na 200%, problem nie jest w emisji mux 4 tylko w instalacji antenowej lub i oprogramowaniu telewizora.

cyber
Posty: 912
Rejestracja: 7 lutego 2010, o 19:29
Miejscowość: Goślina
Odbiornik: Philips 55PUS9206 ,TvLG+decoder zew.AX T. (ODIN SMT-01 ).
Instalacja antenowa: Maximum UHF14+Alcad CA-215/Filtr LTE-5G Terra TF005/10m.n.p.t./50/15km od RTCN.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań -Śrem, Poz-Piątkowo,Poz-AE.

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: cyber »

Ok. dlatego jak tylko czas mi pozwoli zastosuje proponowany filtr LTE co powinno w 100% wykluczyć ewentualny problem instalacyjny ...zobaczymy...Dzięki.

Zablokowany