MUX-4 (TV naziemna Polsat Box)

naziemne telewizyjne emisje cyfrowe DVB-T i DVB-T2, strategie, plany i testy
Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: MUX-4 (TV naziemna Polsat Box)

Post autor: Puma »

Gdyby Polsat i Philips współdziałały to problem dałoby się rozwiązać, brak jednak chęci z obu stron.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: MUX-4 (TV naziemna Polsat Box)

Post autor: Krosnoludek »

@Puma Dokładnie tak, potrzebna jest współpraca na linii Philips nadawca MUX-4.
Philips także powinien do nadawcy MUX-4 wysłać "na testy" telewizor który ma problemy z odbiorem kanału.

Dlatego na PW prosiłem @orin o kontakt do niego, to podałbym wraz ze zgłoszeniem do Philipsa, i dotarło by do techników, i mogli by się z nim skontaktować, lecz nie dostałem.

cyber
Posty: 912
Rejestracja: 7 lutego 2010, o 19:29
Miejscowość: Goślina
Odbiornik: Philips 55PUS9206 ,TvLG+decoder zew.AX T. (ODIN SMT-01 ).
Instalacja antenowa: Maximum UHF14+Alcad CA-215/Filtr LTE-5G Terra TF005/10m.n.p.t./50/15km od RTCN.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań -Śrem, Poz-Piątkowo,Poz-AE.

Re: MUX-4 (TV naziemna Polsat Box)

Post autor: cyber »

@Krosnoludek ...Szacun za wytrwałość ... dla mnie temat niemalże zapomniany ...zadzwonie w końcu po weekendzie do Philipsa może trafię na jakąś kompetentną osobę która odniesie się do spraw które ja zgłosiłem...
Przypominam obie zamknięte ...
Pzdr

cyber
Posty: 912
Rejestracja: 7 lutego 2010, o 19:29
Miejscowość: Goślina
Odbiornik: Philips 55PUS9206 ,TvLG+decoder zew.AX T. (ODIN SMT-01 ).
Instalacja antenowa: Maximum UHF14+Alcad CA-215/Filtr LTE-5G Terra TF005/10m.n.p.t./50/15km od RTCN.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań -Śrem, Poz-Piątkowo,Poz-AE.

Re: MUX-4 (TV naziemna Polsat Box)

Post autor: cyber »

Puma pisze: 19 listopada 2022, o 19:05 Gdyby Polsat i Philips współdziałały to problem dałoby się rozwiązać, brak jednak chęci z obu stron.
He ,he ...Zgadzam się z powyższym ...."Bo do tanga trzeba dwojga" ...

eter
Posty: 1295
Rejestracja: 3 grudnia 2010, o 20:21

Re: MUX-4 (TV naziemna Polsat Box)

Post autor: eter »

Czyli jednak sygnał MUXU4 jest "specyficzny" - skoro markowy produkt nie potrafi go dobrze odebrać a pozostałe MUXY odbiera dobrze.
Skoro jak tutaj piszą koledzy sygnał jest znormalizowany - to co u licha powoduje tę niemożność prawidłowego odbioru...ciekawe.
Wstyd dla marki - tym bardziej, że wiedzą o sprawie.
Powinni wymieniać felerne odbiorniki na sprawne - tym, którzy sobie tego życzą.
Wcześniej jak Polsat kombinował z sygnałem był okres, kiedy u mnie sytuacja wyglądała identycznie, czyli obraz się "rozpływał".
Potem jednak coś zmienili i wskoczył "normalny", to znaczy jedynie przerywa, ale to zupełnie inna sprawa.
W ogóle ten MUX jest chyba najbardziej problemowy ze wszystkich Muxów.
Ostatnio zmieniony 19 listopada 2022, o 19:46 przez eter, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
hadam
Posty: 2923
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 17:50
Miejscowość: Niegowa
Odbiornik: LG 55UN81003LB / Monitor LG <=> Opticum Premium Box+ H.265
Instalacja antenowa: Antena BX1000+ Olympia Combo / Rozgałęźnik R-2.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy

Re: MUX-4 (TV naziemna Polsat Box)

Post autor: hadam »

@Krosnoludek. Śledzę temat z ciekawości, chociaż mnie osobiście nie dotyczy. Szacun za determinację.
Jak widzę udzielasz się nie tylko w kwestiach technologicznych tego konkretnego telewizora, ale także wcześniej innych marek, jak również tunerów.

VAHANARA
Posty: 680
Rejestracja: 22 sierpnia 2019, o 11:01
Miejscowość: Warszawa

Re: MUX-4 (TV naziemna Polsat Box)

Post autor: VAHANARA »

Krosnoludek pisze: 19 listopada 2022, o 18:45 https://youtu.be/6F8qRcoUZTw
Ciekawe co Wy na to w szczególności @orin ;)

Zobaczcie sobie moment 10:08

(...)

To zaczyna się przeważnie tak, włącza się kanał Wydarzenia24 z 5-10 minut jest ok, potem z 11 minut nie da się oglądać kanału by nagle wszystko zaczęło dobrze odbierać, ale jest z opóźnieniem jak widać na nagraniu od 10:08.
Na początku przed wystąpieniem tych przycinek obraz i dźwięk idzie idealnie razem z Samsungiem, a jak ustąpią te usterki, obraz i dźwięk jest już opóźniony w stosunku do Samsunga.
Jeśli chcesz oglądać W24 to ten złom jest do wywalenia, o to co sądzę.

Inaczej, oprócz nerwów, czeka cię walka z wiatrakami albo kopanie sie z koniem, o czym pisałem wcześniej. NA UOKiK jakoś specjalnie bym nie liczył, bo to wygląda na skomplikowaną materię prawną z uwagi na charakter tego mux-a, a poza tym, tak naprawdę nikomu raczej nie zależy w sferach politycznych, aby ten kanał oglądało jak najwięcej ludzi. Dla mnie to kanał - wentyl.

Mnie to wygląda tak, że obróbka sygnału w odbiorniku nie wyrabia z korekcją błędów - dopóki jakiś bufor się nie przepełnia, jest OK. Potem, jest overflow, a odbiornik nie potrafi sobie z tym jakoś szybko poradzić, aż zadziała jakiś watchdog i zresetuje tor odbiorczy / demodulacji i wraca "normalność", czyli zliczanie nowych błędów. Tylko, że reset jest jakiś niedopracowany, bo wygląda jakby odbiornik odtwarzał wczesnej zapełnione bufory audio/video, a nie resetował ich i napełniał od nowa. Czyli wypada z "czasu rzeczywistego".

Tego typu zachowana są dość typowe. Trzeba jeszcze zauważyć, że jeśli odbiornik raz "wypadnie" z normalnej pracy, dalej już może być dowolnie i to za każdy włączeniem inaczej, bo program zaczyna działać nieprzewidywalnie, w zależności od bieżącego stanu wszelkich buforów, flag i rejestrów odbiornika.

I od razu napiszę - dalej uważam, że źródłem problemów jest hardware odbiornika, nie wyrabiających w jakichś szczególnych warunkach odbiorczych.

hadam pisze: 19 listopada 2022, o 18:07 Ja tak mam podpięte, to samo zabezpieczenie Signal, oraz rozgałęźnik R-2 też Signal, który ma specjalne mocowanie do uziemienia, w jakimś celu producent tak to zrobił.
Mam pociągnięty osobny kabel uziemiający ze strychu i półtora metrową sondę w ziemi.
Tak być właśnie powinno się to montować.

Z tym, że generalnie tego typu zabezpieczenie powinno być na zewnątrz budynku, żeby uniemożliwić (na ile się oczywiście da) wejście wyładowania do wnętrza budynku, bo o to w tym wszystkim chodzi.. Wtedy daje się zwykle klemę na ekran kabla antenowego, w ten sposób realizując skuteczniejsze uziemienie kabla i zabezpieczenia, niż poparz zacisk śrubowy na zabezpieczeniu.

Ten zacisk śrubowy to jest bardziej odpowiedni do klasycznego uziemiania takiego zabezpieczenia wewnątrz budynku w celach ochronnych (przeciwporażeniowych).

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: MUX-4 (TV naziemna Polsat Box)

Post autor: Krosnoludek »

Przeważnje jak wystąpią problemy z obrazem wystarczy przełączyć kanał i wrócić, i znów jest dobrze, ale zdarza się też że nie zawsze. Jest pewnie tak jak piszecie, jakiś bufor się zapełnia...

VAHANARA
Posty: 680
Rejestracja: 22 sierpnia 2019, o 11:01
Miejscowość: Warszawa

Re: MUX-4 (TV naziemna Polsat Box)

Post autor: VAHANARA »

Krosnoludek pisze: 19 listopada 2022, o 21:51 Przeważnje jak wystąpią problemy z obrazem wystarczy przełączyć kanał i wrócić, i znów jest dobrze,
Bo przy zmianie kanału z innego mux-a powinien się resetować tor odbiorczy
Krosnoludek pisze: 19 listopada 2022, o 21:51 ale zdarza się też że nie zawsze.
aczkolwiek, wbrew pozorom, oprogramowanie odbiornika to nie jest wcale taka prosta sprawa i jak widać, nie jest, bo odbiornik potrafi żyć własnym życiem. Może zależy z programu na jakim mux-ie następuje przełączenie - na tym samym, z mux-a DVB-T, z mux-a DVB-T2, z wyższej częstotliwości, z niższej częstotliwości itd...

pasjonat
Posty: 446
Rejestracja: 29 kwietnia 2021, o 12:52
Miejscowość: Powiat Lipsko
Odbiornik: Kruger&Matz KM0232. Rok produkcji- 2016.
Instalacja antenowa: Antena TV AX1000 + LTE combo, wzmacniacz W-20
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kielce/Święty Krzyż, Radom/Wacyn

Re: MUX-4 (TV naziemna Polsat Box)

Post autor: pasjonat »

U mnie też co kilka minut na parę sekund gaśnie ekran i dźwięk, mi się wydaje, że to wina operatora Muxa, a nie telewizorów. Działa znakomicie wszystkie muxy oprócz mux4 , przypadek? Nie sądzę.

orin
Posty: 640
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Warszawa
Odbiornik: KDL50W809C,UE40H6700,UE48J6200
Instalacja antenowa: Antena Fracarro LP345F LTE ~20 m n.p.z. / kabel Triset 113 PE 10 m
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Warszawa PKiN

Re: MUX-4 (TV naziemna Polsat Box)

Post autor: orin »

VAHANARA pisze: 19 listopada 2022, o 23:06
Krosnoludek pisze: 19 listopada 2022, o 21:51 Przeważnje jak wystąpią problemy z obrazem wystarczy przełączyć kanał i wrócić, i znów jest dobrze,
Bo przy zmianie kanału z innego mux-a powinien się resetować tor odbiorczy
Krosnoludek pisze: 19 listopada 2022, o 21:51 ale zdarza się też że nie zawsze.
aczkolwiek, wbrew pozorom, oprogramowanie odbiornika to nie jest wcale taka prosta sprawa i jak widać, nie jest, bo odbiornik potrafi żyć własnym życiem. Może zależy z programu na jakim mux-ie następuje przełączenie - na tym samym, z mux-a DVB-T, z mux-a DVB-T2, z wyższej częstotliwości, z niższej częstotliwości itd...
Problem może być na poziomie sprzętowym np. demodulator powiązanie GI 1/8 i modulacja 256 QAM i cały tor radiowy.
Również może być zupełnie inny problem, w strumieniu są przesyłane dane np. ECM systemu kodowania Irdeto oraz DVB-SSU na potrzeby aktualizacji dekoderów Polsat Box, które mogą "przeszkadzać" Philipsowi 43PUS8506/12. Tak czy inaczej, skandaliczna jest postawa producenta. Marka Philips jeśli chodzi o produkcje telewizorów to już tylko nazwa. Kupowanie wynalazków tak się kończy. Bo tanie, bo Android itd. Wbrew temu co się wielu wydaje, PB wykazał maksimum zainteresowania problemem, ale nie może zmieniać parametrów emisji sygnału, które spowodują uszkodzenie własnych usług z tego powodu, że jeden producent olewa nasz rynek.
Kanały W24 i HBBTV są nadawane w dwóch różnych standardach kompresji wideo, a problem mimo to na Philipsie 43PUS8506/12 występuje.
Co więcej, jak była przerwa w kodowaniu mux4, problem na Philipsie również występował na innych kanałach (zazwyczaj kodowanych).

## Wydarzenia 24
ID : 218 (0xDA)
Menu ID : 118 (0x76)
Format : HEVC
Format/Info : High Efficiency Video Coding
Format profile : Main@L4.1@Main
Codec ID : 36
Duration : 17 s 600 ms
Width : 1 920 pixels
Height : 1 080 pixels
Display aspect ratio : 16:9
Frame rate : 50.000 FPS
Standard : Component
Color space : YUV
Chroma subsampling : 4:2:0 (Type 0)
Bit depth : 8 bits
Color range : Limited
Color primaries : BT.709
Transfer characteristics : BT.709
Matrix coefficients : BT.709

## HBBTV
ID : 257 (0x101)
Menu ID : 8189 (0x1FFD)
Format : HEVC
Format/Info : High Efficiency Video Coding
Format profile : Main@L4@Main
Codec ID : 36
Duration : 6 s 80 ms
Width : 1 920 pixels
Height : 1 080 pixels
Display aspect ratio : 16:9
Frame rate : 25.000 FPS
Color space : YUV
Chroma subsampling : 4:2:0
Bit depth : 8 bits
Color range : Limited

Problem może być związany z rozpoznawaniem przez telewizor Philips 43PUS8506/12 całości strumienia mux4 albo z interpretacją konkretnych danych w nim zawartych np. DVB-SSU.

cyber
Posty: 912
Rejestracja: 7 lutego 2010, o 19:29
Miejscowość: Goślina
Odbiornik: Philips 55PUS9206 ,TvLG+decoder zew.AX T. (ODIN SMT-01 ).
Instalacja antenowa: Maximum UHF14+Alcad CA-215/Filtr LTE-5G Terra TF005/10m.n.p.t./50/15km od RTCN.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań -Śrem, Poz-Piątkowo,Poz-AE.

Re: MUX-4 (TV naziemna Polsat Box)

Post autor: cyber »

Dlatego temat jest do rozwiązania tyle ,że potrzebna współpraca na linii Philips/Sony/Panasonic itd z Nadawcą o czym tu co chwilę mowa ... bo jak widać sygnał Mux4 jest specyficzny z którym radzi sobie zdecydowana większość TV/ decoderów natomiast jak widać nie wszystkie ! I tutaj producenci mogą mieć argument ,że wszystkie inne Muxy NTC/ Sat / 4K itd jest Ok to o co Kaman ? Zdrugiej strony Nadawca ma argument ,że przecież zdecydowana większość nie ma problemu z odbiorem ich Muxa -wszystko jest zgodne z normami itd ... i tak w "Kółko Macieju" ...każdy zdaje się przekonany do swoich racji :D
A tutaj naprawdę kłania się współpraca między tymi podmiotami i pisanie typu ,że Tv Sony , Philips, Panasonic to cyt." Złomy" itd to bzdura ...aczkolwiek powinno to być "obciachem" dla takich firm...
Dodatkowym problemem jest na pewno status Mux 4 - że niby experymentalny i dedykowany pod Decodery Nadawcy...
I tak temat może być na długo nierozwiązywalny ...niestety ...
Ja płakać nad W24 na pewno nie będę ale są na pewno osoby ,które chciałyby mieć dostęp do owego kanału skoro jest FTA..
A takich osób na pewno jest sporo ,których trudno szukać na tym forum...
Przykład : odwiedziłem ostatnio rodzinę w okolicznościach minionych Świąt i widzę na ścianie Philips 50pus8536 włączam W24 i po około 5min. dobrze znany nam problem uniemożliwia odbiór ...Pytam Kuzyna czy ogląda ten kanał a on na to ,że nie bo się nie da ... ;) I myślał ,że to coś z anteną i to po prostu zaakceptował bo po dachach " biegać nie będzie"...
Nadawcy powinno zależeć bardziej ( moim skromnym zdaniem) ,żeby kanał miał potencjalnie jak najszerszy odbiór...
W tym przypadku tego nie widzę ...
Edit @Orin te wynalazki to także Sony /Panasonic i pewnie inne ....
Jeśli jak piszesz "skandaliczna jest postawa producenta" ... O.K Zgoda !
Tylko czy Nadawcy nie zależy naprawdę na jak najszerszym potencjalnym odbiorem k. W24 skoro jest to FTA.
Nie mam na myśli konkretnie Twojej osoby ale Czy Nadawca nie może wpłynąć / podjąć współpracy z ww. Producentami Tv
Na pewno Nadawca będzie miał większą "siłę przebicia" niż np ja ,@Krosnoludek czy inne pojedyńcze osoby ...
W końcu rozmawiamy o W24 FTA!
Pzdr

pasjonat
Posty: 446
Rejestracja: 29 kwietnia 2021, o 12:52
Miejscowość: Powiat Lipsko
Odbiornik: Kruger&Matz KM0232. Rok produkcji- 2016.
Instalacja antenowa: Antena TV AX1000 + LTE combo, wzmacniacz W-20
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kielce/Święty Krzyż, Radom/Wacyn

Re: MUX-4 (TV naziemna Polsat Box)

Post autor: pasjonat »

Widoczne operator MUX4 nie jest zainteresowany naprawą tego błędu w ich systemie nadawczym w muxie.

orin
Posty: 640
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Warszawa
Odbiornik: KDL50W809C,UE40H6700,UE48J6200
Instalacja antenowa: Antena Fracarro LP345F LTE ~20 m n.p.z. / kabel Triset 113 PE 10 m
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Warszawa PKiN

Re: MUX-4 (TV naziemna Polsat Box)

Post autor: orin »

Na tej zasadzie można również napisać producenci mają w nosie konsumentów.

orin
Posty: 640
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Warszawa
Odbiornik: KDL50W809C,UE40H6700,UE48J6200
Instalacja antenowa: Antena Fracarro LP345F LTE ~20 m n.p.z. / kabel Triset 113 PE 10 m
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Warszawa PKiN

Re: MUX-4 (TV naziemna Polsat Box)

Post autor: orin »

cyber pisze: 20 listopada 2022, o 12:48 Dlatego temat jest do rozwiązania tyle ,że potrzebna współpraca na linii Philips/Sony/Panasonic itd z Nadawcą o czym tu co chwilę mowa ... bo jak widać sygnał Mux4 jest specyficzny z którym radzi sobie zdecydowana większość TV/ decoderów natomiast jak widać nie wszystkie ! I tutaj producenci mogą mieć argument ,że wszystkie inne Muxy NTC/ Sat / 4K itd jest Ok to o co Kaman ? Zdrugiej strony Nadawca ma argument ,że przecież zdecydowana większość nie ma problemu z odbiorem ich Muxa -wszystko jest zgodne z normami itd ... i tak w "Kółko Macieju" ...każdy zdaje się przekonany do swoich racji :D
A tutaj naprawdę kłania się współpraca między tymi podmiotami i pisanie typu ,że Tv Sony , Philips, Panasonic to cyt." Złomy" itd to bzdura ...aczkolwiek powinno to być "obciachem" dla takich firm...
Dodatkowym problemem jest na pewno status Mux 4 - że niby experymentalny i dedykowany pod Decodery Nadawcy...
I tak temat może być na długo nierozwiązywalny ...niestety ...
Ja płakać nad W24 na pewno nie będę ale są na pewno osoby ,które chciałyby mieć dostęp do owego kanału skoro jest FTA..
A takich osób na pewno jest sporo ,których trudno szukać na tym forum...
Przykład : odwiedziłem ostatnio rodzinę w okolicznościach minionych Świąt i widzę na ścianie Philips 50pus8536 włączam W24 i po około 5min. dobrze znany nam problem uniemożliwia odbiór ...Pytam Kuzyna czy ogląda ten kanał a on na to ,że nie bo się nie da ... ;) I myślał ,że to coś z anteną i to po prostu zaakceptował bo po dachach " biegać nie będzie"...
Nadawcy powinno zależeć bardziej ( moim skromnym zdaniem) ,żeby kanał miał potencjalnie jak najszerszy odbiór...
W tym przypadku tego nie widzę ...
Edit @Orin te wynalazki to także Sony /Panasonic i pewnie inne ....
Jeśli jak piszesz "skandaliczna jest postawa producenta" ... O.K Zgoda !
Tylko czy Nadawcy nie zależy naprawdę na jak najszerszym potencjalnym odbiorem k. W24 skoro jest to FTA.
Nie mam na myśli konkretnie Twojej osoby ale Czy Nadawca nie może wpłynąć / podjąć współpracy z ww. Producentami Tv
Na pewno Nadawca będzie miał większą "siłę przebicia" niż np ja ,@Krosnoludek czy inne pojedyńcze osoby ...
W końcu rozmawiamy o W24 FTA!
Pzdr
Czego oczekujesz, że nadawca będzie "żebrał" u producenta aby ten naprawił swoje oprogramowanie ?
Już pisałem, mam do dyspozycji wiele rożnych modeli telewizorów. Na żadnym nie ma problemu z W24, więc ten problem to promil w skali użytkowanych telewizorów. Inną sprawą jest fakt, że wielu instalatorów nawet nie wie, że multipleks 4 istnieje i że jest on już dostępny na terenie ich działalności.

VAHANARA
Posty: 680
Rejestracja: 22 sierpnia 2019, o 11:01
Miejscowość: Warszawa

Re: MUX-4 (TV naziemna Polsat Box)

Post autor: VAHANARA »

orin pisze: 20 listopada 2022, o 12:02 roblem może być na poziomie sprzętowym np. demodulator powiązanie GI 1/8 i modulacja 256 QAM i cały tor radiowy.
Również może być zupełnie inny problem, w strumieniu są przesyłane dane np. ECM systemu kodowania Irdeto oraz DVB-SSU na potrzeby aktualizacji dekoderów Polsat Box, które mogą "przeszkadzać" Philipsowi 43PUS8506/12.
Tak mi to wygląda, że jest jakiś niuans w jakimś chipsecie, że nie radzi on sobie z jakąś kombinacją parametrów sygnału wejściowego, możliwe, że w powiązaniu z zawartością strumienia (demodulator). To musi być jakaś subtelność, że wyłazi to dopiero przy parametrach mux-4.
orin pisze: 20 listopada 2022, o 12:02 Marka Philips jeśli chodzi o produkcje telewizorów to już tylko nazwa. Kupowanie wynalazków tak się kończy. Bo tanie, bo Android itd.
No, tak to już jest na tym świecie, że "jedzie" się na starych markach, oferując czasami takie sobie produkty, mówiąc delikatnie. Vide sytuacja z Turkami i elemisem.

Ale nie potępiałbym w czambuł producentów telewizorów (w końcu, jak widać, nie tylko Philipsy mają analogiczne problemy), bo producent też wierzy w zapewnienia producenta chipsetu i stosuje je w dobrej wierze. A czasami błąd w chipsecie wychodzi dopiero w głębokiej produkcji i po znacznym czasie użytkowania sprzętu, dopiero gdy pojawiają się odpowiednie warunki środowiskowe - vide parametry mux-4. Gdyby mux-4 szedł na parametrach z innych mux-ów to możliwe, że nigdy by ten błąd się nie ujawnił.

No i jeśli to faktycznie błąd chipsetu to co ma zrobić producent odbiornika? Można przyjąć za pewnik, że nie ma innego chipsetu będącego odpowiednikiem 1:1, którym można by podmienić obecny na płytach odbiorników. Więc co - wymieniać całe płyty odbiorników czy całe pdbiorniki? Ale mogą być przecież jeszcze inne uwarunkowania uniemożliwiające takie działania.

A w tle jak zwykle kasa... i to pewnie niemała...

Problem jest, ale rozwiązanie go wygląda mi to na klasyczną "kwadraturę koła".
cyber pisze: 20 listopada 2022, o 12:48 Tylko czy Nadawcy nie zależy naprawdę na jak najszerszym potencjalnym odbiorem k. W24 skoro jest to FTA.
Niekoniecznie.

Tu rządzi pieniądz, biznes, marketing i polityka. Nie wiesz, dlaczego program został odkodowany więc i nie możesz znać powodów, dla których tak się stało. A w związku z tym nie możesz oceniać działań nadawcy.

Ja się domyślam powodu....

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: MUX-4 (TV naziemna Polsat Box)

Post autor: Krosnoludek »

No właśnie @orin skoro nie chciałeś mi podać do siebie namiarów bym je mógł podać dalej do Philipsa, proszę skontaktuj się teraz z technikami Philipsa i jakoś wspólnie załatwcie problem.

Philips wcale nie jest tanim wyborem, w żeszłym roku dałem za 43" 2500zł, a można było kupić też niewiele ponad tysiąc złotych np. produkty Vestel. Philips zagościł u mnie tylko i wyłącznie dlatego że da się na nim stworzyć listę kanałów ulubionych naziemno-satelitarną, żadne światełka nie były mi potrzebne, a nawet i Android.

VAHANARA
Posty: 680
Rejestracja: 22 sierpnia 2019, o 11:01
Miejscowość: Warszawa

Re: MUX-4 (TV naziemna Polsat Box)

Post autor: VAHANARA »

Krosnoludek pisze: 20 listopada 2022, o 13:07 Philips wcale nie jest tanim wyborem, w żeszłym roku dałem za 43" 2500zł, a można było kupić też niewiele ponad tysiąc złotych np. produkty Vestel.
No, bez przesady - porównaj go do innych odbiorników z podobną matrycą, 4k i bazujących na Androidzie, a nie do jakiegoś taniego odbiornika mającego się do niego nijak.

Krosnoludek pisze: 20 listopada 2022, o 13:07 i jakoś wspólnie załatwcie problem.
Jesteś zdesperowany, ale wiara w cuda to już chyba przesada...

cyber
Posty: 912
Rejestracja: 7 lutego 2010, o 19:29
Miejscowość: Goślina
Odbiornik: Philips 55PUS9206 ,TvLG+decoder zew.AX T. (ODIN SMT-01 ).
Instalacja antenowa: Maximum UHF14+Alcad CA-215/Filtr LTE-5G Terra TF005/10m.n.p.t./50/15km od RTCN.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań -Śrem, Poz-Piątkowo,Poz-AE.

Re: MUX-4 (TV naziemna Polsat Box)

Post autor: cyber »

orin pisze: 20 listopada 2022, o 12:57 Na tej zasadzie można również napisać producenci mają w nosie konsumentów.
He he ...i jak widzisz zmierzamy do nikąd... ;)
Tyle, że nie mamy tutaj na forum przedstawiciela Philipsa / Sony /Panasonica...
Nic to dla mnie szkoda Niedzieli na ten temat....
Pozdrawiam.

cyber
Posty: 912
Rejestracja: 7 lutego 2010, o 19:29
Miejscowość: Goślina
Odbiornik: Philips 55PUS9206 ,TvLG+decoder zew.AX T. (ODIN SMT-01 ).
Instalacja antenowa: Maximum UHF14+Alcad CA-215/Filtr LTE-5G Terra TF005/10m.n.p.t./50/15km od RTCN.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań -Śrem, Poz-Piątkowo,Poz-AE.

Re: MUX-4 (TV naziemna Polsat Box)

Post autor: cyber »

VAHANARA pisze: 20 listopada 2022, o 12:58
No i jeśli to faktycznie błąd chipsetu to co ma zrobić producent odbiornika? Można przyjąć za pewnik, że nie ma innego chipsetu będącego odpowiednikiem 1:1, którym można by podmienić obecny na płytach odbiorników. Więc co - wymieniać całe płyty odbiorników czy całe pdbiorniki? Ale mogą być przecież jeszcze inne uwarunkowania uniemożliwiające takie działania.

To byłoby naprawdę ciekawe ( nie niemożliwe oczywiście) ...błąd chipsetu w tv za kilka tysiaków ( który radzi sobie z całą resztą sygnałów) ...i bezbłędne chipsety w chinskich dekoderach w całości za stówę ....Jeśli już to moim zdaniem problem to firmware i /lub jakiś -jak tutaj ktoś pisał już -drobny niuans w streamie sygnału ...
Ale zaraz pewnie mi się oberwie ,że to i tamto ....
A tutaj weekend ucieka :D

Zablokowany